1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 10.02.2023 м. Луцьк

Інформація про роботу галузі охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади у 2022 році

Головне завдання функціонування комунальної галузі охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади у 2022 році було забезпечення в умовах воєнного стану у зв’язку з агресією російської федерації надання якісної, доступної і вчасної медичної допомоги мешканцям громади, внутрішньо переміщеним особам з урахуванням виконання вимог наказу МОЗ України від 24.02.2022 № 374 «Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров'я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії російської федерації проти України (в редакції від 20.03.2022 № 507)».

В галузі охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади функціонує 5 комунальних підприємств, які фінансувались в обсягах потреби, працювали в штатному режимі, діяли в єдиному медичному просторі, реалізуючи державну політику, та надаючи змогу отримати пацієнтам повноцінну медичну допомогу від первинної ланки до високоспеціалізованої. В закладах було сформовано запас медикаментів, медичних виробів, розхідних матеріалів, інфузійних розчинів тощо, та забезпечено чіткі механізми їх поповнення і оновлення.

В умовах пандемії COVID-19 комунальні підприємства охорони здоров’я забезпечували надання медичної допомоги із дотриманням санітарно-епідемічного режиму роботи закладів згідно з нормативно-розпорядчими документами МОЗ України, протоколами (стандартами) надання медичної допомоги та наявними локальними нормативами з контролю за особливо небезпечними інфекційними хворобами.

За 2022 рік консолідований обсяг коштів, які надійшли до комунальних підприємств становить 1018,8 млн. грн (2021 рік – 733,4 млн. грн.):

від Національної служби здоров’я України згідно з умовами контактування – 867,7 млн. грн (2021 рік – 626,2 млн. грн);

з бюджету Луцької МТГ – 80,7 млн. грн (2021 рік – 53,6 млн. грн);

платні послуги – 65,8 млн. грн (2021 рік – 49,8 млн. грн);

плата за оренду комунального майна – 3,7 млн. грн

(2021 рік – 2,6 млн. грн.);

благодійні кошти – 0,9 млн. грн (2021 рік – 1,2 млн. грн.)

За рахунок коштів, отриманих від НСЗУ, комунальними підприємствами оновлено матеріально – технічну базу на суму 95,0 млн. грн, в тому числі:

КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» - 87,1 млн. грн, з яких зокрема придбано: дерматом Acculan – 2,0 млн. грн, електрохірургічний апарат Shalya 0,6 млн. грн,мікробіологічний аналізатор для організмів - 0,7 млн. грн, напівавтоматичний ротаціний мікротом Galile2 - грн. 0,6 млн. грн, фібробронхоскоп санаційний (2 шт) – 1,4 млн. грн, система для ЛОР терапевтичних процедур (2 шт) – 2,0 млн. грн, система очищення рани CareMaster-H - 0,6 млн. грн; цифрова система мамографічна GIOTTO – 9,3 млн. грн, інструменти медичні хірургічні в асортименті – 1,4 млн. грн, насос шприцевий НР 30 (10шт.) – 0,6 млн.грн, монітор пацієнта С50 (9шт.) - 0,5 млн. грн, двокупольна операційна лампа (2 шт) – 0,6 млн.грн, аналізатор cobas c111 -  0,6 млн.грн, ліжко лікарняне YX-D-002(30шт.) 0,6 млн. грн, відеоендоскопічний комплекс (2 шт) - 6,4 млн. грн, лапароскопічний набір (2 шт) - 1,7 млн.грн, електрохірургічний апарат – 1,4 млн. грн, системи обігріву пацієнтів( 6 шт) - 0,9 млн. грн, система очистки води - 0,5 млн. грн, відеоендоскопічний комплекс - 2,2 млн. грн, електрохірургічний апарат - 1000,0 млн.грн, артроскопи (4 шт) - 0,5 млн. грн, мікроскоп операційний - 6,5 млн. грн;

КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територальної громади» - 6,2 млн. грн, з яких зокрема придбано: система ультразвукова діагностична медична – 0,5 млн.грн, автомобіль – 2,0 млн. грн, дизельний генератор – 0,7 млн. грн, апарат високоінтенсивної магнітної терапії – 1,7 млн. грн.

З бюджету Луцької МТГ на 2022 рік на виконання заходів місцевих цільових програм «Здоров’я мешканців Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки», «Фінансова підтримка комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки» та Комплексної програми соціальної підтримки учасників бойових дій, бійців - добровольців, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які зареєстровані на території Луцької міської територіальної громади, на 2021 -2023 роки було профінансовано 80,7 млн грн, з них:

1.На оновлення, осучаснення та розвиток матеріально – технічної бази комунальних підприємств охорони здоров’я– 4,5 млн. грн., зокрема для КП «Луцький клінічний пологовий будинок»1,0 млн. грн для придбання медичної апаратури для діагностики та лікування новонароджених (співфінансування);КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» 3,0 млн. грн на придбання спірального комп’ютерного томографа(співфінансування);0,5 млн. грн на закупівлю послуг щодо проєктування та встановлення кисневої станції (співфінансування з держбюджету);

2.На забезпечення медикаментами пільгової категорії громадян, які потребують постійного дороговартісного лікування та замісної терапії за життєвими показами - 13,0 млн. грн. Для порівняння: на 2014 рік обсягкоштів становив 1,1 млн. грн. Динаміка зростання в порівнянні з 2014 роком –1182 %;

3. На безкоштовне медикаментозне лікування при наданні амбулаторної, стаціонарної та стоматологічної допомоги, в тому числі проведення зубопротезування учасників бойових дій, бійців – добровольців, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (АТО/ООС) – 1,2 млн. грн;

4. На оплату споживання енергоносіїв комунальними підприємствами охорони здоров’я – 35,6 млн. грн (2019 рік – 15,0 млн. грн; 2020 рік–17,1 млн. грн, 2021 рік – 26,2 млн. грн);

5. На утримання військово-лікарської комісії Луцького об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки–5,4 млн. грн.

Окремо вирізняється обсяг надходжень благодійної та гуманітарної допомоги до комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської ради. За період 2022року, в умовах воєнного стану у зв’язку з агресією російської федерації, з різних джерел (гуманітарна допомога, волонтери, благодійні фонди, фізичні особи, громадські організації, тощо), підприємствами отримано допомоги(лікарські засоби та препарати, вироби медичного призначення, антисептики, медичний одяг, дитяче харчування, засоби гігієни для пацієнтів, тощо) на суму 81,3 млн. грн (в порівнянні з 2021 роком -33,3 млн.грн).

В умовах воєнного стану за звітний рік в комунальних підприємствах охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади проліковано в стаціонарах 26 682 пацієнтів, кількість відвідувань в амбулаторно-поліклінічних умовах – 1 203 371. В КП «Луцький клінічний пологовий будинок» прийнято пологів 1 220, народилось 1 229 дітей. Надано медичної допомоги 19 730 внутрішньо - переміщеним особам. Продовжувалось проведення планових профілактичних щеплень.

Упродовж 2022 року управлінням хорони здоров’я Луцької міської ради сумісно з комунальними підприємствами охорони здоров’я вживались заходи по створенню належних умов прийому громадян, забезпеченню  своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг, оперативного вирішення порушених у них питань.За звітний період до управління надійшло 163 звернення громадян, (відповідний період минулого року 437 звернень); розглянуто 16 запитів на публічну інформацію, з них 2 надійшло через сайт, 13 на електронну скриньку, 1 подано особисто. Відмов у розгляді звернень громадян у звітному періоді не було.

За 2022 рік управлінням охорони здоров’я, як органом опіки та піклування з делегованими окремими повноваженнями опікунської ради, було відкрито 315 судових проваджень, надано 630 консультацій щодо опіки та піклування, підготовлено 40 заяв (подання) до суду про призначення опікунів/піклувальників, підготовлено 10 проєктів рішень виконавчого комітету щодо відчуження майна від імені недієздатного, поселення до психоневрологічного інтернату.

 

ПРІОРІТЕТНІ ЗАВДАННЯ на 2023 рік:

 - збереження та забезпечення стабільного функціонування комунальної галузі охорони здоров’я для створення умов надання якісної і доступної медичної допомоги населенню в умовах воєнного стану у зв’язку з агресією російської федерації з урахуванням виконання вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 24.02.2022 № 374 «Про затвердження Тимчасових заходів у закладах охорони здоров'я з метою забезпечення їх готовності для надання медичної допомоги постраждалим внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (в редакції від 20.03.2022 № 507)»;

 - функціонування комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади в умовах карантинних заходів проти поширення пандемії COVID-19 із дотриманням вимог нормативно–правових актів та розпорядчих документів;

 - продовження інформаційної кампанії з метою підвищення обізнаності щодо засобів профілактики вірусних інфекцій, в тому числі COVID-19;

 - зниження рівня малюкової та материнської смертності;

 - зниження рівня смертності від захворювань органів кровообігу; - зменшення первинного виходу хворих на інвалідність;

 - боротьба з туберкульозом;

 - розвиток біопсихосоціальної моделі надання медичної допомоги пацієнтам з непрацездатністю, обмеженням життєдіяльності чи інвалідністю.

 

 ЗАХОДИ для виконання пріоритетних завдань на 2023 рік:

Контрактування комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади з Національної службою здоров’я договорів на пакети надання медичних послуг за програмою державних медичних гарантій на 2023 рік, включаючи пакет «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях».

Виконання соціальних гарантій пільгових категорій мешканців Луцької МТГ в частині безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів, препаратів за життєво необхідними показами та певними категоріями захворювання в рамках виконання заходів Програми «Здоров’я мешканців Луцької міської територіальної громади на 2021-2025 роки».

Оновлення та осучаснення матеріально-технічної бази комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади в рамках виконання заходів Програми «Фінансова підтримка комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької МТГ на 2021-2025 роки».

Забезпечення чіткої послідовності («маршрут пацієнта») в наданні якісної і доступної медичної допомоги жителям Луцької міської територіальної громади та підвищення юридичної відповідальності за організацію і наданням медичної допомоги.

Забезпечення доступності надання первинної медичної допомоги мешканцям приєднаних територіальних громад до Луцької міської територіальної громади.

Лікарям-педіатрам та сімейним лікарям комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади посилити санітарно-освітню робота серед батьків, в засобах масової інформації та публікаціях щодо важливості вакцинації як невідʼємної складової захисту дітей та дорослих від інфекційних хвороб.

Активізація роботи лікарями комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади по ранньому виявленню туберкульозу; участь в інформаційній роботі з населенням щодо профілактики, раннього виявлення та ефективного лікування туберкульозу.

Подальше впровадження сучасних медичних технологій.