Головна » Актуально » Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС)

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС)

       Медичне забезпечення: безплатне придбання ліків за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні та безплатне зубопротезування 

       В даний час в області проживає 148054 громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі 46428 дітей, яким згідно з Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачене безплатне придбання ліків за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні та безплатне зубопротезування.

       Фінансування видатків, пов’язаних з відшкодуванням коштів на пільгове медичне забезпечення цієї категорії громадян, здійснюється через механізм надання субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам.

       Питання використання коштів на здійснення зазначених видатків регулюються Порядком використання коштів обласного бюджету на  пільгове медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженим рішенням обласної ради від 27 грудня 2011 року № 8/5  зі змінами (далі – Порядок) .

       Відповідно до рішення обласної ради від 29 грудня 2011 № 9/2 „Про  обласний бюджет на 2012 рік» по КФК 090212 з обласного бюджету місцевим бюджетам затверджено кошти у сумі 6692,9 тис. гривень, що на  143,9 тис. грн. більше в порівнянні з 2011 роком.

       Протягом січня-листопада 2012 року за програмою 090212 “Пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” відшкодовано громадянам витрати за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та за надання послуг з зубопротезування на суму
5,5 млн. гривень. Розмір разового відшкодування згідно поданих заяв складає від 2,3 гривень до 12,2 тисяч гривень.

       Проаналізувавши роботу головних розпорядників коштів у поточному році, а також з метою удосконалення роботи щодо здійснення відшкодування громадянам коштів з обласного бюджету, опрацьовано ряд  пропозиції щодо змін до діючого Порядку. В тому числі на сесії від 07.11.2012 внесено зміни до Порядку в частині збільшення обсягів на відшкодування коштів за надані послуги по зубопротезуванню  з 5%  до 10 % .

 

      Оздоровлення дітей: про підсумки проведення літньої оздоровчої кампанії в області

       Відповідно до програми 2501200 “Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” за напрямком оздоровлення здійснюється санаторно-курортне лікування дітей області, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи.

       Проаналізувавши оздоровчу кампанію 2012 року слід зазначити, що згідно із Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” право на безплатне забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування мають 46607 дітей, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи.

       Із заявами на отримання путівок для оздоровлення у 2012 році звернулось 15983 дитини (34,3 % до загальної чисельності).

       У поточному році Міністерством соціальної політики України виділено для області 4945 путівок для дітей у складі організованих груп та 658 путівок для дітей віком до 10 років у супроводі одного з батьків (що становить 35,1 % від поданих заяв).

       На даний час, у повному обсязі реалізовано 4945 путівок для дітей у складі організованих груп.

       Волинські діти направлялися на лікування  у санаторно-курортні заклади Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької областей та АР Крим. 

       Приємно зазначити, що значно збільшилась кількість дітей, які лікувались у наших, Волинських санаторно-курортних закладах. Так в минулому році оздоровили лише 645 дітей у санаторіях “Турія” та “Пролісок”, а в поточному році - 759 дітей.

       Направлення дітей віком до 10 років у супроводі одного з батьків здійснюється і тепер. До кінця 2012 року планується оздоровити 218 дітей з батьками.

 

       Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

        В даний час  на квартирному обліку в області перебуває 2517 сімей, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. В тому числі 604 сім’ї інвалідів-чорнобильців (з них  37 сімей, у складі яких виховуються діти-інваліди, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи), 144 ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії, 1769 сімей, які переселяються згідно направлень на переселення із радіоактивно забруднених територій.  Для забезпечення житлом   постраждалих громадян необхідно майже 670 млн. грн.

         У 2012 році для забезпечення житлом цієї категорії громадян  Волинській області передбачено 9603,5 тис. грн., з них 263,8 тис. грн. на погашення кредиторської заборгованості минулих років.

         Зазначені кошти спрямовані для придбання 28 квартир. Поряд з цим у серпні - жовтні 2012 року 14 сім'ям  відшкодовано кошти за самостійно збудоване (придбане) житло.