1. Головна
  2. Документи
  3. Рішення міської ради
Чинний
Рішення міської ради від 17.08.2011 №13/15 м. Луцьк

Про затвердження статуту ДКП «Луцьктепло» в новій редакції

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1.  Внести наступні зміни до статуту Державного комунального підприємства «Луцьктепло» (далі ДКП «Луцьктепло»):

1.1. Пункт 4.2.2 розділу 4 «Управління підприємством» викласти в наступній редакції: «Одноосібно укладає правочини (договори, контракти) на суму, що не перевищує 1 000 000 (один мільйон) грн. Укладення договорів на суму понад 1 000 000 (один мільйон) грн. здійснюється за обов’язковим попереднім письмовим погодженням із профільним заступником Луцького міського голови. Після підписання правочинів на суму понад1 000 000 (один мільйон) грн. директор зобов’язаний направити письмове повідомлення на чергову сесію Луцької міської ради про факт укладення таких правочинів»;

1.2.  Пункт 5.4 розділу 5 «Майно та кошти підприємства» розділити на пункти 5.4.1 та 5.4.2, виклавши їх в наступній редакції:

«5.4.1.  Підприємство має право продавати або передавати іншим   юридичним   та фізичним особам, обмінювати, надавати в позику майно, що належить до основних фондів, за згодою Засновника (власника).

5.4.2.  Підприємство має право здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування майно, що належить до основних фондів, за згодою Засновника (власника) або виконавчого комітету Луцької міської ради».

2.            В зв’язку із внесеними змінами затвердити Статут ДКП «Луцьктепло» в новій редакції (додається).

3.            Вважати таким, що втратило чинність рішення міської ради від 23.12.2008 №33/10 «Про затвердження Статуту Державного комунального підприємства «Луцьктепло» в новій редакції».

4.            Зобов’язати юридичний відділ Луцької міської ради подати аналогічні зміни, що внесенні депутатами в частині пунктів 4.2.2., 5.4.1. та 5.4.2. щодо внесення змін до Статутів всіх комунальних підприємств міста та подати їх на затвердження сесії протягом 2 місяців.

 5.            Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Соколовську Л.М. та постійну комісію міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження (Р. Дячук).

 

 

Міський голова                                                                           Микола Романюк

 

 

       Додаток

                                                                                      до рішення міської ради

                                                                               від ___________ №____

 

 

 

 

СТАТУТ

ДЕРЖАВНОГО КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА

«ЛУЦЬКТЕПЛО»

 (нова редакція)

 

 

 

 

 

 

Луцьк-2011

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Комунальне підприємство «Луцьктепло» створене згідно з рішенням  виконавчого комітету Луцької міської ради № 231 від 19.05.1999 року (далі - Підприємство) відповідно до Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

1.2.   Підприємство  є юридичною  особою,  користується  правом   господарського відання щодо закріпленого за ним майна, має право від свого імені укладати договори, набувати майнові і немайнові права та нести обов'язки, бути позивачем та відповідачем у судах, займатися діяльністю, яка відповідає напрямкам, передбаченим цим Статутом.

1.3. Засновником (власником) Підприємства є Луцька міська рада.

1.4. Підприємство має самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку, штамп, бланки зі своїм найменуванням тощо. Права і обов'язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.

1.5. Найменування Підприємства:

1.5.1. Повне – державне комунальне підприємство „Луцьктепло»";

1.5.2. Скорочене - ДКП „ Луцьктепло".

1.6.  Засновник (власник) не несе відповідальності за зобов'язаннями Підприємства, а Підприємство не несе відповідальності за зобов'язаннями Засновника (власника).

1.7.  У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією та законами України, нормативно-правовими   актами   Президента   України   і   Кабінету   Міністрів   України, рішеннями Луцької міської ради, розпорядженнями Луцького міського голови, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

 

2. МЕТА ТА ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

2.1.   Підприємство  створюється  з  метою  задоволення  потреб у  його  послугах (роботах, товарах) та реалізації на основі отриманого прибутку інтересів територіальної громади міста Луцька, а також економічних та соціальних інтересів трудового колективу. Цілі діяльності Підприємства за згодою Луцької міської ради можуть бути іншими.

2.2. Основні види діяльності, що здійснює Підприємство:

2.2.1. Забезпечення тепловою енергією населення та інших споживачів;

2.2.2. Виробництво, збір та розподілення пари та теплої води для обігрівання, збір конденсату;

2.2.3. Підігрів холодної води для потреб гарячого водопостачання;

2.2.4. Розподіл теплової енергії для обігріву житла і побутових потреб населення та на комунально-побутові потреби підприємств, організацій, установ;

2.2.5. Експлуатація та ремонт котелень, теплових мереж і силового  обладнання;

2.2.6. Видача технічних умов на проектування об»єктів систем теплопостачання;

2.2.7. Здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень вантажів і пасажирів автомобільним транспортом;

2.2.8. Надання послуг виробничого та невиробничого характеру населенню та суб»єктам господарської діяльності, у тому числі друкарських та послуг у галузі громадського харчування;

2.2.9. Науково-дослідна діяльність в галузі покращення якості вироблюваної продукції, зниження витрат на її виробництво, в будь-яких інших напрямках, пов»язаних з діяльністю підприємства;

2.2.10.Виготовлення проектно-кошторисної  документації систем теплопостачання;

2.2.11. Здійснення операцій з нерухомістю;

2.2.12. Здійснення експортно-імпортних операцій;

2.2.13. Ведення ремонтно-будівельної діяльності;

2.2.14. Ведення  торгово-посередницької діяльності;

2.2.15. Монтаж, налагодження, діагностування, ремонт і реконструкція  парових та водогрійних котлів, трубопроводів пари та гарячої води, посудин, що працюють під тиском, газопроводів, підйомних споруд;

2.2.16.Атестація зварників, які проводять зварювальні роботи при монтажі, реконструкції і ремонті об»єктів котлонагляду, газопроводів та підйомних спорудах, зварювальні та газополум»яні роботи;

2.2.17. Навчання та перевірки знань з охорони праці працівників при перевірці, перепідготовці та одержанні  нової професії. Підготовка працівників для виконання робіт з підвищеною небезпекою;

2.2.18. Монтаж, повірка, налагоджування та сервісне обслуговування приладів обліку теплової енергії та гарячої води;

2.2.19. Паспортизація, технічне опосвідчення об»єктів котлонагляду і підйомних споруд;

2.2.20. Паспортизація будівель, споруд та інженерних мереж;

2.2.21.Пуско та режимноналагоджувальні роботи на паливовикористовуючому обладнанні;

2.2.22. Інвентаризація шкідливих викидів об»єктів підприємства;

2.2.23. Обґрунтування обсягів викидів шкідливих речовин;

2.2.24. Технічне діагностування парових та водогрійних котлів на об»єктах підприємства;

2.2.25. Проведення випробувань теплових мереж на теплові втрати, на максимальну температуру теплоносія та на гідравлічні втрати;

2.2.26. Розробка рекомендацій для налагодження централізованого теплопостачання теплових мереж;

2.2.27. Виробництво хімочищеної води для підживлення теплових мереж та безаварійної роботи теплоенергетичного обладнання;

2.2.28. Проведення випробувань та вимірювань електрообладнання, апаратів та засобів захисту в електроустановках до і понад 1000В.

 2.2.29. Обстеження, ремонт і чищення димарів, димовивідних пристроїв котелень і вентиляційних каналів;

2.2.30. Транспортування, зберігання та використання небезпечних речовин.

2.2.31. Земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій.

2.2.32. Механічна обробка деревини і металів.

 

2.2.33. Відповідно до мети, визначеної цим Статутом, Підприємство здійснює інші види діяльності   згідно  з   класифікацією  видів  економічної  діяльності   (затвердженою  наказом Держспоживстандарту  України     від  26  грудня  2005   р.  N  375),  не  заборонені  чинним законодавством України.

2.2.34.  Окремі види діяльності здійснюються за умови наявності документу, що надає відповідний дозвіл (ліцензія, патенти, свідоцтво, тощо) на здійснення цього виду діяльності відповідно до чинного законодавства України.

 

3. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ПІДПРИЄМСТВА

3.1. Підприємство має право:

3.1.1. Планувати свою діяльність згідно із цим Статутом.

3.1.2. Укладати договори, в тому числі зовнішньоекономічні.

3.1.3. Визначати самостійно в межах своєї діяльності взаємовідносини з юридичними та фізичними особами, зарубіжними партнерами.

3.1.4. Здійснювати господарську діяльність згідно із законодавством України та цим Статутом.

3.1.5.     Здійснювати     діяльність     щодо     матеріально-технічного     забезпечення Підприємства.

3.2. Підприємство зобов'язане:

3.2.1.  Організовувати роботу відповідно до чинного законодавства України, рішень Луцької міської ради, рішень виконавчого комітету Луцької міської ради, розпоряджень Луцького міського голови.

3.2.2. Забезпечувати надання послуг відповідно до цього Статуту в обсягах та якості, що відповідають місцевим програмам та укладеним договорам.

3.2.3.  Забезпечувати своєчасну сплату податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджету та до державних цільових фондів згідно з законодавством України.

3.2.4.  Забезпечувати цільове використання закріпленого за ним майна та виділених бюджетних коштів.

3.2.5.Створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання законодавства про працю, соціальне страхування, правил та норм охорони праці, техніки безпеки.

3.2.6. Здійснювати заходи з удосконалення організації роботи Підприємства.

3.2.7.Забезпечувати економне і раціональне використання фонду споживання і своєчасні розрахунки з працівниками Підприємства. 

 

4. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ

4.1.Управління справами Підприємства здійснює директор, який призначається на посаду   та   звільняється   з   посади   розпорядженням   Луцького   міського   голови   на контрактній основі.

4.2. Директор:

4.2.1. Діє без доручення від імені Підприємства, представляє його у відносинах з іншими юридичними особами та громадянами, відкриває рахунки в установах банків.

4.2.2. Одноосібно укладає правочини (договори, контракти) на суму, що не перевищує 1 000 000 (один мільйон) грн. Укладення договорів на суму понад 1 000 000 (один мільйон) грн. здійснюється за обов’язковим попереднім письмовим погодженням із профільним заступником Луцького міського голови. Після підписання правочинів на суму понад1 000 000 (один мільйон) грн. директор зобов’язаний направити письмове повідомлення на чергову сесію Луцької міської ради про факт укладення таких правочинів.

4.2.3.  Визначає перспективи розвитку Підприємства.

4.2.4. Розпоряджається майном та коштами Підприємства в порядку, встановленому законодавством України та цим Статутом.

4.2.5. Затверджує структуру та штатний розпис Підприємства за погодженням з Луцьким міським головою.

4.2.6. Заохочує працівників Підприємства та накладає стягнення у встановленому порядку згідно з трудовим законодавством України.

4.2.7. Видає накази, розпорядження, доручення, обов'язкові для всіх працівників Підприємства.

4.2.8.   Здійснює будь-які інші функції щодо управління Підприємством, що не суперечить чинному законодавству та Статуту.

4.2.9.  Несе   персональну   відповідальність    перед   Засновником   (власником), уповноваженим   ним   органом   і   трудовим   колективом   працівників   за   діяльність Підприємства.

4.3.  Виключною компетенцією Засновника (власника) є:

4.3.1. Внесення змін та доповнень до Статуту.

4.3.2. Визначення основних напрямків використання прибутку.

4.3.3. Затвердження перспективних річних планів та звітів про їх виконання.

4.3.4. Прийняття рішення про ліквідацію чи реорганізацію Підприємства.

4.4.  Трудовий колектив Підприємства становлять усі працівники, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (угоди), що регулює трудові відносини працівника з Підприємством.

4.5. Члени трудового колективу мають права та обов'язки згідно із законодавством України про працю.

 

5. МАЙНО ТА КОШТИ ПІДПРИЄМСТВА

5.1. Майно Підприємства належить до комунальної власності територіальної громади міста Луцька і закріплюється за Підприємством на праві господарського відання.

5.2. Майно Підприємства становлять виробничі, невиробничі фонди, обігові кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

5.3. Джерелами формування майна Підприємства є:

- майно, передане Засновником (власником) або уповноваженим ним органом;

- доходи від основної діяльності;

- кредити банків та інших кредиторів;

- трансферти з міського бюджету;

- внески громадських фондів, інших юридичних та фізичних осіб;

-  майно, придбане у інших суб'єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;

- інші джерела, передбачені законодавством України.

5.4.1.  Підприємство має право продавати або передавати іншим   юридичним   та фізичним особам, обмінювати, надавати в позику майно, що належить до основних фондів, за згодою Засновника (власника).

5.4.2.  Підприємство має право здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування майно, що належить до основних фондів, за згодою Засновника (власника) або виконавчого комітету Луцької міської ради.   

5.5. Статутний фонд підприємства становить 45 999 158 (сорок п’ять мільйонів дев’ятсот дев’яносто дев’ять тисяч сто п’ятдесят вісім)  грн  90 коп

5.6. Відносини  Підприємства  з   іншими   юридичними  та  фізичними  особами здійснюються на основі договорів.

 

6. ГОСПОДАРСЬКА ТА СОЦІАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА

6.1. Основним  узагальнюючим  показником  фінансово-господарської  діяльності Підприємства є прибуток (дохід).

6.2. Планування фінансово-господарської діяльності здійснюється Підприємством шляхом складання у встановленому порядку річних фінансових планів.

6.3.  Відрахування Підприємством частини прибутку до бюджету міста в межах розміру, передбаченого затвердженим фінансовим планом на поточний рік, здійснюється першочергово після сплати обов'язкових платежів.

6.4. Прибуток Підприємства використовується відповідно до фінансових планів.

6.5. У господарській діяльності Підприємство може утворювати цільові фонди (фонд розвитку виробництва, фонд споживання, резервний фонд, інші фонди), призначені для покриття витрат, пов'язаних зі своєю діяльністю. Порядок використання коштів таких фондів визначається положеннями про відповідні фонди.

6.6.   Директор   Підприємства   несе   персональну   відповідальність   за   виконання затвердженого фінансового плану.

6.7.  Підприємство звітує про стан виконання фінансового плану у порядку, що визначається Луцьким міським головою, виконавчим комітетом Луцької міської ради, Луцькою міською радою.

6.8.    Підприємство   подає   звіт   про   свою   фінансово-господарську   діяльність Засновнику (власнику) або уповноваженому ним органу, державним статистичним та іншим органам у формі і в строки, встановлені законодавством України.

6.9.  У Підприємстві створюється резервний фонд у розмірі 25% статутного фонду з щорічним відрахуванням від чистого прибутку Підприємства 5%. Кошти фонду знаходяться у повному розпорядженні Підприємства. Можливі збитки Підприємства покриваються за  рахунок резервного фонду. Якщо коштів резервного фонду буде недостатньо, Засновник (власник) приймає рішення про джерела їх покриття.

 

7. ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА

7.1. Підприємство здійснює зовнішньоекономічну діяльність згідно з законодавством України, враховуючи мету і напрямки діяльності Підприємства.

7.2.  Валютні   надходження   використовуються   Підприємством   відповідно до законодавства України.

 

8. ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

'8.1. Підприємство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, надає статистичну звітність у порядку, встановленому законодавством України, та несе відповідальність за її достовірність,

8.2. Ревізія та перевірки діяльності Підприємства проводяться власником чи уповноваженим ним органом у разі потреби, але не рідше одного разу на рік, а також іншими органами відповідно до законодавства України.

 

9. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

9.1. Припинення діяльності Підприємства відбувається шляхом його реорганізації (злиття,   приєднання,  поділу,  виділення,  перетворення)  або  в  результаті  ліквідації Підприємства - за рішенням Засновника (власника) або уповноваженого ним органу, а також за рішенням суду в установленому законодавством України порядку.

9.2.  При припиненні діяльності Підприємства звільненим працівникам гарантується додержання їхніх прав та законних інтересів відповідно до законодавства України.

9.3. При ліквідації Підприємства майно та кошти, які залишаються після розрахунків із   бюджетом,   задоволення   претензій   кредиторів   та   членів   трудового   колективу, використовуються за рішенням Засновника (власника).

 

 

 

Секретар міської ради                                                       Григорій Пустовіт