1. Головна
  2. Документи
  3. Рішення міської ради
Чинний
Рішення міської ради від 18.07.2017 №28/2 м. Луцьк

Про звернення щодо впорядкування діяльності комп'ютерних клубів, закладів лото, лотереї та інших інтерактивних клубів

З метою впорядкування діяльності комп'ютерних клубів, закладів лото, лотереї та інших інтерактивних клубів, припинення діяльності організацій, які надають на території міста Луцька доступ до азартних ігор, керуючись ст. 25, 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Ухвалити Звернення Луцької міської ради щодо впорядкування діяльності комп'ютерних клубів, закладів лото, лотереї та інших інтерактивних клубів згідно з додатком.

2. Направити  дане Звернення Голові  Верховної Ради України  Парубію А.В. та народному депутату України Лапіну І.О.

3. Текст Звернення оприлюднити на офіційному сайті Луцької міської ради та в газеті «Луцький замок».

4. Контроль за виконанням даного рішення покласти на секретаря міської ради (Пустовіт Г.О.) та постійну комісію міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва (Козлюк О.Є.).

 

Секретар міської ради                                                               Григорій Пустовіт

 

 

 

Додаток

до рішення міської ради

від _________ № ____    

Голові Верховної Ради України Парубію А.В.  

народному депутату України Лапіну І.О.      

Звернення щодо впорядкування діяльності комп'ютерних клубів, закладів лото, лотереї та інших інтерактивних клубів 

Всупереч забороні грального бізнесу в Україні, у закладах миттєвої лотереї,  інтернет-клубах, інтернет-кафе, закладах спорт-лото та Української національної лотереї, яких у м. Луцьку налічується понад 60, за неофіційними даними під виглядом інтерактивних клубів надаються послуги грального бізнесу.

У таких закладах після внесення користувачем комп'ютера відповідної ставки, можливе надання доступу через мережу Інтернет або внутрішню мережу до віртуальних казино із можливістю отримання з моментом випадковості виграшу у грошовому чи іншому еквіваленті, що відповідно до Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні” є забороненою діяльністю.

Згідно з рішенням Луцької міської ради від 23.12.08 № 33/5 «Про затвердження Правил додержання тиші в громадських місцях на території міста Луцька» (зі змінами), режим роботи комп’ютерних клубів та інтернет-клубів, розміщених на території міста Луцька, встановлено до 22.00 години. Відповідно до цього рішення не допускається здійснення підприємницької діяльності без встановлення режиму роботи Луцькою міською радою в межах будь-якого періоду доби.

Вищезазначені заклади працюють цілодобово, у закритому режимі з обмеженим колом відвідувачів, без офіційного встановлення режиму роботи, а їх кількість постійно зростає.

Таким чином, інтерактивними клубами порушуються Правила додержання тиші в громадських місцях на території міста Луцька, контроль за додержанням яких покладено на органи Національної поліції, а до Луцької міської ради надходять численні звернення з вимогою припинення діяльності таких закладів.

Аналізуючи ситуацію, можна стверджувати, що останнім часом зростає занепокоєння громадськості щодо шкідливого впливу комп'ютерних та інтерактивних клубів на моральність та здоров'я молоді, популярність інтернет-клубів серед якої  зростає. Адже, крім економічних збитків для держави, розвиток таких подій призводить до фінансових і моральних збитків в тих сім’ях, члени яких є залежні від азартних ігор. Крім того, відсутній контроль за участю гравців та захистом їх прав.

Багато молодих талановитих людей страждають нав'язливим захопленням азартними іграми, стаючи заручниками цих клубів та витрачаючи при цьому і так нелегко зароблені кошти. Особливу тривогу викликає той факт, що понад 50 відсотків постійних клієнтів ігрових клубів є підлітки. Діти по декілька годин на день просиджують у цих сумнівних закладах, витрачаючи батьківські гроші. Внаслідок діяльності сумнівних комп'ютерних закладів розпадаються цілком благополучні сім'ї, спричиняючи  втрату близьких і перспективної роботи.

Оскільки контроль за виконанням Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні” здійснюють органи  Національної поліції та фіскальної служби, з метою реагування на ситуацію, Луцька міська рада неодноразово направляла листи до цих установ про вжиття усіх можливих заходів щодо дотримання суб'єктами господарювання норм чинного законодавства. На даний час, для відповідного реагування листи  до органів поліції та фіскальної служби направлено повторно.

Зважаючи на серйозність проблеми, що несе потенційну загрозу економічному, інтелектуальному та духовному розвитку, а також соціальному становленню  молоді, збереженню українських сімей, просимо Вашої допомоги і сприяння щодо внесення змін до чинного законодавства, які б унеможливили організацію та проведення азартних ігор в комп'ютерних клубах, закладах лото, лотереї та інших інтерактивних клубах.

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                          Григорій Пустовіт

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення Луцької міської ради

“Про звернення щодо впорядкування діяльності комп'ютерних клубів, закладів лото, лотереї та інших інтерактивних клубів”

 

1. Потреба і мета прийняття рішення:

Рішення приймається з метою впорядкування діяльності комп'ютерних клубів, закладів лото, лотереї та інших інтерактивних клубів.

 Відповідно до ст. 2 Закону України “Про заборону грального бізнесу в Україні”  в Україні забороняється гральний бізнес та участь в  азартних іграх.

Згідно з ст.3 Закону до суб'єктів господарювання, які організовують і проводять на території України азартні ігри, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі вісім тисяч мінімальних заробітних плат з конфіскацією  грального  обладнання,  а   прибуток   (дохід)   від проведення такої азартної гри підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.

Застосування зазначених фінансових санкцій здійснюється за рішенням суду,  ухваленим за позовом органів поліції та/або органів доходів і зборів.

У липні 2017 року при проведенні повторного обстеження на території міста зафіксовано понад 60 інтерактивних закладів. При окремих закладах відкриваються та функціонують ломбарди. 

З метою реагування на звернення громадян, які надходили у Луцьку міську раду щодо вказаного питання, неодноразово направлялися листи до органів поліції та фіскальної служби про вжиття всіх можливих заходів щодо дотримання  суб`єктами господарювання норм чинного законодавства.

У квітні 2017 року з приводу зазначеного питання було направлено листи:

  • Міністру внутрішніх справ України Авакову А.Б.
  • Голові Служби безпеки України Грицаку В.С.
  • В.о. голови державної фіскальної служби України Продану М.В.
  • Начальнику Головного управління поліції у Волинській області Шпизі П.П.
  • Начальнику управління Служби безпеки України у Волинській області Фелонюку Ю.В.
  • Начальнику Головного управління ДФС у Волинській області Савчук С.П.

    Отримана лише одна відповідь від Головного управління поліції у Волинській області щодо приєднання нашого листа до міського кримінального провадження від 29.09.2016 ( ч.1 ст.203-2 КК України).

У липні 2017 року листи до вищевказаних уповноважених органів направлено повторно та додатково - голові Волинської обласної державної адміністрації. Незважаючи на вжиті заходи, кількість  комп'ютерних клубів, закладів лото, лотерей та інших інтерактивних клубів, які працюють з порушенням чинного законодавства, постійно зростає.

2. Прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки прийняття рішення:

Унеможливлення діяльності комп'ютерних клубів, закладів лото, лотерей та інших інтерактивних клубів з надання послуг з грального бізнесу, а також законодавче встановлення режиму роботи таких закладів,  сприятиме економічному, інтелектуальному та духовному розвитку, а також соціальному становленню  молоді і збереженню українських сімей.

 

 

Начальник управління розвитку

підприємництва та реклами                                             Наталія Рибай