П Р О Т О К О Л № 10 засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Головував: міський голова, голова комісії Поліщук І.І.
Взяли участь: члени комісії (за списком)
Слухали:
1. Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам в екосистемах Луцької міської територіальної громади.
Доповідач: Оліферчук В.В.
Співдоповідач: Лисак О.В.
Заслухавши та обговоривши інформацію з зазначеного питання порядку денного щодо забезпечення пожежної безпеки в екосистемах Луцької міської територіальної громади, запобігання спалювання сухої рослинності та виникнення пожеж в екосистемах, з урахуванням її обговорення та беручи до уваги завдання, визначені протокольним рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 28 липня 2021 року № 32
Комісія вирішила:
1. Відділу екології (Лисак О.В.), старостам сіл Луцької міської територіальної громади:
1.1. Організувати неухильне дотримання мешканцями міської територіальної громади, землекористувачами (пайовики, фермери) правил пожежної безпеки в екосистемах.
1.2. Не допускати спалювання сухої рослинності та сміття на землях лісового фонду, сільгоспугідь, лісосмугах, пасовищах, заплавах річок, а у разі їх виявлення інформувати групу швидкого реагування департаменту муніципальної варти міської ради та органи поліції і екологічної інспекції для встановлення винних осіб та притягнення їх до відповідальності.
2. Луцькому районному управлінню Головного управління ДСНС України у Волинській області (Оліферчук В.В.) організувати:
2.1. Огляд-перевірку об’єктів та місць з масовим перебуванням на відпочинку людей щодо дотримання пожежної безпеки.
2.2. Проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо негативних наслідків пожеж в екосистемах через засоби масової інформації.
3. Департаменту муніципальної варти (Сиротинська Ю.Я.), Луцькому районному управлінню Головного управління ДСНС України у Волинській області (Оліферчук В.В.) разом з Луцьким районним управлінням поліції ГУ НП України (Рудницький С.В.), відділом екології (Лисак О.В.) систематично проводити рейди-перевірки, виявляти факти самостійного спалювання рослинності або їх залишків, розведення багать, особливу увагу звернути на рекреаційні зони (парки, сквери), пасовища, заплави річки Стир та інших водойм, а також ділянки приватної забудови та оперативно реагувати на звернення старост сіл та громадян про спалювання сухої рослинності, відходів та розведення багать.
4. Відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення (Кирилюк Ю.В.):
4.1. Уточнити план реагування на можливі надзвичайні ситуації природного характеру (“Пожежі в екосистемах”).
4.2. Відкоригувати необхідну документацію для роботи штабу з ліквідації можливих пожеж в екосистемах.
4.3. Розмістити на офіційному сайті міської ради рішення комісії та застереження щодо дотриманням мешканцями Луцької міської територіальної громади правил пожежної безпеки під час перебуванням їх на відпочинку в зелених зонах, інше.
2. Щодо профілактики отруєнь грибами та дикорослими рослинами на території Луцької міської територіальної громади у 2021 році.
Доповідач: Татушко В.І.,
Співдоповідач: Білоножко М.А.
Заслухавши інформацію про стан отруєння грибами та дикорослими рослинами на території Луцької міської територіальної громади, з урахуванням її обговорення
Комісія вирішила:
1. Луцькому міському управлінню головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області (Татушко В.І.):
1.1. Організувати роботу та вжити заходів щодо посилення персональної відповідальності суб’єктів господарювання всіх форм власності за дотриманням санітарного законодавства.
1.2. Організувати перевірки (рейди) спільно з іншими зацікавленими структурами з питань несанкціонованої торгівлі продуктами харчування на вулицях міста, парках та прилеглих до ринків територіях, де продаж швидкопсувних продуктів (м’ясних, молочних тощо) проводиться з „землі” без лабораторного контролю.
1.3. З метою запобігання та профілактики отруєнь грибами та дикоростучими ягодами спільно з управлінням охорони здоров’я міської ради (Лотвін В.О.) проводити санітарно-гігієнічний моніторинг та широку санітарно-освітню роботу через засоби масової інформації, в навчальних закладах та серед мешканців Луцької міської територіальної громади (в місцях масового скупчення людей – ринках, автомобільних та залізничних станціях).
3. Про підготовку закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти на території Луцької міської територіальної громади до початку навчального року в частині пожежної безпеки та цивільного захисту
Доповідач: Бондар В.О.
Заслухавши інформацію про підготовку закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти на території Луцької міської територіальної громади до початку навчального року в частині пожежної безпеки та цивільного захисту, з у рахуванням її обговорення
Комісія вирішила
1. Департаменту освіти (Бондар В.О.):
1.1. Зобов'язати керівників закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти Луцької міської територіальної громади:
1.1.1. Продовжити роботу з усунення виявлених недоліків, які зазначені в приписах та не потребують значних фінансових та матеріальних витрат, а також тих, що мають організаційний характер.
1.1.2. Забезпечити вільний доступ до евакуаційних виходів.
1.1.3. Відпрацювати заходи щодо евакуації з приміщень дошкільної та загальної середньої освіти.
2. Луцькому районному управлінню Головного управління ДСНС України у Волинській області (Оліферчук В.В.) забезпечити контроль за приведенням в належний протипожежний стан закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти.
4. Контроль за виконанням цього протокольного рішення покласти на заступника міського голови Чебелюк І.І.
Міський голова, голова Комісії Ігор ПОЛІЩУК
Відповідальний секретар
Комісії Дмитро САПОЖНІКОВ