Головна » Актуально » 28 квітня - Всесвітній День охорони праці

28 квітня - Всесвітній День охорони праці

Шановні лучани, керівники та працівники підприємств, установ та організацій Луцька

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Україна підтримала цю ініціативу i відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

За інформацією Міжнародної організації праці у 2017 році День охорони праці відзначатиметься під гаслом: «Оптимізація збору та використання даних з охорони праці».

Оптимізація збору достовірних даних вкрай важлива для визначення пріоритетів та удосконалення профілактичних програм, що реалізуються як на державному рівні, так i на рівні територіальної громади. Крім цього, відсутність забезпечення узагальнених даних реєстрації i повідомлення на місцевому рівні, унеможливлює проведення в профілактичних цiлях збір i аналіз даних у загальнодержавному маштабі, що в свою чергу не дозволить забезпечити більш точне уявлення про процеси, пов'язанні з травмуванням на виробництві.

Оскільки дані про нещасні випадки і захворювання, шо пов'язані з трудовою діяльністю, мають важливе значення для їх профілактики, існує нагальна необхідність удосконалення систем реєстрації i повідомлення, а також збору i аналізу на місцевому i державному рівні даних з охорони праці. Це дозволить отримати більш надійні показники ефективності державних систем охорони праці та визначити, які першочергові проблеми, пов'язані з охороною праці, в першу чергу вимагають удосконалення та виділення відповідних ресурсів.

Враховуючи те, що Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури i відповідальності за збереження житгя та здоров'я працівників. Важливо відзначити, що одним з індикаторів цивілізованого розвитку суспільства є стан здоров'я населення, зокрема працівників. Від стану здоровя окремої людини безпосередньо залежить якість трудових ресурсів держави i територіальної громади, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

Звертаюсь до керівників i працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання травматизму та їх потенційних загроз на робочому місці, а також на безпечне утримання i безпечну експлуатацію приміщень, обладнання, устаткування, територій. Крім цього, закликаю віднайти можливість для надання допомоги сім'ям, які втратили годувальника, інвалідам трудового каліцтва i професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально­побутових та інших проблем.

 

Секретар міської ради                                                                                                 Ігор Поліщук

 

*3 метою підвищення рівня виробничої безпеки та культури трудових правовідносин відділ охорони праці Луцької міської ради в рамках відзначення Дня охорони праці буде проводими з 21 по 28 квітня 2017 рокy “Тиждень відкритuх дверей” за адресою: вул. Винниченка, 39 каб. 1, 2 тел. 24-89-48, 29-28-24.