Головна » Нормативні акти » Рішення міської ради » Про звернення щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я та збільшенням медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік
ЛУЦЬКА МІСЬКА РАДА 
РІШЕННЯ
від 06.04.2017
№ 22/9
м.Луцьк
Про звернення щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я та збільшенням медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік

Відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада

 

В И Р І Ш И Л А :

 

1. Ухвалити звернення до Прем’єр-міністра України, Голови Верховної Ради України щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я та збільшення медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік.

2.Текст звернення оприлюднити на офіційному сайті міської ради та в газеті «Луцький замок».

3.Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Поліщука І.І та на постійну комісію міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови.(Надточій А.В.)

 

 

Секретар міської ради                                                      Ігор Поліщук

 

Додаток

до рішення міської ради

 

 

 

             Прем’єр-Міністру України

             Гройсману В.Б.

 

            Голові Верховної Ради України

            Парубію А.В.

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

 щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я, збільшення медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік

 

Головною метою даного рішення є привернення уваги органів влади та суспільства до проблем оплати праці медичних працівників та підвищення престижу професії лікаря, звернення до Уряду та Парламенту з метою негайних дій!

Незважаючи на те, що з 1 січня 2017 року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн, посадові оклади  працівників бюджетної сфери, включаючи медичних працівників, розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу  працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року (1600 грн).

Законом України «Про оплату праці» встановлено, що розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн).

Так, працівники некваліфікованої праці (прибиральники, сторожі, двірники тощо) та висококваліфікований персонал (лікарі, медичні сестри, фельдшери тощо) отримуватимуть з урахуванням доплат і надбавок практично однакову заробітну плату. Саме тому, питання оплати праці медичних працівників потребує комплексного вирішення таких проблем:

1.​ Незабезпеченість бюджетними коштами фонду оплати праці закладів охорони здоров’я, що унеможливлює підвищення заробітної плати та її диференціації згідно єдиної тарифної сітки.

2.​ «Зрівнялівка» в оплаті праці працівників медичної галузі.

На сьогодні молодший медичний персонал та лікарі мають практично однакову зарплату. Лікар-інтерн має таку ж саму зарплату, як і прибиральниця, доки не заробить собі три роки стажу. Також мінімальну зарплату має й медсестра – випускниця медичного коледжу.

У зв’язку з недостатнім рівнем фінансування, керівники медичних закладів не в змозі реалізувати на практиці рекомендації Кабінету Міністрів України щодо недопущення «зрівнялівки» в оплаті праці шляхом встановлення спеціалістам та фахівцям галузі доплат, надбавок, премій, що викликає обурення та невдоволення знецінюванням їх праці.

3.​ Економія бюджетних коштів у закладах охорони здоров’я на виплату заробітної плати, зокрема шляхом скорочення чисельності (штату) працівників, переведення працівників на роботу на умовах неповного робочого часу (0,25, 0,5, 0,75 ставки), систематичне (масове) надання працівникам відпусток без збереження заробітної плати, скасування доплат та надбавок без фактичної зміни істотних умов праці тощо.

Повністю нівельовано підвищення посадових окладів від 15 до 80% працівникам охорони здоров’я за особливі умови праці, обумовлені специфікою діяльності медичної галузі, а саме - за оперативне втручання, за керування санітарним транспортом, у зв'язку зі шкідливими і важкими умовами праці (працівникам інфекційних, психіатричних, наркологічних закладів, станцій (відділень) швидкої медичної допомоги, протитуберкульозних закладів, лабораторій, патологоанатомічних відділень, а також працівникам закладів охорони здоров'я, які працюють з ВІЛ/СНІД та інш.) Рівень зарплат може вирішити багато проблем у медичній галузі і, за відсутності термінового дофінансування, призвести до кадрового дефіциту медичної галузі.

Отже, для забезпечення справедливої та гідної заробітної плати ми, депутати міської ради, вимагаємо:

1.Внести зміни до додатку 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002р. № 1298 щодо встановлення більш високих тарифних розрядів Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери - працівників сфери охорони здоров’я;

2.Провести розрахунки фактичної потреби бюджетного фінансування для забезпечення у повному обсязі фонду заробітної плати працівників закладів охорони здоров’я, підготувати, внести на розгляд та підтримати проект Закону України «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет на 2017 рік» в частині збільшення медичної субвенції.

 

 

Секретар міської ради                                                                   Ігор Поліщук

 

 

 

Повна назва документа: 
Про звернення щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я та збільшенням медичної субвенції Державного бюджету на 2017 рік

Image CAPTCHA
Введіть символи, зображені на картинці.