Про затвердження Програми соціальних виплат у м. Луцьк на 2016 – 2017 роки дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва
Відповідно до статті 143 Конституції України, пункту 22 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”; з метою соціальних виплат у місті Луцьк дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції, захищаючи цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО, а також з метою надання фінансової підтримки таким дітям-сиротам, враховуючи висновки постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів та постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Програму соціальних виплат у місті Луцьк на 2016 – 2017 роки дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО (далі – Програма), що додається.
2. Управлінню фінансів та бюджету Луцької міської ради (Л.А. Єлова) розробити та внести на розгляд міської ради відповідні зміни до показників міського бюджету на 2016 рік, згідно з додатком до рішення.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови (Надточій А. В.) та постійну комісію міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів (Данильчук П. П.) та заступника міського голови Григоренка С.А.
Міський голова Микола Романюк
Додаток
до рішення міської ради
Програма соціальних виплат у місті Луцьк на 2016 – 2017 роки дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтвa, отриманих в зоні АТО
Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма
Унаслідок проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях України, сім`ї військовослужбовців, добровольців, волонтерів постійно втрачають своїх рідних. Найбільш соціально вразливими залишаються діти військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні проведення антитерористичної операції, оскільки загиблі батьки були, як правило, основними годувальниками сім`ї. Відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” непрацездатні члени сімей загиблих або померлих військовослужбовців, які перебували на їхньому утриманні, мають право на пенсію в разі втрати годувальника. Проте, пенсія по втраті годувальника не може повною мірою вирішити проблему соціальної захищеності дітей зазначеної категорії, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265 “Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”, пенсія по втраті годувальника на одну непрацездатну особу становить 100% від прожиткового мінімуму.
Мета Програми
Соціальний захист та сприяння всебічному розвитку зареєстрованих у м. Луцьку дітей військовослужбовців добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні проведення антитерористичної операції.
Виконавці Програми
Відповідальними виконавцями Програми є департамент соціальної політики та інші виконавчі органи Луцької міської ради.
Обсяги, джерела фінансування та строки виконання Програми
Фінансування заходів Програми здійснюється за рахунок коштів міського бюджету в межах обсягу, затвердженого міською радою, виходячи з можливостей бюджету (додаток 2 до Програми). У разі недостатності коштів для реалізації програми на відповідний рік рішенням міської ради може бути збільшено суму коштів на реалізацію Програми.
Програмою не передбачається фінансування капітальних видатків.
Терміном реалізації Програми 2016 – 2017 роки.
Очікувані результати від виконання Програми
1. Покращення умов життя дітей військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні проведення антитерористичної операції.
2. Покращення стану здоров’я дітей військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні проведення антитерористичної операції.
3. Покращення матеріально-побутових умов проживання сімей, у яких виховуються діти військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні проведення антитерористичної операції.
4. Збільшення можливостей всебічного розвитку особистості дітей військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО.
Механізм надання допомоги
Порядок призначення та виплати допомоги:
- допомога призначається на дітей військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні проведення антитерористичної операції (надалі - померла особа), які на момент смерті були зареєстровані в м. Луцьку. Призначення і виплата допомоги здійснюється департаментом соціальної політики згідно списків, поданих Луцьким військовим комісаріатом та Луцьким відділом поліції ГУНП у Волинській області за формою, що додається (додаток1).
- У 2017 році розмір зазначених виплат не повинен бути менше від одного прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, що буде затверджено в Законі України «Про Державний бюджет України на 2017 рік».
Допомога призначається одному з батьків дитини або законному представнику дитини.
Для призначення допомоги заявником подаються наступні документи:
- заява, встановленого зразка (додаток 2);
-копія документа (паспорта), що посвідчує особу заявника (дружини,чоловіка, законного представника дитини);
-копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
-копія свідоцтва про народження дитини;
-довідка про підтвердження факту реєстрації місця проживання померлої особи у м. Луцьку;
-довідку про реєстрацію місця проживання у м. Луцьку дитини померлої особи;
-копію свідоцтва про смерть особи;
-документи, що підтверджують належність померлої особи до категорії військовослужбовця, добровольця або волонтера та факт загибелі під час участі в антитерористичній операції, захищаючи незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, або смерті внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні АТО військовослужбовця, добровольця, волонтера, визначені Порядком надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, деяким категоріям осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 №740;
-копію рішення про встановлення опіки, піклування (для опікунів (піклувальників), які звертаються за допомогою);
-рахунок на соціальні виплати, відкритий в установах банку.
Допомога призначається за умови, якщо на момент звернення дитина зареєстрована в м. Луцьку.
Допомога призначається на кожну дитину до 18 років, розмір щомісячної соціальної виплати на одну дитину до досягнення нею 18-річного віку складається із розміру одного прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, або як це передбачено ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».
Допомога призначається з місяця звернення по 31.12.2017 щомісячно до досягнення дитиною 18 років. У разі досягнення дитиною 18 років виплата допомоги припиняється з наступного місяця після досягнення 18 річного віку. Якщо ж дитина навчається за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних, та вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації. Соціальні виплати продовжуються на підставі довідки з навчального закладу, до закінчення такою дитиною навчального закладу, але не довше ніж до досягнення 23 років.
У разі, коли до заяви не додані всі необхідні документи, заявник має право донести не пізніше ніж протягом одного місяця з дня подання заяви, в даному випадку допомога буде призначена з місяця прийняття заяви.
Виплата допомоги проводиться через уповноважені банки, визначені в установленому законодавством порядку.
Контроль щодо виконання Програми
Департамент соціальної політики Луцької міської ради два рази на рік (до 25 січня та 25 липня) подає виконавчому комітету Луцької міської ради узагальнену інформацію про стан виконання Програми.
З метою створення загальної оперативної інформації з цього питання для керівництва міста, а також з метою інформування громади Луцька, Департамент соціальної політики Луцької міської ради щоквартально, до 25 числа місяця, наступного за звітним періодом, надає інформацію про стан виконання Програми постійній комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів та комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови.
Секретар міської ради Юлія Вусенко
ПАСПОРТ
Програми соціальних виплат у місті Луцьку на 2016 – 2017 роки
дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО
1 | Ініціатори розроблення Програми
|
| фракція ВО «Свобода» у Луцькій міській раді |
2 | Дата, номер документа про затвердження Програми |
|
|
3 | Відповідальний виконавець Програми |
|
|
4 | Учасники Програми |
| Департамент соціальної політики та інші виконавчі органи Луцької міської ради |
5 | Термін реалізації Програми |
| 2016 – 2017 роки |
6 | Етапи виконання Програми |
| Паспорта «2016 – 2017 роки» |
7 | Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, тис. грн, усього |
| 1080,0 тис. грн |
| у тому числі - на 2016 рік - на 2017 рік |
|
540,0 тис. грн. 540,0 тис. грн |
8 | Джерела фінансування: - міський бюджет |
|
1080 тис. грн |
Додаток
до Програми
Ресурсне забезпечення
Програми соціальних виплат у місті Луцьку на 2016 – 2017 роки
дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, пропали безвісти або перебувають у полоні під час участі в антитерористичній операції
або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих у зоні АТО
Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання Програми в грн.. |
2016 рік |
2017 рік | Усього витрат на виконання Програми в грн. |
Усього, | 540000 | 540000 | 1 080 000 |
у тому числі |
|
|
|
міський бюджет | 540000 | 540000 | 1 080 000 |
кошти не бюджетних джерел |
|
|
|
Секретар міської ради Юлія Вусенко