1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу депутата
Чинний
Звіт про роботу депутата від 22.02.2021 м. Луцьк

Звіт фракції Громадянського Руху "СВІДОМІ" про депутатську діяльність у 2020 році

Восени 2020 року відбулися місцеві вибори у Луцьку. 10% виборців віддали свої голоси за Громадянський Рух «СВІДОМІ». Це свідчить про те, що лучани хочуть бачити в Луцькій міській раді місцеву команду, яка захищатиме їхні інтереси.

За результатами виборів депутатами Луцької міської ради стали 6 представників Громадянського Руху «СВІДОМІ», які сформували однойменну фракцію, що є третьою за чисельністю. Її головою став Тарас Шкітер, а заступниками Алла Надточій та я Михайло Наход.

Кожен з депутатів у нас закріплений за певним округом та відповідає за конкретний напрямок роботи:

ОКРУГ №1 (Вересневе, частина району ЛПЗ, Малий Омеляник, район вулиці Володимирської, села колишньої Заборольської ОТГ) - Андрій Маруняк. Основні напрямки роботи: генеральне планування, будівництво та архітектура.

ОКРУГ №2 (Старе місто, Кічкарівка, Красне, Гнідава, частина району ЛПЗ та вул. Львівської, села колишньої Княгининівської ОТГ, с. Іванчиці, с. Озденіж) - Михайло Наход. Основні напрямки роботи: стратегічне планування розвитку громади; громадський транспорт; екологія, збір/вивезення/переробка сміття; робота комунальних підприємств.

ОКРУГ №3 (центр міста) - Тарас Шкітер. Основні напрямки роботи: бюджет та фінанси міста, залучення інвестицій та робота з інвесторами.

ОКРУГ №4 (район вул. Дубнівської, Рівненської та проспекту Відродження, Теремно, частина 33-го кварталу) - Валентин Хаймик. Основні напрямки роботи: земельні відносини та житлово-комунальне господарство.

ОКРУГ №5 (55-й мікрорайон, частина 33-го та 40-го кварталів) - Андрій Лучик. Основні напрямки роботи: комунальне майно, інформаційна політика та міжнародне співробітництво.

ОКРУГ №6 (Вишків, частина 33-го та 40-го кварталів, села колишніх Жидичинської ОТГ та Прилуцької сільської ради) - Алла Надточій. Основні напрямки роботи: гуманітарна сфера міста (освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, культура) та житлово-комунальне господарство.

Офіс Громадянського Руху «СВІДОМІ» працює постійно за адресою: просп. Волі, 49А, рекреаційна зона CITY PARK, приміщення № 8. Прийом громадян ми здійснюємо щоденно у робочі дні: ПН – ПТ 10:00 – 17:00. Депутати проводять прийом за попереднім записом.

Громадянський Рух «СВІДОМІ» - це єдина місцева команда у Луцькій міській раді. Потрібно розуміти, що місцеве самоврядування – це не національна політика. Депутати місцевих рад займаються простими насущними питаннями, такими як ремонти доріг та дворів, громадський транспорт тощо, але це не означає, що вони менш важливі для лучан. Ми місцеві, тому при прийнятті рішень керуємося інтересами наших виборців – мешканців Луцької громади, а не політичною доцільністю. Щодо кожного питання ми маємо власну позицію. Ми прислухаємося до лучан і спільно з ними формуємо бачення вирішення проблем, а не чекаємо партійних вказівок з Києва. Зокрема, нещодавно ми активно спілкувалися з керівниками ОСББ перед затвердженням Програми енергозбереження у багатоквартирних будинках міста. В результаті ми спільно прийшли до думки, що необхідно створити Раду голів ОСББ при міському голові. Міський голова відразу вирішив реалізувати цю ідею.

Лідер нашої команди Андрій Покровський добре розуміє потреби лучан та як досвідчений бізнесмен і політик бачить, у якому напрямку потрібно змінювати нашу громаду. На початку цієї депутатської каденції він задекларував 5 пріоритетних напрямків роботи команди Громадянського Руху «СВІДОМІ» у Луцькраді:

  • Перший – розробка комплексної транспортної схеми міста Луцька, щоб розвантажити наші дороги і зрозуміти, де потрібно будувати нові автошляхи, розв’язки чи мости. Ця робота триває. Фахівці з Луцького національного технічного університету вже презентували проєкт комплексної схеми, а члени нашої команди активно долучаються до її обговорення та удосконалення.

  • Другий – реконструкція та розширення проспекту Волі як головної вулиці – обличчя нашого міста. Наприкінці лютого буде оприлюднено проєкт реконструкції. Ми сподіваємося, що інтереси мешканців, які тут проживають, будуть враховані.

  • Третій – пошук земельних ділянок для будівництва нових дитячих садочків та шкіл, в тому числі приватних. Місто повинне обростати не лише новими житловими комплексами, але й сучасними закладами освіти.

  • Четвертий – затвердження п'ятирічних графіків черговості ремонтів прибудинкових територій та вулиць і розміщення їх у публічному доступі.

  • П’ятий і основний – відкрита та прозора розробка Стратегії розвитку Луцької громади.

Уже з перших днів нашої каденції ми почали активну роботу. Наша фракція була присутня на всіх пленарних засіданнях сесій Луцької міської ради.

На урочистому відкритті першої сесії Луцькради я анонсував один із перших проєктів рішень, які планують подати «СВІДОМІ». Він стосується проведення аудиту приєднаних громад до Луцька, щоб краще розуміти проблеми мешканців, стан об’єктів соціальної інфраструктури (школи, дитячі садочки, амбулаторії, ФАПи), стан доріг, ситуацію зі земельними ресурсами. Після закінчення роботи інвентаризаційних комісій у цих населених пунктах там мають добре попрацювати депутати, щоб розуміти, на що в першу чергу треба спрямовувати кошти бюджету громади. Цей проєкт рішення уже підготовлений та обговорювався з головами усіх фракцій.

Ми також тримаємо на контролі ситуацію у сфері освіти та охорони здоров’я, які вже декілька років працюють у стані реформи, яка почалася і ніяк не може закінчитися.

На другому засіданні першої сесії депутати обирали секретаря Луцької міської ради. Ним став Юрій Безпятко від партії «За майбутнє». Однак, наш фракція не голосувала за його кандидатуру.

Ще одним важливим питанням було затвердження керівників постійних депутатських комісій та їхнього складу. Їх у Луцькраді сьогодні 7. Під час голосування ми наголошували на необхідності дотримуватися принципу пропорційності відповідно до регламенту. Кожен депутат від «СВІДОМИХ» працює у депутатських комісіях, а також бере участь у декількох робочих групах чи комісіях.

Також Луцька міська рада затвердила 5 старост у населених пунктах, які приєдналися до міста. Ми подавали свої кадрові пропозиції, але оскільки вони навіть не обговорювалися, тому наша команда не брала відповідальності за ці призначення.

За перші два місяці нашої каденції ми вже подали 5 депутатських звернень і 2 проєкти рішень.

Перший проєкт рішення «Про звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо недопущення збільшення тарифу на послуги розподілу природного газу для АТ «ВОЛИНЬГАЗ».

У грудні минулого року стало відомо, що із січня 2021-го новий тариф на розподіл газу для лучан зросте на 73,5%. Таке підвищення ціни призведе до негативних фінансових та соціальних наслідків для жителів Луцької міської територіальної громади, особливо в сьогоднішніх умовах пандемії COVID-19. Тож фракція «СВІДОМИХ» у Луцькраді підготувала такий проєкт рішення, щоб недопустити зростання тарифу на доставку газу.

Інший проєкт рішення стосувався Національної академії державного управління. Із пропозицією до депутатів Луцькради підтримати звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо ситуації з реформування Національної академії державного управління та передачі її у підпорядкування КМУ звернувся депутат від «СВІДОМИХ» Михайло Наход.

Ідея звернення виникла тому, що Національна академія державного управління при Президентові України та її регіональні інститути є основним державним навчальним закладом, який готує кадри для органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Серед випускників освітнього закладу є й працівники Луцької міської ради та інших органів публічної влади. Але, у листопаді 2020-го був прийнятий указ Президента, у якому йшлося про те, аби передати цю академію до Міністерства освіти України, а в подальшому – перетворити в підрозділ Київського університету імені Тараса Шевченка.

Уже на початку цього року ми ініціювали позачергову сесію міської ради для розгляду питання «Про звернення до Президента України, голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо ситуації з підвищення тарифів на електроенергію, газ та послуги розподілу природного газу».

 

Загалом за листопад-грудень депутати від Громадянського Руху «СВІДОМІ» провели 21 особисту зустріч із виборцями. Щодня мешканці 

Луцька звертаються з проханням допомогти вирішити конкретні проблеми. Якщо проаналізувати тематику звернень лучан, то більшість з них складали звернення з метою отримання юридичних консультацій та з приводу незадовільної роботи комунальних закладів і служб, а також це були звернення стосовно благоустрою міста та прибудинкових територій.

Звіт фракції Громадянського Руху «СВІДОМІ» відбувся 9 лютого у форматі прямої трансляції на Facebook-сторінці партії. Повну версію відео можна переглянути за посиланням.