1. Головна
  2. Документи
  3. Рішення міської ради
Чинний
Рішення міської ради від 10.10.2019 №64/2 м. Луцьк

Про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення

Зважаючи на зростаючу актуальність проблематики майбутнього користування сільськогосподарськими угіддями в Україні та на Волині зокрема, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

ВИРІШИЛА:

1. Схвалити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення (звернення додається).
2. Надіслати це звернення Президентові України Зеленському В.О., Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О., Прем’єр-міністру України Гончаруку О.В.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту (М. Федік).


Секретар міської ради                              Григорій ПУСТОВІТ

Додаток
до рішення міської ради
 

ЗВЕРНЕННЯ
Луцької міської ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення

Останнім часом центральна влада в Україні заявила про намір і активно просуває ідею скасувати мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення та відкрити «ринок землі», в тому числі для іноземців – через юридичних осіб. Українці вже побачили і почули безліч публічних заяв, розширених нарад, проведених форумів, тематичних телевізійних ток-шоу, які були підпорядковані одному завданню – «заколихати» українців й довести, що нібито торгівля українською землею відбуватиметься винятково в інтересах «малого та середнього фермера».
Аналіз законопроєкту про обіг землі переконує, що насправді вся потуга пропаганди створює реальні загрози подальшого продажу землі іноземцям (через формулу «юридичним особам – резидентам України»). Суть цієї «аграрної реформи» подібна до ваучерної приватизації. Коли власниками номінально стають усі громадяни України, які мають на руках папірці з написом «ваучер», а фактичними господарями – декілька наближених до влади  латифундистів. Суть аграрної реформи з розпаюванням і подальшим перепродажем – аналогічна. Номінально – всі співвласники, а фактично власниками української землі стануть місцеві латифундисти та іноземні компанії.
Із цього приводу наголошуємо, що сільськогосподарська земля – не просто привабливий об’єкт для інвестицій. Для українського народу – це єдиний стратегічний ресурс, який не підлягає відтворенню, є репродуктивною умовою життєздатності та збереження генофонду нації, від якого, зрештою, залежить продовольча безпека та економічна роль України в світі.
Нашій державі належить значна частина світових запасів чорноземів, вартість яких в умовах постійного зростання дефіциту продовольства на глобальному рівні важко переоцінити. Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі наймитів «на нашій не своїй землі», а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.
Згідно зі ст. 13, 14 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу і основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Ніхто не може позбавити Український народ її основного національного багатства. Виходячи з системного погляду на положення статей 1, 2, 3, 5, 13, 14, 41, 66 Конституції України, розпорядження правом власності на землю, особливо сільськогосподарського призначення як репродуктивного базису, може бути обмежено в інтересах суспільства і дбання про збереження сфери життєзабезпечення прийдешнім поколінням Українського народу. І таке розуміння щодо обмеження права власності на землю в інтересах суспільства є в усьому цивілізованому світі, зокрема в Канаді, Польщі, Франції, Угорщині, Ізраїлі та інших державах.
Як один із представницьких органів аграрного Волинського регіону, Луцька міська рада була і залишається послідовною у питаннях відстоювання інтересів власників селянських і фермерських господарств, переважна більшість із яких на Волині за існуючих реалій – проти продажу земель сільськогосподарського призначення.
Українська земля рясно скроплена кров’ю багатьох поколінь наших Героїв, за неї боролись і віддавали свої життя десятки мільйонів українців. І сьогодні на Донбасі новітні Герої України ціною своїх життів захищають українську землю від московського агресора. Тому ми, як частина української нації, усіх – «і мертвих, і живих, і ненарожденних» – не маємо морального права розпродати надбання нації, за яке боролися покоління українців і яке маємо передати у спадок нашим нащадкам.
Саме тому ми, депутати Луцької міської ради, виступаємо за заборону продажу землі сільськогосподарського призначення на законодавчому рівні. Тільки в таких умовах українці будуть господарями на своїй землі, а не кріпаками, як того домагаються олігархічні клани.
У зв’язку з викладеним, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України:
1. Вимагаємо відкликати з розгляду Верховної Ради України законопроект, який прийнятий в першому читанні «Про ринок землі сільськогосподарського призначення», розпочати процес широкого обговорення та доопрацювати даний проект з органами місцевого самоврядування та громадськістю, до часу прийняття законопроекту заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. 
2. Не дозволяти право власності на землю іноземцям та особам без громадянства.
3. Гарантувати право приватної власності на присадибні земельні ділянки, землі сільськогосподарського призначення, отримані під час розпаювання, одержані в спадщину, даровані чи відступлені прямими родичами та ті, що перебувають під житловими будинками й іншою нерухомістю.
4. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм підтримки вітчизняного сільгоспвиробника, зокрема програми стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств і програми сприяння виробництву сільськогосподарської техніки з поступовим митним обмеженням імпорту техніки, аналоги якої виробляють в Україні.


Секретар міської ради                                   Григорій ПУСТОВІТ