Головна » Нормативні акти » Рішення міської ради » Про звернення щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України
ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА 
РІШЕННЯ
від 15.03.2017
№ 19/2
м.Луцьк
Про звернення щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України

З метою звільнення учасників економічної блокади, заборони торгівлі товарами російського виробництва, взяття під контроль держави ситуації, яка склалася в окремих районах Донецької та Луганської областей України,  відповідно до Постанови Верховної ради України «Про звернення Верховної Ради України до ООН, Європейського парламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою – агресором», Закону України «Про запобігання та протидію легалізації відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення», ст.25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Ухвалити Звернення щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України.

2. Направити Звернення Президенту України Порошенку П.О., Голові Верховної Ради України Парубію А.В., Прем’єр-Міністру України Гройсману В.Б., Генеральному прокурору України Луценку Ю.В.

3. Текст Звернення оприлюднити на офіційному сайті міської ради, в газетах «Луцький замок» та «Волинь нова».

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту (Федік М.М.).

 

 

Головуючий сесії міської ради                                                Григорій Пустовіт

 

 

Додаток до рішення міської ради

 

 

Президенту України

Порошенку П.О.

 

Голові Верховної Ради України

Парубію А.В.

 

                                                                                           Прем’єр-міністру України

Гройсману В.Б.

 

Генеральному прокурору України

Луценку Ю.В.

 

 

Звернення щодо дій стосовно учасників економічної блокади тимчасово окупованих територій окремих районів Донецької та Луганської областей України

 

Ми депутати Луцької міської ради, висловлюємо свою цілковиту підтримку ветеранів-учасників бойових дій АТО, які здійснюють блокаду торгівлі з терористами в Луганській і Донецькій областях.

Ми усвідомлюємо всю глибину гуманітарної катастрофи, яку переживає мирне населення на сході України від початку окупації частини нашої території Російською Федерацією. Вважаємо, що всі гуманітарні вантажі до наших людей на Донбасі повинні надходити під контролем спеціально делегованих представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі або за участю Міжнародного Комітету  Червоного хреста і Червоного місяця.

На сьогодні очевидним є те, що через корупційні схеми “фейкові республіки”, контрольовані Кремлем, наповнюють свої бюджети, з яких фінансується діяльність терористів, зокрема і боєприпаси, якими вони ведуть шквальний вогонь по наших військових. На території України з непідконтрольних областей через канали контрабанди потрапляє зброя, наркотики, контрафактна та фальсифікована продукція  і т.ін.

Крім того, через лінію розмежування в Україну постачаються нафтопродукти та вугілля, які реалізовуються по значно завищеній вартості, внаслідок чого українському народові суттєво підвищено тарифи на тепло та електроенергію. Всі ці надприбутки осідають в кишенях найвищих посадових осіб держави, терористів та олігархів.

Вважаємо, що в умовах, коли війна, розв’язана Російською Федерацією проти України, продовжується, будь-які торговельні потоки, внаслідок яких бойовики відправляють на підконтрольні Україні території свої товари, повинні бути перекриті. Тому вважаємо торговельно-економічну блокаду прямим обов’язком держави та ефективним способом впливу на бойовиків і їхніх російських кураторів.

Луцька міська рада грубо засуджує дії спецпризначенців правоохоронних органів, які 13 березня 2017 року біля залізничної станції «Кривий Торець» на Редуті  імені Добровольців 16 батальйону побили та затримали учасників економічної блокади окупованих територій окремих територій Донецької та Луганської областей.

Ми не можемо стояти осторонь ситуації, коли для одних війна – це боротьба за свою державу, а для інших – цинічний бізнес на крові.

Зважаючи на викладене, Луцька міська рада вимагає:

–  невідкладно звільнити затриманих учасників економічної блокади та припинити будь-яке переслідування ветеранів добровольчих батальйонів та всі кримінальні провадження щодо них;

– встановити мораторій на ввезення вантажів (товарів) на тимчасово окуповану територію України та вивезення вантажів (товарів) з неї, за винятком гуманітарних вантажів (товарів), які ввозяться на тимчасово окуповану територію України під контролем спеціально делегованих представників Організації з безпеки та співробітництва в Європі або за участю Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця;

– невідкладно розглянути та ухвалити у Верховній Раді України Закон «Про тимчасово окуповану територію України»;

– провести масштабне розслідування щодо надання дозволів на оптове постачання продукції з окупованого Донбасу на територію України.

Україна переможе!

 

 

 

Головуючий сесії міської ради                                         Григорій Пустовіт

 

 

Image CAPTCHA
Введіть символи, зображені на картинці.