Головна » Актуально » 29 вересня – День отоларинголога

29 вересня – День отоларинголога

    У медиків є безліч свят. Одне з них, 29 вересня, відзначать ЛОР-лікарі, які спеціалізуються на хворобах вуха, горла, носа. Без отоларинголога обійтися також не просто, як і без будь-якого іншого лікаря. ЛОР-органи настільки взаємопов`язані один з одним, що тільки кваліфікований фахівець в змозі розібратися у всіх нюансах цієї галузі медицини. Здавалося б, нічого складного в цій професії немає: бери собі носове або гортанне дзеркало, вушну воронку і досліджуй пацієнта. Якби все було так легко, то отоларингологи виявилися б незатребуваною категорією лікарів. Але все насправді не так. Ці фахівці дуже популярні і завжди потрібні, тому що ми всі хочемо дихати, чути і ковтати без болю.

   Сьогодні у місті Луцьку функціонують: отоларингологічне відділення у Луцькій міській клінічній лікарні, амбулаторно-поліклінічний Центр дитячої хірургії Луцької міської дитячої поліклініки, де серед інших працюють і лікарі-отоларингологи, а також кабінети лікарів-отоларингологів в центрах первинної медико-санітарної допомоги. В отоларингологічному відділенні міської клінічної лікарні проводяться різноманітні операції на ЛОР-органах з використанням сучасної ендоскопічної техніки та мікроскопу.

   У лікувально-профілактичних закладах міста постійно вдосконалюють методи діагностики та лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, горла, вуха шиї, а також розробляють нові програми, розраховані на конкретну патологію. На спеціалізованих конференціях, семінарах розглядаються теоретичні питання, які потім застосовують на практиці. Подібні заходи дозволяють глибше проникнути у цю галузь знань, проконсультуватися з більш досвідченими колегами.

   Про ЛОР-лікарів згадують зазвичай в осінньо-зимовий період, коли імунітет вже ослаб, а сльота дає про себе знати застудою та іншими неприємностями. Втім, вони вже до цього звикли, бо розуміють специфіку своєї професії: перебувати завжди там, де чекають і сподіваються.

  Переоцінити значення роботи ЛОР-лікарів складно. Після зору, слух є другим по значенню відчуттям, а разом із мовою він робить людину здатною до складної інтелектуальної діяльності, сприйняття інформації та дає можливість бути її джерелом. ЛОР-органи необхідні людині для опірності організму від негативного впливу навколишнього середовища, та їх функціонування прямо відображається на правильній роботі всього організму. До того ж, нюх та смакові відчуття роблять наше життя яскравим та насиченим.

   У цей день ми вітаємо наших лікарів «вуха, горла, носа» і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів (і не тільки в медичній практиці), сімейного щастя і довгих років спокійного, але яскравого життя!

 

   Управління охорони здоров’я Луцької міської ради