Головна » Актуально » Підтримка та соціальний захист молоді на Волині у 2013 році

Підтримка та соціальний захист молоді на Волині у 2013 році

Задля створення умов для інтелектуального самовдосконалення молоді та творчого розвитку особистості у звітному періоді у Волинській області проведено заходи: екологічна молодіжна акція «З гостинцями до звірів», III Всеукраїнський Кубок Любарта серед команд КВН, благодійний концерт гурту «Кому Вниз», інформаційна акція «Шевченківські дні», «Всеукраїнська молодіжна конференція «Студентське самоврядування як гарант захисту прав в умовах сучасної системи освіти», «Таборування на повну».

У закладах культури здійснювалися заходи, спрямовані на національне і духовне відродження та збереження української культури. На високому організаційно-творчому рівні проведено ряд масштабних культурно- мистецьких акцій, приурочених до державних свят: Дню Соборності та Свободи України, Дню Конституції України, Дню Захисника Вітчизни, Дню Матері, Міжнародному жіночому дню, річницям від дня народження Т.Г.Шевченка, Лесі Українки.

Проведено VIII Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця» по збору коштів дітям з вадами слуху. Загальна сума, зібрана по Волинській області, становить 434 299 грн.

У квітні 2013 року в м. Луцьк проведено обласний (відбірковий) етап Всеукраїнського огляду-конкурсу за програмою Українського фонду культури «Нові імена України». Програма заходу спрямована на виявлення і підтримку юних і молодих талантів усіх видів та жанрів творчої і виконавської діяльності в галузі літератури, музики, образотворчого мистецтва та народної творчості. У ньому взяли участь понад ЗО виконавців з Маневицької, Ківерцівської, Шацької, Луцьких музичних шкіл № 1, 3, Камінь-Каширської, Ковельської шкіл мистецтв та Волинського державного училища культури і мистецтв імені І.Ф.Стравінського. Переможці конкурсу змагалися у заключному турі, що  відбувся в м. Київ, 24-25 квітня 2013 року.

Проведено загальнонаціональний етап XII Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, обласний конкурс колективів екологічної просвіти, конкурс української сучасної пісні «Срібні дзвіночки», юних читців, присвячений 141-й річниці від дня народження Лесі Українки, конкурси юних літераторів Волині, дитячих літературних творів «Навіть дерево росте туди, куди його нахилили ще пагінцем», конкурс-огляд художньої самодіяльності серед вихованців спеціалізованих закладів інтернатного типу, обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН; родинні свята з тем: «Козацькому роду нема переводу», «Співає родина», літературно-музичні композиції: «Джерела духовності», «Духовні посіви» тощо.

Проведено обласний конкурс виконавців розмовного жанру «Мій любий краю», присвячений 142-й річниці від дня народження Лесі Українки та конкурси виконавців на струнно-смичкових інструментах, бандурі, духових та ударних інструментах серед учнів шкіл естетичного виховання. У Палаці культури м. Луцька пройшов театральний показ уривків з вистав та інсценізації за творами Тараса Шевченка «Ти правди й вольності пророк великого свого народу» у виконанні народних аматорських театрів області в рамках Днів культури і мистецтв «Уклін Тарасові». У театральному святі взяли участь народний аматорський театр «Гармидер» Луцького районного будинку культури та театральні колективи Володимир-Волинської та Колківської клубних установ.

З метою привернення уваги молоді до національних родинних традицій, відродження та популяризації родинних цінностей серед молодого покоління організовано такі заходи: інформаційно-пізнавальні години спілкування, театралізоване дійство з нагоди Міжнародного дня сім'ї, тиждень родини, пісенний фестиваль «Співоча сім'я», конкурси малюнків та родовідних дерев «У світі маминої казки», конкурси малюнків на асфальті «Найкращі весняні квіти для матусі», виставки робіт декоративно - вжиткового мистецтва батьків та дітей «Мене навчили руки мами», виховні години, тематичні вікторини, спортивні змагання «Мама, тато, я - дружня сім'я» тощо.

Програмою свята з нагоди Дня матері та Дня сім'ї передбачалося проведення дитячого конкурсу образотворчого мистецтва «Я кольорово розфарбую світ», конкурсу дитячого малюнка на асфальті «Моя мама найкраща», виставки робіт учасників обласного конкурсу образотворчого мистецтва «Тарасовими шляхами», присвяченого 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, святкового концерту.

З метою утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей 22 червня 2013 року у м. Луцьку відбувся семінар для виховників-організаторів. У навчанні взяли участь 30 молодих осіб. Під час заходу вони вивчали особливості співпраці зі ЗМІ, управління в неурядових організаціях.

Проведено місячники «Правових знань», науково-практичні конференції з  тем: «Молодь-майбутнє ефективного місцевого самоврядування», «Формування громадянського обов'язку», засідання Школи лідерів учнівського самоврядування з тем: «Місцева демократія очима молоді», «Активна життєва позиція»; щорічні Всеукраїнські марафони, благодійні акції: «Милосердя» (допомога дітям-чорнобильцям), «Поспішайте робити добро» (допомога дітям- сиротам); екологічні та пошукові експедиції, толоки: «Прибери себе і планету», «Забуті могили», трудові акції: «Грані добра», «Допоможи ветеранам», «Дитяча турбота».

У рамках конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями, у липні 2013 року реалізовувався проект «Таборування на повну» Волинської округи Пласту - Національної скаутської організації України. Також в липні проводився юнацько-дитячий табір, який тривав два тижні (у ньому взяли участь понад п'ятдесят учасників). Табір відбувся в рамках мистецького проекту «Поцілунок музи», фінансованого грантом Президента України для обдарованої молоді на 2013 рік.

Задля пропаганди та формування здорового способу життя серед молоді Волині організовано наступні заходи. У рамках конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями, з квітня на Волині ОГО Центром практичної психології сім'ї «Любисток» реалізовується проект «Відповідальнета навчальних послуги. Організовано 58 групових навчальних семінарів, консультацій, якими охоплено близько 500 осіб. Програма їх проведення включала навчальні семінари для підвищення конкурентоспроможності молоді на ринку праці з тем: «Новітні технології працевлаштування», «Дієві механізми та підходи для працевлаштування молоді», «Через технології розвитку до стабільного професійного розвитку», «Обираємо роботу - обираємо заробіток», «Профі Старт. Фабрика успіху», та навчання для випускників вузів: «Молодий спеціаліст на ринку праці. Як досягти професійного успіху?», «Знайди себе на ринку праці», «Твоя майбутня професійна кар'єра», «Перше робоче місце - успішне працевлаштування». Крім того, в рамках спільної діяльності із громадським сектором Волині активно працює програма, що сприяє розвитку підприємницьких ініціатив молоді Волині - «Молодь міста - підприємствам міста».

Проведено регіональні тури Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді та конкурсу «Молодий підприємець року». Проходить конкурс «Молодий підприємець року», метою якого є підтримка та сприяння розвитку підприємницької діяльності молоді та молодих підприємців. Конкурс проводиться у п'яти номінаціях: «Успішний старт», «Акула малого бізнесу», «Середній та великий бізнес», «Бізнес-леді» та «Соціально відповідальний бізнес».

З метою підтримки молодіжних і дитячих громадських організацій у рамках конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями стосовно дітей, молоді, жінок та сім'ї (в т. ч. - конкурсу соціального замовлення), у 2013 році підтримано 13 проектів на загальну суму 152000 грн. Вони спрямовані на вирішення таких проблемних питану працевлаштування молоді (в тому числі - осіб з числа соціально-вразливих категорій - студенти- сироти та молодь з обмеженими фізичними можливостями), формування здорового способу життя та попередження негативних проявів у молодіжному середовищі, виховання патріотизму, розвиток духовності, моральності, організація змістовного дозвілля, забезпечення реалізації прав молоді з особливими потребами, сприяння творчому та інтелектуальному розвиткові молоді тощо.

У рамках виконання довгострокової цільової програми «Житло для молоді» на 2013-2017 роки за перше півріччя 2013 року з державного бюджету отримано 2050,54 тис. грн, в тому числі:

-        415,0 тис. грн з загального фонду на надання пільгових довготермінових кредитів, укладено 2 договори на будівництво житла в м. Луцьк загальною площею - 126,1 кв. м., вартість квартир - 788,1 тис. грн;

-       1493,17 тис. грн з загального фонду на часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків;

-     142,37 тис. грн з загального фонду на обслуговування кредитних коштів.

Станом на 01.07.2013 року введено в експлуатацію об'єкти, що інвестували Волинським регіональним управлінням ДСФУ «ДФСМЖБ»:

-   м. Луцьк, вул. Арцеулова, буд. 18; загальна кількість квартир 72 (з них 11 квартир загальною площею 755,7 кв.м., вартістю 4625,2 тис. грн отримали сім'ї що прийняли участь у програмі «Доступне житло» ПКМУ №140 від 11.02.2009 року):

-    м Луцьк, вул. Федорова, 4 Д; загальна кількість квартир 72 (з них 1 квартира вартістю 426,8 тис. грн фінансувалась по програмі «Житло для молоді» за рахунок коштів обласного бюджету - 233,28 тис. грн: 1 квартира вартісю - 429,7 тис. грн фінансувалась за рахунок коштів Статутного капіталу Фонду - 370,0 тис. грн: 21 квартира загальною вартістю 9114,6 тис. грн отримали сім'ї, що взяли участь у програмі «Доступне житло» ПКМУ № 140 від 11.02.2009 року та 17 квартир вартістю 5953,55 тис. грн отримали сім'ї по програмі здешевлення іпотечних кредитів ПКМУ № 343 від 25.04.2012 року).