Головна » Актуально » Звіт про роботу комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур міста за 2012 рік

Звіт про роботу комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур міста за 2012 рік

   Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур є дорадчо-консультативним органом Луцької міської ради, створений рішенням виконавчого комітету від 07.08.2008 № 524-1, з метою координації роботи, пов’язаної із створенням на території міста інвалідам (у тому числі інвалідам із зору та тим, які пересуваються у візках, а також дітям-інвалідам) та іншим маломобільним групам населення (маломобільні групи населення) безперешкодного доступу до об’єктів соціальної інфраструктури (житла, громадських і виробничих будинків, будівель та споруд, спортивних споруд, місць відпочинку, культурно-видовищних та інших установ і закладів) і користування дорожньо-тротуарною мережею, транспортом, засобами зв’язку та інформації (в тому числі засобами, що забезпечують дублювання звуковими сигналами світлових сигналів, і пристроями, що регулюють рух пішоходів через транспортні комунікації).

   До його складу входять представники громадських організацій інвалідів, інваліди - візочники, керівники виконавчих органів міської ради, представник фонду інвалідів, депутат Луцької міської ради та інші.

   Протягом поточного року було проведено чотири робочі засідання комітету, на яких розглядались актуальні питання щодо створення безбар’єрного середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями міста.

   Також членами комітенту доступності проведено 7 виїзних обстежень об’єктів інфраструктури міста щодо їх відповідності потребам інвалідів із здійсненням фотофіксації (вул. Шевченка, пр-т Волі, вул. Гнідавська, вул. Станіславського, вул. Мамсурова, вул. Рівненська, Привокзальний майдан).

   Приймальною комісією, що утворена інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Волинській області, залучається член комітету доступності - представник громадської організації інвалідів – візочників «ІНВА-ВОЛИНЬ» до прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

   Протягом року проводились роботи щодо вивчення можливості облаштування засобами безперешкодного доступу квартир першого поверху багатоквартирних житлових будинків, де проживають інваліди-візочники.

   Обстежено 14 квартир, в яких проживають інваліди на першому поверсі, з них 8 чоловік надали згоду на проведення робіт. Відповідні заяви громадян передано для подальшої роботи в департамент житлово-комунального господарства.

  На сьогодні відповідальним виконавчими органами міської ради вирішується питання щодо технічної та фінансової можливості облаштування засобами безперешкодного доступу квартир першого поверху багатоквартирних житлових будинків, де проживають інваліди-візочники за поданими заявами у 2013 році.

  З метою забезпечення безперешкодного пересування осіб із вадами зору, у поточному році здійснено облаштування звуковими пристроями світлофорні об’єкти на вул. Рівненська – вул. Авторемонтна та вул. Глушець – Центральний ринок. Таким чином, на сьогодні в місті діє 10 світлофорних об’єктів,   обладнаних  звуковими   пристроями.

  За клопотанням громадських організацій інвалідів – членів комітету доступності у поточному році збільшено інтервал світлофору на проспекті Соборності поблизу торгового центру «ТАМ-ТАМ» до 0,5 хв.

   На міських маршрутах громадського транспорту здійснюють перевезення 17 одиниць транспорту, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, зокрема 9 автобусів (маршрути: №№  16, 17, 17-а, 19, 2,  22,  24,  25,  26,  28,  29,  3,  30,  31,  32,  47) та  8 тролейбусів (маршрути: №№  1,  2,  4,  12).

  На виконання вимог громадських організацій інвалідів, рішенням виконавчого комітету міської ради від 08.11.2012 №733-1 “Про оголошення конкурсів на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в місті Луцьку та затвердження об’єктів конкурсів і графіка їх проведення” передбачено однією з умов участі у конкурсах, наявність на кожному об’єкті конкурсу не менше одного транспортного засобу, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

   З метою забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів транспортної інфраструктури створено робочу групу з контролю за благоустроєм зупинок громадського транспорту. Після проведення обстеження зупинок та визначення об’ємів робіт щодо приведення їх у відповідність до нормативних вимог буде встановлено порядок та черговість виконання робіт з благоустрою.

   В березні поточного року управлінням транспорту та зв’язку розроблено графік руху транспорту пристосованого для перевезень людей з обмеженими фізичними можливостями.

  З метою інформування громадських організацій інвалідів міста, департаментом соціальної політики вказані графіки надіслано на електронні адреси громадських організацій інвалідів міста. Також здійснено рознесення вказаної інформації працівниками територіального центру на адреси інвалідів – візочників.

  На виконання доручення комітету доступності, у поточному році вирішено питання щодо організації перевезення дітей-інвалідів із захворюванням опорно-рухового апарату на навчання до Навчально-реабілітаційного центру.

  З 1 березня 2012 року перевезення здійснюються службою «Морячок-Таксі» безкоштовно за двома маршрутами (вул. Сагайдачного – пр-т Відродження – вул. Потапова – НРЦ, вул. Карбишева – вул. Воїнів Інтернаціоналістів – вул. Кравчука - НРЦ), відповідно до поданого навчальним закладом списку дітей.

 Адміністрацією територіального центру спільно з службою «Морячок-Таксі» детально опрацьовано питання щодо організації перевезень у місті інвалідів-візочників та інших осіб з обмеженими фізичними можливостями.

  Так, з березня 2012 року територіальний центр здійснює перевезення спеціально облаштованим транспортом інвалідів-візочників із графіком роботи з 800 до 2400, згідно попередніх замовлень; перевезення інших осіб з обмеженими фізичними можливостями здійснюється службою «Морячок-Таксі». Протягом звітного періоду територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька надано 446 послуг для 211  інвалідів – візочників.

  У поточному році було визначено кошторисну вартість виконання робіт із облаштування нормативних з’їздів для безперешкодного проїзду інвалідів на візках на 8 основних вулицях міста, яка складає 118 тис. 337 грн.

   Рішенням міської ради від 26.092012 № 32/20 «Про внесення змін до рішення міської ради від 30.12.2011 №18/37 „Про бюджет міста на 2012 рік”, з врахуванням змін, внесеними рішенням» збільшено видатки спеціального фонду департаменту житлово-комунального господарства, зокрема на суму 118,4 тис.грн. для  влаштування понижень на основних вулицях міста для маломобільних груп населення.

   На сьогодні роботи щодо влаштування понижень у місцях пішохідних переходів виконано на пр-ті Волі, вул. Рівненській (до початку пр-ту Відродження) та частково на пр-ті Відродження.

   Для забезпечення належного виконання прийнятого Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо прав інвалідів», на виконання ратифікованої Конвенції про права інвалідів ООН, в серпні поточного року департамент соціальної політики спільно із Луцькою міською організацією УТОС забезпечили дублювання інформації рельєфно-крапковим шрифтом Брайля для орієнтування осіб із вадами зору (таблички на кабінетах, рельєфні позначки на перилах, нанесення контрастних ліній) в приміщеннях департаменту, філії № 2 та територіального центру.

   Членами комітету забезпечення доступності постійно здійснюється контроль щодо забезпечення належного функціонування звукових орієнтирів «Метроном-04», встановлених на 14 установах та організаціях міста, які найчастіше відвідують незрячі, шляхом обстежень на направлення відповідних листів керівникам закладів.

   На сьогодні вживаються заходи щодо сприяння у продовженні реалізації проекту ВО «Генерацією успішної дії», за підтримки фонду Відродження, а саме у встановленні додаткового придбаних орієнтирів для незрячих на об’єктах соціальної інфраструктури міста.

   Так, міські комунальні заклади «Луцька міська дитяча поліклініка», «Міська стоматологічна поліклініка» та «Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання» налагодили роботу із представниками ВОГО «Генерація успішної дії», що забезпечить встановлення звукових орієнтирів на вказаних установах до кінця поточного року.