1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу депутата
Чинний
Звіт про роботу депутата від 31.12.2017 м. Луцьк

Звіт депутата Федіка Миколи Миколайовича за 2017 рік

Звіт

депутата Луцької міської ради Федіка Миколи Миколайовича

за ІІ рік депутатської роботи

 

  • Голова Луцької міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода»;
  • - Голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у Луцькій міській раді;
  • - Голова постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту;
  • Учасник робочої групи з перейменування та найменування назв вулиць та майданів міста Луцька.

 

Політична криза, боротьба за посаду секретаря, позиція ВО «Свобода».

03 лютого 2017 року у Луцьку розпочалась політична криза у зв’язку зі смертю міського голови та зумовлена початком політичної боротьби за крісло секретаря міської ради, а отже і виконуючого обов’язки міського голови. Боротьба за владу привела до системної деградації у роботі міської ради, розбалансування роботи депутатського корпусу, втрати напрямку розвитку міста. Бажаючи будь-якою ціною встановити контроль над містом, окремі політичні сили пішли на порушення законів та регламенту. Інтереси громади відійшли на другий план. В цій складній ситуації ВО «Свобода» залишилася дисциплінованою монолітною силою, яка чітко висловлювала свою позицію, пропонувала шляхи виходу з кризи та відстоювала інтереси лучан.

Була скликана 19-та позачергова сесія на 24 лютого 2017 року, на якій мали розглядати проект рішення про дострокове припинення повноважень Луцького міського голови Миколи Романюка, для того, щоб якнайшвидше розпочати процес оголошення та проведення виборів Луцького міського голови. Фракція ВО «Свобода» у повному складі брала участь у пленарному засіданні сесії. Але, на жаль, в той день зареєструвався лише 21 депутат.

З цього приводу фракція зробила заяву, яку озвучив я як голова фракції 02 березня 2017 року. Зокрема, було заявлено:

«Ситуація, яка склалася у Луцькій міській раді, є проявом її системної кризи. В боротьбі за владу окремі політики абсолютно забули про інтереси луцької громади та перейшли певні межі. Ми вважаємо ганебним і нелюдським той факт, що сесія не може зібратися на засідання, щоб встановити факт смерті Луцького міського голови Миколи Романюка. Від політичних ігрищ сьогодні страждає все місто. Втрачається репутація Луцької міськради як дієздатного органу, який мав би служити інтересам лучан і вирішувати актуальні питання життєдіяльності міста. Ставиться під сумнів сама легітимність діяльності ради».

Фракція ВО "Свобода" у Луцькій міськраді вважає, що міська рада в теперішньому складі повністю дискредитувала та вичерпала себе.

Однак, більшість депутатів міської ради не дослухались до позиції фракції ВО «Свобода». Верх взяли вузькопартійні інтереси окремих політичних сил та депутатів у Луцькій міській раді, що призвело до поглиблення кризи та загострення боротьби за владу. В результаті таких процесів було розбалансовано роботу міської ради як органу самоврядування, а більшість депутатів, борячись за власні інтереси, перестали бути виразниками інтересів громади. Такі дії шкодять інвестиційному клімату, призводять до розбалансування у роботі різних виконавчих органів міської ради та комунальних підприємств, установ та закладів.

 

Робота Луцької міськради після утворення більшості у складі УКРОПу, Батьківщини та групи депутатів, які були виключені з Радикальної партії та Солідарності.

Після переформатування більшості у міській раді негативні тенденції набрали системного характеру. Постійним став процес «дерибану» комунальної власності та землі. Порушення регламенту стає нормою не лише для окремих фракцій та депутатів, а й для більшості в міській раді. На розгляд сесії як невідкладні вносяться питання, пов’язані з комунальним майном, а також спрямовані на обмеження прав та свобод опозиційних депутатів. Ці «невідкладні» питання розглядаються на пленарному засіданні без будь-якого попереднього вивчення та обговорення в профільних постійних депутатських комісіях. Маніпуляції і нехтування інтересами міської громади, ігнорування правом та підлаштування регламенту під потреби правлячої більшості, - усе це постійно присутнє в роботі міської ради.

За другий рік роботи Луцької міської ради сьомого скликання відбулося 20 сесій. Було проведено також ряд позачергових сесій міської ради з метою – переформатування влади в місті. Тому на трьох позачергових сесіях міської ради, які по суті являли собою правовий нігілізм, представники фракції ВО «Свобода» участі не брали.

Так, 08 червня 2017 року фракція ВО «Свобода» не прибула на 25-ту позачергову сесію, де розглядалось питання виконання постанови суду щодо поновлення на посаді екс-секретаря міськради Юлії Вусенко, оскільки виконати постанову суду мають не депутати міської ради, а чинний виконувач обов’язків Луцького міського голови (секретар міської ради). Наша фракція розгляд даного питання на пленарному засіданні сесії вважає незаконним, тому й не брала участі в роботі сесії.

Схожа ситуація склалась на 27-ій позачерговій сесії Луцької міської ради 06 липня 2017 року, коли фракція прийняла рішення не брати участь в роботі сесії, оскільки сесія була скликана для виконання постанови Львівського апеляційного адміністративного суду про поновлення на посаді екс-секретаря міськради. Знову виконати постанову суду мав не депутатський корпус міської ради, а чинний виконувач обов’язків Луцького міського голови (секретар міської ради).

Аналогічні маніпуляції були здійснені правлячою більшістю в міській раді й 2 листопада поточного року. Тому фракція знову не брала участь у роботі 33-ої позачергової сесії Луцької міської ради. При цьому фракція заявила свою незгоду зі скликанням сесії та розглядом питання, яке нібито розглядалось на виконання рішення суду про поновлення на посаді та з одночасним звільненням (хоча про звільнення в рішенні суду нічого не сказано) колишнього секретаря Луцької міської ради.

Також, на мою думку, окрім зазначених порушень, впродовж року мали місце й інші порушення чинного законодавства та регламенту міської ради. Зокрема, і процедура скликання сесій, і попередній розгляд питань порядку денного, і внесення питань в порядок денний пленарного засідання. Все це негативно впливало на якість роботи міської ради.

Серйозних змін зазнали й принципи побудови роботи в ході пленарного засідання. Ще рік тому пленарні засідання розпочинались із озвучення депутатських запитів та запитань. Досить часто ще до завершення пленарного засідання депутати отримували відповіді на свої запитання від посадовців. Тепер розгляд запитів та запитань віднесено на завершення пленарного засідання, що призводить до зниження як їх публічності так і оперативності в розгляді. Як наслідок депутатські запити та запитання відходять у небуття, що досить вигідно чиновникам та посадовцям.

Запроваджені у міській раді методи роботи, якими послуговується більшість, нагадують Верховну Раду України зразка 2011 року, коли регіонали з комуністами робили все, що їм хотілось. Зрозуміло, що фракція ВО «Свобода» не може підтримувати та миритись з такими формами роботи Луцької міської ради. Ми вважаємо, що у місті в найкоротші терміни мають бути оголошені й проведені вибори міського голови. Обраний лучанами голова має формувати нову команду й брати на себе відповідальність за стан справ у місті.

 

Захист національних інтересів та національної гідності.

На фоні деградації роботи міської ради окремі політичні сили, керовані особистими інтересами та антипатією до національних цінностей, на початку 2017 року знову хотіли змінити місце для спорудження пам’ятника Степану Бандері. На мою думку, основна мета цих дій – «похоронити» саму ідею будівництва пам’ятника й зреалізувати те, що не змогли зробити в свій час місцеві регіонали. На підтвердження наведу цитату керівника луцьких регіоналів, оприлюднену ще у 2011 році: "Ми не проти, щоб погруддя встановили на вулиці Бандери. Бо треба враховувати думку громади, бо є багато прихильників Бандери. Але тільки не біля Палацу урочистих подій, бо такому пам’ятнику там не місце", – заявив лідер міського осередку Партїі регіонів Іван Смоленг (див http://tyzhden.ua/News/27537 ). Однак, під тиском громадської думки ініціатори ідеї відмовилися від її втілення.

Фракція ВО «Свобода» послідовно стоїть на захисті національних інтересів та національної пам’яті, відстоює історичну справедливість у відносинах з Республікою Польща. 31 травня Луцька міська організація ВО «Свобода» виступила співорганізатором та взяла участь, у превентивному заході – пікетуванні польського консульства у місті Луцьку проти антиукраїнських висловів консула Польщі Вєслава Мазура.

 

Ситуація навколо боргу підприємства «СІГМА» бюджету Луцька

Декілька років земельна ділянка на вулиці Єршова, 6 перебувала в оренді ПРАТ "Автопарк", яке станом на 1 січня 2017 року заборгувало місту близько 4 мільйони гривень. Однак, вже 1 червня цього року борг з оренди землі був анульований, а вищезгадана земельна ділянка повернута в розпорядження міської влади. Луцький бюджет втратив 4 мільйони гривень орендної плати через незрозумілі таємні домовленості між владою та ділками. Гроші в міський бюджет не перерахувало процвітаюче підприємство. Виходить так, що хтось користується комунальним майном громади і не сплачує до міської казни мільйонні суми, і це так просто сходить їм з рук. І не просто хто-небудь, а прибуткове підприємство, яке організовує торгівлю автомобілями. У зв'язку з цим наша фракція порушила це питання перед міською владою.

Нерухоме майно, яке є власністю "СІГМА", розташоване на частині земельної ділянки площею 6 га. Але це нерухоме майно не займає площу у 6 гектарів. Якби у місті була нормальна влада, то потрібно було б поділити цю велику територію на окремі ділянки і частину з них, яка необхідна для обслуговування нерухомого майна, віддати в оренду. А іншу частину ділянки можна було б передати комунальному підприємству під облаштування комунальної парковки. Тоді б у міський бюджет потрапили додаткові кошти.

До речі, цей гаражний кооператив на земельній ділянці комунальної форми власності здійснює свою діяльність вже рік, не сплачуючи жодної копійки у міський бюджет. На що фракція ВО"Свобода" у міській рада акцентувала увагу ще півроку тому. Але правляча більшість міської ради замість стягнень у міський бюджет коштів навпаки вживає заходи, щоб узаконити наявні кричущі порушення. У результаті ТзОВ «Сігма» проводить збір коштів з кожного автовласника, проте не робить жодних платежів до міського бюджету за оренду землі.

Виникає небезпідставна підозра, що кооператив, який безкоштовно й без договору оренди вже використовує земельну ділянку, уклавши договір всеодно не буде платити орендну плату. Найбільший подив викликає бездіяльність міської влади, зокрема юридичного відділу, які мали б забезпечити претензійно-позовну роботу щодо стягнення коштів з попередніх орендарів. Адже, на мою думку, 4 мільйони гривень для міста є значною сумую. Все ті ж виконавчі органи міської ради мали би вжити заходів щодо недопущення використання комунальної власності без будь-яких правових на те підстав.

 

Необхідність створення комунального ринку.

Позиція щодо діяльності такого суб’єкта, як Волинська обласна спілка споживчих товариств у фракції ВО «Свобода» сформувалася ще під час попередньої каденції. Саме через завідомо нерівноправні договірні відносини з Волинською облспоживспілкою місто втрачає щороку мільйонні надходження до бюджету. Фракція ВО "Свобода" відстоює позицію створення комунальних ринків, що дозволить наповнювати міський бюджет. Тому наша фракція не підтримала надання землі Волинській облспоживспілці під діяльність Центрального ринку. Ми виступаємо за якомога швидше створення комунального ринку та сприятливих умов ведення бізнесу для підприємців.

 

Протидія систематичному дерибану землі.

Прозорі умови користування та розпорядження землею міста – фундамент, на якому побудована політика нашої політичної сили. Спроби різних ділків привласнити шляхом махінацій власність громади у 2017 році стали об’єктом нашої жорсткої критики.

Так, фракція ВО "Свобода" у Луцькій міській раді рішуче виступила проти виділення громадянину Юрію Войту півгектара землі у місті на вулиці Глушець, 55 для будівництва багатоквартирного житлового будинку, яке було ухвалене депутатами 29 червня 2017 року під час сесії.

Переконаний, що таке рішення є результатом безчесної ганебної змови і наносить непоправну шкоду інтересам громади. Замість того, щоб вирішувати питання розвитку міста Луцька і працювати на благо громади, окремі депутати вирішують свої приватні особисті питання та допомагають прихопити до рук ласі шматки дефіцитної луцької землі.

У той час коли міська влада пафосно заявляє про відсутність вільних земельних ділянок для воїнів російсько-української війни, для окремих «обраних» оперативно знаходиться ділянка площею понад півгектара. Це відверте ігнорування інтересів луцької громади. Демонстрація зневажливого ставлення до лучан і впевненість у власній безкарності.

Тому фракція виступила з пропозицією продажу з аукціону даної земельної ділянки, що могло б принести бюджету міста кілька мільйонів гривень.

Крім того, на початку однієї з чергових сесій Луцької міської ради я запропонував зняти з порядку денного питання про надання земельної ділянки забудовнику ТзОВ "Єврохолдінг" площею 0,4 га під забудову багатоквартирного будинку на вулиці Рівненській, 4. На мою думку,  відбувається черговий дерибан землі площею близько півгектара. Цю ділянку доцільно було б продати через аукціон або надати учасникам російсько-української війни. Однак, така пропозиція не знайшла підтримки у більшості депутатів міськради.

Ще один інцидент пов’язаний із ТОВ "ЖИТЛОВИЙ КВАРТАЛ", яке купило залишки кількох будівель на вул. Рівненській, у тому числі теплиці колишнього комунального підприємства "Зелене господарство". Тепер це товариство має намір будувати багатоквартирні житлові будинки на земельній ділянці. Без купівлі землі на аукціоні, як цього вимагає чинне законодавство. І без жодної копійки у міську казну. Мало того з кричущими порушеннями містобудівного законодавства. Адже, відповідно до Генерального плану міста, ця територія визначена як зона розміщення комунальних підприємств. Без змін генплану ніякого житлового будівництва на цій території бути не може. Але за нинішньої ситуації в Луцьку може бути все. І вже на сесію виноситься проект рішення, яким пропонують внести зміни до детального плану території. А потім вони просто дадуть дозвіл на будівництво. Такі маніпуляції із нормативною базою та містобудівною документацією здійснюються на догоду окремим ділкам, які загарбують міську землю. В результаті місто втратить величезні кошти від передачі землі без аукціону фірмі, яку лобіюють окремі депутати міської ради з провладної коаліції.

 

Добудова школи №27.

Це питання потребує негайного вирішення. Мікрорайон, в якому вона зводиться, інтенсивно забудовується. А сусідні школи переповнені. Важко зрозуміти логіку дій більшості у міській раді. Ми звертаємось до уряду та парламенту з проханням виділити гроші на школу. А самі у той же час знімаємо 10 млн гривень коштів, які мали піти на будівництво школи. Я розумію важливість ремонту дороги. Але не можна ремонтувати дорогу за рахунок школи, тим більше поки ще школа будується, а цією дорогою їздить багатотонна будівельна техніка та автомобілі. Знявши кошти з будівництва школи відтермінували на невизначений час відкриття такого вкрай необхідного для міста навчального закладу. Знімати кошти з одного і перенаправляти на інший об’єкт - це не вихід. Треба зробити і школу, і дорогу. Моя позиція: школу потрібно добудовувати якнайшвидше. І місто має знайти ресурси на цей важливий соціальний об’єкт. Тому фракція голосувала за виділення необхідних коштів на добудову школи №27.

 

Регламент та законність.

Політика правлячої більшості у міській раді спрямована на переписування під себе норм регламенту та маніпуляції із законом. Фактично жодна сесія не обходилася без скандалів та спроб проштовхнути потрібне питання в обхід правових норм. При цьому правляча більшість діяла, ігноруючи позиції депутатів від опозиції та думку постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Питання змін до регламенту дуже важливе, аби його вносити «з-під поли» під час обідньої перерви. Так само, я категорично незгідний з тим, коли повноваження регламентної комісії бере на себе комісія, де більшість складають слухняні депутати. В такий спосіб можна розформувати усі постійні депутатські комісії й залишити одну, бо в міській раді земельна комісія досконало володіє усіма питаннями і питаннями бюджету, і питаннями регламенту, й іншими. Потрібно зважати на права депутатів, незалежно до якої фракції вони належать. На цьому я неодноразово наголошував під час розгляду питань порядку денного.

 

Депутатські запити і звернення.

У минулому році підготував низку запитів та звернень, присвячених актуальним питанням життєдіяльності міста.

За результатами мого звернення до управління транспорту та зв’язку міської ради щодо приведення у відповідність до чинних нормативно-правових документів пасажирські перевезення у м. Луцьку, в т.ч. щодо видачі квитків встановленого зразка, було направлено лист перевізникам для застосування у роботі та приведення у відповідність видачу квитків встановленого зразка.

Також, на підставі мого звернення було встановлено, що вже протягом року у Луцьку платіжні термінали самообслуговування працювали без будь-яких дозвільних документів Луцької міськради, також виявлено підприємця, який розмістив дані термінали. За цим фактом інспектори вже склали 17 протоколів про адмінпорушення. Суб’єкту господарювання видано відповідні приписи з рекомендацією здійснити самостійний демонтаж платіжних терміналів або виготовити дозвільні документи.

Підготовлено звернення щодо неналежного функціонування системи керування та моніторингу руху громадського транспорту «Мак». Частково проблему вирішено. Надалі управління транспорту та зв’язку обіцяло враховувати якість роботи системи «Мак» при укладенні договорів.

Було підготовлено звернення щодо роботи дисплея у центрі міста на зупинці громадського транспорту. Роботу дисплею, який інформує пасажирів про рух громадського транспорту відновлено.

За результатами діяльності депутатів фракції ВО «Свобода» та члена виконкому від ВО «Свобода» Михайла Щура було розірвано договір з перевізником на маршруті №47 зачисленні порушення та нарікання пасажирів.

За результатами звернень мешканців міста Луцька щодо стихійної торгівлі алкоголем зокрема самогоном поблизу готелю «Лучеськ» було підготовлено звернення до Луцького відділу поліції та муніципальної варти. У підсумку питання було взято під посилену увагу та вжито заходів щодо припинення незаконної діяльності.

Виявлено незаконність функціонування стоянки на вулиці Братковського, 2. Триває легалізація роботи цієї стоянки, що дозволить збільшити надходження до бюджету міста. Систематично проводяться заходи щодо проведення перевірок законної діяльності автомобільних парковок та стоянок.

Неодноразово мною піднімалась тема законності грального бізнесу у місті Луцьку, було підготовлено відповідні звернення, які направленні в Головне управління ДФС та управління Держпраці у Волинській області.

Загалом за звітній період подав: 5 депутатських запитів, 57 депутатських звернень.

За звітний рік прийнято 77 громадян.

 

Використання грошей депутатського фонду.

Із депутатського фонду було виділено кошти на наступні заходи:

  • в сумі 50 тис грн. для встановлення енергозберігаючих (пластикових) вікон ДНЗ № 29 міста Луцька.
  • в сумі 5 тис грн. для придбання спортінвентарю ДНЗ № 29 міста Луцька;
  • в сумі 20 тис грн. на освітлення провулку Вишківський;
  • в сумі 25 тис грн. облаштування дитячого майданчика вул. Станіславського, 52.

 

Робота у постійній комісії Луцької міськради з питань законності.

Проведено 24 засідання комісії. На засіданнях комісії було розглянуто 18 звернень громадян з різних питань: порушення прав громадян органами виконавчої влади, муніципальною дружиною, правоохоронними органами тощо.

 

Заходи, спрямовані на виховання підростаючого покоління та просування національних цінностей.

Був співорганізатором та долучався до проведення низки заходів, метою яких є виховання молодого покоління, вивчення української історії, підтримка культурницьких проектів.

20 січня в школі №12 міста Луцька Волинський осередок ВГО Сокіл за моєї підтримки провів лекцію до дня Соборності України на тему "Постать. Юрій Горліс-Горський". На лекції розповідалось про життя Юрія Горського, як повсякденний Героїчний Чин в боротьбі за здобуття Самостійної Української Соборної Держави та непереоціненний внесок його іторичного роману "Холодний Яр" в увіковічненя подвигу Холодноярівський полків під проводом братів Чучупаків.

Спільно з громадською організацією «Яворина» 15 лютого організовував акцію «Свічка надії» з метою збору коштів для закупівлі ліків для бійців Збройних Сил України. У результаті акції було зібрано 10 тисяч гривень.

25 лютого виступив співініціатором та організатором в  Палаці Культури міста Луцька  Благодійного акустичного вечора лідера гурту Тінь Сонця Сергія Василюка в підтримку та для збору коштів ідеологу та бас-гитаристу гурту Кому Вниз Сергію Степаненку, котрий потребує пересадки нирки.

19 травня, в обласній бібліотеці ім. Олени Пчілки відбулось відзначення дня пам'яті жертв політичних репресій, який щороку відзначають в третю неділютравня в Україні.

08 червня за моєї підтримки у місті Луцьку військовий історик Роман Пономаренко презентував нову книгу "Галицькі добровольчі полки СС. 1943–1944 роки".

24 липня організував поїздку школярів з батьками міста Луцька в урочище Вовчак – місце заснування УПА.

У листопаді 2016 – березні 2017 року Об'єднанням українок "Яворина-Волинь" та у співорганізації з ПАТ НСТУ "Волинської регіональної дирекції" проведено конкурс дитячих малюнків "Україна - це Я".

Протягом вересня 2017 року керівник ВГО "Сокіл" "Сокіл" Максим Новицький та заступник командира чоти "Карпатська Січ" 93-ї ОМБр, друг Юрій Чорнота  провели уроки з національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх закладах міста Луцьк, зокрема у школах №3, №4, №11, №16, №18 та №24. На уроках учні ознайомилися з сучасною амуніцією та зброєю, що використовується Збройними Силами України на лінії фронту. Також було проведено практичне заняття з використання вогнепальної зброї, охоплені питання військової тактики, комунікації та засобів зв’язку в сучасній армії, надання першої допомоги на полі бою.

22 грудня у місті Луцьку відбувся стрілецький турнір імені Героя України Мирослава Мисли. В турнірі взяли участь юніори віком до 21 року серед яких були учні луцьких шкіл, коледжів та студенти СНУ.

 

Депутати з фракції ВО «Свобода» проводять особистий прийом громадян:

  1. Особистий прийом депутатами фракції ВО "Свобода" у Луцькій міській раді здійснюється щовівторка з 16.00 до 19.00 год. за адресою: м. Луцьк, вул. Виниченнка, 67, (5 поверх), почергово депутатами фракції, тел.: (050) 144-86-69;
  2. Приймальня фракції ВО "Свобода" у Луцькій міській раді розташована за адресою: м. Луцьк, п-р Волі, 5/4, працює щоденно з 12.00 до 18.00 год. Прийом здійснюється помічниками, окрім того щочетверга з 16.00 до 19.00 год. прийом веде голова фракції. 

 

Моя сторінка у соцмережах: Федік Микола (голова фракції) https://www.facebook.com/profile.php?id=100001842673159&fref=ts

 

Контактні дані:

Федік Микола (голова фракції) - arhitektor.ra@gmail.com – 096 7818134,

Білан Андрій (помічник) (050) 144-86-69.