Про роботу департаменту культури Луцької міської ради у квітні 2020 року
Про роботу департаменту культури Луцької міської ради у квітні 2020 року
Протягом квітня 2020 року в умовах карантинного режиму робота департаменту культури та закладів культури м. Луцька проводилася у форматі онлайн із застосуванням електронних комунікацій та технологій. Для оперативної комунікації з користувачами культурних послуг та презентації культурних продуктів створено онлайн платформу #Culture_online.
З початку запровадження карантину налагоджено дистанційний освітній процес для учнів мистецьких шкіл. З метою активізації творчого процесу та творчої самореалізації учнів реалізовано 10 творчих конкурсів та мистецьких проєктів: «3D/DітиDімDистанційно», «Для тих, хто живе музикою», «ChildrenSing/Співають Діти», «Я люблю фортепіано», «Скрипковий ключ», «Весняні замальовки», «Музика в малюнках», дистанційний фестиваль родинної творчості «ArtFamilyFеst» та ін., організовано 58 онлайн майстер-класів відомих музикантів, співаків, художників, майстрів народної творчості.
Бібліотечними закладами підготовлено 74 онлайн заходи, більше з яких – інтерактивного формату: користувачі книгозбірень долучалися до проведення різнопланових флешмобів, літературних читань, конкурсів та інших творчих проєктів. Велика кількість учасників долучилася до онлайн–марафону «Поезія – це скарб усіх віків», флешмобу «Селфі з улюбленою книго. Я прочитав і тобі раджу», народознавчої онлайн-вітальні, онлайн-подорожі «Великдень мандрує світом», творчої онлайн-лабораторії «Писанкарство в Україні».
Закладами культури клубного типу: Палац культури, культурно-мистецький центр «Красне», БК мікрорайону Вересневе, Теремнівський будинок культури, клуб «Сучасник», реалізовано 12 мистецьких проектів, серед яких «Марафон поезії та декламації», «З архівної скрині», «Паперова майстерня», «Великдень надихає», театральний фестиваль «Вішак-online», «Домашнє mono» та ін.
У форматі онлайн проведено традиційні творчий проект «Великодня майстерня», конкурс Великодньої писанки «Писанковий дивосвіт», на розгляд членів журі якого було подано 250 робіт від учнів Луцької художньої школи, мистецьких студій та гуртків. 28 учасників конкурсу відзначено грошовою винагородою. Під хештегом #Великдень_вдома відбувся цьогоріч традиційний фестиваль «Великдень у Луцьку». Триває започаткований у квітні місяці проект «Вокальна естафета». В дистанційному форматі організовано заняття клубних формувань.
Реалізовано проєкт «Тиждень відкритих пам’яток Луцька» до Міжнародного дня пам’яток і визначних місць та Дня пам’яток історії та культури.
Для реалізації заходів програми Ради Європи «Інтеркультурні міста» підготовлено інтерактивний захід для дітей «SpotkaniezHistorie» в рамках проєкту «Czytam, bo lubiе!» (Читаю, бо люблю!), який упроваджується за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку. Директор департаменту взяла участь в онлайн-конференції з питань міжкультурної комунікації в умовах карантину та стратегічного планування роботи за участі місцевих координаторів програми РЄ «Інтеркультурні міста».
Підготовлено конкурсні заявки до грантової програми «House of Europe» за назвою «Луцьк: Молодіжний креативний простір» (конкурсна програма «Програма творчої підготовки та розбудови потенціалу молоді»), на отримання інфраструктурних грантів для розвитку сектору «Культурні та креативні індустрії» «Lutsk VR Art», а також конкурсний проєкт «Тижні Німеччини 2020: «Об'єднані в Європі - 30 років Німецької єдності» (грант Посольства Німеччини). Проведено підготовчу роботу для реалізації проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору українсько-польського прикордоння» Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020». Початок реалізації проєкту заплановано у травні місяці цього року.
Започатковано проект «Культура Луцька. Відомі люди», що передбачає популяризацію творчих досягнень працівників галузі, а також знайомство з людьми, які роблять значний внесок у розвиток культури Луцька.
Організовано навчання працівників галузі на онлайн-платформі з цифрової грамотності.
Окрім того, у системі документообігу АСКОД опрацьовано понад 270 документів різних видів, підготовлено 38 наказів департаменту культури, 4 протоколи онлайн-нарад, близько 70 публікацій для розміщення на сайтах Луцької міської ради та департаменту культури, соцмережах, розглянуто 2 інформаційних запити. Щоденно проводився моніторинг ситуації щодо роботи працівників департаменту та комунальних закладів культури в умовах карантину. Щочетверга у департамент фінансів та бюджету подавалася зведена інформація щодо витрат пов’язаних із запобігання пандемії коронавірусу.
Інформація про діяльність галузі оперативно висвітлювалася на сайтах міської ради, департаменту культури та у соціальних мережах, директором департаменту надано 4 інтерв’ю про діяльність галузі культури для місцевих ЗМІ.