Головна » Актуально » ГРОМАДЯНИ!!! Будьте обережні на льоду під час зимового льодоставу!

ГРОМАДЯНИ!!! Будьте обережні на льоду під час зимового льодоставу!

   Усі люблять активний відпочинок зимою. Незважаючи на мороз і сніжні пороші, багато дітей і дорослих з ковзанами, лижами, санчатами чи рибальськими снастями поспішають до річок, ставків чи водоймищ. Молодий лід на початку свого формування неміцний, в ньому утворюються повітряні пухирці, що дуже важко помітити при пересуванні по кризі.

   Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. В різних місцях річок та озер товщина льодового покриву відрізняється. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.

   Міцність льоду можна частково визначити візуально. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0 град.):

   - для одного пішохода - синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору – найміцніший, білого - міцність у два рази менше, сірий - свідчить про присутність води в товщі льоду);

   - для групи людей (масові переправи пішки ) - товщиною не менше 15 см (дистанція в колоні по 4 чоловіка 5 м);

   - при масовому катанні на ковзанах - 25 см.

    При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно намітити маршрут та переконатись у міцності льоду за допомогою пешні (маленький лом для рубання льоду). Якщо лід недостатньо міцний, то потрібно припинити рух і повертатись своїми слідами, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

   Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

   При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду. Транспортування малогабаритних, але важких вантажів проводиться на санях або інших засобах з найбільшою площею опори на поверхню льоду.

   Користуватись майданчиками для катання на ковзанах, що обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см.

   При переході водойми на лижах рекомендується користуватись прокладеною лижнею, а за її відсутності - ділянкою, вкритою сухим снігом. Перш ніж рухатись, необхідно відстебнути кріплення лиж та зняти петлі лижних палиць з рук. Якщо є рюкзак або ранець, необхідно їх узяти на одне плече. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5-6 метрів. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.

   Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 метрів. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м з петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 г на іншому кінці.

   Пам'ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!

 

 

   Луцький МРВ УДСНС України у Волинській області