1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 24.01.2022 №18-6/49 м. Луцьк

Про роботу галузі культури у 2021 році

Протягом 2021 року діяльність департаменту культури спрямовувалась на реалізацію заходів Програми розвитку культури міської територіальної громади на 2018-2021 роки, організацію роботи сільських закладів культури, що увійшли до базової мережі закладів у зв’язку з приєднанням сільських населених пунктів, а також на підготовку нової Програми розвитку культури Луцької міської територіальної громади на 2022-2025 роки, яку затверджено рішенням міської ради від 22.12.2021 № 24/119.

Для завершення реалізації Програми на 2018-2021 роки протягом 2021 року використано 7 025 500 грн. Загальний бюджет галузі 2021 року 123 802 437 грн, в т.ч.: - мистецькі школи 68 706 441 грн - бібліотечні установи 16 501 262 грн - Будинки культури, клуби 23 071 759 грн. Кількісний показник мережі закладів культури збільшено на 26 одиниць. У 2021 році організовано належну роботу 5 мистецьких шкіл, 1 філії школи мистецтв, 19 закладів культури клубного типу, 25 бібліотек, 1 музею. Відновлено роботу бібліотеки у с.Забороль, яку тимчасово розміщено у будівлі колишньої сільської ради. У цій же будівлі виділено приміщення для роботи клубних формувань та проведення культурно-мистецьких заходів, оскільки приміщення Будинку культури не придатне для використання, потребує капітального ремонту.

Сформовано осередок народних ремесел на базі Теремнівського будинку культури, де відбуваються заходи за участі майстрів народної творчості. Розроблено концепцію модернізації клубу «Сучасник» та створення на його базі Центру сучасних мистецтв. Розроблено концепцію трансформації бібліотекифілії №10 для дорослих у «Бібліотеку–ХАБ» та виготовлено проєктнокошторисну документацію на заміну вікон та дверей.

В межах реалізації іноваційного проєкту «Мобільна бібліотека» проведено апробацію інноваційних форм популяризації книгочитання: організовано бібліопікнік у центральному парку культури і відпочинку ім.Лесі Українки, вуличну акцію «Бібліотека на колесах» у селах громади.

Відкрито клас образотворчого мистецтва у філії смт Рокині Княгининівської школи мистецтв, на завершальному етапі - відкриття вечірньої школи у Луцькій художній школі.

Організовано доступ до Інтернет-мережі у 6 сільських бібліотеках. У 14 бібліотеках започатковано діяльність цифрових хабів в рамках проєкту «Дія. Цифрова освіта», де можна безкоштовно пройти навчання з цифрової грамотності. Облаштовано у бібліотеках 3 Пункти складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою на підставі Меморандуму про співпрацю між Національною комісією зі стандартів державної мови та ВГО «Українська бібліотечна асоціація». У бібліотеці-студії «ДіМ» започатковано діяльність блогер-студії «Медіа-Cases». Фонди бібліотек поповнено на суму 380 000 грн.

Проведено заходи щодо зміцнення матеріальної бази закладів на загальну суму 1 202 800 грн. Зокрема, придбано акустичні системи для Будинку культури с.Княгининок та клубу с.Сьомаки; концертні костюми та сценічне взуття для аматорських колективів; музичні інструменти для мистецьких шкіл та творчих колективів; меблі, обладнання, мультимедійне обладнання. Придбано товарів та послуг на суму 364 853 грн за рахунок коштів депутатського фонду.

Проведено поточні ремонти приміщень закладів культури на суму 855 000 грн; капітальний ремонт даху Луцької музичної школи №2 та Будинку культури с. Боголюби.

Протягом року відбулося більше 3000 культурно-мистецьких та культурологічних заходів, для організації яких використано 4 441 224 грн. Зокрема, проведено ІІ Міжнародний конкурс піаністів «Шопенівська весна», Міжнародний пленер художників «Луцький замок», Міжнародний музичний фестиваль «Стравінський та Україна», Міжнародний джазовий фестиваль, Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Лісова пісня», інтеркультурний фестиваль «Палітра культур».

Започатковано проведення мандрованого фестивалю «З родинного джерела» (захід відбувся у 4 селах громади), проєкти «Луцьк-місто янголів», «Вечірній фонтан». Проведено більше 200 заходів, приурочених 150-річчю від дня народження Лесі Українки, серед яких - конкурс художніх робіт та виставка переможців цього конкурсу у художній школі; відкритий конкурс читців поезії Лесі Українки, до участі у якому залучено представників міст-учасників програми РЄ «Інтеркультурні міста»; виставка арт-інсталяцій «Лісова пісня», виконаних митцями Луцька; мистецький проєкт «Лесина світлиця», реалізація якого тривала упродовж року.

Вперше у парку культури і відпочинку ім.Лесі Українки відбулися пленери «Снігова скульптура» та «Трансформація» (виготовлення скульптур з природнього матеріалу). Широкий позитивний резонанс отримав інноваційний проєкт «INверсія», проведений у парку культури та відпочинку ім.Лесі Українкидо Дня міста. Відбулися заходи з відзначення 30-річчя незалежності України, Дня м.Луцька; реалізовано низку виставкових проєктів у співпраці з художниками, серед яких - «Королівство Русь», «Лучеськ. Вимір часу», «Скарб нації» та ін. Проведено творчі звіти аматорських колективів та студій, реалізовано проєкти «Грає духовий оркестр», «Красна майстерня», «Великодня майстерня», «Різдвяна майстерня», «Вулиця Різдвяних янголів», «Галерея просто неба» та ін. У бібліотеках реалізовано програми «Бібліотека-територія дитинства», «Літературні відкриття», «Бібліоняня», «Реабілітація через творчість». Активізовано інтерактивні форми роботи з дітьми, започатковано діяльність формувань для дітей та реалізацію нових проєктів, серед яких - артмайстерня «Рукавичка», гурток «Паросток», школа «Розумашки», комунікативний клуб «Думай. Дій.Досягай» тощо.

Для реалізації ініціатив громадськості щодо культурних подій та заходів використано 1 127 366 грн. Зокрема, фінансову підтримку надано ВОГО «Нова Перспектива»; ГО «Пятерня», «Куля», «ІМАГО»; організаціям Національної спілки письменників України, Національної спілки кобзарів України, Національної спілки художників України, Всеукраїнської музичної спілки України; підтримано низку авторських проєктів митців громади.

Протягом року здійснювалась реалізація Програми Ради Європи «Інтеркультурні міста», в межах якої проведено близько 100 заходів, зокрема - заходи з відзначення Дня Європи, Всесвітнього дня культурного різноманіття, Міжнародного дня ромів, Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Міжнародного дня корінних народів світу, Всесвітнього дня ромської мови, Міжнародного дня толерантності, Дні польської культури та Дні єврейської культури в Луцьку. Реалізовано заходи в межах проєктів Ради Європи «Захист національних меншин, включаючи ромів та мови меншин в Україні» та «Боротьба з чутками». Реалізовано грантовий проєкт УКФ «Створення експозиції «Іграшки Лесиного краю. Традиційні народні іграшки Волині та Волинського Полісся» у музеї с.Княгининок. Бібліотекою с. Княгининок реалізовано соціальний проєкт «Activе Wall» зі встановлення інтерактивної вуличної фотостіни за підтримки British Council Ukraine Active Citizens Ukraine NGO Youth Platform/ГО «Молодіжна Платформа». В рамках проєкту «Польська книжкова полиця» Варшавського інституту книги, за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща в Україні бібліотека-філія №6 одержала більше 100 книг польських літераторів польською та українською мовах. В рамках програми «Активні громадяни» за підтримки Британської Ради в Україні та в партнерстві з Агенцією сталого розвитку «Хмарочос» бібліотекою-філією №6 реалізовано проєкт «Бібліотека під відкритим небом». Проєкт «Мистецький планетарій «Art Planet» зі створення сценічного простору просто неба у с.Сирники реалізовано у рамках програми Британської Ради «Активні громадяни».

Проведено роботу з підготовки до реалізації у 2022 році проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько-польському прикордонні» у рамках Програми транскордонного співробітництва «ПольщаБілорусь-Україна 2014-2020» Європейського Інструменту Сусідства (далі – Програма). Бюджет української сторони – близько 25 тис. євро. Початок реалізації проєкту заплановано на травень 2022 року. Спільно з Регіональним Центром Курпійовської культури імені В.Скєрковського (Польща) підготовлено до впровадження у 2022 році проєкт «Розвиток польсько-українського співробітництва на основі культурної спадщини» у рамках зазначеної вище Програми. Бюджет української сторони – близько 22 тис. євро.

Налагоджено доброзичливий та конструктивний діалог з об’єднаннями громадян (функціонує близько 200 громадських організацій та більше 100 місцевих організацій політичних партій).

Забезпечено виконання вимог ст. 39 Конституції України під час 133 заходів суспільно-політичного спрямування, що ініційовані організаціями та мешканцями громади, серед яких: - організовані політичними партіями - 3; - організовані громадськими організаціями - 104; - організовані громадянами - 26.

Забезпечено організацію роботи Луцької ради церков, що створена з метою налагодження міжконфесійного діалогу, забезпечення принципів свободи світогляду та віросповідання, залучення релігійних громад до вирішення проблем життєдіяльності міської територіальної громади на засадах духовності та доброчесності. Протягом 2021 року відбулось 6 засідань ради церков, на яких було розглянуто 33 питання.

Організовано три засідання Громадської ради при Луцькому міському голові, що створена з метою координації заходів, пов'язаних із забезпеченням проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики та вирішення проблем міста. Розглянуто 14 питань щодо життєдіяльності міста.

Протягом року опрацьовано більше 6000 документів, підготовлено 443 накази, проведено 4 засідання Ради департаменту культури, 35 внутрішніх виробничих нарад з працівниками департаменту і керівниками закладів культури.

Постійно здійснюється наповнення рубрик на офіційному сайті Луцької міської ради щодо діяльності Луцької ради церков, Громадської ради при Луцькому міському голові, щодо реалізації проєкту РЄ «Інтеркультурні міста».

На сайтах міської ради та департаменту культури висвітлюється інформація щодо роботи департаменту та закладів культури, культурно-мистецького життя громади загалом.

Пріоритетні завдання:

1. Модернізація закладів культури

- створення бібліотеки-ХАБу на базі бібліотеки-філії №10

- створення Центру сучасних мистецтв на базі клубу «Сучасник» - створення музею історії культури міста (вул.Драгоманова,1)

- модернізація сцени Палацу культури

- капітальний ремонт приміщення Княгининівська школа мистецтв

- капітальний ремонт концертного залу школи Луцької музичної школи №2

- капітальний ремонт приміщень навчальних класів Луцької художньої школи

- створення Центрів культурних послуг на базі сільських закладів культури

2. Іміджеві мистецькі проєкти

- Міжнародний фестиваль класичної музики «Lutsk CLASSic»

- Арт-шоу «Ніч у Луцькому замку»

- Мандрований фестиваль «З родинного джерела»

- Арт-проєкт «INверсія»

- Дні села.