1. Головна
  2. Міська влада
  3. Виконавчі органи міської ради
Департамент соціальної та ветеранської політики

Загальна інформація



Метою діяльності департаменту є забезпечення в межах визначених законодавством виконання державних гарантій щодо соціального захисту мешканців Луцької міської територіальної громади, дотримання вимог чинного законодавства про соціальний захист,  виконання відповідних державних цільових, галузевих, регіональних та місцевих програм соціального характеру.

Основними з завданнями департаменту є:

1. Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки і надання соціальних послуг сім’ям та особам, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах (зокрема, особам похилого віку, особам з інвалідністю, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, сім’ям з дітьми, малозабезпеченим, багатодітним, внутрішньо переміщеним особам, дітям, іншим категоріям осіб, які згідно із законодавством мають право на пільги, компенсації, допомоги та інші заходи соціальної підтримки), а також ветеранам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (далі – ветерани війни), членам сімей таких осіб, членам сімей  військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України (далі – члени сімей ветеранів війни).

2.  Забезпечення реалізації ветеранської політики шляхом:

  • забезпечення прав і свобод ветеранів війни  та  членів їх сімей;
  • соціального    захисту   ветеранів   війни та членів їх сімей, зокрема забезпечення психологічною реабілітацією, соціальною та професійною адаптацію, координації зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, а також  санаторно-курортним лікуванням;
  • визначення потреб ветеранів та членів ïx сімей на території громади;
  • організації  надання  соціальних  послуг  i  проведення соціальної роботи;
  • сприяння у запровадженні та розвитку ветеранського кейс-менеджменту, як одного з інструментів реалізації ветеранської політики на рівні громади;
  • інформаційного та методичного забезпечення надання адміністративних послуг для ветеранів та членів сімей ветеранів;
  • надання довічних державних стипендій;
  • переходу військовослужбовців від військової служби до цивільного життя;
  • вшанування пам’яті ветеранів війни;
  • популяризації та забезпечення формування позитивного образу ветерана у суспільстві.
  • взаємодії із громадськими та іншими організаціями, волонтерами та  благодійниками у питаннях, спрямованих на допомогу та сприяння ветеранам та членам сімей ветеранів у реалізацїі прав та ïx реінтеграцію у громаду, спільноти та родини.

3.  Виконання державних цільових, галузевих, регіональних та місцевих програм у сфері соціальної та ветеранської політики щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та членів їх сімей, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах. Підготовка проектів пропозицій до таких програм.

4. Організація надання соціальних послуг на території громади шляхом визначення потреб населення у соціальних послугах, планування заходів щодо формування та розвитку соціальних послуг, залучення недержавних надавачів соціальних послуг, проведення моніторингу надання й оцінки якості соціальних послуг відповідно до законодавства. Координація діяльності суб’єктів системи надання соціальних послуг.

.5. Призначення та виплата соціальних допомог, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством.

6. Здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з цих питань.

 7.  Реалізація державної політики у сфері оздоровлення дітей, осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни та членів їх сімей.

8. Сприяння створенню умов для безперешкодного доступу осіб з  інвалідністю до об’єктів соціальної інфраструктури; забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

9. Забезпечення в межах повноважень контролю за діяльністю виконавчих органів місцевого самоврядування щодо опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена.

10. Співпраця з благодійними, релігійними, волонтерськими, громадськими об'єднанням, установами та організаціями державної та  недержавної форми власності, фізичними особами-підприємцями з питань надання соціальної допомоги та соціальних послуг особам з інвалідністю, ветеранам війни, громадянам похилого віку, а також іншим соціально незахищеним громадянам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

 11. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо системи соціального захисту та ветеранської політики.

                      Департамент при виконанні покладених на нього функцій взаємодіє з державними органами, іншими структурними підрозділами міської ради, а також з підприємствами, установами, організаціями, громадянами та їх об’єднаннями.

 

 

Положення про департамент соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради

Штатний розпис департаменту соціальної та ветеранської політики Луцької міської ради

Адміністративні послуги соціального характеру