Звіт про роботу департаменту державної реєстрації за 2020 рік
Департамент державної реєстрації Луцької міської ради складається з трьох відділів та здійснює реєстрацію речових прав на нерухоме майно, яке розміщене як в місті Луцьку, так і у межах Волинської області, реєстрацію місця проживання та ведення Реєстру Луцької міської територіальної громади. На сьогодні департамент надає 18 адміністративних послуг:
1) державна реєстрація права власності на нерухоме майно;
2) державна реєстрація речових прав, відмінних від права власності;
3) взяття на облік безхазяйного нерухомого майна;
4) скасування запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
5) надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
6) надання виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
7) внесення змін до записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
8) державна реєстрація обтяжень;
9) оформлення та видача будинкових книг;
10) державна реєстрація заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна;
11) реєстрація судового рішення про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, судового рішення про скасування судового рішення про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили;
12) реєстрація місця проживання особи;
13) зняття з реєстрації місця проживання особи;
14) реєстрація місця перебування особи;
15) внесення відомостей про реєстрації місця проживання/перебування особи до документів;
16) видача довідки щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання особи;
17) видача довідки третій особі щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичної особи;
18) видача довідки про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у приватному, приватизованому житловому приміщенні/будинку.
Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» реєстрація звернень відбувається у форматі «єдиного вікна» через департамент «Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку» Луцької міської ради (фронт-офіс). Одним із пріоритетних завдань департаменту є популяризація та запровадження надання адміністративних послуг у електронному форматі.
І. Щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
За 2020 рік на розгляд у департамент державної реєстрації Луцької міської ради (далі — департамент) надійшло звернень з питань державної реєстрації у кількості 12 917, в тому числі по реєстрації речових прав на нерухоме майно, яке розміщене поза межами міста Луцька – 6 684, що становить 52 % від загальної кількості звернень.
Слід зазначити, що за результатами розгляду вищевказаної кількості звернень заявникам видано 12 917 результатів надання адміністративних послуг, з них:
- державна реєстрація права власності на нерухоме майно — 5 957;
- державна реєстрація інших речових прав, відмінних від права власності — 3 017;
- скасування записів Державного реєстру речових прав — 57;
- надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно - 2 088;
- внесення змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно — 182;
- державна реєстрація обтяжень — 407;
- державна реєстрація заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій, судового рішення про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, або про його скасування — 152.
Заяв про відкликання надійшло у кількості 1 057. Відмовних рішень у державній реєстрації було прийнято – 313, що становить 2,4 % від загальної кількості виданих результатів розгляду заяв.
Усі звернення розглядаються з дотриманням вимог Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та у визначені законодавством терміни (у більшості випадків державна реєстрація речових прав відбувається за 3 робочих дні).
До бюджету за сплату адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно (в т.ч. за скорочені терміни розгляду) за 2020 рік зараховано 1 215 400, 00 грн. Відсоток виконання бюджету становить 168 % (на 490 400 грн. більше, чим заплановано). Разом з тим інформуємо, що близько 25 % послуг у сфері державної реєстрації надаються на безоплатній основі особам, що належать до пільгових категорій.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» зберігання реєстраційних справ у паперовій формі, що формуються у зв’язку з реєстрацією об’єктів нерухомого майна, які знаходяться у м. Луцьку, покладається на департамент державної реєстрації Луцької міської ради. У зв’язку з цим, усі інші державні реєстратори, нотаріуси, які здійснюють за принципом екстериторіальності реєстрацію речових прав на об’єкти нерухомого майна, що знаходяться в межах м. Луцька, зобов’язані передавати реєстраційні справи для їх збереження до департаменту державної реєстрації Луцької міської ради. За 2020 рік департаментом було прийнято від інших державних реєстраторів та нотаріусів, перевірено, зареєстровано та долучено до вищезазначеного архіву 324 реєстраційних справ.
ІІ. Щодо оформлення та видачі будинкових книг.
За 2020 рік на розгляд у департамент державної реєстрації Луцької міської ради надійшло 966 звернень з питань оформлення та видачі будинкових книг, з них — 256 комплексні послуги. За результатами розгляду вищевказаної кількості звернень заявникам видано 966 результатів надання адміністративних послуг. Відмовних рішень щодо оформлення та видачі будинкових книг прийнято не було.
До бюджету за сплату коштів за оформлення та видачу будинкових книг за січень-листопад 2020 року зараховано 43 135, 00 грн.
ІІІ. Щодо реєстрації місця проживання особи та ведення Реєстру територіальної громади.
За 2020 рік на розгляд у департамент державної реєстрації Луцької міської ради надійшло звернень з питань реєстрації місця проживання та ведення Реєстру Луцької міської територіальної громади у кількості 34 217.
Зауважуємо, що за результатами розгляду вищевказаної кількості звернень заявникам видано 34 217 результатів надання адміністративних послуг, з них:
- реєстрація місця проживання особи — 8 199, в тому числі через сервіс “єМалятко” — 1 106;
- зняття з реєстрації місця проживання особи — 8 420;
- видача довідки щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання особи — 14 994;
- видача довідки про склад сім’ї або зареєстрованих осіб у приватному, приватизованому житловому приміщенні/будинку — 1 406;
- внесення відомостей про реєстрацію місця проживання/перебування особи до документів — 1 188.
Відмовних рішень у реєстрації, знятті з реєстрації місця проживання особи було прийнято 114, що становить 0,7 % від загальної кількості виданих результатів розгляду заяв.
На виконання Закону України від 10.12.2015 № 888-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» ведення Реєстру Луцької міської територіальної громади розпочато з квітня 2016 року. Відповідно до вказаного Закону Реєстр Луцької міської територіальної громади створено на базі даних Державного реєстру виборців про мешканців міста Луцька станом на листопад 2016 року. У зв’язку з приєднанням до Луцької міської територіальної громади 35 населених пунктів (Прилуцький, Заборольський, Княгининівський, Жидичинський та Боголюбський старостинські округи), станом на 01.01.2021 у Реєстрі Луцької міської територіальної громади наявні відомості про понад 205 000 зареєстрованих осіб.
До бюджету за сплату послуг щодо реєстрації місця проживання та ведення Реєстру Луцької міської територіальної громади за 2020 рік зараховано близько 226 154, 00 грн. (інформація про надходження до бюджету адміністративного збору за реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи за 2020 рік не була надана департаментом фінансів та бюджету Луцької міської ради та обрахована за формулою: кількість оплатних послуг • плата за одну послугу).
Таким чином всього за січень-листопад 2020 року в результаті надання 48 100 адміністративних послуг департаментом державної реєстрації до бюджету міста надійшло близько 1 484 689, 00 грн. Інформація про щомісячну роботу департаменту міститься у додатку.
У 2020 році департамент спільно з Міністерством цифрової трансформації України та Міністерством внутрішних справ України приймав активну участь в реалізації 3 експериментальних проєктів:
1) комплексна послуга “Є-Малятко” (електронна послуга реєстрації місця проживання новонароджених дітей);
2) електронна послуга реєстрації місця проживання дитини до 14 років;
3) відображення актуальної реєстрації місця прожиивання у мобільному додатку “Дія”.