Інформація про організацію роботи із запитами на інформацію, які надійшли на адресу міської ради, протягом 2024 рок
У 2024 році на належному рівні організовано та забезпечено контроль за дотриманням встановлених термінів розгляду запитів на інформацію, які надійшли на адресу Луцької міської ради.
Протягом 2024 року загальним відділом зареєстровано 520 запитів на інформацію, що на 77 більше, ніж у 2023 році (443 запити).
Як і в минулому році, найбільше запитів надійшло електронною поштою – 326 запитів на інформацію, поштою – 34. 137 заявок подано шляхом заповнення спеціально розробленої форми на офіційному сайті міської ради. Подано громадянами особисто – 21 запит на інформацію, телефоном – 2.
За категорією запитувачів запити на інформацію надходили від:
фізичних осіб (громадян) – 326, в тому числі два колективних, найбільше запитів отримано від Олесі – 47, Тетяни Степанівни – 23, Анатолія Котлюка – 23, Мужчини Андрія – 7;
громадських організацій та об’єднань громадян – 61, з яких 17 від ГО «Молодіжний центр “Семиярусна гора”», 5 – ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», 4 – БО «Благодійний фонд “Рокада”»;
представників медіа – 102, зокрема: 45 від журналістів онлайн-журналу misto.media, 9 – ІА «Центр журналістських розслідувань “Сила правди”», 8 – ІА «Конкурент»;
юридичних осіб – 31, з яких 16 від релігійних громад.
Порівняльний аналіз кількості запитів за категорією запитувачів та за формою надходження додається.
Найчастіше запити на інформацію стосувалися:
містобудування та земельних питань (надання містобудівної документації, питання оренди, продажу, цільового призначення земельних ділянок);
питань житлово-комунального господарства та благоустрою (обслуговування прибудинкових територій, ремонт дорожнього покриття, вивезення побутових відходів, утримання зелених насаджень);
бюджету та фінансових питань (доходи та видатки, виділення коштів з бюджету громади на ЗСУ);
юридичних питань (затвердження Статуту Луцької міської територіальної громади та нормативно-правових актів, що регламентують діяльність виконавчого комітету та міської ради);
соціальних питань (соціальний захист та підтримка малозабезпечених, внутрішньо переміщених осіб, військовослужбовців, родин загиблих).
Інформація щодо тематики запитів на інформацію у 2024 році додається.
До виконання запитів на інформацію одночасно залучалися кілька виконавчих органів міської ради, оскільки питання охоплювали різногалузеві напрями діяльності органів місцевого самоврядування. Усі відповіді оформлено відповідно до вимог Інструкції з діловодства Луцької міської ради, Регламенту роботи виконавчого комітету та виконавчих органів Луцької міської ради, Порядку роботи із запитами на інформацію у Луцькій міській раді та надіслано на вказану запитувачами поштову / електронну адресу.
Під час розгляду 14 запитів на інформацію, що потребували опрацювання великого обсягу інформації та пошуку інформації серед значної кількості даних, виконавчі органи міської ради застосували норми частини четвертої ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», що передбачає продовження терміну розгляду до 20 робочих днів.
Відповідно до частини третьої ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» 31 запит було перенаправлено належним розпорядникам інформації, з яких 17 – в частині розгляду питань.
Протягом 2024 року трьом запитувачам разом із інформацією було надано три рахунки на відшкодування витрат на виготовлення понад 10 копій запитуваних документів відповідно до ст. 21 Закону України «Про доступ до публічної інформації» та затверджених норм на загальну суму 3 231,70 грн. Станом на 15.01.2024 на рахунок Виконавчого комітету Луцької міської ради кошти за видані рахунки не надходили.
Луцька міська рада щорічно бере участь у дослідженнях, опитуваннях та моніторингах, які проводять громадські організації, аналітичні центри та медіа. Протягом 2024 року отримано та опрацьовано 19 запитів на інформацію, що стосувалися проведення досліджень у різних сферах діяльності місцевого самоврядування.
У квітні 2024 року були оголошені результати другого дослідження стану прозорості міст під час повномасштабної війни «Прозорість під обстрілами: чи досягли міста прогресу?», проведеного протягом 2023 року у межах програми «Transparent cities / Прозорі міста». Місто Луцьк опинилося в категорії «частково прозорих» міст. Статус «частково прозорих» отримали 23 міста України, 52 – «непрозорі», а прозорими стали п’ять міст.
За результатами проведеного у 2024 році ПРОООН спільно із Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щорічного системного моніторингу дотримання органами державної влади та місцевого самоврядування конституційних прав громадян на доступ до інформації та звернення Луцька міська рада посіла 10 місце зі 147 об’єктів моніторингу.
Додатки: 1. Інформація щодо тематики запитів на інформацію за 2024 рік на 2 арк. в 1 прим.
2. Робота із запитами на інформацію у 2024 році в порівнянні з 2023 роком на 2 арк. в 1 прим.