Головна » Актуально » Соціальний захист ветеранів

Соціальний захист ветеранів

    Питання виконання заходів  з поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни,  надання пільг ветеранам війни для відшкодування витрат з оплати житлово-комунальних послуг, забезпечення санаторно-курортним лікуванням,  проведення капітальних ремонтів житлових будинків, здійснення відшкодувань за  пільговий проїзд  у громадському транспорті, а також надання фінансової підтримки громадським організаціям  ветеранів перебуває на постійному контролі.       
    Станом на 01.03.2012 року в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків  налічується  362,4 тисяч пільговиків різних категорій.
   Ветеранів війни - 53,7 тис. осіб, що на 10 відсотків менше у порівнянні із минулим  роком.  З  них:
   інвалідів війни -3072;
   учасників війни-38251;
   учасників бойових дій- 5417
   членів сімей загиблих ( померлих)-6973.
     Першочергове завдання влади – соціальний захист та поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни,  надання пільг ветеранам війни для відшкодування витрат з оплати житлово - комунальних послуг, забезпечення санаторно-курортним лікуванням,  проведення капітальних ремонтів житлових будинків, здійснення відшкодувань за  пільговий проїзд  у громадському транспорті, а також надання фінансової підтримки громадським організаціям  ветеранів.     
      Щомісячно   близько  37 тисяч ветеранів війни забезпечуються  пільгами  для відшкодування житлово-комунальних послуг.
      Інвалідам війни надається знижка по платі за житлово-комунальні послуги в розмірі 100% в  межах норм споживання, учасникам бойових дій  75 %,  учасникам війни та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів – 50%.       
      Норми споживання затверджені постановою КМУ від 1.08.96 № 879  (користуються, пільгами по квартплаті, користуванні холодною та гарячою водою, природнім газом, електроенергією, водовідведенням та опаленням, вивозом сміття, тощо).
      Протягом 2011  року  на надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг  спрямовано організаціям- надавачам послуг 84,9 млн грн.
      17 тисячам ветеранів  війни, які користуються твердим паливом та скрапленим газом  надано  адресну грошову виплату, на що з державного бюджету профінансовано 21,3 млн. грн.
      На надання  пільг  з оплати послуг зв’язку, інших, передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільгове перевезення окремих категорій громадян профінансовано 26,9 млн грн.    
     В  межах передбачених видатків  державного бюджету в минулому році  забезпечено санаторно - курортним лікуванням  747  ветеранів війни та  385 інвалідів
     Капітальний ремонт власних житлових будинків і квартир проведено 32 сім’ям  ветеранів війни.
     Питання  проведення реформи надання соціальних пільг актуальне.  Головне завдання реформування – це  впорядкування  переліку  пільгових категорій та максимальна оптимізація законодавства, що регулює це питання.
    Тому, процес надання пільг повинен бути прозорим, чітким та орієнтованим на якісне обслуговування громадян.
    Волинська область не стоїть осторонь реформ. Тому, з ініціативи обласної державної адміністрації  в  області  з  1 жовтня 2010 року впроваджується експеримент по наданню пільг з оплати електроенергії у грошовій формі.
    Станом на 01.03.2012 року  пільгу готівкою  призначено 103 тисячам  пільговиків. Зокрема, експериментом охоплено  37,1 тисяча ветеранів війни,   43,1 тисяч дітей війни,  4 тисячі осіб,  потерпілих внаслідок аварії на  ЧАЕС, 11,4 тисяч багатодітних сімей та 6,8 тисячі працівників   бюджетних установ та ветеранів військової служби та ін.
    З  державного бюджету  для  надання пільг у грошовій формі з оплати електроенергії    протягом  2011 року профінансовано  9,2 млн грн, з початку цього року- 1,8 млн грн.
    Згідно  Законів України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та „Про жертви нацистських переслідувань”        ветеранів війни  забезпечено  разовою грошовою допомогою до 5 травня, на  що  спрямовано  у минулому році 11,8 мл. грн.
    Постановою  Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 № 1381 затверджено розміри грошової допомоги  до Дня Перемоги на 2012 рік.  Однак, як зауважив Президент України на розширеному засіданні  Кабінету Міністрів 7 березня  ці розміри будуть переглянуті  для інвалідів війни в залежності від групи інвалідності  і  «будуть становити від 1720-до 2200 грн»
   З метою посилення уваги  до ветеранів війни місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування   постійно   здійснюється     відвідування ветеранів війни, сімей загиблих, жертв нацистських переслідувань за місцем їх проживання, в інтернатних закладах системи соціального захисту та в стаціонарних відділеннях територіальних центрів соціального обслуговування.
   В області уже другий рік підряд діє програма забезпечення малозабезпечених громадян ( в тому числі і ветеранів війни) дровами.  
   За рахунок коштів місцевих бюджетів до  певних свят окремим категоріям вручаються  продуктові набори.
    Територіальними центрами  обліковано близько 16 тисяч  ветеранів війни, яким згідно їх потреби надаються  різні види соціального обслуговування, періодично - натуральна грошова допомога.
    Також, не обділено увагою держави і таку категорію як «діти – війни».  Їм надається знижка по платі за житлово-комунальні послуги в розмірі 25%.