Головна » Актуально » Інформація про стан фармацевтичної галузі міста (до Дня працівника фармацевтичної галузі)

Інформація про стан фармацевтичної галузі міста (до Дня працівника фармацевтичної галузі)

   На території міста Луцька зареєстровано та здійснюють свою діяльність 33 суб'єкти господарської діяльності, різних форм власності.

   Станом на 15.09.2014 року в місті Луцьку функціонує 144 місця провадження діяльності, із них 4 суб’єкти господарської діяльності комунальної форми власності та 29 – приватної. Функціонує 96 аптек, з яких: 13 аптек комунальної форми власності, 83 – приватної; 45 аптечних пунктів, із них: 12 – комунальної форми власності, 33 – приватної; 3 аптечні склади: 1 – комунальної форми власності, 2 – приватної. У місті 5 аптек займаються виробництвом лікарських засобів.

   Вагомий внесок у розвиток фармацевтичної галузі у місті Луцьку вкладають такі суб’єкти господарювання: ДВТП «Волиньфармпостач» (директор - Півнюк М. І), фірма «Волиньфарм» у формі ТзОВ (директор – Шайко С. П.), ТзОВ «Сальве» (директор – Монець Т. О.), державна аптека № 50 міста Луцька (зав. аптекою - Гаврилюк А. В.), державна аптека №133 міста Луцька (зав аптекою - Тиндик Б. Б.), приватна фірма «Астрон» (директор - Гнатюк З. П.), ТзОВ фірма «Фарма-Кор» ЛТД (директор - Кунах Є. В.),ТзОВ «Волиньфармсервіс-2» (директор - Мельникова Т. М.), ПФ «Беладонна» (директор - Бучинська В. Ф.).

   Одним з найпотужніших підприємств на фармацевтичному ринку Волині є ДВТП “Волиньфармпостач”. Його загальна частка у фармацевтичній галузі Волині становить більше 30%. ДВТП “Волиньфармпостач” виконує роль ідеального дистриб'ютора з великою аптечною мережею. Основним видом діяльності підприємства є оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами (в т.ч. наркотичними засобами, психотропними речовинами, прекурсорами), виробами медичного призначення, предметами особистої гігієни, ліками аптечного виробництва, мінеральними водами, лікувальною косметикою, дезінфікуючими засобами, спеціальними харчовими добавками, дитячим харчуванням, імунологічними препаратами, промисловими газами та іншими товарами. Від моменту створення ДВТП “Волиньфармпостач” приймає активну участь в реалізації державних соціальних програм. Однією з них є програма по медикаментозному забезпеченню ветеранів та інвалідів війни, в рамках якої було відкрито спеціалізовану аптеку № 2 під назвою “Ветеранська” (спільний проект влади та ДВТП “Волиньфармпостач”). Кожен ветеран та інвалід має персональну дисконтну пільгову картку для обслуговування в цій аптеці. Тут також чергують медсестра від Товариства Червоного Хреста та працює лікар-волонтер, до якого в разі необхідності може звернутись покупець. Кілька років тому створено ще одну «ветеранську» аптеку - № 64 (м. Луцьк проспект Перемоги,15). У разі необхідності працівники аптечної мережі вимірюють артеріальний тиск відвідувачам.

   Щорічно підприємство збільшує число аптек, що надає повний спектр соціальних послуг. Сьогодні 25 структурних підрозділів підприємства - соціального призначення, з них в м. Луцьку - 2 “ветеранських” та 2 аптеки для забезпечення малозахищених верств населення, де передбачено відповідні знижки. Ветеранські аптеки обслуговують більше 23 тис. ветеранів війни та прирівняних до них за статусом осіб, що забезпечуються медикаментами по 10-відсотковій знижці.

   Золотий фонд підприємства - висококваліфікований персонал. Всі спеціалісти пройшли курси підвищення кваліфікації на базі спеціалізованих кафедр післядипломного навчання вищих учбових медико-фармацевтичних закладів Львова, Харкова, Києва, мають кваліфікаційні категорії. ДВТП “Волиньфармпостач” є єдиною на Волині базою для проходження інтернатури випускників вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти і виробничої практики студентів вищих, середньо-спеціальних фармацевтичних закладів освіти у відповідності до чинного законодавства, бере участь в організації тренінгів для фармацевтів і провізорів. Підприємством своєчасно і в повному обсязі сплачуються обов'язкові платежі до державного бюджету, внески до пенсійного фонду, не допускається заборгованість по заробітній платі працівників.

Всі ці зусилля підпорядковані єдиній меті - виконанню обов'язку перед державою і нацією, - забезпечення доступності населення країни до високоефективних, безпечних та якісних ліків, подоланню захворювань, що є стратегічно важливою ділянкою фармації та медицини України в цілому.

   У місті працює ТзОВ «Волиньфарм», яка є однією із провідних фармацевтичних компаній Західного регіону України з розгалуженою мережею аптечних закладів, які працюють у Волинській, Рівненській, Житомирській та Івано-Франківській областях. Штат фірми складає 648 співробітників, які за місяць обслуговують близька 676 тис. відвідувачів. До складу фірми входять 129 аптечних підрозділів, аптечний склад, автогосподарство, відділ медтехніки та стоматології з трьома спеціалізованими магазинами. Пріоритетними завданнями фірми є забезпечення високого рівня обслуговування та формування доступних цін на лікарські засоби.

   У фірмовій аптеці №1 фірми створено банк лікарських засобів, які застосовуються для надання невідкладної допомоги. У разі потреби з будь-який час там можна придбати такі препарати, як Актилізе, Куросурф та ін. ТзОВ “Волиньфарм” бере участь в багатьох загальнодержавним програмах, наприклад у забезпеченні лікарськими засобами хворих, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. ТзОВ «Волиньфарм» проводила симпозіуми за участю провідних вчених-медиків. Фахівці фірми разом з медичними працівниками відомих компаній - виробників лікарських засобів інформують лікарів про новинки фармацевтичної продукції. Для забезпечення ефективної діяльності особлива увага приділяється підбору та підготовці висококваліфікованих спеціалістів з якими проводяться заняття та тренінги із залученням консалтингових компаній.

   Не можна не відмітити роботу мережі аптек «Сальве». Їхня робота спрямована на збереження і забезпечення здоров’я населення, на покращення його якості шляхом надання висококваліфікованої фармацевтичної допомоги. Працівники аптек «Сальве» працюють над забезпеченням населення ліками належної якості, які реалізуються в належних умовах, за доступною ціною, у зручному місці і в потрібний час. У роботі враховані усі соціальні програми та програми лояльності, що дозволяють населенню економити.

   Персонал аптек, що налічує понад 200 осіб, працює згідно чітких корпоративних стандартів, які спрямовані на максимально якісне обслуговування населення, це – цілеспрямована праця над тим, щоб бренд «Сальве» означав для людей не просто поєднання символу та кольорів, а висококласну фармацевтичну допомогу, зручне розташування аптек, якісне і зручне облаштування та оформлення приміщень.

   У лікувально-профілактичних закладах міста функціонують по 3-4 аптечних кіоски від різних аптечних закладів.

   З метою цілодобового забезпечення жителів м. Луцька ліками функціонують 17 аптек, з них в 5 - в лікувальних закладах. Завдяки високопрофесійній роботі аптечних закладів громадяни міста забезпечені ліками, розчинами, системами, предметами догляду, шприцами, дезінфікуючими засобами, шовним і перев'язувальним матеріалом, засобами профілактики.

   Аптечні заклади, крім того, що забезпечують потреби населення міста, вчасно платять податки, орендну плату, не мають заборгованості за комунальні послуги.

   Відкликаючись на звернення виконкому міської ради керівники закладів фармації надають до державних свят значну благодійну допомогу ветеранам війни, праці, визвольних змагань та інвалідам ліками, за що їм велика подяка і шана.

    Варто відзначити, що аптечні заклади міста провели колосальну роботу в рамках реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного  регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонічну хворобу.

   Культура обслуговування в аптеках висока, немає скарг, нарікань, що свідчить про професіоналізм, чуйність, відповідальність, компетентність та вболівання за людей.

    На території міста та області функціонує Волинська обласна державна інспекція з контролю якості лікарських засобів яка є органом державного контролю якості лікарських засобів. Основним завданням Інспекції є здійснення державного контролю за дотриманням вимог законодавства щодо гарантування якості лікарських засобів та медичної продукції, зокрема під час забезпечення ними населення, закладів охорони здоров'я та інших установ, а також щодо їх обігу, зберігання, застосування, утилізації та знищення, а також здійснення державного контролю якості лікарських засобів та виробів медичного призначення, які закуповуються за державні кошти. Інспекція відповідно до покладених на неї завдань бере участь у реалізації державної політики у сфері державного контролю якості та безпеки лікарських засобів та медичної продукції, у виконанні державних цільових програм, взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та об'єднаннями громадян.

   Перспективами розвитку фармацевтичної галузі є зміцнення матеріально- технічної бази аптечних закладів, впровадження нових сучасних технологій, виважена праця над маркетингом цін на ліки та проведення політики стримування їх росту, створення системи норм і правил, яка охоплювала б всі етапи обігу лікарських засобів і була спрямована на забезпечення якості ліків, підвищення їх ефективності та безпеки, а отже на захист інтересів пацієнта, та його здоров'я.

   З погляду влади над чим потрібно працювати фармацевтичним працівникам:

   Зменшення вартості ліків. Вони надзвичайно дорогі відносно середньомісячної зарплати громадян. Забезпечення інформування населення про наявність в аптеках дешевих вітчизняних лікарських засобів.

   Не допустити на фармацевтичний ринок підроблених та неякісних ліків. Це стає великою проблемою. Потрібно мати надійних постачальників.

   На фармацевтичний ринок потрапляють все нові й нові високоефективні ліки, які на жаль, мають не менш «ефективні» побічні дії. У зв’язку з цим на перший план виходить необхідність роз’яснювальної роботи великої армії медичних представників фармацевтичних компаній щодо інформування лікарів про нові препарати на презентаціях, п’ятихвилинках, оперативних нарадах, лікарських конференціях. Важливим аспектом такої діяльності на сьогоднішній день є зміщення акцентів від індивідуальної роботи з лікарями до роботи з колективами медпрацівників, що підвищує імідж фармацевтичної компанії та позитивно відображається на практиці.

   Необхідною складовою роботи фармацевтичного ринку є запровадження та суворе дотримання рецептурного відпуску ліків, що практикується в усіх країнах світу та має хороші результати.

 

   Управління охорони здоров’я Луцької міської ради