Головна » Актуально » Діяльність органів виконавчої влади щодо запобігання та протидії корупції в області (до Міжнародного дня боротьби з корупцією)

Діяльність органів виконавчої влади щодо запобігання та протидії корупції в області (до Міжнародного дня боротьби з корупцією)

       На виконання пунктів 5.2, 5.3  розділу 2 Плану організації виконання Указу Президента України від 27 жовтня 2009 року № 870 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 вересня 2009 року «Про стан злочинності у державі та координацію діяльності органів державної влади у протидії злочинним проявам та корупції» обласною державною адміністрацією, місцевими органами виконавчої влади вживаються заходи щодо забезпечення дієвої боротьби зі злочинними проявами та визначаються конкретні напрями поліпшення ситуації. 

        Відповідно до статей 2,6,31,35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1240 «Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки» 29 березня 2012 року № 137 затверджено обласний план здійснення заходів та організації контролю за виконанням постанови Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011року № 1240  «Про затвердження Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки» на 2012-2015 роки.

         Зокрема, забезпечено координацію заходів, спрямованих на виконання загальнодержавних і обласних програм у правоохоронній сфері. А саме,                     24 квітня 2012 року № 11/5 обласна рада затвердила Програму профілактики правопорушень та злочинів на 2012-2015 роки.

         Вжито певних заходів щодо профілактики корупційних правопорушень, а саме, погоджено, схвалену розпорядженням Кабінету Міністрів України №1911-р від 29 вересня 2011 року, Концепцію реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року.  

         Проводиться моніторинг стану злочинності та корупції,  у тому числі в розрізі міст, районів та пріоритетних галузей економіки, а також  здійснення спільних цільових заходів щодо профілактики правопорушень та усунення причин і умов, які сприяють їх учиненню.

          На основі узгоджених пропозицій приймаються рішення щодо недопущення ускладнення криміногенної ситуації в області.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                На засіданнях колегій, нарадах облдержадміністрації та райдержадміністрацій, засіданнях виконкомів міських (міст обласного значення) рад розглядаються питання про стан боротьби зі злочинністю  і правопорушеннями, забезпечення законності, правопорядку, прав і свобод громадян.

       На виконання  розпорядження Кабінету міністрів України від 6 липня 2011 року № 642-р «Про підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань запобігання і протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» 17 вересня, 25 вересня цього року   проведено антикорупційні семінари   для посадовців Ратнівського та Камінь-Каширського районів.  

        Під час обговорення Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» приділялась увага кожній статті, особливо визначенню нових термінів, коментувалися спеціальні обмеження, особливості здійснення спеціальної перевірки  щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних з виконанням функцій держави, отриманням  подарунків тощо. Наголошувалося на відповідальності за вчинення корупційних правопорушень у розрізі законів України «Про засади запобігання та протидії корупції», «Про правила етичної поведінки» та «Про доступ до публічної інформації».

       Усього з початку року підвищило кваліфікацію 1660 осіб (904 державних службовців та 756 посадових осіб).

       З 1 січня 2012 року складено 49 адміністративних протоколів про порушення вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції».  Судами розглянуто 44 протоколи, 36 – накладено штраф, 8 – закрито судом.

       Про найбільш резонансні злочини, які розслідувалися на теренах Волині у 2012-му році, розповів у інтерв’ю прокурор області Андрій Парака. Зокрема, щодо хабарництва на Волині прокурор зазначив: «Цьогоріч правоохоронними органами Волині до суду направлено 36 кримінальних справ про злочини з ознаками корупції, 13 із них – про хабарництво. До кримінальної відповідальності у справах про корупційні злочини притягнуто 44 особи (20 державних службовців, 15 посадових осіб підприємств, установ та організацій усіх форм власності, 5 посадових осіб органів місцевого самоврядування, по одному працівнику міліції, митної служби, органів МНС та депутат обласної ради). До адміністративної відповідальності за корупційні діяння притягнуто 46 осіб (3 державних службовці, 22 посадові особи місцевого самоврядування, троє представників органів внутрішніх справ, по одному – державної податкової, кримінально-виконавчої та митної служб).

       В області працює регіональна комісія з питань забезпечення погашення заборгованості з виплати  заробітної плати, пенсій, стипендій та інших  соціальних виплат, а також міські та районні комісії.

       Всього з початку 2012 року проведено 118 засідань комісій на рівні області, районів та міст обласного підпорядкування, на яких заслухано 122 керівника підприємств-боржників.

       Територіальною державною інспекцією праці в області з початку року проведено 65 перевірок на 52 суб’єктах підприємницької діяльності. За результатами перевірок складено та передано до суду 31 протокол про адмінправопорушення, винесено 15 постанов за ст.1886 КУпАП України. Роботодавцям внесено 42 подання про притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності, правоохоронним органам передано 15 матеріалів, по них порушено 9 кримінальних справ.  

       Місцевими органами праці здійснено 431 перевірку. За результатами перевірок на розгляд до правоохоронних органів для вжиття заходів впливу передано 102 матеріали. До територіальної державної інспекції праці в області передано 40 матеріалів перевірок. 515 керівників підприємств заслухано на засіданнях районних та міських комісій (робочих груп) з питань забезпечення своєчасності погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

       З метою дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці  в містах і районах сформовані робочі групи для забезпечення  рівня заробітної плати найманих працівників у тих роботодавців, де її рівень є нижчим від мінімального та дано доручення робочим групам на місцях проводити щомісяця засідання  із заслуховуванням  керівників та власників підприємств, організацій, підприємств на предмет підняття рівня заробітної плати.

       Середньомісячна заробітна плата штатних працівників області з початку 2012 року (січень-серпень) зросла, у порівнянні з відповідним періодом минулого року, на 18,6 відсотка і становила  2289 гривень. 

       За дорученням заступника голови облдержадміністрації Е.Стоєва   державною податковою службою в області  утворена комісія  з питань дотримання мінімальних гарантій керівниками підприємств, установ та організацій до складу якої увійшли представники головного управління економіки, головного управління праці, соціальних питань та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, територіальної державної інспекції з питань праці, головного управління Пенсійного фонду України в області.

       Відповідно до затвердженого графіка вищезазначеної комісії  щоп’ятниці та щовівторка проводяться зустрічі з керівниками підприємств, установ та організацій, які виплачують заробітну плату нижчу законодавчо встановленого рівня та із кількістю працюючих 100 і більше осіб із заробітною платою меншою за середньогалузевий рівень 1500 грн.

       У результаті вжитих заходів загальна криміногенна ситуація в області  залишається стабільною. За III квартал 2012 року у порівнянні з 2011 роком менше скоєно вбивств (14 проти 232) – 56,3 відсотка, тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками (8 – 9) – 11,1 відсотків, згвалтувань    (9-16) – 43,8, розбійних нападів (28-45) – 37,8, крадіжок   (2670-3094) -13,7 в тому числі з квартир (248-295) -15,9, з торгових об’єктів (165-220) -25, вимагань (13-32) – 59,4, шахрайств (290-335) -13,4, незаконне заволодіння автотранспортом (40-47) – 14,9.

         Зменшилася кількість злочинів скоєних особами у стані сп’яніння (687-722)-4,9 відсотка. Завдяки проведеній профілактичній роботі в області зменшилася  кількість злочинів у громадських місцях (420-583) – 28 та на вулицях (201-212) – 1,9.

         Виявлено та задокументовано протиправну діяльність  7 організованих злочинних груп, 6 загально-кримінальної спрямованості крім того, 1 – на етнічній основі, 1 – економічної,  та 1 - з міжнародними зв’язками. До кримінальної відповідальності притягнуто 29 осіб, які підозрюються у скоєнні 169 злочинів. До позбавлення волі засуджено 16 осіб.