Про звернення щодо проекту Закону України "Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї"
З метою збереження громадянського миру і спокою в Україні, недопущення збільшення рівня насилля та неконтрольованого поширення зброї, відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Звернутися до Президента України В. Януковича, Голови Верховної Ради України В. Рибака, Прем’єр-міністра України М. Азарова, Міністра внутрішніх справ України В. Захарченка щодо недопустимості прийняття Закону України "Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї" в редакції, запропонованій Міністерством внутрішніх справ України.
2. Надіслати рішення та текст звернення на адреси Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України та оприлюднити його у газеті "Луцький замок" та на офіційному веб-сайті Луцької міської ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря міської ради Григорія Пустовіта.
Міський голова Микола Романюк
Президенту України
В. Януковичу
Голові Верховної Ради України
В. Рибаку
Прем’єр-міністру України
М. Азарову
Міністру внутрішніх справ України
В. Захарченку
Звернення щодо проекту Закону України «Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї»
15 травня 2013 року на засіданні Кабінету міністрів України був розглянутий законопроект "Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї", розроблений Міністерством внутрішніх справ України. Прийняття цього закону фактично означатиме вільний продаж зброї в Україні, адже згідно із положеннями вищевказаного документу дозвіл на придбання травматичної зброї можуть отримати всі громадяни України при досягненні 18-ти річного віку, а на нарізну мисливську зброю – з 21 року.
Розробка Міністерством внутрішніх справ України проекту Закону України "Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї" викликала широкий суспільний резонанс, занепокоєння серед значної частини наших виборців. Адже ухвалення такого рішення в сучасному українському суспільстві, враженому через, в тому числі, неефективну економічну і соціальну політику влади, безробіттям, низькими зарплатами, алкоголізмом і низьким рівнем загальної культури, не можна. Це може призвести лише до збільшення рівня насилля серед українців, в тому числі, до випадків із летальними наслідками. Адже насправді, при певних обставинах, травматична зброя може стати засобом не лише нанесення травм іншим людям, але навіть і смерті. Недарма в багатьох країнах Європи травматичну зброю все частіше іменують «менш летальною» у порівнянні із вогнепальною.
Ініціатива МВС виглядає не як турбота про безпеку українців, а як лобізм власних інтересів та інтересів окремих виробників зброї. Згідно із згаданим документом, виключно органи внутрішніх справ зберігатимуть за собою право на надання дозволу на користування травматичною зброєю. Виникає також питання, чи таким кроком українські правоохоронці не розписуються у власній неспроможності ефективно захищати права і свободи громадян, гарантувати спокій на вулицях українських міст, містечок, сіл. Адже сьогодні чисельність особового складу Міністерства внутрішніх справ України складає понад 300 тисяч осіб, перевищуючи таким чином навіть Збройні сили України! Невже така армія правоохоронців, видатки на утримання якої щороку зростають, не може забезпечити лад у державі?
Згідно із діючими на даний час законодавчими нормами, претендувати на володіння травматичною зброєю, за умови проходження визначених законодавством дозвільних процедур, мають право лише окремі категорії населення, які під час професійної або громадської діяльності можуть піддаватися певним ризикам. Зокрема народні депутати України, журналісти, працівники правоохоронних органів, працівники судів, державні службовці. Вважаємо, можна дещо розширити даний перелік, додавши до нього кілька професійних груп (наприклад, адвокатів, працівників приватних охоронних структур, ряду контролюючих державних органів тощо). Але ні в якому разі не можна відкривати «скриньку Пандори», дозволивши фактично вільний обіг зброї в українському суспільстві.
Тому закликаємо задля збереження миру і спокою в Україні, зменшення рівня насилля у суспільстві покращувати роботу правоохоронних органів, робити її більш ефективною, прозорою, підконтрольною суспільству, а не ухвалювати сумнівні законопроекти, на кшталт проекту Закону України "Про дозвільну систему у сфері поведінки зі спеціально визначеними видами зброї".
Секретар міської ради Григорій Пустовіт