Головна » Нормативні акти » Рішення міської ради » Про звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України щодо невідкладного призначення позачергових виборів Луцького міського голови
ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА 
РІШЕННЯ
від 06.07.2017
№ 27/3
м.Луцьк
Про звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України щодо невідкладного призначення позачергових виборів Луцького міського голови

Відповідно до Конституції України, ст.25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 19, 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», в інтересах територіальної громади міста та з метою забезпечення місцевого самоврядування, міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Ухвалити Звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України щодо невідкладного розгляду питання призначення позачергових виборів Луцького міського голови та визначення строку їх проведення згідно з додатком.

2. Направити дане Звернення до Верховної Ради України.

3. Текст Звернення оприлюднити на офіційному сайті Луцької міської ради та в газеті «Луцький замок».

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради (Г.О. Пустовіт) та постійну комісію міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської етики та регламенту (М.М. Федік).                                               

 

 

Секретар міської ради                                                               Григорій Пустовіт       

 

Додаток

до рішення міської ради

 

ЗВЕРНЕННЯ

Луцької міської ради до Верховної Ради України щодо невідкладного призначення позачергових виборів Луцького міського голови

 

 

На сьогодні у місті Луцьку склалась ситуація, яка змушує вжити заходів, направлених на захист інтересів лучан і звернутись до Верховної Ради України щодо невідкладного розгляду питання призначення позачергових виборів Луцького міського голови.

В лютому 2017 року помер Луцький міський голова Романюк М.Я. Відповідно до ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови, вважаються достроково припиненими у разі його смерті. У разі дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови відповідні позачергові місцеві вибори призначаються Верховною Радою України не пізніше ніж у дев’яностоденний строк з дня дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови.

Луцькою міською радою повністю виконані вимоги закону, а саме прийняте необхідне рішення про взяття до відома факту смерті міського голови, яке разом з клопотанням про призначення позачергових виборів та копію свідоцтва про смерть надіслано до Верховної Ради України.

Як нам відомо 07.06.2017 року комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянуто вказане клопотання та рекомендовано Верховній Раді України призначити вибори Луцького міського голови 24.09.2017 року.  

Разом з тим, станом на 06.07.2017 року відповідна постанова не прийнята, більш того питання навіть не включено в порядок денний.

В зв’язку з наведеним, та враховуючи те, що на даний час політична ситуація в місті є вкрай нестабільною, тривають безкінечні судові процеси, зриваються сесії міської ради, що загрожує добробуту та благополуччю лучан, унеможливлює ведення нормальної господарської діяльності, тощо.

На підставі вищевикладеного, виключно в інтересах територіальної громади міста Луцька, Луцька міська рада вимагає невідкладно розглянути питання призначення позачергових виборів Луцького міського голови та якнайшвидше призначити дату їх проведення.

 

 

 

Секретар міської ради                                                               Григорій Пустовіт                              

Image CAPTCHA
Введіть символи, зображені на картинці.