П Р О Т О К О Л № 5 засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
Головувала: заступник міського голови, перший заступник голови місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Ірина ЧЕБЕЛЮК
Взяли участь: члени комісії (за списком)
Про стан пожежної безпеки у будинках підвищеної поверховості міста Луцька
СЛУХАЛИ:
начальника Луцького районного управління Головного управління ДСНС України у Волинській області Руслана БЕЗЕКУ;
директора департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради Миколу ОСІЮКА;
голову ОСББ «Рівненська, 25А», ОСББ «Рівненська, 25Г» (м. Луцьк, вул. Рівненська, 25Г, м. Луцьк, вул. Рівненська, 25Г) Олену ФРОЛОВУ;
голову ОСББ «Наш дім» (м. Луцьк, Київський майдан, 6) Володимира МОНАРХОВИЧА;
голову ОСББ «Набережна, 13А» (м. Луцьк, вул. Набережна, 13А) Анну ЮХИСМЧУК;
голову ОСББ «Центральна вежа» (м. Луцьк, вул. Словацького, 12) Сергія КУДРЯВЦЕВА;
голову ОСББ «Яровиця» (м. Луцьк, вул. Яровиця, 17) Анну РОМАНЮК.
На території Луцької міської територіальної громади знаходиться 7 житлових комплексів, які згідно з ДБН В.1.1-7:2016 «Пожежна безпека об’єктів будівництва» класифікуються, як будинки підвищеної поверховості, а саме, будинки за умовною висотою заввишки від 26,5 м. до 47м (далі – будинки підвищеної поверховості).
До таких будинків застосовуються особливі вимоги державних будівельних норм, а саме: влаштування незадимлювальних сходових кліток, встановлення пожежних сповіщувачів у передпокоях квартир, обладнання будівлі внутрішнім протипожежним водоводом, підпором зовнішнього повітря у шахти ліфтів та системою видаляння диму з поповерхових коридорів.
З метою прогнозування та моніторингу виникнення можливих надзвичайних ситуацій на об’єктах, установах та організаціях, недопущення виникнення пожеж на них Луцьке районне управління Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області проводить аналіз стану дотримання та виконання вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.
Зокрема, проаналізувавши недоліки, вказані у приписах про усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки встановлено, що вищезазначені порушення виявлені фактично у кожному будинку та значною мірою впливають на безпеку людей. Беручи до уваги характер цих недоліків, варто зауважити, що наявність їх значно знижує стан протипожежного захисту об’єкта.
Окрім цього, у пожежно-рятувальних підрозділів міста Луцька відсутня спеціальна техніка для рятування людей та гасіння пожеж у будинках вище 10-го поверху. Наявна автодрабина та колінчатий підйомник дозволяє виконувати завдання за призначенням лише до 9-го поверху.
Відповідно до статей 51 та 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної та техногенної безпеки суб’єкта господарювання покладається на власника та керівників таких суб’єктів господарювання.
За результатами доповідей та з урахуванням обговорення,
КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:
1. Луцькому районному управлінню ГУ ДСНС України у Волинській області (Руслану БЕЗЕЦІ):
1.1. Надавати керівникам об’єднань багатоквартирних будинків підвищеної поверховості, консультативну допомогу щодо приведення у належний протипожежний стан, відповідно до вимог чинного законодавства у сфері пожежної безпеки, зазначених будинків.
1.2. За зверненням керівників об’єднань багатоквартирних будинків підвищеної поверховості міста Луцька проводити пожежно - тактичні навчання, тренування та практичні заняття з гасіння умовної пожежі, з мешканцями зазначених будинків, із залученням спеціальної техніки.
1.3 Через засоби масової інформації готувати та здійснювати публікації та виступи із зазначеної тематики.
2. З метою створення безпечних умов проживання людей у будинках підвищеної поверховості:
2.1. Керівникам об’єднань багатоквартирних будинків підвищеної поверховості:
2.1.1. З метою проведення відновлювальних робіт систем протипожежного захисту (системи пожежної сигналізації, системи оповіщення людей про пожежу та управління евакуюванням, системи протидимного захисту) та протипожежного водопостачання житлових будинків підвищеної поверховості, за участі ліцензованих організацій, скласти акти з визначенням орієнтовної вартості проведення цих робіт.
2.1.2. Забезпечити захист систем протипожежного захисту (системи пожежної сигналізації, системи оповіщення людей про пожежу та управління евакуюванням, системи протидимного захисту) системи внутрішнього протипожежного водопостачання, первинних засобів пожежогасіння в будинках підвищеної поверховості від руйнації та крадіжок.
2.1.3. Укласти договори на технічне обслуговування систем протипожежного захисту зазначених будинків.
2.1.4. Забезпечити працездатність внутрішнього протипожежного водопроводу та укомплектованість пожежних кран-комплектів відповідним обладнанням та інвентарем.
2.1.5. Утримувати вільними дороги, проїзди і проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння.
2.1.6. Постійно проводити роботу щодо заборони складування і зберігання легкозаймистого побутового сміття і горючих речовин на сходових клітках, в побутових приміщеннях мешканців, на шляхах евакуації та евакуаційних виходах.
2.1.7. Організувати проведення широкої роз’яснювальної роботи серед мешканців про основні вимоги пожежної безпеки в побуті.
2.1.8. Виключити випадки проникнення до технічних приміщень, горищ, підвалів сторонніх осіб.
3. Контроль за виконанням протокольного рішення залишаю за собою.
Заступник міського голови,
перший заступник голови комісії Ірина ЧЕБЕЛЮК
Відповідальний секретар
комісії Дмитро САПОЖНІКОВ