Про звернення депутатів Луцької міської ради щодо відкликання із Верховної Ради України законопроекту № 7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутись до Прем’єр-міністра України Азарова М.Я., голови Верховної ради України Литвина В.М. щодо відкликання із Верховної Ради України законопроекту № 7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» (додається).
2. Рішення підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Луцької міської ради та у комунальній газеті «Луцький замок».
Міський голова Микола Романюк
Додаток
до рішення міської ради
від ___________ № ____
Прем’єр-міністру України
Азарову М.Я.
Голові Верховної Ради України
Литвину В.М.
Звернення
щодо відкликання із Верховної Ради України
законопроекту № 7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи»
Луцька міська рада звертається з вимогою відкликати із Верховної Ради України законопроект № 7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» та повернути його на доопрацювання як такий, що не веде до встановлення ефективної та справедливої системи пенсійного забезпечення українців.
Неспроможність діючого уряду наповнити державний бюджет шляхом підняття національної економіки, зводиться до «латання дірок» за рахунок кредитів Міжнародного валютного фонду в обмін підвищення пенсійного віку для українських жінок. За таких умов, декларована Президентом України В. Януковичем програма «Україна для людей перетворюється на програму «Україна проти людей».
Замість усунення причин розбалансованості пенсійної системи, уряд пропонує заходи, що лише ускладнюють вимоги для отримання громадянами пенсії.
Урядові ініціативи щодо підняття пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років та збільшення на 10 років нормативного трудового стажу, не створюють об’єктивних передумов для наповнення бюджету Пенсійного фонду та пропорційного підвищення розміру пенсій громадян.
Розмір мінімальної пенсії на сьогоднішній день становить 764 грн., а 8,5 мільйонів осіб з 13,7 мільйонів пенсіонерів отримують пенсії на рівні прожиткового мінімуму. При цьому урядова реформа не містить механізмів для збільшення розміру пенсійного забезпечення цих громадян.
Урядовий законопроект не ліквідує головних причин кризи чинної пенсійної системи.
По-перше, зберігається надмірне податкове навантаження на фонд оплати праці. Теперішній розмір відрахувань – від 33% і більше – є непосильним для підприємств і спонукає роботодавців виплачувати частину зарплати «в конверті» або вдаватися до нелегального працевлаштування. Більшість працівників офіційно отримує мінімальну зарплату, через що в Пенсійний фонд здійснюється невисокий розмір відрахувань, а тому низьким є розмір пенсій.
По-друге, урядова реформа консервує існуючу соціальну несправедливість, за якої окремі категорії пенсіонерів, зокрема державні чиновники, отримують захмарні пенсії (на рівні 80% зарплатні), тоді як решті громадян отримують пенсію на рівні близько 40% від зарплатні. Спецпенсіонери і надалі гарантовано отримуватимуть високі пенсії, що призначатимуться окремими законами, в той час як більшість громадян зможе сподіватись лише на мінімальну пенсію.
По-третє, урядова реформа відкладає запровадження накопичувальної системи на невизначений період до досягнення бездефіцитності бюджету ПФ. Відрахування на персональні рахунки заплановано максимально в розмірі 7% від бази пенсійних відрахувань, тоді як більша частина пенсійних відрахувань – близько 28% і на далі буде спрямовуватися до солідарної системи. Такий розподіл не дає шансів заробити на гідну пенсію за рахунок персональних накопичень.
З огляду на названі системні недоліки, урядовий законопроект пенсійної реформи у цій редакції не повинен розглядатися у парламенті.
Звертаємося з вимогою до:
1. Верховної Ради України — відкликати проект № 7455 «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» як такий, що не веде до встановлення ефективної та справедливої системи пенсійного забезпечення українців;
2. Кабінету Міністрів України — організувати підготовку збалансованої пенсійної реформи разом з експертами та представниками громадськості, що дасть змогу відновити фінансову стабільність пенсійної системи та збільшити рівень пенсійного забезпечення громадян.
Секретар міської ради Григорій Пустовіт