1. Головна
  2. Документи
  3. Рішення міської ради
Чинний
Рішення міської ради від 26.09.2012 №32/19 м. Луцьк

Про звернення до Верховної Ради України щодо неприпустимості прийняття законопроекту, який передбачає кримінальну відповідальність «за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини»

Розглянувши подання фракції ВО «Свобода» Луцької міської ради та враховуючи ситуацію, що склалась в державі після голосування у Верховній раді України за законопроект, яким передбачено кримінальну відповідальність «за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини», керуючись ст. ст.. 25 та 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Ухвалити звернення  до Верховної Ради України щодо неприпустимості прийняття законопроекту, який передбачає кримінальну відповідальність «за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини» (додається).

2. Текст цього звернення оприлюднити на сайті Луцької міської ради та в газеті «Луцький замок».

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту (Боруцький С.Ю.).

 

 

Міський голова                                                                            Микола Романюк

 

 

Додаток

до рішення міської ради

від __________ № _____

 

Звернення Луцької міської ради

до Верховної Ради України щодо неприпустимості прийняття законопроекту, який передбачає кримінальну відповідальність «за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини»

 

18 вересня 2012 року з подачі Партії регіонів та за підтримки її васалів – Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який відновлює кримінальну відповідальність за наклеп. Таким чином влада Януковича зробила ще один крок до утвердження авторитаризму і побудови в Україні поліцейської держави.

Проект закону, що сповнений духом сталінських репресій, зазнав нищівної критики як в Україні, так і за кордоном. Стурбованість щодо ухвалення законопроекту висловила Рада Європи. За твердженням Національної спілки журналістів України, ухвалення цього одіозного законопроекту грубо порушує Європейську конвенцію про права людини. Міжнародна організація "Репортери без кордонів" заявила, що законопроект є "серйозним ударом по свободі преси". Представники цієї організації відзначають – українська влада копіює досвід Росії, де вже давно чинять шалений тиск на опозиційних журналістів. Ігнорування процедури ухвалення законопроекту стало звичкою більшості в парламенті поточного скликання, адже репресивний проект закону навіть не розглядали на засіданні профільного комітету Верховної Ради України.

Такі дії в стінах Верховної ради України, з чергової антинародної ініціативи Партії регіонів, дають можливість владі самочинно визначати, кого можна назвати наклепником. Із ухваленням цих змін до Кримінального кодексу України за публічні звинувачення особи у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину (наприклад, за публікацію матеріалів про привласнення Межигір'я, розкрадання держбюджету, корупцію тощо), за ґратами можуть опинитися всі, хто дозволяє собі оприлюднювати подібні факти та поширювати правду про владу.

Посадовці будь-яких рівнів нарешті зможуть спокійно красти і брати хабарі, не боячись, що про це дізнається народ. Адже незалежна журналістика може взагалі зникнути як явище. А ті, хто наважиться нести правду суспільству, опиняться у в'язниці й будуть позбавлені права займатися журналістською діяльністю, як це зазначено в одній із поправок до Кримінального кодексу. Фактично вся журналістика буде поставлена в умови презумпції винуватості.

Журналістам, щоб уникнути ризику потрапити за ґрати, доведеться писати лише про надої корів, поголів'я великої та малої рогатої худоби, свиней, кількість знесених яєць, або ж про те, чи є життя на інших планетах…

Як наслідок ув'язнивши або залякавши незалежних журналістів, влада безперешкодно зможе створити стан контрольованого інформаційного вакууму, коли про репресії проти українських патріотів засоби масової інформації мовчатимуть.

Луцька міська рада вважає неприпустимим цей відвертий наступ на свободу діяльності журналістів шляхом повернення до репресивних норм Кримінального кодексу зразка 1960 року. Вимагаємо не допустити затвердження зазначеного документу в цілому як такого, що спрямований на порушення міжнародних гарантій свободи слова та вільної преси і спроби побудови механізму тотального впливу влади на засоби масової інформації в Україні.

 

 

Секретар міської ради                                                              Григорій Пустовіт