Інформація про проведення практики студентів за ІII кварталі 2019 року
Відповідно до укладених договорів про проведення практики студентів на 2018-2019 навчальний рік за звітний ІІІ квартал 2019 року ознайомчу та навчальну практики пройшли 7 студентів Східноєвропейського національного та Луцького національного технічного університетів, Національного університету “Острозька академія”.
Практика відбувалася у 3 виконавчих органах Луцької міської ради за такими спеціальностями: “комп’ютерні науки та інформаційні технології”, “транспортні технології”, “міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”.
Протягом практики студенти ознайомились зі структурою, Положеннями, нормативно-правовою базою виконавчих органів міської ради, посадовими інструкціями працівників, виконували ряд завдань і доручень, які носили практичний характер, аспектами електронного документообігу, особливостями складання ділових документів тощо.
Під час проходження практики студенти сумлінно та відповідально ставились до виконання завдань, поставлених в межах затверджених Програм практики, продемонстрували бажання навчатися новому та уміння застосовувати на практиці знання, отримані у навчальному закладі.
Практиканти виокремили проблемні питання та запропонували шляхи їх вирішення, а також надали пропозиції щодо удосконалення діяльності галузей в цілому.
Для прикладу:
Пропозиції щодо роботи управління інформаційно-комунікаційних технологій надані студентом галузі знань “Комп’ютерні науки та інформаційні технології” Східноєвропейського національного університету:
- доопрацювання сайту Луцької міської ради та її мобільної версії;
- у сфері відкритих даних: продовження і розширення інформаційної бази, побудова засобів аналітики, створення зручних сервісів та швидкого доступу.
Студент зазначив, що розвиток відкритих даних є дуже важливим етапом зміцнення демократичної влади у державі. “На місцевому рівні важливо приділити більше уваги створенню більш цінних та використовуваних на практиці наборів даних, їх стандартизації. Можливо слід вжити заходи щодо заохочення співпраці структурних підрозділів міської ради з тими структурами, галузями та мережами, які будуть найбільш тісно користуватися наборами даних, які вони формують. Така співпраця могла б поліпшити практичну цінність таких наборів даних і допомогти структурувати їх відповідно до потреб городян та гостей міста. Як наслідок — зручна інформаційна інфраструктура.”
Практиканти Луцького національного технічного університету, які проводили дослідження пасажирських потоків за окремими маршрутами для визначення навантаження на вже існуючій транспортній мережі, якість транспортних засобів і їх вплив на навколишнє середовище, запропонували шляхи вирішення проблемних питань щодо оптимізації транспортних процесів, насиченості мережі, звернувшись до європейського досвіду:
- вибір типу сучасних та економічних пасажирських автомобілів (бажано вітчизняного виробника), а також розподіл їх по маршрутах міста згідно з реальними потребами населення;
- чіткий графік курсування пасажирського транспорту по місту;
- підвищення кваліфікації працівників — міських перевізників;
- якісний ремонт шляхів сполучення;
- покращення системи техобслуговування та ремонту, підвищення швидкості та безпеки руху;
- розрахунок єдиного загального економічно-обгрунтованого тарифу на міські перевезення, враховуючи співвідношення: ”ціна” - “якість наданих послуг”. На думку студентів: “великою вадою на шляху до впровадження таких комплексних заходів стало недостатнє фінансування галузі. Тому за цих умов кожен посадовець має бути лобістом інтересів власної громади, усвідомлюючи свою відповідальність перед нею”.