1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 29.01.2025 м. Луцьк

Інформація про роботу галузі культури Луцької міської територіальної громади за 2024 рік

Упродовж року діяльність в галузі культури здійснювали 52 комунальних заклади: 5 мистецьких шкіл, 1 філія мистецької школи, 19 закладів культури клубного типу; 25 бібліотек; 2 музеї. Із загальної кількості закладів 21 – міські, 31– розташовані на територіях сільських громад.

У черговий рік особливого режиму воєнного стану в країні заклади культури громади здійснювали ефективну роботу задля підвищення якості культурних послуг, забезпечення  їх доступності для усіх мешканців громади; проведено низку заходів, спрямованих на збереження та популяризацію культурної спадщини, утвердження духовності, національної ідентичності, єдності, патріотизму, європейських цінностей, а також згуртованості мешканців громади; реалізовано благодійні проєкти з метою консолідації зусиль та ресурсів на підтримку Сил Оборони України.

Видатки на галузь культури у 2024 році склали 145 264 470 грн, з них із загального фонду–138 732 600 грн,  спеціального фонду–6 531 870 грн (в т.ч. кошти бюджету розвитку-1 978 653 грн). Для забезпечення функціонування комунальних закладів культури кошти спрямовано:  на мистецькі школи – 83 062 941 грн; клубні заклади –32 302 116 грн; бібліотечні установи–22 306 103 грн; музей історії сільського господарства Волині-скансен – 4 152 751 грн. Видатки на заробітну плату працівників закладів культури (717 штатних одиниць) склали 121 708 639 грн  (в т.ч. нарахування на зарплату - 21 803 933 грн). Капітальні видатки на заклади культури склали 1 975 653 грн (ремонтні роботи, придбання літератури, концертних костюмів, комп’ютерної техніки тощо).

Упродовж року департаментом культури Луцької міської ради опрацьовано 4588 документів, розглянуто 181 звернення громадян, підготовлено 452 організаційно-розпорядчих документи.

БІБЛІОТЕКИ

На підставі Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», відповідно до рішення Луцької міської ради від 31.07.24 № 61/142 комунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система» у 2024 році перейменовано на комунальний заклад «Публічна бібліотека Луцької міської територіальної громади». Структурні підрозділи закладу: Публічна бібліотека міста Луцька та 24 бібліотеки-філії. Послугами книгозбірень користується більше 40 тисяч користувачів різних вікових категорій, відвідування протягом року – більше 249 тисяч осіб. 

Бібліотечний фонд станом на 01.01.2025 року становить 351727 документів, в т. ч. 281082 примірники книг, 70340 примірників періодичних видань та 305– електронних видань. Протягом 2024 року до єдиного фонду закладу з різних джерел надійшло 7442 видання   (+ 1898 проти 2023 р.)    на   суму    1134878,65 грн, (+ 480307,7 грн. проти 2023 р.),  з них книг – 6009 примірників, періодичних видань – 1433 примірники.

Джерела поповнення бібліотечного фонду книгами та періодичними виданнями:

- бюджет міста Луцька – 2185 прим. на суму 419990,0 грн;

- інші надходження – 2132 прим. на суму 460955,5 грн;

- подаровані – 1692 прим. на суму 154195,17 грн.

Упродовж року проводилася робота щодо впровадження електронних послуг у бібліотеках, зокрема забезпечено функціонування зведеного електронного каталогу Публічної бібліотеки, який доступний для користувачів онлайн на офіційному сайті закладу; здійснювалася систематизація бібліотечних фондів в електронній програмі «УФД/Бібліотека» та впровадження АБІС (автоматизованої бібліотечно -інформаційної системи) «УДФ/Бібліотека»; придбано робочі місця і здійснено підключення до АБІС бібліотек-філій №12 с.Боголюби, №13 с.Дачне,                            №15 с.Забороль, №23 с.Рокині, №24 с.Шепель.

Проведено заходи щодо матеріально-технічного забезпечення бібліотек. Зокрема, придбано необхідні меблі та обладнання,  комп’ютерну техніку; проведено поточний ремонт у приміщенні бібліотеки – філії с. Забороль, поточний ремонт книгосховища та облаштування сучасного відкритого простору для відвідувачів у бібліотеці-філії №6; у бібліотеці-філії №10 здійснено заміну фасадних вікон та дверей.  

У бібліотеках громади протягом 2024 року проведено 1538 різноманітних інформаційно-просвітницьких та культурно-дозвіллєвих заходів, що на 70 більше, ніж у 2023 році.У бібліотеці-філії № 2 започатковано літературно-краєзнавчий проєкт «Читає автор», що передбачає демонстрацію відеочитання своїх поетичних творів волинськими письменниками, а також літературні офлайн зустрічі в приміщенні бібліотеки. Учасники заходів в межах проєкту цьогоріч ознайомились із творчістю Євгенії Назарук, Валентини Штинько, Ніни Горик, Тетяни Байди, Йосипа Струцюка, Сіми Кордунової, Наталії Бугай та ін. У бібліотеці-філії № 1 діє бібліотечний проєкт «Імідж-студія», де проводять тренінги щодо формування позитивного іміджу особистості, фінансової та медіаграмотності, етикету тощо. В межах програми «Літературні відкриття» проведено літературні зустрічі з письменниками: Сашком Дерманським (м. Київ), Людмилою Охріменко (м. Харків), Світланою Вертолою (м. Іловайськ (зараз – Київ), Олею Вовк (м. Львів), Надією Гуменюк та Володимиром Лисом (м. Луцьк), Ніною Горик (м. Луцьк), Павлом Покотилом (м. Луцьк), Наталією Бугай (м. Луцьк), Олександрою Гандзюк (м. Луцьк), Наталією Чайковською (м. Луцьк), Тетяною Регешук (м. Луцьк), Ольгою Саліпою (м. Хмельницький). З метою популяризації дитячої книги та читання, залучення нових читачів до бібліотеки, формування у дітей потреби у читанні книги, розвитку стійкої читацької культури, підвищення іміджу бібліотек серед користувачів проведено низку заходів в межах щорічного Всеукраїнського тижня дитячого читання, який стартував презентацією літературного проєкту «Читає автор». Проведено також літературну зустріч із письменницею Ніною Горик, літературні читання «Мудрість поколінь», «Крокує книжка до малят», «Читаємо про воїнів», літературні посиденьки  тощо. Головною подією Національного тижня читання поезії у бібліотеках громади став Волинський форум української поезії за участі письменників Волинської обласної організації Національної спілки письменників України. Потужно і вагомо звучало українське слово під час літературного форуму «проСЛОВО», проведеного в межах заходів до Дня міста Луцька. Під час форуму відбувся також інтерактивний театралізований квест «Таємниці древнього Лучеська». В межах мистецького проєкту «Творче літо» реалізовано програму «Бібліотека – територія дитинства»: проведено більше 270 різноманітних культурно-просвітницьких заходів, у яких взяли участь близько 2500 відвідувачів, в тому ВПО. Нові вистави презентували лялькові гуртки бібліотечних установ громади на фестивалі «Мій маленький театр». 12 кращих читачів бібліотек взяли участь у відборі до Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання – 2024».

Задля якнайбільшого охоплення населення громади доступною цифровою освітою у Публічній бібліотеці м. Луцька реалізовується проєкт «Ваша цифрова бібліотека», у бібліотеці – філії № 1 діє школа цифрової грамотності «Безмеж»; у  14 бібліотек діють хаби цифрової освіти.

Бібліотеки стали майданчиками для самореалізації для ВПО. Так, у Публічній бібліотеці м. Луцька другий рік поспіль арттерапевтичні заняття з нейрографіки «Як заспокоїтись мистецтвом» проводить ВПО з м.Бахмута. У бібліотеці філії №1 ВПО з м.Краматорська започаткувала гуртки «TVORUMO» та «#ФотоКурсик».

На базі бібліотек реалізовано грантові проєкти: «ЯК ВДОМА: створення креативного простору для внутрішньо переміщених осіб на базі бібліотек Луцької МТГ» в межах програми «Єднання заради дії»; «Разом сильніші: підтримка та розширення можливостей національних меншин у Луцьку під час війни». У межах проєктів проведено ресурсні зустрічі, психологічні консультації, воркшопи.

У листопаді розпочалася реалізація проєкту «Бібліотека для всіх: створення та облаштування інклюзивного громадського простору на базі Публічної бібліотеки м. Луцька». Проєкт передбачає ремонт та облаштування елементами доступності приміщення Публічної бібліотеки м.Луцька, придбання спеціального обладнання, що забезпечить безбар’єрний доступ до книгозбірні.

У приміщеннях бібліотек-філій № 6, №10 і №11 діяли волонтерські центри. Традиційно проводились благодійні акції «Великодній кошик для воїна», «Різдвяний подарунок для воїна». Під час проведення різноманітних благодійних заходів протягом 2024 року для потреб захисників зібрано 118 100  грн.

КЛУБНІ ЗАКЛАДИ

На базі клубних закладів діє 147 клубних формувань, 65 з яких – для дітей, 7 творчих колективів для дітей удостоєні звання «зразковий аматорський», 19 колективів для дорослих – «народний аматорський». Із загальної кількості формувань 15 працюють на платній основі. Загальна кількість учасників клубних формувань–близько 3 тис.осіб. Усі клубні формування забезпечені репетиційними базами та необхідними технічними засобами.

У 2024 році проведено 25 творчих звітів аматорських творчих колективів і клубних установ громади. Організовано також заходи до 65-річчя творчої діяльності народного аматорського ансамблю танцю «Волинянка» та 60-річчя творчої діяльності народного аматорського оркестру народних інструментів «Волинянка» Палацу культури м.Луцька. Аматорські колективи зі званням «народний» та «зразковий» успішно пройшли атестацію на підтвердження цього звання, презентувавши свій творчий доробок і оновлений репертуар обласній атестаційній комісії та мешканцям громади. Творчі колективи, окремі виконавці активно долучалися до участі у виїзних концертах для військових, які перебувають на реабілітації у лікувальних закладах.

Клубними закладами проведено 1880 заходів.

Упродовж року тривали арттерапевтичні заходи для мешканців громади, до участі в яких залучалися і представники соціально вразливих категорій, родини військовослужбовців, ВПО. Серед таких, зокрема, проєкти «Красна майстерня», «Ігроленд», «Чарівна майстерня», «Простір мрій», «Творче літо», що реалізовувалися у культурно-мистецькому центрі «Красне», будинку культури мікрорайону Вересневе, Теремнівському будинку культури, Центрі культури «Княгининок» та у сільських клубних закладах.

Активну творчу діяльність здійснюють відомі та шановані не лише в громаді народні аматорські колективи Палацу культури міста Луцька: ансамблі                                танцю «Волинянка» і «Волиняночка», оркестр народних інструментів «Волинянка» і ансамбль народної музики «Волиняночка», фольклорний гурт «Чачка», ансамбль бального танцю «Юність», духовий оркестр, хорові колективи «Посвіт», «Подвиг», «Джерела Волині», «Дзвони Холмщини», «Злагода».  Аматорське мистецтво активно розвивають колективи Центру культури «Княгининок»: народні фольклорний гурт «Княгининські хорошухи», ансамбль народної музики «Колоритні виграчі», фольклорний колектив «Берегиня», вокальне тріо «Васильові діти», а також народний аматорський театр «Кураж», зразкова аматорська дитяча театральна студія «Паросток» і зразковий аматорський колектив сучасного танцю «Самоцвіти» Будинку культури с.Боголюби, вокальний ансамбль «Колодар» клубу с.Озерце та ін.

Творчий доробок, виконавську майстерність аматорські колективи комунальних закладів культури презентують на мистецьких конкурсах і фестивалях. Так у 2024 році зразковий аматорський ансамбль танцю «Волиняночка» Палацу культури м. Луцька презентував національну культуру на XXIV Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Арабески Італії» та у фестивалі «Festival Da Pinnocchio» (Італія). Народний аматорський ансамбль танцю «Волинянка» Палацу культури м.Луцька побував у Французькій Республіці, де брав участь у міжнародному фольклорному фестивалі «Festival de Montignac-Lascaux Cultures aux Coeurs». Цей колектив-учасник гала-концерту переможців VII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії імені Павла Вірського. Народний аматорський ансамбль бального танцю «Юність» Палацу культури м.Луцька взяв участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Верховина-STAR-FEST» (Івано-Франківська обл.) та у Всеукраїнському хореографічному конкурсі-фестивалі «In DANCE» (м. Рівне). Хорові колективи Палацу  презентували підготовлені тематичні твори під час обласного фестивалю повстанської та стрілецької пісні «За волю України» і обласного фестивалю повстанської пісні «Вовчак – Волинська Січ».

Учасниці народного аматорського вокального гурту «Нота Нео» культурно-мистецького центру «Красне» взяли участь у концертному сезоні Міжнародного українського культурного центру у Фінляндії, де презентували українські різдвяні звичаї та традиції. Активну творчу діяльність зддійснюють і інші аматорські колективи КМЦ «Красне»: зразковий ансамбль сучасного танцю «Антарес» - переможець (Гран-прі) та лауреат І та ІІ премій Міжнародного фестивалю-конкурсу «International festival of talents» (Болгарія), лауреат ІІ премії  Міжнародного фестивалю-конкурсу «Dance-Vocals сlass» (м. Хмельницький); зразковий фольклорний колектив «Вервечка» - володар Гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу «Талановиті діти України» (м. Київ) та лауреат ІІ міжконтинентального радіофестивалю української пісні «Співай рідною» на Ethno Fm Radio USA Sacramento California (24.05, США); народне аматорське вокально-інструментальне тріо «Лелія» - переможці (Гран-прі) міжнародного конкурсу «Talents of the world» (Польща).

Народний аматорський фольклорний гурт «Княгининські хорошухи» Центру культури «Княгининок» здобули перемогу у Міжнародному благодійному конкурсі мистецтв «CZECH SPRING 2024», Міжнародному благодійному двотуровому конкурсі мистецтв «THE MELODIES OF CHRISTMAS 2024»,  Міжнародному двотуровому благодійному конкурсі мистецтв «Національна зірка 2024», Всеукраїнському фестивалі-конкурсі стрілецької пісні «Красне поле» (м.Хуст), Всеукраїнському багатожанровому фестивалі-конкурсі «Коломийська зґарда» (м.Коломия).

Проводиться робота щодо виявлення, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини. До обласного переліку НКС внесено два елементи нематеріальної культурної спадщини–вишивка «занизування» (с. Рокині) та «Дерев’яна іграшка Волині та Волинського Полісся» (с.Княгининок). Триває робота щодо реєстрації ще двох елементів НКС: «Кульчинська кераміка» та «Волинська писанка».

МИСТЕЦЬКІ ШКОЛИ

У мистецьких освітніх закладах початкову мистецьку освіту здобувають 2 500 дітей. Більше 400 дітей навчається у групах, що діють на засадах самоокупності. Відповідно до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 10.04.2024 №218-1 від плати за навчання звільнені діти із багатодітних, малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
діти, обоє батьків яких є особами з інвалідністю І або ІІ групи;
діти учасників бойових дій, діти бійців-добровольців, діти, які мають
статус члена сім’ї загиблого, члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці
України, діти зниклих безвісти військовослужбовців та військовополонених та
діти постраждалих учасників Революції Гідності. Такими пільгами користується більше 700 учнів. Протягом 2024 року більше 500 учнів стали лауреатами мистецьких конкурсів міжнародного, всеукраїнського та регіонального статусів. У Луцькій музичній школі № 2 діє «Вечірня школа», у Луцькій художній школі -  «Вечірня майстерня».

Задля підтримки творчо обдарованих дітей проведено мистецьку рейтингову акцію «Овація» серед учнів мистецьких шкіл громади, для лауреатів якої організовано екскурсію у музей композитора Ігоря Стравінського.

У школах діє більше 50 творчих колективів з числа учнів та викладачів.

Активну творчу діяльність здійснюють камерний оркестр «ConMoto» Луцької музичної школи №2, фольклорний гурт «Зоряниця» Луцької музичної школи №1 імені Ф.Шопена, ансамбль народної музики «Волиняни» Луцької музичної школи №3, який презентував мистецтво України на міжнародному фестивалі у Польщі (м.Варшава). Творчі колективи та окремі виконавці Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена представляли українську культурну спадщину у місті Санок (Польща) в межах міжнародного проєкту «Tozsamosc w sztucemuzycznej».

Протягом року тривала реалізація проєкту «Дитяча філармонія»: за участі дитячих творчих колективів, окремих виконавців проведено більше 100 концертів на різних локаціях громади та за її межами (військовий госпіталь, районна лікарня, Луцька центральна бібліотека для дорослих, «Інклюзивний хаб» у Луцьку, музей І.Стравінського, м.Устилуг).

        Активну виставкову, проєктну, конкурсну діяльність здійснюють у Луцькій художній школі. Викладачі та учні долучаються до реалізації загальноміських мистецьких проєктів, зокрема, тематичні інсталяції та артоб’єкти створено викладачами та учнями школи в межах Різдвяних і Великодніх заходів, до Дня незалежності України, Дня міста Луцька. На базі школи проведено відкритий конкурс дитячих малюнків «Місто Святого Миколая». Роботи учасників конкурсу експонувалися у художній школі та в артгалереї «Луцьк». За фінансової підтримки інтеркультурного міста Ставангер (Норвегія) художньою школою реалізовано проєкт «Пленер для дітей «Луцьк–інтеркультурне місто». На базі школи упроваджено грантові проєкти Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні»  та «Соціально-освітні центри в Україні для ВПО/Ромських ВПО дітей і підлітків в Україні», в межах яких викладачі школи проводили заходи арттерапевтичного спрямування, заняття з образотворчого мистецтва для дітей громади, в т.ч. представників ВПО та національних спільнот. Мистецькими школами упродовж року проведено 171 захід.

МУЗЕЙ історії сільського господарства Волині-скансен

Працівниками музею-скансену проведено близько 200 екскурсій. Більше 10 тис. осіб різного віку та соціальних категорій долучилися до культурно-мистецьких, просвітницьких заходів, що відбулися на території музею. Серед таких: козацьке наметове таборування «ГЕРЦЬ-2024»; фестиваль «Дух незламних» та ін. Проведено роботи з оновлення та реконструкції музейних експонатів.

ОСНОВНІ КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ТА КУЛЬТУРОЛОГІЧНІ ЗАХОДИ

На організацію патріотичних культурно-просвітницьких, літературно-мистецьких заходів, на проведення заходів з нагоди відзначення пам’ятних дат та історичних подій використано 1 864 806 грн.

З метою виховання патріотизму, утвердження національної гідності громадян закладами культури громади проведено низку культурно-просвітницьких патріотичних заходів до Дня пам’яті Героїв Крут, Дня Героїв Небесної Сотні, Дня пам’яті та примирення, Дня захисників і захисниць України, Дня українського козацтва, Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, Дня Соборності України, Дня Незалежності України, Дня Державного прапора України, Дня Героїв.

За підтримки міського голови успішно реалізовано проєкт «КозакBatlle» до Дня захисників і захисниць України. На території музею історії сільського господарства Волині-скансен проведено фестиваль «Дух незламних».

В межах заходів до Дня міста Луцька під патронатом міського голови відбувся благодійний проєкт «Симфонія єдності» за участі відомого піаніста Євгена Хмари.

Реалізовано творчі проєкти «Великодня майстерня», «Різвяна майстерня», «Резиденція Святого Миколая». Проведено традиційні фестиваль вертепів «З Різдвом Христовим!», фестивалі «Різдвяні піснеспіви», «Зійшла зоря чудна». Успішно презентовано нові концертні програми, підготовлені народним аматорським духовим оркестром Палацу культури, камерним оркестром «ConMoto» Луцької музичної школи №2, творчими колективами культурно-мистецького центру «Красне». Започатковано благодійний мистецький проєкт «Заколядуймо разом».

Під патронатом міського голови започатковано дитячий фестиваль «Луцьк-територія талантів»: із обдарованими дітьми працювали місцеві знані митці та відома співачка Світлана Тарабарова.

МІЖНАРОДНА КУЛЬТУРНА ДІЯЛЬНІСТЬ

       Більше 100 заходів проведено в межах реалізації програми Ради Європи «Інтеркультурні міста»: онлайн зустрічі, тренінги, майстер-класи, покази вистав, квести, екскурсії та ін., спрямованих на представників національних спільнот, ВПО та інших мешканців громади. За фінансової підтримки інтеркультурного міста Ставангер (Норвегія) упроваджено проєкт «Пленер для дітей «Луцьк–інтеркультурне місто».

В межах реалізації проєкту Ради Європи «Підтримка реформування законодавчої бази щодо національних меншин та зміцнення стійкості національних меншин і ромів в Україні» упроваджено проєкти «Арттерапія для ВПО/Ромських дітей» (на базі КЗ «Луцька художня школа» проведено заняття з образотворчого мистецтва для дітей і підлітків з числа ВПО та представників національних спільнот громади) та «Разом сильніші: підтримка та розширення можливостей національних меншин у Луцьку під час війни» (заходи проєкту: круглі столи «Єдність голосів: подолання викликів та розширення можливостей для національних меншин у Луцьку», ресурсні зустрічі з психологом, тренінги з підприємництва, адвокації та лідерства); проведено тренінг для менеджерів культури «Фандрайзинг та проєктний менеджмент» за участі експертів Ради Європи.

Реалізовано інші грантові проєкти:

«ЯК ВДОМА: створення креативного простору для внутрішньо переміщених осіб на базі бібліотек Луцької МТГ». Проєкт упроваджувався у межах програми «Єднання заради дії», що втілюється Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX в Україні) за підтримки Державного департаменту США.

«Соціально-освітні центри в Україні для ВПО/Ромських ВПО дітей і підлітків в Україні»: у Луцькій художній школі відбувалися заходи арттерапевтичного спрямування для дітей громади.

На базі бібліотеки-філії №1 КЗ «Публічна бібліотека Луцької територіальної громади» у 2024 році стартував міжнародний проєкт «Справедливість для української молоді: розслідування та переслідування воєнних злочинів російської федерації проти українських дітей», що підтримується Посольством США в Україні. Започатковано роботу Молодіжного клубу правосуддя, робота якого продовжуватиметься і у 2025 р.

Розпочато реалізацію проєкту «Бібліотека для всіх: створення та облаштування інклюзивного громадського простору на базі центральної міської бібліотеки Луцької територіальної громади» у межах грантового конкурсу «Партнерство заради відновлення» Програми розвитку ООН, що фінансується урядом Швеції. Проєкт передбачає встановлення спеціалізованого обладнання, яке допоможе людям з вадами зору та слуху отримати повноцінний доступ до інформації та ресурсів бібліотеки. У 2024 році модернізовано приміщення, облаштовано спеціальні зони для навчання та розвитку, проведення тренінгів і культурно-соціальних заходів.

РОБОТА щодо надання допомоги Силам Оборони України, підтримки ветеранів і членів їх сімей, підтримки громадян, які постраждали внаслідок військової агресії рф:

188 дітей військовослужбовців - учасників бойових дій звільнені від плати за навчанняу мистецьких школах та студіях (сума бюджетних коштів для покриття цих витрат складає 286 310 грн); 16 творчо обдарованих дітей, батьки яких загинули на російсько-українській війні, під час шкільних літніх канікул відпочивали у таборі на озері Балатон в Угорщині. Ця поїздка організована за підтримки Луцької міської ради та товариства української культури в Угорщині.

         Упродовж року тривала реалізація мистецького благодійного марафону «Культура – духовні крила Перемоги!», в межах якого відбувалися патріотичні концертні виступи творчих колективів, благодійні акції, тематичні програми тощо. За зібрані кошти для військових частин сил оборони (56-та ОМБР, 14-та ОМБР імені князя Романа Великого, А4010, А0284, А7028) придбано наступні матеріальні цінності: FPV квадрокоптер; підігрівач крові та інфузійної рідини; плащі-антитепловізори (31 шт.); зарядна станція 2 шт.; система РЕБ «Синиця»; човен «Колібрі», 3 шт.; насос-турбіна на літієвому акумуляторі, 3 шт.; генератор інверторний, 2 шт.; ноутбук ASERAspire, 2 шт.; рація MotorolaDP4400 eVHF, 2 шт.

       Крім того, за виручені кошти від продажу на різдвяному аукціоні в США (штат Джорджія) живописних та графічних робіт учнів Луцької художньої школи придбано зарядні станції (5 шт.) для 14 окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого на суму 4 000 доларів та зарядна станція (1 шт.) для 56-ї бригади на суму 26 000 грн. За кошти, виручені від продажу розписаних викладачами художньої школи тубусів придбано РЕБ для підрозділу ТРИТОН на суму 92 495 грн.

        Разом з тим, під час благодійних акцій здійснювався збір продуктів харчування, речей та засобів гігієни для військовослужбовців; для 45 мобілізованих фахівців культури передано подарунки до Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва і з нагоди Різдва; у волонтерських клубах, що діють у закладах культури, виготовляли окопні свічки, маскувальні сітки. Загалом, для підтримки ЗСУ спрямовано близько 2 млн.грн.