Головна » Нормативні акти » Рішення міської ради » Про звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відновлення фінансування державних житлових програм
ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА 
РІШЕННЯ
від 07.09.2017
№ 30/9
м.Луцьк
Про звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відновлення фінансування державних житлових програм

Керуючись ст. 25, 26 та 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 19, 20 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Направити звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо відновлення фінансування державних житлових програм, згідно з додатком.

2. Текст звернення оприлюднити на офіційному сайті Луцької міської ради та в газеті “Луцький замок”.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради (Г.О. Пустовіт) та постійну комісію міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської етики та регламенту (М.М. Федік).      
Секретар міської ради                                                         Григорій Пустовіт         

 

 

   
ЗВЕРНЕННЯ
Луцької міської ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  щодо відновлення фінансування державних житлових програм

 

У місті Луцьку гострою проблемою є забезпечення молодих сімей житлом, оскільки більшість з них не мають можливості отримати доступ на ринок житла без бюджетної підтримки.

Також внаслідок тимчасової окупації частини території України,  проведення антитерористичної операції, з'являються нові категорії населення, що потребують державної підтримки у вирішенні житлового питання.

Важливість будівництва нового житла пов’язана ще й з тим, що близько половини нинішнього житлового фонду уже сьогодні перебуває у незадовільному стані і потребує капітального ремонту, як самих будинків, так і всіх комунікацій.

Ряд законодавчих та нормативно-правових актів покликані вирішувати питання забезпечення доступним житлом. Зокрема, Закон України "Про внесення змін до статті 4 Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" щодо реалізації державних житлових програм від 16.03.2017 року за №1954- VIII, Державна програма забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2012 № 967, Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 №1249.

З однієї сторони, вирішити житлове питання громадян за рахунок фінансування лише з місцевого бюджету є неможливим, з іншої сторони, існує критична ситуація з реалізацією цих програм у зв’язку з відсутністю фінансування з державного бюджету. Саме через відсутність фінансування з державного бюджету протягом останніх трьох років їх дієвість зведена нанівець.

Рівень купівельної спроможності сімей є недостатнім для самостійного вирішення ними житлової проблеми. Державна допомога, яка надавалась в межах програм, дозволяла б хоч частково вирішити проблему купівлі житла.

Зважаючи не вище викладене, просимо Вашого сприяння щодо відновлення фінансування при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та при розгляді проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», а також щодо продовження дії державних житлових програм: Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2017 роки, Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки.

 

 

Секретар міської ради                                                         Григорій Пустовіт

 

 

Image CAPTCHA
Введіть символи, зображені на картинці.