Патра

 

Угода про партнерство від 10 вересня 2013 року

Країна: Греція
Регіон:  півострів Пелопоннес
Населення: понад 170 тис. жителів
Площа: 125,42 км²
Мер: Костас Пелетідіс

Офіційний сайт: https://e-patras.gr/el

Па́три, новогрецькою Патра (грец. Πάτρα) — третє за величиною місто Греції, столиця ному Ахея, порт в затоці Патраїкос. Патри розташовані на півострові Пелопоннес за 215 км на захід  від Афін. Патра є головним транспортним центром, що з΄єднує Грецію з Італією, а Пелопоннес із іонічними островами (Корфу, Закінф, Кефалонія і Лефкада). Місто обслуговує аеропорт Араксос. 2006 року місто обране Європейською комісією «Культурною столицею Європи». 

Історія

Місто Патри засноване у 6 ст. до н.е. ахейцями Спарти, після того як дорійці витіснили їх зі значної частини Пелопоннесу. Ватажок ахейців Превгеніс об'єднав три поселення Арої, Месаті та Анфію і назвав місто на честь свого сина Патреоса. Проте археологічні дослідження свідчать: перші поселення у цьому місці з΄явились у 3 тисячолітті до н. е.
Свій перший підйом місто пережило у 1580 — 1100 рр. до н. е. Проте справжній розквіт в історії Патри відбувся у римський період, коли місцевий порт після зруйнування Коринфу починає відігравати все важливішу роль у сполученні Греції та Італії. Римські імператори навіть наділяли місто правом випускати власні монети. У цей період споруджений римський амфітеатр, римський водопровід, римський Одеон тощо.
Однак наприкінці 3 ст. починається занепад Патри, можливо, внаслідок потужного землетрусу, що трапився приблизно у той час.
В середині 9 ст. починається новий розквіт міста, і з того часу воно поділяло долю усієї держави. З 1266 р. до 1430 р. воно належить франкам, потім - Візантії, з 1458 р. — туркам, з 1687 р. до 1715 р. - венеціанцям, а далі — знову туркам до переможної національно-визвольної Революції 1821.  1973 року була введена в експлуатацію Поромна переправа Бріндізі - Патри , що з'єднала південь Італії з півостровом Пелопоннес в Греції. 

Туризм

Місто відоме своїм Муніципальним регіональним театром, головною сценою якого є Театр «Аполлон», зведений 1872  року за проектом грецького архітектора саксонського походження Ернста Ціллера. 
Щороку в місті відбувається Патрський карнавал, який починається 17 січня і триває до Чистого понеділка — один з найбільших карнавалів світу.
В період 1902 по 1918 років курсував трамвай у Патрах, чия мережа стала першою в Греції системою електричного трамвая.
Безсумнівно, найголовнішою будівлею Патри і основною її пам΄яткою є кафедральний собор Святого Андрія Первозванного, це один з найбільших православних храмів в Греції.
У соборі зберігаються мощі Апостола і фрагмент хреста, на якому його розіп΄яли, а сам Андрій Первозванний вважається покровителем міста.
Також привертає увагу туристів головна міська площа Псіла Алонія, на якій старовинні скульптурні композиції та фонтани сусідять з розкішними пальмами.
Взагалі Патра розділена на дві частини – верхнє місто з районом Паліа Петра. Тут можна побачити залишки древнього Акрополя з Одеон, а також руїни колись могутньої фортеці, побудованої ще у візантійську епоху.
Нижня ж Патра – це сучасне місто, один з найбільших мегаполісів Греції, який не є морським курортом, незважаючи на те, що розташований він прямо на березі Іонічного моря – літо тут досить прохолодне з частими дощами.