Головна » Актуально » Роз’яснюють фахівці Луцького міського центру зайнятості

Роз’яснюють фахівці Луцького міського центру зайнятості

   Чи зобов’язана особа, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості,  при укладенні з роботодавцем договору підряду, повідомляти про це спеціаліста центру зайнятості, адже запис в трудову книжку в даному випадку не вноситься?

 

  Відповідь: Законом України «Про зайнятість населення» чинним від 01.01.2013 року п. 1 ст. 4 визначено, що в Україні до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.

   Частинами 2, 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» передбачено, що безробітні громадяни зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, які впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Отже, при укладенні договору підряду та вступу в результаті цього з роботодавцем у цивільно – правові відносини, громадяни зобов’язані невідкладно повідомити спеціаліста служби зайнятості. Наслідком укладення договору  підряду буде припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості.

   Принагідно інформуємо, що у відповідності до законодавства в сфері зайнятості населення Державна служба зайнятості наділена повноваженнями проводити розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення безробітним. Тому, для встановлення достовірності даних, центрами зайнятості здійснюється звірка наданих особою даних з відомостями Пенсійного фонду, державної податкової адміністрації, державних реєстраторів, управлінь праці та соціального захисту населення, відділів (управлінь) субсидій, використання даних перевірок цих органів, Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, контрольно-ревізійних органів, проведенням перевірок самостійно безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях в порядку, встановленому законодавством.

   На підставі вищевикладеного повідомляємо, що інформація про отриманий безробітними громадянами дохід надійде до служби зайнятості і безпідставно отримана соціальна допомога буде стягнута з них у відповідності до чинного законодавства України в  судовому порядку.

   Для отримання більш детальної інформації просимо звертатись за адресою: м. Луцьк вул. Ярощука, 2, тел. 727258, 793023.

   Луцький міський центр зайнятості