1. Головна
  2. Документи
  3. Щоквартальна інформація управління персоналу
Чинний
Щоквартальна інформація управління персоналу від 10.04.2019 №2-27/1533 м. Луцьк

Інформація про проведення навчально-виробничої практики студентів у виконавчих органах Луцької міської ради за І кварталі 2019 року

Відповідно до укладених договорів про проведення практики студентів на 2018-2019 навчальний рік за звітний І квартал 2019 року пройшли виробничу, ознайомчу навчальну та переддипломну практики 60 студентів Східноєвропейського національного, Національного університету “Острозька академія” та Луцького національного технічного університетів. Тоді як у січні-березні 2018 році пройшли практику 87 студентів  вищих навчальних закладів. 

Практика відбувалася у 16 виконавчих органах Луцької міської ради за різно-галузевими спеціальностями: “право”, “документознавство та інформаційна діяльність”, “транспортні технології”, “екологія”, “фінанси, банківська справа та страхування”, “туризм”, “германські мови та літератури (перша англійська), переклад”, “соціальна робота”, “культурологія”.

Протягом практики студенти ознайомились з зі структурою, Положеннями, нормативно-правовою базою виконавчих органів, посадовими інструкціями працівників, долучались до участі у заходах в рамках соціальних проектів, міжнародних програм, виконували ряд завдань і доручень, які носили практичний характер, практичними аспектами електронного документообігу, особливостями складання ділових документів тощо. 

Під час  практики  студенти, переважно старших курсів, продемонстрували уміння аналізувати зібрану інформацію та виділяти найголовніше; опрацьовувати нормативно-правові акти та застосовувати їх у практичній діяльності, знаходити слабкі та сильні сторони окремих напрямків роботи, показали прагнення до професійного вдосконалення та бажання навчатися новому. Разом з цим, практиканти уміло закріплювали та застосовували на практиці знання, отримані у навчальному закладі. 

Студенти внесли ряд пропозицій щодо вирішення проблемних питань та  удосконалення діяльності галузей в цілому. 

Пропозиції щодо роботи департаменту ЦНАП надали студенти факультету історії, політології та національної безпеки Східноєвропейського національного університету:

- забезпечення функціонування якомога більшої кількості адміністративних послуг через онлайн-сервіси;

- запровадження особистого електронного кабінету на популярні адміністративні послуги;

- забезпечення низки заходів для популяризації веб-сторінки “Портал електронних сервісів Волині”, “Відкрите місто”.

Для зручності використання сайту:

- розмістити Бланки заяв та інформаційні картки;

- передбачити можливість відслідковувати стан і етапи опрацювання послуги в особистому кабінеті не виходячи з дому, що значно зменшило б кількість візитів безпосередньо у департамент;

- передбачити можливість  оплати послуг на сайті, -  що значно покращило б рівень надання адміністративних послуг департаменту в цілому.

З огляду на велику кількість запроваджених послуг, постійне впровадження інноваційних технологій виникла необхідність, як на сторонній погляд, впровадження у практичну діяльність ефективної методології проведення моніторингу та здійснення контролю за якістю надання послуг. Важливо, щоб ця діяльність була системною і систематичною, у результаті якої можна отримати інформацію для порівняння і бачити динаміку змін, які допоможуть вдосконалити якість роботи, покращити взаємодію виконавчих органів влади та громадян.

Пропозиції щодо роботи ДЖКГ та архівного відділу:

- осучаснення обладнання архіву департаменту, створення електронного пошуку документів;

- оновлення технічного забезпечення департаменту;

- удосконалення системи електронного документообігу;

- створення електронних реєстрів:  відправлення простої та рекомендованої кореспонденції, журналу наказів з основної діяльності, особового складу та затвердження кошторисів.

Пропозиції щодо роботи управління туризму та промоції міста надали студенти 4 курсу Луцького національного технічного університету  спеціальності “туризм”, які розробили власні:

- екскурсійні маршрути на тему: “Місток між двома століттями” та “Разом у дитинство”, “Легенди старого  Лучеська”;

- презентували креативні розважальні проекти туристичного спрямування: “Тут був я”, “Креативна набережна”, “Lampa doc”.

Пропозиції щодо роботи відділу екології надали студенти 4 курсу Луцького національного технічного університету  спеціальності “екологія”:

-внесення змін у традиційні технології підготовки питної води, будівництво нових водоочисних споруд, які були б максимально доступними фінансово і технологічно;

-заміна застарілих водопровідних мереж у місті;

-модернізація лабораторій і навчання персоналу підприємств водопостачання, встановлення контролю;

- встановлення жорсткого контролю за відповідністю міського  автотранспорту екологічним нормам;

- оптимізувати графіки та маршрути руху громадського транспорту;

- збільшення одиниць електротранспорту;

- обмежити руху приміського транспорту у межах міста;

- збільшити площі зелених насаджень з великою здатністю поглинання шкідливих викидів (липа, ясен);

- активного впровадження методики роздільного збору сміття, поводження з  побутовими відходами.

Наразі в рамках договору про співпрацю з Луцьким технічним університетом за спеціальностями “транспортні технології”, “організація перевезень і управління на транспорті”  управлінням транспорту та зв’язку Луцької міської ради ефективно використовуються в роботі результати досліджень студентів та моніторингу з питань оптимізації руху маршрутів, пасажирських потоків на лініях (формування тарифної сітки) тощо. 

Крім цього, у зв’язку з відкриттям спеціальності “соціальне забезпечення”, ректорат Луцького технічного університету з метою сприяння якісній підготовці майбутніх фахівців уклав договір про співпрацю з департаментом соціальної політики міської ради. Проведення практики за цією спеціальністю заплановане на 2019-2020 навчальний рік і буде передбачене у комплексному договорі на проведення практики студентів. Позитивний результат вже показала практика студентів Східноєвропейського національного університету.

За результатами проведеної практики у виконавчих органах Луцької міської ради 3 студенти СНУ (Панасюк К.Б., Беренюк О.В., Сонюк С.С.) рекомендовані до зарахування у кадровий резерв  департаменту ЦНАП у м. Луцьку, 1 студент ЛНТУ  (Слатов І.М.) - у кадровий резерв  управління транспорту та зв’язку, 1 студентка СНУ (Смолярчук Л.В.) - у кадровий резерв управління охорони здоров’я. 1 студент  подав Анкету учасника конкурсного відбору для проходження стажування у виконавчих органах міської ради.