Луцький міський голова
Розпорядження
від 16.05.2019
№209
м. Луцьк
Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі
Відповідно до ст. 42, п. 8 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України від 07.12.2017 № 2229-VIII «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2017 № 658 «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», з метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу до подолання насильства та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, ефективного реагування та гарантування прав і свобод людини у м. Луцьку:
1. Департаменту сім’ї, молоді та спорту міської ради:
1.1. Забезпечувати координацію діяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, та їх взаємодію на території міста, залучати суб’єкти до припинення насильства та надання допомоги постраждалим особам.
1.2. Проводити роботу з прийому заяв і повідомлень про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі, повідомляти суб’єкти, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, з метою надання ними допомоги постраждалим особам відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
1.3. Інформувати постраждалих осіб про права, заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися.
1.4. Отримувати інформацію від усіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, та інформувати про вжиті заходи суб’єкта, від якого надійшло повідомлення про виявлений ним факт вчинення насильства, або про отриману ним заяву чи повідомлення про вчинення насильства.
1.5. Залучати громадські об’єднання, неурядові організації до проведення інформаційних кампаній та інших заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.
1.6. Здійснювати збір, аналіз і поширення відповідно до законодавства інформації про домашнє насильство на території міста.
2. Управлінню соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради:
2.1. Надавати соціальні послуги на території міста, у тому числі шляхом соціального замовлення, у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
2.2. Здійснювати прийом та розгляд заяв від постраждалих осіб або їх представників про отримання допомоги, зокрема соціальних послуг для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.
2.3. Проводити оцінку потреб осіб, які постраждали від домашнього насильства, та осіб, які постраждали від насильства за ознакою статі, визначати соціальні послуги та методи соціальної роботи.
2.4. За результатами оцінки потреб та у разі необхідності постраждалій особі видаються направлення за формою, визначеною Міністерством соціальної політики, до відповідних загальних/спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб та/або центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
2.5. Надавати особам, які постраждали від домашнього насильства, та особам, які постраждали від насильства за ознакою статі, вичерпної інформації про їх права та можливість отримання допомоги.
2.6. Здійснювати інші передбачені законодавством заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству у межах своєї компетенції.
3. Службі у справах дітей міської ради:
3.1. Розробляти та виконувати заходи із захисту прав та законних інтересів постраждалої дитини та дитини-кривдника.
3.2. Приймати та розглядати заяви і повідомлення про домашнє насильство стосовно дітей та за участю дітей.
3.3. Надавати допомогу та захист постраждалим дітям, дітям-кривдникам, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
3.4. Інформувати постраждалу дитину та/або дитину-кривдника, її батьків, інших законних представників, якщо вони не є кривдниками дитини, про права, заходи та послуги, якими вони можуть скористатися.
3.5. Влаштовувати дитину в центр соціально-психологічної реабілітації дітей, притулок для дітей служби у справах дітей Волинської обласної державної адміністрації, інші установи для дітей незалежно від форми власності та підпорядкування, в яких створені належні умови для проживання, виховання, навчання та реабілітації дитини відповідно до її потреб, а також здійснювати контроль за умовами її перебування та надавати допомогу у разі неможливості проживання дитини із своїми батьками, іншими законними представниками у зв’язку із вчиненням домашнього насильства стосовно цієї дитини або за її участі.
3.6. Проводити профілактичні роботи з батьками, іншими законними представниками дитини із запобігання домашньому насильству стосовно дітей та за участю дітей.
3.7. Розглядати у порядку, встановленому Сімейним кодексом України, питання про доцільність відібрання дитини або позбавлення батьківських прав стосовно дитини, якщо кривдниками дитини є батьки (усиновлювачі) або один із них.
3.8. Розглядати у порядку, встановленому законодавством, питання про доцільність відібрання дитини в опікуна (піклувальника), прийомних батьків, батьків-вихователів, про звільнення особи від обов’язків опікуна (піклувальника) дитини, розірвання договору про патронат над дитиною, скасування рішення про влаштування дитини до дитячого будинку сімейного типу або до прийомної сім’ї у разі здійснення домашнього насильства стосовно дитини або за участю дитини.
3.9. Здійснювати інші передбачені законодавством заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству стосовно дітей чи за участю дітей.
4. Управлінню освіти міської ради:
4.1. Забезпечити впровадження в навчально-виховний процес на всіх освітніх рівнях питань запобігання та протидії домашньому насильству.
4.2. Забезпечити включення до освітньо-професійних програм під час встановлення державних стандартів освіти питань запобігання та протидії домашньому насильству.
4.3. Забезпечити підготовку фахівців відповідної кваліфікації та галузі знань з метою належного виконання ними функцій із запобігання та протидії домашньому насильству.
4.4. Брати участь у підготовці (перепідготовці, підвищенні кваліфікації) фахівців, які представляють суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
4.5. Забезпечити включення до навчальних та виховних програм питань запобігання та протидії домашньому насильству.
4.6. Здійснити методичне забезпечення навчальних закладів з питань запобігання та протидії домашньому насильству.
4.7. Проводити з учасниками навчально-виховного процесу виховну роботу із запобігання та протидії домашньому насильству.
4.8. Проводити інформаційно-просвітницькі заходи з учасниками навчально-виховного процесу з питань запобігання та протидії домашньому насильству.
4.9. Організувати у навчальних закладах роботу практичного психолога та/або соціального педагога з постраждалими дітьми.
4.10. Здійснювати інші передбачені законодавством заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству у межах своєї компетенції.
5. Управлінню охорони здоров’я міської ради:
5.1. Розробити та затвердити стандарт надання медичної допомоги постраждалим особам або особам, які ймовірно постраждали від домашнього насильства.
5.2. Затвердити порядок проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб.
5.3. Здійснити методичне забезпечення установ і закладів охорони здоров’я з питань запобігання та протидії домашньому насильству.
5.4. Повідомляти уповноважені підрозділи органів Національної поліції України про виявлення ушкоджень, що могли виникнути внаслідок вчинення домашнього насильства, а в разі виявлення ушкоджень у дитини – також службу у справах дітей.
5.5. Надавати медичну допомогу постраждалим особам з урахуванням індивідуальних потреб.
5.6. Інформувати постраждалих осіб про заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися.
5.7. Здійснювати інші передбачені законодавством заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству у межах своєї компетенції.
6. Департаменту соціальної політики міської ради надавати постраждалим особам соціальні послуги, в тому числі шляхом соціального замовлення.
7. Луцькому відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області:
7.1. Виявляти факти домашнього насильства та своєчасно реагувати на них.
7.2. Здійснювати прийом і розгляд заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, вжиття заходів для його припинення та надання допомоги постраждалим особам з урахуванням результатів оцінки ризиків.
7.3. Інформувати постраждалих осіб про їхні права, заходи і соціальні послуги, якими вони можуть скористатися.
7.4. Виносити термінові заборонні приписи стосовно кривдників.
7.5. Брати на профілактичний облік кривдників та проводити з ними профілактичні роботи в порядку, визначеному законодавством.
7.6. Здійснювати контроль за виконанням кривдниками спеціальних заходів протидії домашньому насильству протягом строку їх дії.
7.7. Анульовувати дозволи на право придбання, зберігання, носіння зброї та боєприпасів їх власникам у разі вчинення ними домашнього насильства, а також вилучення зброї та боєприпасів у порядку, визначеному законодавством.
7.8. Здійснювати інші передбачені законодавством заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству у межах своєї компетенції.
8. Управлінню соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службі у справах дітей, департаменту соціальної політики, управлінню освіти, управлінню охорони здоров’я міської ради, Луцькому відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області забезпечувати реалізацію державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, інформувати департамент сім’ї, молоді та спорту міської ради та надавати звіти про результати здійснення повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
9. Департаменту сім’ї, молоді та спорту міської ради звітувати центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
10. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника міського голови, координатора з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі Петрочука К.П.
Секретар міської ради Григорій ПУСТОВІТ
Веремійчик 770 537