Про звернення Луцької міської ради до Ради міста Замостя у справі присвоєння звання Почесний громадянин міста Луцька Степану Бандері
Враховуючи Позицію депутатів Ради міста Замостя з приводу надання Луцькою міською радою звання Почесного громадянина Степану Бандері, та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутися до Ради міста Замостя у справі присвоєння звання Почесний громадянин міста Луцька Степану Бандері для роз’яснення своєї позиції.
2. Рішення підлягає офіційному оприлюдненню шляхом його опублікування в газеті «Луцький замок» та офіційному веб-сайті міської ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму (Данильчук П.П.).
Міський голова Микола Романюк
Звернення Луцької міської ради до Ради міста Замостя у справі присвоєння звання Почесний громадянин міста Луцька
Степану Бандері
Луцька міська рада висловлює стурбованість щодо позиції, висловленої депутатами Ради міста Замостя (Республіка Польща) з приводу надання Герою України Степану Бандері звання Почесного громадянина міста Луцька.
Очевидно, що певні сили у польському суспільстві прагнуть завдати удару по дружніх стосунках наших народів, більше того – очорнити історію боротьби українських патріотів за національне визволення, образити пам'ять про них неприпустимими виразами на кшталт "українські нацисти".
Луцька міська рада вважає подібні заяви втручанням у внутрішні справи територіального органу самоврядування.
Міська рада відповідно до Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" є представницьким органом Луцької громади, діє в її інтересах та уповноважена від її імені приймати рішення. Тому, керуючись власним правом на самобутність, незалежне вирішення питань місцевого значення, базуючись на традиціях, закладених відданими борцями за волю України, вважаємо нормою самостійно визначати своїх національних героїв. Рішення про визнання Степана Бандери Почесним громадянином нашого міста, прийняте у 2010 році, не порушує жодних норм міжнародного права, є фактом відродження історичної справедливості та вшанування пам'яті борців за незалежність нашої держави.
В нас спільна історія, і вона містить чимало суперечливих аспектів, які є і досі предметом дискусій серед істориків, політиків та урядовців як України, так і Польщі. Однак, ми як представники органів місцевого самоврядування повинні сконцентрувати свої погляди на спільному майбутньому, виявляти та підтримувати ініціативи щодо розширення співпраці між нашими містами та громадами, а подібні історичні факти нехай стануть для нас усіх трагічним уроком, який ніколи більше не повинен повторитися в історії наших народів. Лише на основі взаємоповаги та партнерських стосунків можна досягти конструктивної співпраці та подолати негативні стереотипи українсько-польського минулого.
Луцька міська рада, не зважаючи на подібні заяви, і надалі робитиме все, щоб зміцнювати дружбу і співпрацю між польським та українським народами.
Секретар міської ради Григорій Пустовіт