Головна » Актуально » «Cтан підготовки до опалювального періоду 2014-2015 років»

«Cтан підготовки до опалювального періоду 2014-2015 років»

   Під головуванням Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана відбулось засідання колегії Міненерговугілля. На засіданні обговорено питання підготовки до осінньо-зимового періоду на 2014-2015 роки за умов припинення надходження природного газу з Російської Федерації, стану виконавської дисципліни за підсумками роботи за І півріччя 2014 року, про результати внутрішнього аудиту за І півріччя 2014 року, про вжиті заходи, спрямовані на запобігання та протидію корупції в енергетиці та вугільній промисловості у 2013 році та І півріччі 2014 року.

   У вступній промові Міністр Юрій Продан зазначив, що ситуація в енергетичній галузі непроста, і для проходження осінньо-зимового періоду Урядом прийнято рішення про скорочення обсягів постачання газу промисловим споживачам і підприємствам теплокомуненерго в опалювальний сезон 2014-2015 рр. на 30%. Також Міністр наголосив на необхідності створення повноцінного ринку вугілля та повідомив, що Урядом підтримано План заходів по реформуванню вугільної галузі України.

   Під час засідання колегією зазначено, що в умовах припинення надходження природного газу з Російської Федерації завданнями Міненерговугілля є запровадження умов для ощадливого використання природного газу промисловими підприємствами, бюджетними організаціями та підприємства теплової енергетики, а також створення дієвого механізму контролю за дотриманням всіма суб’єктами ринку природного газу лімітів споживання цього енергоносія.

   Колегією схвалено низку рішень, серед яких – внесення змін та доповнень до чинних нормативних актів з питань формування і затвердження планового розподілу і постачання природного газу вітчизняним споживачам, нормативів споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників та порядку обліку обсягів розбалансування природного газу в газорозподільчих мережах.

   Також поставлено завдання забезпечення контролю за виконанням заходів з підготовки об᾽єктів електроенергетики та державних підприємств вугільної промисловості до стабільної роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років, виконання енергопостачальними компаніями заходів з ремонту енергообладнання та електромереж, укомплектування аварійним запасом обладнання, запасних частин та матеріалів, виконанням енергопостачальними компаніями інвестиційних програм у частині введення в експлуатацію об’єктів електричних мереж тощо.

  Для державних вугільних підприємств першочерговими завданнями є ремонт котлів, виконання заходів з ремонту та заміни теплотрас, а також вивезення вугілля вуглеотримувачам на побутові потреби

   Для ТЕЦ колегія поставила завдання щодо створення можливостей переходу на резервний вид палива.

   Віце-прем᾽єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив: «За оцінками Міненерговугілля та Нафтогазу, ситуація з проходженням Україною опалювального сезону 2014-2015 буде складною, але ми маємо зробити все, щоб здолати цей виклик».

   В Уряді обговорюються заходи щодо скорочення споживання російського природного газу, зокрема, через його заміщення, використання альтернативних джерел постачання.

  На основі цих заходів напрацьовується план дій щодо стабільного проходження Україною опалювального сезону за умов припинення постачання російського газу, виконання якого дозволить звести до мінімуму потребу України в додатковій закупівлі російського природного газу, яка ще на початку літа оцінювалася у 7 млрд. куб.м.

 

Українців попереджають про можливі відключення світла

   Україна вперше за тривалий період почне імпортувати енергетичне вугілля для забезпечення потреб теплових електростанцій. Забезпечити ТЕС вугіллям власного видобутку сьогодні практично неможливо через бойові дії на сході країни, де розташована більша частина шахт. 50% електроенергії, що виробляється в Україні, генерують АЕС, решту – виробляють ТЕС шляхом спалювання газу й вугілля. Брак газу й зупинка 80% шахт викликали дефіцит енергоносіїв і, як наслідок, електроенергії.

   Міністерство енергетики та вугільної промисловості направило обласним енергопостачальним компаніям повідомлення про можливе тимчасове припинення електропостачання населення, як це було в 90-их роках у зв'язку з виникненням дефіциту потужностей в об'єднаній енергосистемі України.

   «Рішення вдатися до таких методів обумовлене розбалансуванням між виробництвом і споживанням електроенергії через дефіцит палива та гідроресурсів», – йдеться в повідомленні з посиланням на документ Міненерговугілля.

   «Виконуючи рішення державного підприємства «Національна енергокомпанія України» «Укренерго» й профільного міністерства, енергетики вимушені запроваджувати так звані графіки аварійних відключень із метою економії палива», – підкреслюється в повідомленні.

   Як зазначається, відключення проводитимуться за узгодженими з облдержадміністрацією графіками аварійних відключень під час ранкових і вечірніх пікових навантажень, орієнтовно о 9:00-11:00 і о 20:00-22:00. «Відключення окремих груп споживачів триватиме не більше двох годин. Графіки вводяться в дію протягом 10-15 хвилин після розпорядження головного диспетчера електроенергетичної системи України», - йдеться в повідомленні.

   «Зазначимо, що для кожної області встановлено конкретні ліміти потужності. У випадку, якщо область перевищить споживання електроенергії, в дію буде введено графіки аварійних відключень», – зазначається в повідомленні.

 

Підготовка до опалювального сезону на Волині

   Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Кудрявцев повідомив, що для Волині з держбюджету виділено 12 мільйонів гривень на енергозбереження. Як зауважив він, у зв’язку з непростою енергетичною ситуацією в країні, КМУ поставило усім областям завдання – скоротити споживання газу на 30%.

   Сергій Кудрявцев зауважив, що Волинь готова до роботи у режимі строгої економії газу, і облдержадміністрацією розроблено відповідні енергозберігаючі заходи. Здійснюється переведення газових котлів на тверді види палива, утеплюються труби. Поки ще є час, інспектують приміщення. На сьогодні область освоїла 18 млн грн державних коштів на енергозаходи.

   Наразі Волинь працює на тим, щоб потужні бюджетоутворюючі підприємства в режимі строгої економії працювали стабільно.

   Також він поінформував, що облдержадміністрація веде перемовини з потенційними інвесторами, які готові орендувати волинські котельні та обладнувати їх.