Про створення комунального підприємства «Естет»
Керуючись Цивільним та Господарським кодексом України, ст.26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, міська рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Створити комунальне підприємство “Естет”.
2. Затвердити Статут комунального підприємства “Естет” (додається).
3. Директору Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (Галан Л. В.) здійснити державну реєстрацію комунального підприємства “Естет”.
4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму (Данильчук П.П.).
Міський голова Микола Романюк
Галан 290546
Додаток
до рішення Луцької міської ради
від ______________ № _______
СТАТУТ
КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА
«ЕСТЕТ»
м. Луцьк – 2011
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комунальне підприємство "Естет" (далі – підприємство) здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Господарського кодексу України, цього Статуту, правових актів органів державної влади та місцевого самоврядування, інших нормативно-правових актів.
1.2. Засновником комунального підприємства „Естет” є Луцька міська рада.
1.3. Підприємство є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий, поточний, валютний та інші рахунки в установах банку, печатку зі своєю назвою, штампи, бланки та інші атрибути юридичної особи, а також може мати зареєстрований у встановленому порядку власний логотип (фірмовий стиль).
1.4. Підприємство має право здійснювати господарську діяльність у відповідності з законодавством України і може самостійно розпоряджатися доходами від такої діяльності і майном, придбаним за рахунок цих доходів.
1.5. Підприємство може від свого імені укладати угоди, набувати майнових та немайнових прав і нести обов'язки, бути позивачем, відповідачем, третьою особою в суді.
1.6. Офіційна назва Підприємства українською мовою:
- повна: Комунальне підприємство “ЕСТЕТ”;
- скорочена: КП “ЕСТЕТ”.
1.7. Місцезнаходження Підприємства:
- 43000, Волинська обл., м. Луцьк, проспект Відродження 22-А.
2. ПРЕДМЕТ ТА МЕТА ДІЯЛЬНОСТІ
2.1. Метою діяльності Підприємства є збереження і розвиток української культури, популяризація культурної спадщини як національної культури, створення умов для задоволення культурних потреб громадян, забезпечення доступності до проведення змістовного дозвілля дітей та молоді, розвиток аматорського мистецтва, самодіяльної народної творчості, одержання доходів від проведення культурно-мистецьких заходів, а також від виконання інших, не заборонених чинним законодавством, видів господарської діяльності.
2.2. Основним завданням діяльності Підприємства є:
- організація культурного дозвілля громадян;
- підтримка та збереження осередків народних художніх промислів,
- створення та організація діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;
- проведення загальноміських свят та культурно-масових заходів;
- підтримка соціально-важливих культурно-творчих, пізнавально-розважальних, художньо-естетичних ініціатив;
- впровадження нових форм організації дозвілля відповідно до потреб населення;
- надання інформаційних та методичних послуг і консультацій культурно-дозвіллєвим та іншим закладам в організації змістовного відпочинку;
- виявлення, розвиток і підтримка юних талантів та обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення громадян;
- задоволення потреб громадян у професійному самовизначенні, відповідно до її інтересів і здібностей.
2.3. Предметом діяльності підприємства є:
- популяризація своїх творчих досягнень в Україні та за її межами;
- участь у конкурсах та фестивалях;
- концертна діяльність;
- обмін досвідом роботи;
- створення та організація діяльності творчих колективів, гуртків, студій, любительських об’єднань та клубів за інтересами, інших клубних формувань;
- організація і проведення фестивалів, оглядів, конкурсів, виставок та інших форм популяризації творчої діяльності клубних формувань;
- проведення спектаклів, концертів, інших театрально-видовищних заходів, у тому числі за участю професійних творчих колективів та окремих виконавців;
- пропаганда кращих досягнень національного та світового хореографічного мистецтва, підвищення культурного рівня населення шляхом організації концертно-просвітницької діяльності;
- науково-методична, видавнича, фінансово-господарська, виробничо-комерційна діяльність;
- здійснення міжнародних зв'язків та зовнішньоекономічної діяльності;
- проведення масових театралізованих свят, народних гулянь, обрядів, ритуалів відповідно до місцевих звичаїв і традицій,
- організація дозвілля різновікових груп населення, у тому числі проведення вечорів відпочинку, дискотек, молодіжних балів, карнавалів, дитячих ранків та інших розважальних програм;
- проведення гастрольної діяльності, в тому числі спільно з театральними колективами України та інших країн світу;
- організація, без створення юридичної особи, тимчасових творчих колективів, на умовах самоокупності, утворення інших підрозділів для виконання програм та проектів підприємства;
- участь у благодійних акціях;
- здійснює іншу діяльність відповідно до статутної мети та завдань підприємства, якщо це не суперечить чинному законодавству України
2.4. Підприємство організовує виконання робіт (послуг), реалізацію творчої продукції, проведення заходів за угодами з державними, громадськими підприємствами, організаціями, установами та окремими громадянами.
2.5. Підприємство формує різноманітний концертний, танцювальний репертуар, який відповідає інтересам глядачів, творчим можливостям колективу і запрошених виконавців.
3. ОСНОВНІ ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ І ФУНКЦІЇ
3.1. Для реалізації статутних завдань Підприємство:
3.1.1. Створює та організовує діяльність творчих колективів, гуртків, студій, інших клубних формувань.
3.1.2. Здійснює підготовку і проведення тематичних, театрально-розважальних, концертних, ігрових, видовищно-спортивних, танцювальних, інформаційно-виставкових, відео-комп’ютерних, літературно-художніх, ритуально-обрядових, рекреційно-відновлювальних та інших дозвіллєвих програм.
3.1.3. Організовує проведення свят, карнавалів, кінофестивалів, дискотек, колективних екскурсій, консультацій, лекторіїв, лотерей (в установленому порядку), аукціонів, виставок-продажів товарів живопису, скульптури, графіки, декоративно-прикладного мистецтва та інших заходів.
3.1.4. Створює універсальні театрально-видовищні, танцювально-розважально-інформаційно-виставкові, фізкультурно-оздоровчі, комп’ютерні зали, зали спортивних тренажерів, демонстрації кіно-та віде- програм, комплекси науково-технічної творчості рекреаційно-відновлюваних занять, атракціонів, радіоелектронні, слюсарні, столярні, пошивні та інші майстерні, вітальні, ігротеки, студії звуко- та відеозапису, фото- кінолабораторії та інші об’єкти культурно-дозвіллєвого призначення.
3.1.5. Здійснює інформаційну діяльність, виробляє художньо-графічні фотороботи, створює рекламні, інформаційні, музичні та відео- сюжети, програми, а також музичні фонограми, надає їх за плату підприємствам, установам, організаціям та окремим громадянам в установленому порядку. Виявляє і прогнозує попит населення на послуги культури і забезпечує його виконання.
3.1.5. Надає послуги з прокату культурного, спортивного, туристичного інвентаря, звукопідсилюючої апаратури та іншого обладнання, а також проводить їх ремонт, виготовлення, настроювання і налагодження.
4. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА І ЗАСОБИ
4.1. Статутний капітал підприємства сформований за рахунок нежитлового приміщення за адресою м. Луцьк, пр-т Відродження, 22а, балансова вартість якого становить 75 200,00 грн. ( сімдесят п’ять тисяч двісті гривень, 00 коп.).
4.2. Майно підприємства складають основні фонди і оборотні кошти, а також інші матеріальні цінності і фінансові ресурси.
4.3. За підприємством з метою забезпечення діяльності, передбаченої цим Статутом, закріплюється на праві повного господарського відання майно, що є спільною власністю територіальної громади міста. Відчуження, передача в оренду, списання майна, переданого в управління, здійснюється з дозволу Луцької міської ради в порядку встановленому законодавством.
4.4. Джерелом формування майна є:
- кошти та матеріальні внески власника, кредити банків та інших кредиторів;
- доходи одержані від реалізації продукції робіт (послуг), а також інших видів господарської діяльності;
- дотації з бюджету;
- інших надходжень від організацій і громадян.
4.5.Підприємство самостійно здійснює матеріально-технічне забезпечення.
4.6. Підприємство має право:
- за згодою Засновника здавати в оренду будівлі, споруди, транспортні засоби, інвентар, сировину та інші матеріальні цінності і ресурси, а також списувати їх з балансу в установленому порядку, якщо вони зношені або матеріально застарілі відповідно до чинного законодавства;
- купувати, орендувати або іншим шляхом одержувати майно або право на нього у підприємств, установ, організацій та громадян згідно з чинним законодавством;
- користуватися банківським кредитом.
4.7. Збитки, завдані підприємству в наслідок порушення її майнових прав юридичними, фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства України.
4.8. Відчуження основних засобів (крім нерухомого майна), що закріплені за підприємством здійснюється відповідно до чинного законодавства України. Одержані в результаті відчуження основних засобів (крім нерухомого майна) кошти використовуються підприємством самостійно відповідно до чинного законодавства України.
5. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
5.1. Фінансово-господарська діяльність підприємства проводиться відповідно до законодавства України та цього Статуту.
5.2. Фінансування здійснюється за рахунок надання підприємством платних послуг. Фінансування може здійснюватися також за рахунок коштів міського бюджету, додаткових джерел фінансування, не заборонених законодавством.
5.3. Додатковим джерелом формування коштів:
- кошти благодійної допомоги;
- добровільні грошові внески, матеріальні цінності підприємств, установ, організацій та окремих громадян:
- кредити банків;
- інші надходження.
Кошти, отримані підприємством з додаткових джерел фінансування, використовуються для провадження діяльності, передбаченої Статутом.
5.4. Підприємство у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:
- самостійно розпоряджатися коштами від господарської та іншої діяльності ;
- користуватися земельними ділянками, на яких він розташований;
- розвивати власну матеріальну базу;
- володіти, користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства України та Статуту;
- виконувати інші дії, що не суперечать законодавству України.
5.5. Підприємство має право продавати або передавати іншим юридичним та фізичним особам, обмінювати, надавати в позику майно, що належить до основних фондів, за згодою Засновника (власника). Підприємство має право здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування майно, що належить до основних фондів, за згодою Засновника (власника) або виконавчого комітету Луцької міської ради.
5.6. Основним узагальнюючим показником фінансово-господарської діяльності Підприємства є прибуток (дохід).
5.7.Планування фінансово-господарської діяльності здійснюється Підприємством шляхом складання у встановленому порядку річних фінансових планів.
5.8. Відрахування Підприємством частини прибутку до бюджету міста в межах розміру, передбаченого затвердженим фінансовим планом на поточний рік, здійснюється першочергово після сплати обов’язкових платежів.
5.9. Прибуток Підприємства використовується відповідно до фінансових планів.
5.10. У господарській діяльності Підприємство може утворювати цільові фонди (фонд розвитку виробництва, фонд споживання , резервний фонд, інші фонди), призначенні для покриття витрат, пов’язаних зі своєю діяльністю. Порядок використання коштів таких фондів визначається положеннями про відповідні фонди.
5.11.Директор Підприємства несе персональну відповідальність за виконання затвердженого фінансового плану.
5.12. Підприємство звітує про стан виконання фінансового плану у порядку, що визначається Луцьким міським головою, виконавчим комітетом Луцької міської ради, Луцькою міською радою.
5.13. Підприємство подає звіт про свою фінансово-господарську діяльність Засновнику (власнику) або уповноваженому ним органу, державним статистичним та іншим органам у формі і в строки, встановленні законодавством України.
6. ПОРЯДОК УПРАВЛІННЯ
6.1. Управління підприємством здійснюється на основі поєднання прав власника і принципів самоврядування трудового колективу.
6.2. Керівництво підприємства здійснює директор.
6.3. Призначення та звільнення директора підприємства здійснюється розпорядженням міського голови на контрактній основі.
6.4. Директор підприємства організовує роботу підприємства та несе персональну відповідальність за його діяльність.
6.5. Працівники підприємства призначаються і звільняються з посад директором відповідно до чинного законодавства, несуть повну відповідальність за доручену їм роботу.
6.6. Директор:
- здійснює керівництво колективом підприємства;
- розпоряджається в установленому порядку майном і коштами підприємства;
- забезпечує добір і розстановку кадрів, створює належні умови для підвищення їх фахового рівня;
- затверджує структуру та штатний розпис підприємства за погодженням з Луцьким міським головою;
- організовує виконання кошторису доходів і видатків підприємства, укладає угоди з юридичними та фізичними особами в установленому порядку, відкриває рахунки в установах банків або в органах Державного казначейства;
- забезпечує виконання планів, програм, організаційно-масової та організаційно-методичної роботи підприємства;
- видає у межах своєї компетенції накази і контролює їх виконання;
- затверджує посадові обов’язки працівників підприємства;
- встановлює надбавки, доплати, премії працівникам, застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення відповідно до чинного законодавства;
- здійснює іншу діяльність, в т.ч. на договірній основі, яка не суперечить чинному законодавству;
- одноосібно укладає правочини (договори, контракти) на суму, що не перевищує суми, вказаної у контракті з керівником комунального підприємства. Доцільність та виробничу необхідність укладення договорів на суму понад вказану в контракті здійснюється за обов’язковим попереднім письмовим погодженням із профільним заступником Луцького міського голови. Після підписання правочинів на суму понад встановлену у контракті директор зобов’язаний направити письмове повідомлення на чергову сесію Луцької міської ради про факт укладення таких правочинів.
6.7. З метою удосконалення культурно - дозвіллєвої роботи у підприємстві можуть створюватись методичні, громадські ради, комісії.
7. ПРАВА ТА ОБОВ’ ЯЗКИ ВЛАСНИКА
7.1. Власником підприємства є територіальна громада міста Луцька, управління від її імені здійснює Луцька міська рада.
7.2. Луцька міська рада здійснює від імені територіальної громади міста повноваження по управлінню підприємства, в межах своєї компетенції:
- затверджує Статут, зміни і доповнення до Статуту;
- вирішує питання ліквідації або реорганізації підприємства;
- здійснює інші повноваження, передбачені нормативно-правовими актами;
- визначає основні напрямки використання прибутку;
- затверджує перспективні річні плани та звіти про їх виконання.
8. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА
8.1. Для забезпечення своєї творчої і виробничо-господарської діяльності Підприємство:
- вступає в договірні відносини з підприємствами і окремими громадянами,
- купує необхідні для діяльності обладнання, матеріали, предмети реквізиту, концертні костюми тощо,
- надає платні послуги населенню,
- проводить цільові стаціонарні і виїздні культурно-мистецькі заходи і здійснює постановку спеціально замовлених сценічних творів,
- з метою збільшення відвідування заходів проводить роботу щодо організації реклами,
- рекламує свою допоміжну діяльність з надання платних послуг,
- формує різноманітний концертний репертуар, який відповідає інтересам глядачів, творчим можливостям колективу і запрошених виконавців,
- взаємодіє з громадськими, молодіжними організаціями соціально-культурного спрямування.
9. ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ
9.1.Повноваження трудового колективу реалізується загальними зборами.
9.2. Рішення з соціально-економічних питань, що стосуються діяльності підприємства відображаються у колективному договорі. Колективним договором також регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією.
9.3.Право укладання колективного договору від імені власника надається директору підприємства, а від імені трудового колективу - уповноваженим органам.
10. ЗОВНІШНЬО-ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
10.1. Підприємство може самостійно здійснювати зовнішньо-економічну діяльність на принципах самоокупності і самофінансування.
10.2. Зовнішньоекономічна діяльність підприємства здійснюється на договірних засадах і може проявлятися в організації обмінних концертів; у прийомі закордонних творчих колективів і окремих виконавців; у створенні з закордонними організаціями і фірмами програм, а також у наданні послуг виробничо-комерційного характеру тощо. Порядок здійснення культурного обміну регулюються міжнародними договорами та чинним законодавством України.
10.3.Від своїх закордонних партнерів Підприємство має право одержувати кредити. При цьому валюта зараховується на баланс підприємства і використовується ним самостійно.
10.4.Результати зовнішньоекономічної діяльності підприємства включаються в підсумки його господарської діяльності, впливають на формування фонду оплати праці і економічного стимулювання.
10.5. Кошти в іноземній валюті, одержані від реалізації контрактів з іноземними партнерами, спрямовуються до валютного фонду підприємства і вилученню не підлягають.
11. ПОРЯДОК ЗВІТНОСТІ, КОНТРОЛЮ ЗА ЗДІЙСНЕННЯМ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
11.1. Підприємство відповідно до Бюджетного кодексу України, Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” та інших нормативно-правових актів складає затверджені форми місячної, квартальної, річної звітності та подає їх до органів Державного казначейства, Державної податкової служби, Державного комітету статистики, Пенсійного фонду України, Фондів соціального страхування, власнику.
11.2. Підприємство самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський та фінансовий облік роботи, веде статистичну звітність згідно з установленими нормами і подає її в установленому порядку до органів, яким законодавством України надано право контролю за відповідними напрямками діяльності.
11.3. Директор та головний бухгалтер підприємства несуть відповідальність за достовірність бухгалтерської та статистичної звітності.
11.4. Ревізія та перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства здійснюється власником або уповноваженим ним органом відповідно до чинного законодавства.
12. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ
12.1. Зміни та доповнення до Статуту підприємства затверджуються Луцькою міською радою в тому ж порядку, що і сам Статут.
12.2. Цей Статут впроваджується в дію з моменту його державної реєстрації відповідно до законодавства України.
13. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
13.1. Діяльність підприємства припиняється в результаті передання його майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам, або в результаті ліквідації за рішенням власника.
13.2. Ліквідація підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється відповідно до чинного законодавства.
13.3. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять всі повноваження по управлінню підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс підприємства і подає на затвердження органу, який призначив ліквідаційну комісію. Кредиторам та іншим юридичним особам, які перебувають у договірних відносинах з підприємством, що ліквідується, повідомляється про її ліквідацію у письмовій формі.
13.4. При припиненні діяльності підприємства:
13.4.1. Звільненим працівникам гарантується дотримання їх прав і інтересів відповідно до трудового законодавства України.
13.4.2. Кошти та майно, що залишилися після задоволення потреб кредиторів, використовуються за вказівкою власника.
13.4.3. Документи з обліку кадрів та нарахуванню заробітної плати передаються правонаступнику, а в разі його відсутності - в органи Держархіву.
13.5. Підприємство втрачає права юридичної особи і визначається такою, що припинила існування з моменту вилучення її з державного реєстру України.
Секретар міської ради Григорій Пустовіт