Головна » Актуально » Інформація про виконання вимог Закону України від 11.09.2003 року № 1160 «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у 2011 році

Інформація про виконання вимог Закону України від 11.09.2003 року № 1160 «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у 2011 році

              Керуючись ст. 31 Закону питання реалізації державної регуляторної  політики   покладено  на постійну депутатську комісію з питань торгівлі послуг та розвитку підприємництва (голова комісії - Вега Ю.В.), а повноваження у здійсненні  організаційного забезпечення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності покладенні на управління економіки Луцької міської ради.
          Поряд з цим,  розпорядженням  Луцького міського голови, затверджено склад головної простійної комісії для здійснення у виконавчих органах міської ради державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності  (розпорядження Луцького міського голови від 06.04.2011 № 158 «Про новий склад головної постійної комісії для забезпечення здійснення у виконавчих органах міської ради державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності). У склад головної постійної комісії входять представники громадських організацій, депутати міської ради, працівники органів виконавчої влади. Під час підготовки, прийняття, визначення результативності дії та перегляду регуляторних актів, регуляторними органами міської ради забезпечувалась процедура дотримання прозорості відповідно до вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політки у сфері господарської діяльності”, а саме:
           Відповідно до ст. 7 вищезгаданого Закону, кожен регуляторний орган до 15 грудня поточного року зобов’язаний розробити та затвердити план діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний календарний  рік. У зв’язку з цим, виконавчі органи Луцької міської ради подавали в управління економіки на паперових носіях проекти регуляторних актів, з яких формувались плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на наступний рік. Плани затверджувалися рішенням виконавчого комітету, та рішенням Луцької міської ради, після чого оприлюднювались у ЗМІ та на інтернет –сторінці Луцької міської ради.
         Зміни до Планів діяльності з підготовки проектів регуляторних актів затверджувались у тому  самому порядку, що і сам план.
Планами діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2011 рік   було передбачено розглянути 13 проектів регуляторних актів виконавчого комітету Луцької міської ради, та 10 проектів регуляторних актів Луцької міської ради.
 Кожен проект регуляторного акту  перед його затвердженням, розглядався на засіданні  головної постійної комісії для забезпечення здійснення у виконавчих органах міської ради державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, на відповідність вимог ст.4, 8 Закону, проходив процедуру оприлюднення та громадського обговорення, після чого затверджувався рішенням виконавчого комітету або рішенням міської ради,  а після прийняття   оприлюднювався на протязі 10 днів в ЗМІ.
        Складено  13 протоколів засідання головної постійної комісії для забезпечення здійснення у виконавчих органах міської ради державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності, де розглядалося понад 20 проектів рішень, на відповідність Закону України Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
У 2011 році прийнято  12  регуляторних актів, які пройшли повну процедуру здійснення державної регуляторної політики відповідно до Закону  України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», серед них:  6 регуляторних актів затверджені рішенням міської ради,  ( рішення підготовлені управлінням фінансів та бюджету, управлінням розвитку підприємництва та реклами) та 6 регуляторних актів - затверджені рішенням виконавчого комітету (рішення підготовлені управлінням розвитку підприємництва та реклами, відділом транспорту та зв’язку управління економіки, КЗ «Луцька міська централізована бібліотечна система, ДКП «Луцьктепло», КП «Луцькводоканал».)
       З метою організації виконання  Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих посадовими особами та органами місцевого самоврядування»,  розпорядженням міського голови від 08.02.2011  № 49 була створена робоча комісія з питань прискореного перегляду регуляторних актів. Дана комісія працювала над розглядом регуляторних актів 2006-2010 рр та робила відповідні висновки щодо їх переліку. В результаті чого було сформовано три переліки, а саме:
 - перелік № 1 - регуляторні акти, що відповідають принципам регуляторної політики;
- перелік № 2- регуляторні акти, що не відповідають принципам регуляторної політики та потребують перегляду;
- перелік № 3 – регуляторні акти, що не відповідають принципам регуляторної політики та потребують визнання їх такими, що втратили чинність, або скасування.
       Складено   три протоколи засідання робочої комісії з питань прискореного перегляду регуляторних актів. Всі узагальнені  матеріали своєчасно подані  Волинській обласній державній адміністрації для узагальнення та подачі спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань державної регуляторної політики України.  
Поряд з цим, на веб - сайті Луцької міської ради в розділі «Регуляторна політика» розміщена наступна інформація:
-    переліки  прийнятих  регуляторних актів;
-    проекти регуляторних актів;
-    аналіз регуляторного впливу;
-    плани - графіки відстеження результативних діючих регуляторних актів та звіти про відстеження результативності їх дії;
-    плани підготовки проектів регуляторних актів на 2011 та на 2012 рік;
-    інформація про прискорений перегляд регуляторних актів.

        

     Управління економіки міської ради