Головна » Актуально » 20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО

20-річчя підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО

   У липні цього року Україна святкує 20-річчя підписання Хартії про партнерство з Організацією Північно-Атлантичного договору.

   Нагадаємо, що 9 липня 1997 р. у Мадриді Президент України Леонід Кучма, Генеральний секретар НАТО  Хав'єр Солана та лідери 16 країн-членів Організації Північно-Атлантичного договору підписали Хартію про особливе партнерство. Відтоді цей документ є основоположним у співпраці України з НАТО.

   Таким чином, члени НАТО підтвердили свою підтримку суверенітету та незалежності України. Відповідно до Хартії була створена Комісія “Україна – НАТО”, яка забезпечує проведення консультацій зі спільних питань безпеки і має завдання наглядати за відповідним виконанням положень Хартії.

   У Веховній Раді з нагоди 20-ї річниці підписання Хартії відбулось урочисте засідання. А офіційне представництво НАТО з нагоди ювілею організувало захід «Побудова довіри та розуміння через громадську дипломатію: 20 років разом». Таким чином організатори наголосили на наших спільних зусиллях у просуванні демократичних цінностей, розумінні колективної безпеки, важливості продовження зусиль щодо підвищення рівня інформованості в Україні про НАТО та співпрацю Україна-НАТО.

   Зі змістом Хартії можна ознайомитися за посиланням http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/994_002