1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу депутата
Чинний
Звіт про роботу депутата від 30.03.2023 м. Луцьк

Звіт фракції ВО «Свобода» у Луцькій міській раді за 2022 рік
 

 

2022 рік пройшов під знаком повномасштабної російської військової агресії проти України. Це мало безпосередній вплив на місцеве самоврядування. І, водночас, стало серйозним випробуванням для всієї системи влади. Адже країна опинилася у смертельній небезпеці.

Кардинальним чином змінилися пріоритети у роботі місцевих рад, оскільки основні зусилля були спрямовані для організації відсічі агресору. Більшість програм соціально-економічного розвитку були переглянуті, частина планів відкладені або призупинені. Капітальні видатки фактично заморожені. Держава почала функціонувати в особливому режимі, який вимагав максимальної концентрації зусиль для зупинення московської агресії.

За таких умов головна увага приділялася належному матеріальному забезпеченню військових частин та військовослужбовців, організації інших заходів з оборони. Було налагоджено систему оповіщення населення та облаштована мережа укриттів на випадок повітряних атак ворога. Велика увага приділялася підтримці внутрішньо переміщених осіб, гуманітарним питанням і волонтерській підтримці.

Війна також мала серйозний вплив на економіку Луцької міської громади. У другому кварталі 2022 року місто зіткнулося з відчутною енергетичною кризою. У четвертому кварталі громада, як і вся країна, опинилася на межі блекауту через терористичні атаки росіян на об’єкти енергетичної інфраструктури. Завдяки скоординованій роботі та зовнішній підтримці, найгіршого сценарію вдалося уникнути.

З моменту початку повномасштабного вторгнення росії 24 лютого 2022 року більшість зусиль міської ради та депутатського корпусу було спрямовано на мобілізацію ресурсів для боротьби з московською навалою. Депутати нашої фракції підтримали всі ініціативи щодо виділення коштів на потреби Збройних сил України, допомоги внутрішньо переміщеним особам, організації патрулювання міста разом з правоохоронцями. Також на потреби ЗСУ було спрямовано частину депутатського фонду. Депутати фракції активно займалися волонтерською діяльністю для забезпечення всім необхідним як ЗСУ, так і медичних установ. Організовували відправлення допомоги для з людей, які проживали на звільнених від ворога територіях.

 

У 2022 році фракція ВО «Свобода» у Луцькій міській раді працювала як єдина команда. У своїй діяльності ми керувалися пунктами нашої передвиборчої програми.

Фракцію ВО «Свобода» в Луцькій міській раді представляє 5 депутатів. Це – голова фракції Микола Федік, депутати Михайло Щур, Андрій Білан, Алла Жупанюк, Володимир Пшибельський.

Депутати фракції ВО «Свобода» присутні в керівництві постійних комісій Луцької міської ради та входять до їх складу. Голова фракції Микола Федік є головою постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту; Михайло Щур – головою постійної комісії міської ради з питань комунального майна та приватизації; Володимир Пшибельський – заступник голови постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів; Алла Жупанюк – заступник голови постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови; Андрій Білан – член постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру.

 

Основні напрямки роботи депутатів фракції

За звітний рік наша фракція не пропустила жодного пленарного засідання сесії Луцької міської ради. Депутати брали активну участь у роботі постійних комісій міської ради, обговоренні проєктів рішень. Ми регулярно проводили особисті прийоми громадян: у 2022 році їх було 87. На жаль, через початок війни за звітний рік депутати не проводили зустрічі з виборцями з виборцями, безпосередньо у дворах будинків або в інших локаціях.

У 2022 році депутати фракції подали 52 запити та десятки звернень, які стосувались різних сфер життя громади та міста. У своїх запитах та зверненнях депутати порушували актуальні питання ремонту вулиць та прибудинкових територій, розчищення чагарників, облаштування дитячих майданчиків, освітлення вулиць, дотримання графіків руху громадського транспорту та виділення коштів на оновлення матеріально-технічної бази та освітнього середовища закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти. У полі зору депутатів політичної сили були проблеми облаштування парковок, організації дорожнього руху, реалізацію заходів щодо посиленої безпеки у вечірній та нічний час, перейменування вулиць, ремонту ліфтів, ремонту (реставрації) балконів на просп. Волі та вул. Шопена.

 

Основний акцент у роботі фракції приділявся благоустрою територій, ремонту вулиць, облаштуванню тротуарів, освітлення, дитячих майданчиків, ремонтів та поповнення матеріальної бази у дитячих садочках і школах, покращення матеріальної бази та здійснення ремонтів у комунальних закладах охорони здоров’я. З ініціативи депутатів фракції ВО «Свобода» на ці напрямки було виділено з бюджету міста 1,2 млн гривень. Крім того, депутати активно використовували кошти депутатських фондів загальною сумою 500 тисяч гривень, спрямовуючи їх на вирішення нагальних потреб мешканців Луцької громади.

Реалізовані ініціативи депутатів фракції:

Із депутатського фонду було виділено кошти на наступні цілі:

170000 гривень - гривень на Військову частину 3018 Національної гвардії України, яка на той момент брала участь у бойових діях.

12000 гривень - дитсадок №18, встановлення нових дверей;

40000 гривень - Луцький зоопарк, для закупівлі кормів рідкісним червонокнижним тваринам з метою збереження видового складу в умовах кризи, яка була зумовлена початком повномаштабної війни росії проти України;

15000 гривень - Жидичинський будинок культури, зміцнення музичної бази для роботи в укритті;

18000 гривень - Луцький Центр науково-технічної творчості учнівської молоді, облаштування сучасного освітнього середовища для вихованців;

15000 гривень – виділено кошти на розвиток освітнього середовища в укритті для дитсадка №11.

25 000 гривень - для КЗ «Дошкільний навчальний заклад» №5 придбано та встановлено радіатори опалення;

15 000 гривень - для КЗ «Дошкільний навчальний заклад» № 23 придбано та встановлено дитячий майданчик на території закладу;

10 000 гривень - для КЗ «Дошкільний навчальний заклад» № 8 придбано електробатареї для облаштування укриття;

- 20000 гривень - для комунального підприємства «Луцький зоопарк» на утримання та збреження рідкісних тварин в умовах наближених до природніх, які занесені до Червоної книги України;

40000 гривень - на закупівлю промислової пральної машини ДНЗ № 5 м. Луцька.

20000 гривень - ДНЗ №5 на облаштування ігрової зони для дітей (придбання дерев’яного ігрового магазина і шафи для зберігання матеріалів та занять з виділенням робочого місця для творчості).

60000 гривень - на закупівлю генератора для ЗОШ №1 м. Луцька.

17200 гривень - ДНЗ №9, встановлення нових дверей;

20800 гривень – на двері ЗОШ №1 м. Луцька.

 

Інші ініціативи депутатів фракції ВО «Свобода» у Луцькій міській раді:

- капітальний ремонт вул. Салтикова-Щедріна;

- ямковий ремонт вулиць мікрорайону Вишків, розпочато ремонт проблемних частин вулиці Єршова тощо.

- завершено заміну локальної пожежної сигналізації в щитовій у школі №12 (сума - 31 тис грн);

- здійснено ремонт душової та санвузла у спортзалі школи №12 (на суму 100 тис грн);

- здійснено ремонт у спортзалі школи №12 (на суму 100 тис грн);

- вкладено бруківку на подвір'ї дитсадка №18 (сума 50 тис грн);

- виділено кошти на закупівлю дитячих ліжок у дитсадку №11 (сума - 49 тис грн);

- придбано робототехніку для Луцького міського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді (сума  20 тис грн).

- облаштування старої пісочниці біля багатоповерхового будинку по вул. Озерецька 12 (сума 4 тис. грн).

- заміна пошкоджених батарей опалення у дитсадку №4.

- придбання ігрового розвиваючого інвентаря для літнього табору «Веселинка», який функціонує при Будинку культури с. Жидичин.

- облаштування пішохідного тротуару на ділянці дороги, яка веде до школи номер  №12.

- проведено поточний ремонт вулиць Кафедральна та заплановано провести у 2023 році ремонтні роботи вулиці Братковського, Караїмська.

- в Старому місті реалізовано закупівлю контейнерів та впровадження індивідуального збору побутових відходів мешканців, таким чином вдалось прибрати стихійні сміттєзвалища з-під стін Луцького замку.

- у 2022 році вдалось відреставрувати та встановити столітні автентичні двері в приміщеннях пам’яток місцевого значення, серед яких відомі в місті «Зелені двері» на Словацького. Згодом за співпраці Управління туризму та промоцій міста виготовлено сувенірні продукції дверей та розроблені туристичні маршрути, які пролягатимуть через вищезгадані пам’ятки архітектури. У 2023 році заплановано за реалізації програми «Автентичний Луцьк» відновити балкони на проспекті Волі в будинках, які є пам’ятками архітектури.

- завдяки співпраці з Волинським обласним архівом напрацьована інформація по будинкам, які знаходяться в історичному ареалі міста для того, аби в подальшому реалізувати програму ремонтів фасадів, що дозволить зробити привабливішим центральну частину міста.

- піднімалось питання безпека перевезення пасажирів у міських службах таксі, в результаті чого патрульною поліцією та «Укртрансбезпекою» було виявлено десятки порушень відомими службами таксі.

- також піднімалось питання долі «Бригантини» у Центральному парку Луцька, яка за останні роки занепала, нині міська рада розглядає варіанти викупу приватного майна.

 

Процес дерусифікації вулиць громади

З травня 2022 року, відповідно до рішення сесії міської ради, почала працювати комісія з впорядкування назв вулиць Луцької міської територіальної громади. Її очолив Михайло Щур. В 2022 році було проведено 6 засідань цієї комісії, на яких розглянуто понад 200 звернень та пропозицій щодо перейменування вулиць та скверів в населених пунктах Луцької міської територіальної громади, прийняті відповідні рішення. Зокрема, за рішенням комісії було підготовлено 31 проект рішення щодо перейменування вулиць. Двадцять сім проектів було підтримано міською радою. Також в 2022 році, вже проведено громадське обговорення щодо перейменування 22 вулиць та 2 скверів, на основі яких підготовлено і вноситься на розгляд сесії проекти рішень на січневу сесію 2023 року.

Наша фракція займає принципову позицію щодо необхідності скорішого завершення дерусифікації вулиць Луцька. Російсько-совєтські топоніми – це маркери колоніального панування «руского міра», які мають бути знищені.

 

Політичні звернення та заяви

За місяць до російської військової агресії, у січні 2022 року, фракція ВО “Свобода” у Луцькій міській раді звернулася до центральної та місцевої влади про підготовку відсічі можливому вторгненню московського агресора.

 

У зверненні наголошувалося:

«У цей час все суспільство має бути єдиним у готовності відбити можливий московський наступ, в якій би частині України він не відбувався. Ми переконані: Росія не збирається зупинятися. Її мета – знищити Українську державу і повернути українців у новітній совєтський союз з усіма руйнівними для нашої нації наслідками.

 

Маємо пам’ятати: жоден «мирний план» (чи це капітулянтські мінські домовленості, чи інші московські «мирні ініціативи») не гарантує миру і спокою для України. Лише негайні конкретні кроки влади, спрямовані на захист нації та держави допоможуть вистояти Україні у цей критичний момент».

 

Ми закликали органи місцевого самоврядування вжити всіх належних заходів, щоб підготувати наші територіальні громади до спротиву агресору.

 

До центральної влади містилися вимоги:  

1. Невідкладно провести позачергову сесію парламенту і ухвалити закони про збільшення оборонного замовлення, зокрема закупівлю ракетних систем українського виробництва («Сапсан», «Вільха», «Нептун»);  про цивільну зброю та боєприпаси, про кримінальну відповідальність за колабораціонізм; про збільшення військового збору для олігархів;

 

2. Звернутися до Великої Британії, США, Польщі, країн Балтії та інших союзників із пропозицією укладення окремої оборонної угоди поза межами НАТО.

 

3. Негайно розпочати роз’яснювальну роботу серед цивільного населення через ЗМІ про поведінку в умовах воєнної загрози. Способи протидії поширенню дезінформації. Забезпечити чіткими інструкціями та методичними матеріалами лікарів, працівників сфери освіти та працівників критично важливих підприємств щодо того, як поводитися в умовах воєнної загрози;

 

4. Доручити правоохоронним органам та спеціальним службам посилити охорону критично важливих об’єктів інфраструктури міст і селищ, які забезпечують постачання води, електроенергії та інших важливих підприємств, посилити патрулювання вулиць із метою уникнення провокацій та терактів;

 

5. Провести навчання резервістів. Забезпечити підтримку добровольчим об’єднанням у військовій підготовці добровольців із цивільного населення. Провести загальнонаціональні навчання цивільної оборони. Забезпечити фінансування курсів із початкової військової підготовки та курсів надання домедичної допомоги для добровольців із цивільного населення за місцем постійного проживання;

 

6. Зупинити «п’яту колону» в Україні, зокрема заборонити діяльність громадських організацій, політичних партій, ЗМІ та публічних осіб, які прямо закликають до порушення територіальної цілісності та суверенітету України.

 

Крім того, фракцією ВО «Свобода» у Луцькій міській раді підготувала звернення Луцької міської ради до Президента України Зеленського В.О. про введення санкцій проти народних депутатів України, посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування та олігархів, які втекли за кордон у період 30 січня – 15 лютого 2022 року.

 

У проєкті рішення вимагалося:

1. Позбавити громадянства України народних депутатів України та посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, які без поважних причин виїхали за кордон у період 30 січня – 15 лютого 2022 року.

2. Ухвалити рішення РНБО України про повернення в державну та комунальну власність стратегічних підприємства та підприємств-монополістів електро-, газо-, тепло- і водопостачання та водовідведення, що належать олігархам, які втекли за кордон у період 30 січня – 15 лютого 2022 року.

3. Позбавити мандатів народних депутатів, які без поважних причин виїхали за кордон у період 30 січня – 15 лютого 2022 року.

 

Також Луцькою міською радою було підтримано проєкт фракції «Про звернення Луцької міської ради до Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України, начальника Волинської обласної військової адміністрації щодо заборони Української православної церкви московського патріархату на території України» у якому йшлося про необхідність:

1. Від Верховної Ради України, Ради національної безпеки і оборони України:

– прийняти Закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні;

– ініціювати розслідування діяльності УПЦ МП, що містить ознаки колабораціонізму та спрямована проти основ національної безпеки України, та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності;

– здійснити повернення українському народу таких українських релігійних святинь, як Свято-Успенська Києво-Печерська лавра та Свято-Успенська Почаївська лавра;

2. Від голови Волинської обласної військової адміністрації Юрія Погуляйка: негайно скасувати в установленому законодавством порядку Статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ МП на території Волинської області;

3. Від вірян УПЦ МП на Волині – відкинути непорозуміння та сумніви, розірвати будь-які зв’язки із РПЦ, що дасть вірянам нашої країни змогу збудувати єдину православну незалежну українську церкву.

 

Громадська та волонтерська діяльність. Допомога армії

Із перших днів активної фази російсько-української війни, разом із побратимами від ВО «Свобода», депутати фракції розпочали допомагати українським військовим. У березні разом із правоохоронцями долучались до нічного патрулювання Луцька та доставляли вантажі у військові частини на території області.  

З першого дня російської агресії АРТ-школа  «Чарівний пензлик» депутата від ВО «Свобода» Алли Жупанюк перетворилася на штаб ГО «Об'єднання українок "Яворина" Волинь». Започатковано пошиття розгрузок для магазинів, значна кількість яких відправлялась на фронт. Матеріали для їх виготовлення надавали українці з Європи. До сотні метрів маскувальної сітки для військових на передову сплели волонтери з ГО «Яворина» Волинь».

Було налагоджено співпрацю з благодійними фондами з метою доставки ліків, засобів гігієни, їжі та одягу на території, які постраждали внаслідок російської окупації. Зібрано тонни гуманітарного вантажу і провіанту. У військовий госпіталь міста Ірпінь вдалося доставити необхідні речі, військові ноші та аптечки. Для доставки вантажу надавав свій власний транспорт побратим Сергій Тимчук. Декілька рейсів з доставкою військової амуніції та допомоги було завезено у прикордонні райони Волині, а згодом у «гарячі» точки України.

За минулий рік для потреб ЗСУ, які допомагають фронту, ввезли з-за кордону понад 5 автомобілів. Відремонтовані та перефарбовані автомобілі заступили на військову службу нашим бійцям. Більшість транспорту укомплектовувались за наданими запитами військових. Був проведений збір коштів на необхідні для військових обладунки: монокуляри, тепловізори, дрони.

Активно працювали з українською діаспорою в Італії, Польщі, Німеччині, Бельгії по збору допомоги та інформування місцевих ЗМІ про ситуацію в Україні. З цих країн організували доставку продуктів тривалого зберігання, одягу, засобів гігієни, ліків, одягу та взуття для військових, біноклів, ліхтарів, аптечок, основ для маскувальних  сіток, рацій тощо. Налагодили виробництво буржуйок, проводили збір дитячої літератури біженцям за кордон. Відправлено безліч палет ліків, памперсів, дитячого одягу, засобів гігієни на пологові будинки Волині та прифронтових регіонів.

Був організований збір великих партій гуманітарної допомоги на деокуповані райони Харківщини, Київщини та збір та виготовлення сухих вітамінних сумішей для ЗСУ.

За підтримки місцевих громад, шкіл, ВУЗів Волині та представників діаспор були проведені ярмарки в Польщі, Німеччині, а зібрані кошти спрямовані на ліки та купівлю автомобіля на ЗСУ.

Напередодні Дня захисту дітей для тимчасово переселених дітей, які проживали у технічному фаховому коледжі ЛНТУ, проведені творчі майстер-класи, під час яких дітям було передано допомогу від волонтерів Польщі та Болгарії.

 

Плани фракції на 2023 рік:

- Підтримка ініціатив, спрямованих на матеріально-технічне забезпечення військових частин, допомогу військовослужбовцям та членам їх сімей;

Проведення поточного ремонту вулиці Братковського, Караїмьска, Замкова, Базарна;

- Проведення капітального ремонту площі Ринок та вулиці Братковського;

- Наведення благоустрою у скверах в центральній частині міста, висадження нових дерев.

- Проведення ремонту проїжджої частини вулиці Ковельска;

- Впровадження індивідуального збору побутових відходів по вулиці Гнідавська, Львівська та Володимирська;

- Проведення ремонту вбиральні КЗ «Дошкільний навчальний заклад» № 23;

- Облаштування та ремонт актового залу КЗ «Дошкільний навчальний заклад» №5.

- Ремонт вулиці Сосюри, Селищної, Озерецька.

- Реконструкція двору вулиці Гордіюк 6,10;

- Присвоєння Жидичинському будинку культури імені Романа Скіри.

- Зміцнення матеріально-технічної бази, оновлення освітнього середовища закладів культури та освіти Луцької територіальної громади.

- Завершення дерусифікації вулиць Луцької громади.