Головна » Актуально » Про роботу фармацевтичної галузі у місті Луцьку

Про роботу фармацевтичної галузі у місті Луцьку

   Напередодні відзначення Дня фармацевтичного працівника важливо відзначити внесок галузі фармації в охорону здоров’я мешканців міста Луцька.

   Так, у місті зареєстровано та здійснюють свою діяльність 33 суб'єкти господарської діяльності різних форм власності.

   Станом на сьогодні в місті Луцьку функціонує 149 місць провадження діяльності, із них — 4 суб’єкти господарської діяльності комунальної форми власності та 29 – приватної. Функціонує 101 аптека, з яких: 13 аптек комунальної форми власності, 88 – приватної; 45 аптечних пунктів, із них: 13 – комунальної форми власності, 32 – приватної; 3 аптечні склади: 1 – комунальної форми власності, 2 – приватної. У місті 5 аптек займаються виробництвом лікарських засобів.

   Вагомий внесок у розвиток фармацевтичної галузі у місті Луцьку вкладають такі суб’єкти господарювання: ДВТП «Волиньфармпостач» (директор - Півнюк М. І), фірма «Волиньфарм» у формі ТзОВ (директор – Шайко С. П.), ТзОВ «Сальве» (директор – Монець Т. О.), державна аптека № 50 міста Луцька (зав. аптекою - Гаврилюк А. В.), державна аптека №133 міста Луцька (зав аптекою - Тиндик Б. Б.), приватна фірма «Астрон» (директор - Гнатюк З. П.), ТзОВ фірма «Фарма-Кор» ЛТД (директор - Кунах Є. В.),ТзОВ «Волиньфармсервіс-2» (директор - Мельникова Т. М.), ПФ «Беладонна» (директор - Бучинська В. Ф.) та ін.

   Одним з найпотужніших підприємств на фармацевтичному ринку Волині є ДВТП “Волиньфармпостач”. Його загальна частка у фармацевтичній галузі Волині становить більше 30%.

   Підприємство постійно нарощує обсяги реалізації (виробництво) лікарських засобів та виробів медичного призначення, забезпечуючи виконання виробничих та фінансових планів. Особливо активно реалізовуються соціальні та низькорентабельні програми, частка яких в загальному обсязі реалізації медикаментів досягає майже половину (48%).

   Вкрай важливо для населення, але затратною і низькорентабельною для підприємства, є діяльність з виготовлення ліків в умовах аптеки за індивідуальними рецептами та за замовленнями лікувально-профілактичних закладів області. Зараз такі послуги надають шість аптек підприємства, з них у місті Луцьку – 3.

   Щорічно підприємство збільшує кількість аптек, що надає повний спектр соціальних послуг. Сьогодні 25 структурних підрозділів підприємства - соціального призначення, з них в м. Луцьку - 3 “ветеранських” та 2 аптеки для забезпечення малозахищених верств населення, де передбачено відповідні знижки. Лише за вісім місяців поточного року сума знижки склала 450 тисяч гривень, в тому числі по м. Луцьку - 170 тис. грн (біля 40%). Підприємство постійно забезпечує рентабельну діяльність, що дозволяє своєчасно і в повному обсязі сплачувати податки та соціальні платежі. Відсутня заборгованість по заробітній платі. За вісім місяців поточного року ДВТП «Волиньфармпостач» поповнило лише бюджет м. Луцька наступними платежами:

- земельний податок – 87,5 тис.грн.,

- податок на нерухоме майно 6,4 тис.грн.,

- податок з ПДФО – 1038,8 тис.грн.

   Гордість підприємства - висококваліфікований персонал. ДВТП “Волиньфармпостач” є єдиною на Волині базою для проходження інтернатури випускників вищих медичних (фармацевтичних) закладів освіти і виробничої практики студентів вищих, середньо-спеціальних фармацевтичних закладів освіти у відповідності до чинного законодавства, бере участь в організації тренінгів для фармацевтів і провізорів.

   У місті працює ТзОВ «Волиньфарм», яка є однією із провідних фармацевтичних компаній Західного регіону України з розгалуженою мережею аптечних закладів, які працюють у Волинській, Рівненській, Житомирській та Івано-Франківській областях. До складу фірми входять 129 аптечних підрозділів, аптечний склад, автогосподарство, відділ медтехніки та стоматології з трьома спеціалізованими магазинами. Пріоритетними завданнями фірми є забезпечення високого рівня обслуговування та формування доступних цін на лікарські засоби.

   Фахівці фірми разом з медичними працівниками відомих компаній - виробників лікарських засобів інформують лікарів про новинки фармацевтичної продукції. Для забезпечення ефективної діяльності особлива увага приділяється підбору та підготовці висококваліфікованих спеціалістів, з якими проводяться заняття та тренінги із залученням консалтингових компаній.

   Не можна не відмітити роботу мережі аптек «Сальве». Їхня робота спрямована на збереження і забезпечення здоров’я населення, на покращення його якості шляхом надання висококваліфікованої фармацевтичної допомоги. Працівники аптек «Сальве» працюють над забезпеченням населення ліками належної якості, які реалізуються в належних умовах, за доступною ціною, у зручному місці і в потрібний час. У роботі враховані усі соціальні програми та програми лояльності, що дозволяють населенню економити.

   Персонал аптек працює згідно чітких корпоративних стандартів, які спрямовані на максимально якісне обслуговування населення, це – цілеспрямована праця над тим, щоб бренд «Сальве» означав для людей не просто поєднання символу та кольорів, а висококласну фармацевтичну допомогу, зручне розташування аптек, якісне і зручне облаштування та оформлення приміщень.

   У лікувально-профілактичних закладах міста функціонують по 3-4 аптечних кіоски від різних аптечних закладів.

   З метою цілодобового забезпечення жителів м. Луцька ліками функціонують 17 аптек, з них в 5 - в лікувальних закладах. Завдяки високопрофесійній роботі аптечних закладів громадяни міста забезпечені ліками, розчинами, системами, предметами догляду, шприцами, дезінфікуючими засобами, шовним і перев'язувальним матеріалом, засобами профілактики.

   Аптечні заклади, крім того, що забезпечують потреби населення міста, вчасно платять податки, орендну плату, не мають заборгованості за комунальні послуги та приймають активну участь в громадському житті міста.

   Керівники закладів фармації надають значну благодійну допомогу ліками учасникам АТО, ветеранам війни, праці, визвольних змагань та інвалідам. За що їм велика подяка і шана.

   Культура обслуговування в аптеках висока, немає скарг, нарікань, що свідчить про професіоналізм, чуйність, відповідальність, компетентність та вболівання за людей.

   На території міста та області функціонує Волинська обласна державна інспекція з контролю якості лікарських засобів, що є органом державного контролю якості лікарських засобів. Інспекція відповідно до покладених на неї завдань бере участь у реалізації державної політики у сфері державного контролю якості та безпеки лікарських засобів та медичної продукції, у виконанні державних цільових програм, взаємодіє з місцевими органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та об'єднаннями громадян.

   Перспективами розвитку фармацевтичної галузі є зміцнення матеріально- технічної бази аптечних закладів, впровадження нових сучасних технологій, виважена праця над маркетингом цін на ліки та проведення політики стримування їх росту, створення системи норм і правил, яка охоплювала б всі етапи обігу лікарських засобів і була спрямована на забезпечення якості ліків, підвищення їх ефективності та безпеки, а отже, на захист інтересів пацієнта та його здоров'я.

   Всі ці зусилля фармацевтичної галузі підпорядковані єдиній меті - виконанню обов'язку перед державою і нацією, - забезпечення доступності населення країни до високоефективних, безпечних та якісних ліків, подоланню захворювань, що є стратегічно важливою ділянкою медицини України в цілому.

 

 

 

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради (724653)