Головна » Актуально » «В основі бюджету на 2014 рік – розвиток регіонів і соціальна захищеність громадян»

«В основі бюджету на 2014 рік – розвиток регіонів і соціальна захищеність громадян»

   Держбюджет України на 2014 рік передбачає підняття соцвиплат і посилення фінансування регіонів.

   16 січня Верховною Радою України  було прийнято, а наступного дня – підписано Президентом України В.Януковичем Державний бюджет на 2014 рік. Саме соціальна складова є пріоритетною у законі, що вже набрав чинності.

    Визначальним моментом у побудові всієї соціальної стратегії на 2014 рік стало підняття прожиткового мінімуму з 1176 гривень у січні до 1207 гривень із 1 липня та до 1256 – із 1 жовтня. Пропорційно до нього зростатимуть і мінімальні зарплати, що становитимуть у місячному розмірі: з 1 січня – 1218 гривень, із 1 липня – 1250 гривень, із 1 жовтня – 1301 гривню. На практиці ці зміни повинні відчути всі працівники бюджетної сфери, надбавки до зарплат яких, звісно, вираховуватимуться окремо у кожному випадку. Так, скажімо, якщо фельдшер до кінця року отримуватиме на 401 гривню більше, то лікар вищої категорії – на 602 гривні більше щомісячно. Загалом на заробітну плату в 2014 році передбачено 7,86 млрд грн, що на 410 млн грн більше, ніж торік.

   Соціальні гарантії отримують із законом про Держбюджет у 2014 році й соціально незахищені верстви населення, на потреби яких виділено Міністерству соціальної політики 92,27 млрд грн – це майже на чотири мільярди більше, ніж торік. І ці цифри, безумовно, свідчать про високу соціальну направленість бюджету-2014 і абсолютно спростовують усі опозиційні закиди.

   Звісно, відчують зміни у виплатах і пенсіонери, адже фінансова допомога Пенсійному фонду збільшиться до 87,4 млрд грн, а розмір мінімальної пенсії буде підвищено до 1014 гривень. Окрім того, буде продовжено перерахунок виплат громадянам, які вийшли на пенсію до 2008 року.

   Особливу увагу цього року буде приділено вищим навчальним закладам І і ІI рівнів, яким на підготовку кадрів виділяють 4,02 млрд грн, що на 10% більше, ніж минулого року. А студенти-відмінники вишів отримають до своїх стипендій надбавки у 120 гривень. На чверть більшою, ніж торік, є і сума, що виділяється на виплати дітям-сиротам та їхнім прийомним батькам. Цьогоріч на ці потреби місцеві бюджети одержать 610 млн грн.

   Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» визначає одним із пріоритетних питань фінансування саме соціальних виплат. У тому, що ці цифри не залишаться на папері, впевнені й парламентарі, що проголосували за закон, і експерти. А президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко зауважує, що розбалансування бюджету не допустить той факт, що всі підвищення та зміни у виплатах відбуватимуться поетапно.

   Інша направленість бюджету-2014 – це розвиток регіонів і органів місцевого самоврядування. В чотири рази цього року збільшуються видатки на фінансування Державного фонду регіонального розвитку. «У своїй політиці влада прагне поступово переміщати центр ваги у регіони України та посилювати місцеве самоврядування, працюючи над децентралізацією влади», – зазначає директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїлівський. А от витрати на утримання держслужбовців, чи не вперше в історії країни, буде зменшено.

   Таким чином, новий бюджет цілком відповідає потребам суспільства, його вдалося розробити з досить реалістичними економічними показниками.

   Обласний бюджет отримає із Державного бюджету 10 мільйонів гривень субвенції. Ще 40 мільйонів гривень отримає місто Луцьк та 3 мільйони отримає Ковель. Серед районів області розподілили ще більше 75 мільйонів гривень. Про це йдеться в Додатку № 11 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік». У документі вказано, що обсяг субвенції обласному бюджету Волині на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, що є складовою державного фонду регіонального розвитку, у 2014 році становить 10 мільйонів гривень.

Горохівський р-н - 8 мільйонів 650 тисяч гривень.

Камінь-Каширський р-н -  6 мільйонів 700 тисяч гривень.

Ківерцівський р-н (для м.Ківерці) - 6 мільйонів 300 тисяч гривень.

Ковельський р-н - 14 мільйонів гривень.

Локачинський р-н - 4 мільйони 750 тисяч гривень.

Луцький р-н - 6 мільйонів 875 тисяч гривень.

Любешівський р-н - 5 мільйонів 300 тисяч гривень.

Маневицький р-н (для смт.Маневичі ) 6 700,0

Ратнівський р-н - 4 мільйони гривень.

Рожищенський р-н - 5 мільйонів 650 тисяч гривень.

Старовижівський р-н - 2 мільйони 500 тисяч гривень.

Турійський р-н - 4 мільйони 75 тисяч гривень.

Шацький р-н - 1 мільйон 500 тисяч гривень.

   У Державному бюджеті цьогоріч передбачено 237 млн грн з Фонду регіонального розвитку для Волинської області. Це – 107 млн грн безпосередньо регіону та 130 млн грн – на соціально-економічний розвиток окремих територій. Ці кошти підуть як на потужні соціально важливі об'єкти, так і на невеликі місцеві проекти.

   Загалом же, на переконання голови облдержадміністрації, ресурсна база цьогорічних бюджетів Волині – найбільша від 2010 року. «Ми жорстко і виважено плануємо, по кожному району і селу. Мобілізовані кошти в усіх місцевих бюджетах: тут ресурсна база складе не менше 50 млн грн Це – ремонти, реконструкції, будівництво».

   Крім того, в економіку краю надійдуть 26 млн євро за проектами транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна». Окремі з них вже працюють, інші – лиш розпочнуть роботу цьогоріч. Ще 30 млн дол. США – кошти Світового банку на модернізацію волинської медицини.

   Бюджет Волині-2014 – передусім бюджет розвитку, усі служби краю злагоджено спрацювали, аби зробити проект головного фінансового документа регіону саме таким: виваженим, збалансованим, спрямованим на розбудову краю.