1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 04.06.2020 м. Луцьк

Про роботу департаменту культури у травні 2020 року

Протягом травня 2020 року в умовах карантинного режиму робота департаменту культури та закладів культури м. Луцька проводилася у форматі онлайн із застосуванням електронних комунікацій та технологій. Комунікація з користувачами культурних послуг та презентації культурних продуктів здійснювалися на створеній онлайн платформі #Culture_online.

Бібліотечними закладами проведено 68 онлайн-заходів: користувачі книгозбірень долучалися до проведення різнопланових флешмобів, літературних читань, конкурсів, презентацій, майстер-класів, онлайн-вікторин та інших творчих проектів, зокрема онлайн-презентація  книжкових видань

«Жіночі історії Другої світової війни», цикл заходів «Перегортає пам’ять сторінки», онлайн-огляд «Книги до Дня матері», майстер-класи «Для матусі»,

«Букет моїй улюбленій матусі», онлайн-привітання «Серце мами завжди з нами», відеоподорож «Мандруємо європейськими столицями», інтерактивна книжкова гра «Літературний квиток до Європи», презентація «Цікаві факти про країни Європейського союзу», книжкова онлайн-виставка «У колі дружньої родини», літературна відеопрезентація «Сила родинного вогнища» та ін. Підготовлено заходи Програми «Бібліотека-територія дитинства», яка реалізовується щороку у період шкільних літніх канікул.

Закладами культури клубного типу: Палац культури, культурно- мистецький центр «Красне», БК мікрорайону Вересневе, Теремнівський будинок культури, клуб «Сучасник», реалізовано понад 45 мистецьких проектів, серед яких «Марафон поезії та декламації», «З архівної скрині»,

«Паперова майстерня», рубрика «Цікавеньке», відеорубрики «Театральні зустрічі», «З історії культурно-мистецького центру «Красне», «Срібні струни України», «Авторська пісня», відео-концерт «Пам’ять минулого - шлях у майбутнє», музичний  онлайн-марафон «Музика нас єднає» до Дня Європи,

«Вокальні посиденьки», «Чисті озерця» за участі народного вокального квартету «Нота Нео», «На прощу до Тараса», театралізоване дійство «Три ворони» до 159-ї річниці перепоховання праху Тараса Шевченка в Україні, дитячий музичний експромт «Барви сонячного літа» та ін. Розроблено заходи для дітей на літній період. В дистанційному форматі організовано заняття клубних формувань.

Протягом травня місяця тривало дистанційне навчання учнів мистецьких шкіл. Задля творчої самореалізації учнів реалізовано 11 творчих конкурсів та мистецьких проєктів, серед яких: флешмоб домашніх робіт учнів Луцької музичної школи № 1 імені Фридерика Шопена, святковий концерт з творів світових та європейських класиків у виконанні викладачів та учнів Луцької музичної школи №2, онлайн-концерт «Ми  –  європейці!»,  онлайн-конкурс  «Відкрий  для  себе  Бетховена»,  проєкт «Низький уклін Тобі, Матусю!», дистанційний фестиваль родинної творчості «ArtFamilyFеst», челендж до Дня вишиванки, онлайн-виставки робіт учнів Луцької художньої школи до Дня пам’яті та примирення, до Дня матері та до Дня Європи та ін. Відбулися онлайн майстер-класи відомих музикантів, співаків, художників, майстрів народної творчості. Проведено низку організаційних заходів щодо  завершення навчального року у мистецьких школах, організовано кампанію з набору учнів на 2020-2021 навчальний рік.

Тривали роботи з  підготовки  до  реалізації  проєкту «Спільна культурна спадщина: відродження фольклору на українсько- польському прикордонні» у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Європейського Інструменту Сусідства. В рамках програми РЄ «Інтеркультурні міста», що реалізовується департаментом культури, відбулася онлайн-конференція з питань міжкультурної комунікації в умовах карантину та стратегічного планування роботи за участі місцевих координаторів.

Розпочато підготовку проєкту Програми розвитку культури у м. Луцьку на 2021-2023 роки та розробку концепції відзначення Дня Незалежності України та Дня міста Луцька.

Продовжено проект «Культура Луцька. Відомі люди», що передбачає популяризацію творчих досягнень працівників галузі, а також знайомство з людьми, які роблять значний внесок у розвиток культури Луцька.

У системі документообігу АСКОД опрацьовано понад 350 документів  різних видів, підготовлено 50 наказів департаменту культури, 5 протоколів онлайн-нарад, розглянуто 4 інформаційних запити та 5 звернень громадян. Інформація про діяльність галузі оперативно висвітлювалася на сайтах міської ради, департаменту культури та у соціальних мережах, директор департаменту взяла участь в прямому ефірі 12 телеканалу на тему: «Концерти на карантині та відновлення культурної діяльності після карантину».

Проведено роботи з підготовки закладів культури до виходу з карантину.