Звіт по діяльності департаменту молоді та спорту (2023 рік)
Молодіжна політика. Проведено спільно з громадськими організаціями понад 200 заходів різного спрямування (освітні, мистецькі, профілактичні, національно-патріотичні, благодійні, волонтерські тощо) на загальну суму 417,7 тис. грн, участь у яких взяли понад 120 000 осіб. Підтримано низку благодійних заходів (зібрані кошти передано у волонтерські фонди або ж спільно із партнерами закуплено та передано ряд необхідних речей для військових). Підтримано проведення понад 20 творчих майстер-класів та інтерактивних занять для дітей та підлітків; низку вистав «Два скетчі про війну»; 2дебатні турніри всеукраїнського рівня; майстер-класи з робототехніки та турнір «Robo-sumo»; 7 інтелектуально-розважальних ігор для школярів та студентів «MindGame». Започатковано проєкт «Експерти на зв’язку» (для молоді, яка проживає у старостинських округах громади); впроваджено проєкт із сексуального просвітництва для підлітків; вдев’яте проведено фестиваль «Наукові Пікніки» у Луцьку.
Реалізовано низку акцій та проєктів профілактичного спрямування (протидія торгівлі людьми, домашньому насильству, наркоманії, правопорушенням). Зокрема: 4 рейди із замальовування наркотичної реклами; масштабне опитування серед молоді з тематики поширення наркоманії; інформаційно-просвітницькі кампанії проти торгівлі людьми; проєкти з протидії домашньому насильству, зокрема соціальний проєкт «Безпек(л)а» (цільова група – працівники сфери індустрії краси); онлайн-конкурси малюнків та відео «Моя формула здоров’я» та «Ми проти паління»; проєкт «Помічник патрульного» (який увійшов до каталогу кращих практик молодіжної роботи у 2020 році) та інтелектуальну гру з основ безпеки на дорозі «Зебра». Організовано загальноміську екологічну толоку «Весна наДії», взято участь у Всесвітньому дні прибирання «WorldCleanupDay» та започатковано ще один міський город «Сади зростання». З нагоди Дня молоді проведено масштабний фестиваль з дією понад 20 локацій спортивного, патріотичного та волонтерського спрямувань. З нагоди Дня міста організовано громадську акцію «Українська вишиванка» та навчально-пізнавальну акцію щодо алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях. Діяв волонтерський чат «Готові до допомоги», функціонував Телеграм канал «Дозвілля Луцької територіальної громади», за допомогою якого широкі верстви населення інформуються про різноманітні заходи, які відбуваються у громаді. 31.03.2023 було затверджено Програму сприяння розвитку волонтерства Луцької міської територіальної громади на 2023-2027 роки, в рамках якої проведено: 3 зустрічі з відомими волонтерами «Волонтери. Відомі та невідомі історії» та 2 зустрічі із захисницями, які побували у російському полоні; семінар зі створення анімаційних роликів у техніці stop-motion та ролик на волонтерську тематику; масштабний форум волонтерських ініціатив, участь у якому взяли понад 100 осіб (панельні дискусії, обговорення, презентації волонтерських організацій). Розроблено проєкти Стратегії розвитку молоді та Стратегії реалізації молодіжної політики, які буде затверджено на початку 2024 року. Проведено багатофакторне опитування благополуччя молоді «Індекс благополуччя молоді» (показники буде презентовано на початку 2024 року). Розпочалась реалізація молодіжного проєкту «Вливові» (Луцька міська територіальна громада увійшла до складу 25 фіналістів проєкту серед понад 90 громад). Метою проєкту є розвиток громади завдяки залученню місцевої молоді.
Відповідно до низки соціологічних опитувань та стратегічних документів, які стосуються молодіжної політики, основні напрямки роботи у цій сфері у 2024 році: безпека; здоровий спосіб життя, включно з протидією негативним проявам у молодіжному середовищі та підтримкою ментального здоров’я; національно-патріотичне виховання; інтелектуальний та культурний розвиток молоді та підтримка її підприємницьких ініціатив; популяризація волонтерства. Крім того, важливими завданнями є: підтримка молодіжних центрів та просторів; активізація роботи з молоддю у старостинських округах; підтримка діяльності Молодіжної ради, як важливого консультативно-дорадчого органу у сфері молодіжної політики. Важливим досягненням у 2024 році також стане затвердження двох молодіжних стратегій – Стратегії розвитку молоді та Стратегії реалізації молодіжної політики, які було розроблено у 2023 році з максимальним залученням громадськості до процесів їх розробки. Благодійні та волонтерські заходи, підтримка Збройних Сил України та молоді з числа внутрішньо переміщених осіб також лишаються у пріоритеті впровадження молодіжної політики у 2024 році.
КЗ «Луцький міський молодіжний центр» організував більше 500 заходів та залучив близько 10 тис. осіб.Загальна сума витрачених коштів – 259 тис. грн (на проведення заходів спільно з громадськими організаціями – 132 тис.грн;на заходи з підготовки населення до національного спротиву –127 тис. грн).У 2023 році Центр продовжував успішно втілювати національно-патріотичні, військово-патріотичні та волонтерські ініціативи, активно взаємодіючи з громадськими організаціями, представниками учнівського та студентського самоврядування, сприяючи розвитку неформальної освіти та лідерства серед молоді.Національно-патріотичні заходи, проведені протягом року, включали: «День Соборності та Свободи України», «День пам’яті Героїв Крут», «День Гідності та Свободи», та «День пам’яті Героїв Небесної Сотні», об'єднуючи близько 2 тисяч осіб.У сфері спортивних ініціатив, було успішно організовано «Біговий клуб з фізичною підготовкою», курси «Самооборона цивільного населення», «Луцька школа паркуру», спортивно-патріотичний сплав Пляшева-Луцьк на відстань 110 км, а також велопробіг у вишиванках, залучивши до участі близько 600 учасників.Розширені можливості освіти включали проведення тренінгів, таких як «Фінансова грамотність для школярів», «Молодіжний працівник», молодіжне підприємництво «Стартуй», та «Шкільний урок волонтерства», залучивши близько 250 осіб.Пізнавальні екскурсії у м. Берестечко до козацьких могил, урочище «Вовчак», та «Окольний замок» вразили та надихнули близько 150 осіб.Військово-патріотичне виховання зайняло важливе місце в діяльності центру, охопивши близько 3000 осіб через «Військові вишколи для молоді», «Польові збори спільно з Волинським обласним ТЦК та СП», та презентації та майстер-класи.З метою психологічної підтримки та арт-терапії, центр реалізував проекти «Підлітки в умовах війни», «Арт-терапія», та табір психоемоційного відновлення підлітків «ЕМОДЖІ», залучивши близько 200 осіб.Проєкти для дозвілля та інші ініціативи, такі як «Патріотичний квіз», кінопокази «Вечір національно-патріотичного кіно», мотиваційні зустрічі, толоки, благодійні ярмарки, та медійний проєкт «Інтерв'ю в укритті», «День захисту дітей», успішно охопили близько 1500 осіб. Творчі вечори та національні традиції, зокрема акустичні вечора «Просто посиденьки», «Андріївські вечорниці», вечір «Різдво в Окольному замку», «Резидеція Миколая в укритті», та День молоді, об'єднали близько 1500 тисяч осіб. У 2024 році планується організація пневматичного тиру, створення куренів у школах для гри «Джура», облаштування молодіжного центру на вул. Глушець, залучення грантових інвестицій для молодіжних проєктів та створення волонтерського хабу на базі молодіжного центру.
Фізична культура і спорт. Проведено близько300 заходів (змагань з видів спорту, навчально-тренувальних зборів, спортивно-масових заходів, участь у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів), з яких можна виділити:козацький турнір з рукопашу гопак «Шлях до ПЕРЕМОГИ»; VIII традиційний турнір з міні-футболу серед юнаків 2012-2013 р.н. «Весняний кубок – 2023»; ХХХ Всеукраїнський турнір з волейболу «Волинь зустрічає друзів»; чемпіонат Луцької МТГ з футболу 2023 року; всеукраїнський турнір з дзюдо на призи ЗМСУ Руслана Машуренка серед молоді до 23 років (2001-2008 р.н); серія фестивалів з міні-футболу «Наближаємо перемогу» серед дітей; відкритий кубок з баскетболу серед чоловічих команд «Кубок міського голови 2023»; турнір з міні-футболу серед команд Луцької МТГ «Кубок міського голови – 2023»; Всеукраїнський турнір «Кубок Любарта» з сумо (ІІІ ранг); турнір серед силових структур Луцької МТГ до Дня Національної поліції України (тест Мерфі); турнір з пляжного волейболу серед команд ЛМТГ «Кубок міського голови – 2023»; благодійний захід «Забіг у вишиванках 2023. Луцьк»; ХVІІ Всеукраїнські змагання із спортивної ходьби «Луцька десятка»; благодійний турнір з ММА пам’яті «ТРЕНЕРА» Романова; відкритий чемпіонат м. Луцька з кікбоксингу ВАКОпам’яті тренера з боксу та кікбоксингу Кобеля А. Д.; всеукраїнський турнір з тенісу серед юнаків та дівчат 12-14 років на призи Луцького міського голови; козацький турнір «ГЕРЦЬ 2023»; першість м. Луцька з козацького двобою пам’яті полеглих воїнів-героїв у російсько-українській війні.Спільно з партнерами було проведено більше 15 благодійних заходів на підтримку ЗСУ. Проведено 56 навчально-тренувальних зборів. Збірні команди Луцької МТГ взяли участь у 22 змаганнях різного рівня (з волейболу, боротьби вільної, тенісу настільного, легкої атлетики, гандболу, дзюдо, веслування на байдарках та каное). Усього на спортивно-масову роботу було витрачено 2 043 тис. грн (1 416 тис. грн– витратина організацію та проведення заходів, участь збірних команд ЛМТГ у змаганнях різних рівнів; 627 тис. грн– витрати на проведення навчально-тренувальних зборів).
За результатами виступів спортсменів у 2022 році протягом 2023 року було виплачено 10 одноразових грошових винагород спортсменам-учасникам Олімпійських ігор та їх тренерам, а також 9 одноразових грошових винагород спортсменам, які посіли 1-12 місця на чемпіонатах світу та Європи, та їх тренерам на загальну суму 321,6 тис. грн. Також було виплачено 49щомісячних стипендій – 30 стипендій спортсменам з олімпійських видів спорту, 15 стипендій спортсменам з неолімпійських видів спорту, 2 стипендії спортсменам з видів спорту для осіб з інвалідністю та 2 стипендії учасникам міжнародних змагань паралімпійського стилю «Ігри Нескорених» на загальну суму 1 881,6 тис. грн.Проводилася у 2023 році і фінансова підтримка громадських організацій спортивного профілю (35федерацій, клубів, команд) на загальну суму5 275 тис. грн, а також290 тис. грн з депутатського фонду.
Плани на 2024 рік: будівництво модульних спортивних залів; інтеграція міських федерацій з видів спорту у процес планування та створення спортивних об’єктів;соціальне забезпечення кращих спортсменів (підвищення розміру щомісячної стипендії);розширення міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту; залучення учасників бойових дій до спортивно-масових заходів з метою ресоціалізації, фізичної та психологічної реабілітації.
КЗ «Луцький МЦФЗН “Спорт для всіх”»організовує та проводить фізкультурно-оздоровчу та спортивно-масову роботу за місцем проживання населення (осередки, спортивні майданчики) з усіма категоріями громадян Луцької територіальної громади, зокрема соціально незахищеними верствами та особами з інвалідністю. Враховуючи інтереси різних верств населення, в осередках КЗ «Спорт для всіх» за місцем проживання із залученням досвідчених працівників організовано 36 фізкультурно-оздоровчих групи, в яких займається 650 осіб різного віку. З травня 2022 року по сьогоднішній час в осередку КЗЛМЦФЗН «Спорт для всіх» «Атлет» (вул. Степана Бандери, 13) функціонує пункт гуманітарної допомоги Волинського обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь», де отримують підтримку найбільш вразливі категорії населення. Щомісяця працівники фонду, департаменту молоді та спорту Луцької міської ради та КЗЛМЦФЗН «Спорт для всіх» видають близько5000 наборів продуктів, гігієни, побутових наборів, постіль, дитяче харчування та памперси для ВПО.З метою психологічної підтримки, розвантаження та допомоги під час повномасштабної війни, працівники Центру проводили спортивно-оздоровчі заходи, майстер-класи для дітей та молоді, які постраждали від російської агресії.Також провідні професіонали на постійній основі займаються оздоровчою фізкультурою з вихованцями ГО «Янголята» (діти з аутизмом) тапроводять інклюзивні заняття з футболу з учнями Луцького навчально-реабілітаційного центру.
Відповідно до календарного плану спортивно-масових і оздоровчих заходів міський центр «Спорт для всіх» у 2023 році організував та провів такі масові заходи: спортивно-патріотичні заходи з нагоди державних свят; спортивні заходи, майстер-класи з нагоди Дня Святого Миколая, різдвяно-новорічних іВеликодніх свят; спортивно-патріотичний захід з дітьми-сиротами «Спорт, що об’єднує нас» з нагоди Дня прикордонника; «Літнє дозвілля-2023» (серія спортивно-розвивальних заходів для дітей); спортивно-розвиваючі заходи до Дня захисту дітей; спортивні заходи в рамках реалізації соціального проекту «Активні парки – локації здорової України»; Фестиваль спорту «Тато, мама, я – спортивна сім’я»; змагання з видів спорту (футбол, волейбол, баскетбол, теніс настільний, шашки, шахи, дартс, флорбол, велосипедний спорт); спортивні заходи з нагоди Міжнародного дня людей поважного віку; спортивні заходи для дітей та молоді з інвалідністю «Ти зможеш, якщо зміг я!», «Повір у себе» (ГО «Інклюзивні студії», учні «Луцького навчально-реабілітаційного центру Луцької міської ради», ГО «Спілка батьків інвалідів з розладами аутичного спектру «Янголята», ГО «Джерело життя»); Фестиваль спорту серед молоді за програмою Всеукраїнських масових спортивних заходів для молоді «Здорова молодь – здорова нація» тощо. Всього в 2023 році Центром було проведено 1 330 заходів, в яких взяли участь 14 639 учасників, сума витрачених коштів –123,5 тис.грн (позабюджетні кошти на заходи – 66,1 тис. грн – Благодійний фонд «Тільки разом»).
В подальшій роботі Центру заплановано на 2024 рік:залучати до рухової активності всі верстви населення Луцької міської територіальної громади (ВПО, особи з інвалідністю); організовувати та проводити заняття з фізичної культури і спорту на спортивних майданчиках за місцем проживання з усіма категоріями населення; організовувати та проводити спортивно-патріотичні заходи, спортивно-масові заходи щодо популяризації військової служби; організовувати змістовне дозвілля дітей та молоді в канікулярний період впродовж року; організовувати та проводити заходи відповідно до Програми розвитку фізичної культури та спорту Луцької міської територіальної громади на 2024-2027 роки.
Комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа № 3 Луцької міської ради»в 2023 році здійснював забезпечення навчально-тренувального процесу, участь в змаганнях, покращення матеріально-технічної бази спортивної школи.В основних навчально-тренувальних групах займається понад 200 спортсменів на 5 відділеннях.Тренування здійснює 12 тренерів-викладачів, з яких 5 мають вищу категорію, 1 – першу категорію, 4 – другу категорію.В 2023 році5 вихованців КЗ входили до складу національних збірних команд України: (важка атлетика, теніс). Було виконано 1 нормативМайстра Спорту України, 18 спортсменів виконали розряд кандидатів у майстри спорту України, 33– І розряд, 70 спортсменів досягли рівня 2 та 3 дорослого розрядів.За обласним рейтингом спортивних досягнень серед ДЮСШ і СДЮШОР (І група) за 2022 рік з олімпійських видів спорту ДЮСШ № 3 зайняла 2 місце.У всеукраїнському рейтингу за показниками очок КЗ має 4-й результат серед 17 ДЮСШ Волинської області, які потрапили до переліку претендентів.Здобуто 6313,5 очок у всеукраїнському рейтингу серед олімпійських видів спорту (важка атлетика –5233,5, теніс –850, легка атлетика –230). Вихованці ДЮСШ №3 7 разів ставали переможцями, 4 рази срібними та 5 разів бронзовими призерами чемпіонатів України (дорослі, молодь, юніори).В 10 чемпіонатах з видів спорту ДЮСШ № 3 взяли участь понад 1000 учасників, а загалом в заходах, що проводились на базі комунального закладу, змагалось понад 3000 спортсменів.Витрати на навчально-спортивну робота –398 тис. грн.Також проводиться робота із залучення спонсорів та коштів для облаштування інфраструктури в закладі. Покращується взаємодія з федераціями міста та області з видів спорту.За підтримки міської ради у 2023 році було придбано 3 тренажери, що дозволило збільшити варіативність силової підготовки спортсменів; завершено ремонт роздягалень та вбиральні залу важкої атлетики.Проводиться утеплення даху спорткомплексу №1 (проведено закупівлю на суму 961,335 тис. грн), що дасть змогу заощадити використання електроенергії для обігріву приміщень.
У комунальному закладі «Дитячо-юнацька спортивна школа № 4 Луцької міської ради»функціонує 7 відділень (легка атлетика, футбол, футзал, велосипедний спорт, біатлон, лижні гонки, баскетбол) та навчається 244 учні. Тренерсько-викладацьку діяльність здійснюють11 тренерів-викладачів (4 – вищої категорії; 2 – першої категорії;1 – другої категорії).8 спортсменів здобули звання Кандидата майстра спорту України; 1 спортсмен – І розряд; 8 спортсменів – ІІ та ІІІ розряди.6 вихованців школи входять до складу національних збірних України (5 – велоспорт, 1 – біатлон). Вагомих успіхів у 2023 році досягли вихованці відділення біатлону: Михайло Хміль став бронзовим призером Юніорського чемпіонату з біатлону у змішаній естафеті 4х2 км (07 березня 2023, м. Щучинськ); Аліна Хміль з переможним результатом спринтерської гонки на чемпіонаті України отримала свій квиток на Юнацьку зимову олімпіаду 2024 року, яка пройде з 19 січня по 01 лютого 2024 року у Південній Кореї.Спортсменів підготував тренер-викладач вищої категорії Роман Андрійчук. Юні футболісти одержали перемогу на міжнародному футбольному турніру серед дітей 2012-2013 р.н. (01-02.07.2023, м. Бан-Доберан, Німеччина).За підсумками змагань спортсмени відділень школи неодноразово були чемпіонами та займали призові місця на міжнародних змаганнях, чемпіонатах України, всеукраїнських змаганнях, міських чемпіонатах, відкритих кубках, турнірах з видів спорту, загалом взяли участь у 53-ох різних змаганнях та здобули 218 медалей (100 – І, 59 – ІІ, 59 – ІІІ) та 4 813,9 рейтингових очок на чемпіонатах України та міжнародних змаганнях(велоспорт – 2 943,6; біатлон – 1 301,5; лижні гонки – 231,3; футбол – 247,5; легка атлетика – 90,0).Протягом звітного року були проведені та організовані наступні заходи:турніри та фестивалі з видів спорту«Наближаємо перемогу»; турнір з футболу серед дитячих команд до Дня захисту дітей; турнір з футболу до Дня Незалежності України; Відкритий чемпіонат КЗ«ДЮСШ № 4 Луцької міської ради» з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2006-2008, 2009 рр. н. та мол.; Відкрита першість КЗ«ДЮСШ № 4 Луцької міської ради» з лижних гонок на лижоролерах на стадіоні «Центральний» села Боратин; Відкритий чемпіонат КЗ«ДЮСШ № 4 Луцької міської ради» з легкої атлетики до Дня святого Миколая; Різдвяні турніри з міні-футболу. Витрати на навчально-тренувальну та спортивну роботу у 2023 році становили 506 тис. грн.
Вихованці КЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву плавання Луцької міської ради» увійшли до складу національної збірної команди України з плавання(11 спортсменів).За результатами чемпіонатів України та Європи набрано 14 478,5 залікових очок.76 спортсменів стали призерами та переможцями на чемпіонатах України та Європи, з них:1 місце – 22; 2 місце – 27; 3 місце – 27. Іван Гарбарчук в складі збірної команди України посів 3 місце на юніорському чемпіонаті Європи з плавання та здобув 2 бронзи на змаганнях«Мультінейшин»(м. Лімасол, Кіпр); Максим Юзва здобув золото на чемпіонаті Україні з плавання на дистанції 5 км на відкритій воді у м. Київ (брав участь перший раз).Артем Кіх посів перше, друге та третє місце на чемпіонаті України з плавання серед осіб з інвалідністю.Тренування здійснює 15 тренерів-викладачів, з яких 5 мають вищу категорію, 1 – першу категорію, 9 – другу категорію.Упродовж року було виконано нормативи: 3 – Майстри спорту України; 17 – Кандидати в Майстри спорту України; 18 – І спортивний розряд. На сьогодні в школі займаються 12 Майстрів спорту України та 19 Кандидатів у Майстри спорту України. Школу було нагороджено кубками та грамотами за зайняте І місце в І групі серед ДЮСШ та СДЮСШОР Волині за підсумками обласних змагань 2022 року та ІІ місце в І групі серед ДЮСШ та СДЮСШОР Волині за підсумками всеукраїнських та міжнародних змагань 2022 року.Протягом року на базі школи відбувалися як внутрішні змагання, так і обласні. В грудні проведено вже традиційний відкритий чемпіонат м.Луцьк з плавання «Новорічні призи Луцької міської ради».Витрати на навчально-спортивну роботу за 2023 рік становили 472 тис. грн.На базі КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР» відкрито фізкультурно-оздоровчі групи де мають змогу оздоровитись жителі громади (учасники бойових дій та члени їх сімей – на безкоштовній основі).Працівники КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР» долучались до збору коштів на потреби ЗСУ.Проведено регламентні ремонтні роботи в літній період; здійснено поточний ремонт водонаповнення великої ванни басейну на суму 413,5 тис. грн.
Комунальне підприємство «Стадіон Авангард». Підтримано проведення більше 50заходів, в яких взяли участь близько 8000 осіб. Найбільші з них: Відкритий чемпіонат міста з легкої атлетики серед студентів закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти; Командний чемпіонат Волинської області з легкої атлетики серед дорослих, молоді, юніорів «Разом до перемоги»; 34-ті міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту пам’яті пожежних героїв Чорнобиля; Всеукраїнський турнір з футболу «VolynCup 2023»; Чемпіонат України з легкої атлетики серед осіб з інвалідністю; Чемпіонат України з легкої атлетики серед юніорів; ІІ турнір з «Панна футбол» для дітей;Чемпіонат України з легкоатлетичних багатоборств серед дорослих та молоді; Благодійний футбольний матч на підтримку жінок, звільнених з російського полону.На стадіоні активно проводилися заняття з легкої атлетики, футболу, навчально-тренувальні та фізкультурно-оздоровчі заняття, масові, культурні та благодійні заходи, навчально-тренувальний збір з легкої атлетики Західного та Східного державного центру олімпійської підготовки.В грудні 2023 року з метою популяризації серед Луцької громади здорового способу життя, всебічного та гармонійного розвитку особистості на території КП «Стадіон Авангард» було облаштовано ковзанку та дитячі каруселі (організатор – ФОП з Київської області).Для ефективного та якісного функціонування підприємство потребує відповідного обладнання для утримання в належному стані спортивної інфраструктури, яка б відповідала чинним вимогам і стандартам(техніка по догляду за полем (трактор-аератор, каток); належна система освітлення футбольного поля з метою отримання ліцензії ІІІ категорії, яка надасть можливість атестувати стадіон для проведення матчів української Прем’єр-Ліги; зчитувальні автоматичні турнікети). Адміністрація підприємства «Стадіон Авангард» подала заявку награнтовий конкурс для підвищення діяльності місцевого самоврядування увпровадженні рішень, що вестимуть до сталої енергетики громади, а саме:встановлення двох бойлерів, які вирішать проблему відсутності гарячої водиу неопалювальний період.
Щодо розвитку спортивної інфраструктури, то у зв’язку із запровадженням воєнного стану роботи були обмежені, однак було здійсненокапітальний ремонт майданчика на вул. Привокзальній, 4 та поточні ремонти спортивних майданчиків на вул. Гулака-Артемовського, 3, вул. Софії Ковалевської, 23,25, на загальну суму 1 152, тис. грн.
Придбано обладнання та інвентар: велосипеди для маунтенбайку(130 тис. грн);бігові лижі (39,4 тис. грн); тренажери (97,3 тис. грн); спортивна форма (41,4 тис. грн); секундоміри (36 тис. грн); м’ячі (9,9 тис. грн); штангетки(11 тис. грн); скакалки (12 тис. грн); ракетки тенісні (23 тис. грн); системний блок (20 тис. грн);мотокоса(16 тис. грн;) генератори (49,999 тис. грн); бойлери (21,6 тис. грн); теплова гармата (20,999 тис. грн); аератор (19,8 тис. грн).