1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 23.01.2025 м. Луцьк

Звіт про роботу департаменту молоді та спорту за 2024 рік

Молодіжна політика. У рамках виконання Програми реалізації молодіжної політики у Луцькій міській територіальній громаді на 2024–2027 роки, Програми з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2024–2025 рокита Програми сприяння розвитку волонтерства Луцької міської територіальної громади на 2023-2027 роки проведено спільно з громадськими організаціями близько 200 заходів різного спрямування (освітні, мистецькі, профілактичні, національно-патріотичні, екологічні, волонтерські,благодійні тощо) на загальну суму 593 тис. грн, участь у яких взяли понад 100 000 осіб.

Підтримано проведення близько 25 творчих майстеркласів та інтерактивних занять для підлітків та молоді; 3дебатні турніри (з яких два – всеукраїнського рівня); 3 турніри з робототехніки; 7 інтелектуально-розважальних ігор для школярів та студентів «MindGame» (шкільна та студентська ліги). До Дня молоді проведено масштабний фестиваль для підлітків та молоді «Амбасадор дитинства», участь у якому взяло близько 16 тис. осіб (рекорд для проведення цього заходу серед всіх міст України). Продовжувався проєкт із сексуального просвітництва для підлітків; проведено ювілейний Х фестиваль «Наукові Пікніки» у Луцьку; відбувся фестиваль повітряних зміїв.

Реалізовано низку акцій та проєктів профілактичного спрямування (протидія домашньому насильству, наркоманії, правопорушенням). Зокрема: 2 рейди із нейтралізації наркотичної реклами; масштабне опитування серед молоді з тематики поширення наркоманії; три онлайн-конкурси (малюнків та відео) на тематику протидії наркоманії та популяризації здорового способу життя; акція «Цукерка-цигарка»; інформаційно-просвітницькі кампанії з протидії домашньому насильству (зокрема партнерство у масштабному форумі «Твій голос чути»); проєкт «Помічник патрульного» (який увійшов до каталогу кращих практик молодіжної роботи у 2020 році; основні теми – протидія булінгу, домашньому насильству та дотримання правил безпеки на дорозі) та інше.

У волонтерському напрямку проведено: 4 зустрічі з волонтерами в рамках проєкту «Волонтери. Відомі та невідомі історії» та 1 зустріч із діючим військовослужбовцем; традиційний «Форум волонтерських ініціатив» (понад 100 учасників, близько 30 волонтерських організацій, панельні дискусії, обговорення, презентації волонтерських ініціатив); діє рубрика «Волонтерство» на сайті Луцької міської ради (https://www.lutskrada.gov.ua/volonterstvo), функціонує відкритий волонтерський чат в Телеграм «Готові до допомоги» та внутрішній чат для комунікації волонтерських організацій; у червні в м. Київ відбулась міжнародна конференція «Роль волонтерства у розбудові потужного громадянського суспільства», на яку було запрошено представника Луцької міської ради для представлення досвіду співпраці місцевої влади з волонтерським сектором. За ініціативи міського голови відзначено 37 волонтерів з нагоди Міжнародного дня волонтера.

Рішенням Луцької міської ради від 28.08.2024 №62/91 затверджено Стратегію реалізації молодіжної політики у Луцькій міській територіальній громаді до 2027 року та Стратегію розвитку молоді Луцької міської територіальної громади до 2027 року (у додатку). Вказані документи розроблялися близько двох років з максимальним залученням молодіжного середовища (молодіжні центри, ради, громадські організації, навчальні заклади) та за його ініціативи. Активно діяла Молодіжна рада при Луцькій міській раді. Презентовано результати багатофакторного опитування благополуччя молоді «Індекс благополуччя молоді» (на початку 2024 року), які покладені в основу нових програм та проєктів. Відбулося підписання «Пакту заради молодіжного підприємництва у Луцькій міській територіальній громаді» (підписанти – Луцька міська рада, низка громадських організацій, Луцький національний технічний університет та Донецький національний технічний університет).

Організовано загальноміську екологічну толоку «Час (на) Дії»; підтримувалась діяльність двох міських городів «Сади зростання». Функціонував канал «Дозвілля Луцької територіальної громади» у Телеграмі, за допомогою якого широкі верстви населення інформуються про різноманітні заходи, які відбуваються у громаді.

Важливою ланкою у 2024 році також стала робота з ветеранами війни та членами їх сімей. Так, інформаційно-консультаційні локації, зони майстеркласів та панельних дискусій для ветеранів та членів їх сімей було організовано під час великих масштабних заходів: фестиваль видів спорту, започаткованих на національно-культурних традиціях «Дух незламних» (29-30 червня), спортивний захід «Звитяга нескорених» (30 вересня 2024 року) та відзначення Дня захисників та захисниць України (1 жовтня 2024 року). У напрямку організації та проведення благодійних заходів зі збором коштів для Сил Оброни України за підтримки департаменту проведено благодійний ярмарок перед Великоднем (сума зібраних коштів – 35 771 грн, їх передано на купівлю дрона та тепловізора для 21 ОМБР, відповідальний – «Пласт-НСОУ») та підтримано низку інших благодійних заходів громадських організацій.

Відповідно до низки соціологічних опитувань та стратегічних документів, які стосуються молодіжної політики, основними напрямками роботи у цій сфері у 2025 році визначено: безпека; здоровий спосіб життя, включно з протидією негативним проявам у молодіжному середовищі та підтримкою ментального здоров’я; національно-патріотичне виховання; інтелектуальний та культурний розвиток молоді та підтримка її підприємницьких ініціатив; популяризація волонтерства. Крім того, важливими завданнями будуть: підтримка молодіжних центрів і просторів та підтримка діяльності Молодіжної ради; активізація роботи з молоддю у старостинських округах; благодійні та волонтерські заходи; підтримка Збройних Сил України, ветеранів та членів їх родин. Також у 2025 році планується розробка Положення про премії для молоді за вагомі досягнення (у трьох номінаціях: молодіжна політика, національно-патріотичне виховання та волонтерство) та запровадження стажування молоді у Луцькій міській раді.

КЗ «Луцький міський молодіжний центр» спільно з громадськими організаціями організував близько 350 заходів, до яких було залучено близько 8 тисяч осіб. Загальна сума витрачених коштів за Програмою національно-патріотичного виховання та розвитку молоді Луцької міської територіальної громади на 2024–2027 роки склала 323 тис. грн. В рамках Програми тероборони придбано 10 навчальних автоматів ММГ на суму 500 тис. грн. Також на суму 41,5тис.грн було залучено підтримку для проведення заходів з зовнішніх джерел фінансування.Було здійснено капітальний ремонт електромережі Молодіжного центру за адресою м. Луцьк, вул. Глушець, 22 б, на суму 279,3 тис. грн. Також у Молодіжному центрі Луцька було облаштовано спеціальне місце для ватри з метою організації культурних та патріотичних заходів для молоді, а також для проведення різноманітних таборувань, зустрічей та творчих вечорів на відкритому повітрі.

Національно-патріотичні заходи, проведені у 2024 році, включали «Ланцюг єднання» до Дня Соборності України, вшанування пам’яті Героїв Крут, «День Гідності та Свободи», «День пам’яті Героїв Небесної Сотні», відзначення Дня захисників та захисниць України, а також Форум гідних до Дня гідності та свободи. Ці заходи об'єднали близько 2,5 тисяч осіб. У сфері спортивних ініціатив було реалізовано два важливі проекти – Біговий клуб «БІГКЛАБ» та курси «Самооборона цивільного населення». Ці ініціативи об'єднали більше 980 учасників, сприяючи популяризації активного способу життя та зміцненню громади.

У квітні 2024 року розпочав роботу волонтерськийхаб «Вільні Волині», створений на базі КЗ «ЛММЦ» для підтримки волонтерських фондів, штабів та ініціатив громади. Протягом року були організовані проєкти: «Мистецька толока 2.0», «Волонтерська толока», що залучили понад 100 волонтерів, а також зустріч із ветераном Азову Петром Скрипкою, яку відвідало більше як 150 учасників. Розширення можливостей освіти включало проведення тренінгів «Молодіжне підприємництво «Стартуй» та «Шкільний урок волонтерства», які залучили близько 150 осіб.

Військово-патріотичне виховання залишалося важливим напрямком роботи центру, охопивши близько 2500 осіб через заходи, такі як «Військові вишколи для молоді», «Військово-польові збори для 11-х класів», «Курс первинної базової підготовки молоді до національного спротиву», «Курс підготовки цивільного населення до національного спротиву», а також презентації та майстер-класи.

Було проведено двапроєкти «Всеукраїнські таборування», які об’єднали загалом 80 учасників: «Військове таборування: Впровадження Української ідентичності» та Всеукраїнське волонтерське таборування для молоді України. Для психологічної підтримки та арттерапії було реалізовано проекти «Підлітки в умовах війни» та табір психоемоційного відновлення підлітків «CampofEMOTIONS», в яких взяли участь 116 осіб.В межах підтримки громадських ініціатив була надана допомога ГО «Всеукраїнське Братство Волині» для організації тренувально-екскурсійної поїздки в історико-культурний комплекс «Вовчак – Волинська Січ», а також підтримано пластовий скаутський рух для проведення табору, спрямованого на розвиток молоді. Загалом проєкти для дозвілля, мотиваційні зустрічі, толоки, благодійні ярмарки, «День захисту дітей» успішно охопили близько 3200 осіб. Творчі вечори та національні традиції, такі як камерно-акустичний вечір «ImprezaLubarta» з нагоди відзначення дня міста Луцька, культурно-мистецькі проєкти «Просто посиденьки», «Андріївські вечорниці в укритті», «Резиденція Святого Миколая в укритті», а також культурно-мистецький проєкт до Дня Святого Валентина та День молоді, об'єднали близько 2 тисяч осіб.

В рамках проєкту «Розвиток потенціалу молоді у західних областях України», спільно з ГО «Візія Успіху», було отримано інвентар для реалізації соціального підприємства «Мобільна фотостудія «Без Меж». У 2024 році у Бюджеті участі вигралидва проєкти на суму понад 450 тис. грн, реалізація яких запланована на 2025 рік. Це організація мультимедійного тиру та створення класу підготовки операторів FPVдронів через симуляцію. Також в планах на 2025 рік — реконструкція Молодіжного центру за адресою м. Луцьк, вул. Глушець, 22 б, та залучення грантових інвестицій для реалізації молодіжних проєктів.

Фізична культура і спорт. Проведено близько300 заходів (змагань з видів спорту, навчально-тренувальних зборів, спортивно-масових заходів, участь у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів), з яких можна виділити:козацький турнір з рукопашу гопак «Сильним доля усміхається», відкритий чемпіонат м. Луцька з волейболу серед жінок, фінальні змагання ІХ відкритого чемпіонату м. Луцька з мініфутболу (юнаки 2014 р.н. та молодші) «Весняний кубок – 2024», ІV Всеукраїнський турнір з волейболу серед юнаків пам’яті воїнів, які загинули, захищаючи незалежність і суверенітет України, відкритий чемпіонат м. Луцька з кіокушинкай карате «ЗАХІДНИЙ КОРДОН» (розділ «куміте»), турнір професійної диск-гольф асоціації LutskDiscGolfOpen, бігові змагання «Альпініст ЛучеськТрейл 2024»,  відкритий благодійний турнір з гімнастики художньої «Чудовий світ дитинства», Всеукраїнський турнір з дзюдо на призи ЗМСУ Р. Машуренка, чемпіонат Луцької міської територіальної громади з футболу 2024, турнір з мініфутболу серед команд Луцької міської територіальної громади «Кубок міського голови – 2024», турнір з пляжного волейболу серед команд Луцької міської територіальної громади «Кубок міського голови – 2024», турнір з ММА пам’яті капітана ДРБ «Сонечко» Андрія «Тренера» Романова, турнір з тенісу серед юнаків та дівчат «Кубок міського голови – 2024», ХVІІІ Всеукраїнські змагання зі спортивної ходьби пам’яті ЗТУ Романа Карпюка «Луцька десятка», спортивний командний захід для ветеранів «Звитяга нескорених», конкурс прогнозистів «Оракули Ліги Чемпіонів», перше тренування з ампфутболу з подальшим формуванням спортивної команди.

Усього на спортивно-масову роботу було витрачено 2 400 тис. грн (1 755 тис. грн – витрати на організацію та проведення заходів, участь збірних команд ЛМТГ у змаганнях різних рівнів; 642 тис. грн – витрати на проведення навчально-тренувальних зборів).

За результатами виступів спортсменів у 2023 році протягом 2024 року було виплачено 35 одноразових грошових винагород спортсменам та тренерам-викладачамна суму 354 тис. грн. Також було виплачено 49 щомісячних стипендій – 30 стипендій спортсменам з олімпійських видів спорту, 15 стипендій спортсменам з неолімпійських видів спорту, 4 стипендії спортсменам з видів спорту для осіб з інвалідністю на загальну суму 2 646 тис. грн. Проводилася у 2024 році і фінансова підтримка громадських організацій спортивного профілю (35 федерацій, клубів, команд) на загальну суму 5 275 тис. грн.

Плани на 2025 рік: внесення змін до Програми розвитку фізичної культури та спорту Луцької міської територіальної громади на 2024–2027 роки щодо підтримки спорту військовослужбовців та ветеранів(заходи,змагання, спартакіадидля військовослужбовців та ветеранів); створення команд з видів спорту з військовослужбовців та ветеранів, які будуть представляти Луцьку міську територіальну громаду на обласних, всеукраїнських та міжнародних змаганнях; налагодження тісної співпраці з дитячо-юнацькими спортивними школами, освітніми, соціальними та громадськими організаціями фізкультурно-спортивної спрямованості, федераціями різних видів спорту, професійними командами, клубами щодо реалізації спільних спортивно-масових та інших заходів, організації дозвілля та реабілітації військовослужбовців та ветеранів, шляхом започаткування регулярного тренувального процесу із визначених видів спорту, адаптивних видів спорту та загальної фізичної підготовки; залучення соціально-відповідального бізнесу та розробка механізму підтримки учасників бойових дій, ветеранів шляхом надання їм можливості безкоштовно займатись у плавальних басейнах та тренажерних залах громади, як комунальної  так і приватної власності (механізм компенсації за послуги з міського бюджету); виплата щомісячних стипендій для видатних діячів і ветеранів фізичної культури та спорту; реалізація спільно з департаментом освіти пілотногомультиспортивного проєкту «Шляхчемпіонів» (створення спеціалізованих спортивних класів у період отримання учнями-спортсменами загальної середньої освіти у взаємодії з дитячо-юнацькими спортивними школами).

КЗ «Луцький МЦФЗН “Спорт для всіх”» організовує та проводить фізкультурно-оздоровчу та спортивно-масову роботу за місцем проживання населення (осередки, спортивні майданчики) з усіма категоріями громадян Луцької територіальної громади, зокрема соціально незахищеними верствами та особами з інвалідністю. Враховуючи інтереси різних верств населення, в осередках КЗ «Спорт для всіх» за місцем проживання із залученням досвідчених працівників організовано 33 фізкультурно-оздоровчих групи, в яких займається 448 осіб різного віку. З метою психологічної підтримки, розвантаження та допомоги під час повномасштабної війни, працівники Центру проводили спортивно-оздоровчі заходи, майстер-класи для дітей та молоді, які постраждали від російської агресії. Також провідні професіонали на постійній основі займаються оздоровчою фізкультурою з вихованцями ГО «Янголята» (діти з аутизмом), ГО «Джерело життя» (ДЦП), ВОГО «Даун-синдром», проводять інклюзивні заняття з футболу з учнями Луцького навчально-реабілітаційного центру.

Відповідно до календарного плану спортивно-масових і оздоровчих заходів міський центр «Спорт для всіх» у 2024 році організував та провів такі масові заходи: спортивно-патріотичні заходи з нагоди державних свят; спортивні заходи, майстер-класи з нагоди Дня Святого Миколая, різдвяно-новорічних і Великодніх свят; спортивно-патріотичний захід з дітьми-сиротами «Спорт, що об’єднує нас» з нагоди Дня прикордонника; «Літнє дозвілля – 2024» (серія спортивно-розвивальних заходів для дітей); спортивно-розвиваючі заходи до Дня захисту дітей; спортивні заходи в рамках реалізації соціального проекту «Активні парки – локації здорової України»; Фестиваль спорту «Тато, мама, я – активна сім’я»; змагання з видів спорту (футбол, волейбол, баскетбол, теніс настільний, шашки, шахи, дартс, флорбол); спортивні заходи з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку; спортивні заходи для дітей та молоді з інвалідністю «Ти зможеш, якщо зміг я!», «Повір у себе» (ГО «Інклюзивні студії», учні «Луцького навчально-реабілітаційного центру Луцької міської ради», ГО «Спілка батьків інвалідів з розладами аутичного спектру «Янголята», ГО «Джерело життя», ВОГО «Даун-синдром»); Фестиваль спорту серед молоді за програмою Всеукраїнських масових спортивних заходів для молоді «Здорова молодь – здорова нація», 8-ма річниця загальноміської акції «Ранкова гімнастика для всіх», VII Міжнародний фестиваль літньої Сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я», Фестиваль «Відкриті уроки футболу», турнір з риболовлі в с. Коршів, тренування з ампфутболу тощо. Всього в 2024 році Центром було проведено 140 заходів, в яких взяли участь 6 714 учасників, сума витрачених коштів – 58,5тис.грн (залучено і позабюджетні кошти в сумі39,4 тис. грн –благодійні фонди «Тільки разом», «Робимо добро дітям»).

У зв’язку із запровадженням воєнного стану роботи щодо розвитку спортивної інфраструктури були обмежені, однак було здійсненопоточні ремонти таких об’єктів: спортивний майданчик зі штучним покриттям за адресою: Київський майдан, 1, 3 (839,1 тис. грн); спортивний майданчик з поліуретановим покриттям на вул. Глушець (74,1 тис. грн); спортивний майданчик зі штучним покриттям за адресою: просп. Соборності, 37б (99,3 тис. грн).Всього було використано 1 012,5 тис. грн.

У подальшій роботі Центру заплановано на 2025 рік: залучати до рухової активності всі верстви населення Луцької міської територіальної громади (ВПО, ветерани, особи з інвалідністю); організовувати та проводити заняття з фізичної культури і спорту на спортивних майданчиках за місцем проживання з усіма категоріями населення; організовувати та проводити спортивно-патріотичні заходи, спортивно-масові заходи щодо популяризації військової служби; організовувати змістовне дозвілля дітей та молоді в канікулярний період впродовж року; популяризація та розвиток рухової активності громадян ЛМТГ в рамках Програми Президента України «Активні парки – локації здорової країни»; поточні та капітальні ремонти спортивних майданчиків на прибудинкових територіях.

Комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа № 3 Луцької міської ради»в 2024 році здійснював забезпечення навчально-тренувального процесу, участь в змаганнях, покращення матеріально-технічної бази спортивної школи.В основних навчально-тренувальних групах займається 189 спортсменів у5 відділеннях.Тренування здійснює 12 тренерів-викладачів, з яких 6 мають вищу категорію, 5 – другу категорію.В 2024 році4 вихованціКЗ входили до складу національних збірних команд України (важка атлетика). Було виконано 4 нормативиМайстра Спорту України, 19 спортсменів виконали розряд кандидатів у майстри спорту України, 24– І розряд, 69 спортсменів досягли рівня 2 та 3 дорослого розрядів.За обласним рейтингом спортивних досягнень серед ДЮСШ і СДЮШОР (І група) за 2023 рік з олімпійських видів спорту ДЮСШ № 3 зайняла 5 місце.Здобуто 4087,5 очок у всеукраїнському рейтингу серед олімпійських видівспорту(важка атлетика – 2523,5, легка атлетика – 1233, гімнастикахудожня – 331).Вихованці ДЮСШ № 3 3 рази ставали переможцями, 11 разів срібними та 11 разів бронзовими призерами чемпіонатів та кубків України (дорослі, молодь, юніори).В 16 чемпіонатах з видів спорту ДЮСШ № 3 взяли участь понад 1200 учасників, а загалом у заходах, що проводились на базі КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа № 3 Луцької міської ради» змагалось близько 3000 спортсменів.Витрати на навчально-спортивну роботусклали500 тис. грн.За кошти місцевого бюджету профінансовано поточні ремонті роботи вкорпусі № 1КЗ «ДЮСШ № 3» насуму290 тис. грн, закуплено спортивні тренажери на 98 тис. грн.За програмою ЕСКО встановлено два теплові насоси, що дозволить зменшити споживання електроенергії для обігріву спорткомплексу.Є потреба в оновленні та утепленні фасаду та заміні старих вікон в ігровому залі, проведенні поточного ремонту душової (1 поверх), продовженні ремонтних робіт у підвальному приміщенні (укриття). Також у планах раціональне облаштування території (нові місця для тренувань, спортивні споруди, діалог із зацікавленими особами, які можуть посприяти розвитку інфраструктури на взаємовигідних умовах).

У комунальному закладі «Дитячо-юнацька спортивна школа № 4 Луцької міської ради»функціонує 7 відділень (легка атлетика, футбол, футзал, велосипедний спорт, біатлон, лижні гонки, баскетбол) та навчається 221 учень. Тренерсько-викладацьку діяльність здійснюють11 тренерів-викладачів (3– вищої категорії; 4– першої категорії;1 – другої категорії).9 спортсменів здобули звання кандидата майстра спорту України; 5 спортсменів – І розряд; 26 спортсменів – ІІ та ІІІ розряди. 3 учні школи входять до складу національних збірних команд України (2 – велосипедний спорт, 1 – біатлон).За підсумками 2024 року на рахункушколи 6534 рейтингових очка (велосипедний спорт – 3937, біатлон – 920,5,легка атлетика – 919, футзал – 581,5, лижні гонки – 176).

Вагомих успіхів у 2024 році досягли вихованці відділення біатлону: Аліна Хміль посіла підсумкове 11 місце в індивідуальній гонці 10 км на IV Юнацьких зимових олімпійських іграх  - 2024 (19 січня – 01 лютого 2024 року у Південній Кореї); Михайло Хміль став п’ятим у спринтерській гонці Юніорського Кубку IBU (16-21.12.2024, м. Ріднау, Італія). Спортсмен відділення велосипедного спорту Марк Ковальчук 11 разів підіймався на найвищу сходинку п’єдесталу на чемпіонатах України з велосипедного спорту маунтенбайк серед юнаків 15-16 років за підсумками 2024 року. Юні футзалісти здобули «бронзу» чемпіонату України з футзалу сезону 2024 (категорія U13). За підсумками змагань спортсмени відділень школи неодноразово були чемпіонами та займали призові місця на міжнародних змаганнях, чемпіонатах України,  всеукраїнських змаганнях, міських чемпіонатах, відкритих кубках, турнірах за видами спорту. Загалом, взяли участь у 89 різних змаганнях та здобули 250 медалей (90 – І, 71 – ІІ, 89 – ІІІ), в тому числі – в 45-ти чемпіонатах і кубках України, здобувши 77 медалей (22 – І, 19 – ІІ, 36 – ІІІ).

Протягом звітного року були проведені та організовані наступні заходи: відкритий чемпіонат КЗ«ДЮСШ 4 Луцької міської ради» з футболу серед дітей 2011, 2013, 2015 років народження; відкритий чемпіонат КЗ«ДЮСШ №4Луцької міської ради» з біатлону серед юнаків та дівчат з дуельних перестрілок (пневматична гвинтівка); відкритий турнір КЗ«ДЮСШ 4 Луцької міської ради» з баскетболу серед дітей 2012-2013 років народження; турнір з мініфутболу серед дітей 2015 р. н., присвячений Дню Незалежності України; відкритий чемпіонат КЗ«ДЮСШ № 4 Луцької міської ради» з легкої атлетики серед юнаків та дівчат (2007-2011 р. н. і мол.); відкритий чемпіонат КЗ «ДЮСШ 4 Луцької міської ради» з легкої атлетики серед дітей 2011, 2012, 2013 років народження та молодших до Дня Святого Миколая; відкритий чемпіонат КЗ«ДЮСШ 4 Луцької міської ради» з мініфутболу серед дітей 2016, 2017 років народження; традиційний Різдвяний турнір з міні-футболу серед гравців 2016-2017 років народження.

Видатки на навчально-тренувальну та спортивну роботу у 2024 році становили500 тис. грн, на 170 тис. грн придбано спортивне обладнання та інвентар (велотренажер, баскетбольні м’ячі, футбольні форми, велосипеди та велозапчастини, лижі та запчастини до них, гантелі); проведено поточний ремонт коридору другого поверху (380 тис. грн).

Вихованці КЗ «Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву плавання Луцької міської ради» увійшли до складу національної збірної команди України з плавання(11 спортсменів).За результатами чемпіонатів України набрано 6901,5 залікових очок.49 спортсменів стали призерами та переможцями на чемпіонатах України, з них:1 місце – 8; 2 місце – 17; 3 місце – 24. Майстер Спорту України Кіх Артем здобув 2 золоті медалі на чемпіонаті України з пара плавання, 6 медалей на кубку України з пара плавання серед осіб з  УОРФ в м. Кам’янське та увійшов у резерв збірної України з плавання серед осіб з інвалідністю.Тренування здійснює 14 тренерів-викладачів, з яких 4 мають вищу категорію, 3 – першу категорію, 7 – другу категорію.Упродовж року було виконано нормативи: 1 – Майстер спорту України; 7 –  кандидати в Майстри спорту України; 9 – І спортивний розряд. На сьогодні в школі займаються 12 Майстрів спорту України та 23кандидатиу Майстри спорту України.

Школу було нагороджено кубками та грамотами за зайняте І місце в І групі серед ДЮСШ та СДЮСШОР Волині за підсумками обласних змагань 2023 року та І місце в І групі серед ДЮСШ та СДЮСШОР Волині за підсумками всеукраїнських та міжнародних змагань 2023 року.Гарбарчук Іван отримав нагороду в номінації «10 кращих спортсменів з олімпійських видів спорту за підсумками 2023 року».

Протягом року на базі школи відбувалися як внутрішні змагання, так і 5 обласних. Вперше на базі КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР» проведено чемпіонат Волинської області серед осіб з інвалідністю.В грудні проведено вже традиційний відкритий чемпіонат м. Луцьк з плавання «Новорічні призи Луцької міської ради».На базі КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР» відкрито 34 фізкультурно-оздоровчі групи, де мають змогу оздоровитися жителі Луцька; учасники бойових дій та члени їх сімей – на безкоштовній основі).У 2024 році у три зміни було оздоровлено 245 вихованців КЗ «СДЮСШОР плавання ЛМР».

Витрати на навчально-спортивну роботу за 2024 рік становили 500 тис. грн.Проведено регламентні ремонтні роботи в літній період; підготовлений проєкт вентиляції малої ванни басейну та розпочато роботу з її встановлення.Закуплено спортивний інвентар (медболи) на суму 21,5 тис. грн.

Комунальне підприємство «Стадіон Авангард». Підтримано проведення більше 45заходів, в яких взяли участь близько 7000 осіб. Найбільші з них: відкритий чемпіонат Луцька з легкої атлетики серед закладів вищої та фахової передвищої освіти; благодійний футбольний матч СК Волинь – Збірна артистів України; командний чемпіонат Волинської області з легкої атлетики серед дорослих, молоді та юніорів; чемпіонат України з легкої атлетики з бігу на 10000 м серед дорослих, молоді та юніорів; командний чемпіонат України з легкої атлетикисеред дорослих та молоді; чемпіонат України злегкоатлетичнихбагатоборств серед дорослих та молоді; чемпіонат України з легкої атлетикисеред осіб з порушенням слуху; командний чемпіонат України з легкої атлетикисеред юніорів; Всеукраїнський дитячий турнір з футболу «VolynCup пам’яті Віктора Чорнухи»; чемпіонат України з легкої атлетикисеред юнаків та дівчат 2007 р.н. та мол.;чемпіонат України з легкої атлетикисеред осіб з ураженням опорно-рухового апарату, порушенням зору та розумового і фізичного розвитку; чемпіонат Державної прикордонної служби України з легкої атлетикипам’яті героїв-прикордонників; благодійний футбольний матч «Там Там/СК Волинь – Ветерани ФК Рух Львів»; відкритий урок з футболу серед дітей за програмою Української асоціації футболу; благодійний футбольний матч «Там Там/Зірки ФК Волинь – Рух Медіа Тім».

У період з квітня по серпень 2024 року на базі КП «Стадіон Авангард» було забезпечено проведення навчально-тренувального збору з легкої атлетики Західного та Східного центру олімпійської підготовки, а також спортсменів Національної збірної України, котрі проходили підготовку для участі у Чемпіонатах Європи та Олімпійських іграх. Була надана можливість проведення на безоплатній основі навчально-тренувальних зборів та занять з фізичної культури та спорту для внутрішньо переміщених осіб та спортсменів легкоатлетів Донецького регіону, котрі проводили підготовку до Всеукраїнських та Міжнародних змагань.

Також були організовані роботи з плетіння маскувальних сіток для потреб ЗСУ у період з 12 вересня по 20 грудня 2024 року. Такі ініціативи мають на меті допомогти забезпечити військові підрозділи необхідними засобами маскування та підтримати обороноздатність країни під час воєнного стану.

Із 10.12.2024 організовано автомобільнупарковку на території комунального підприємства «Стадіон Авангард». Паркомісцяоблаштовані першочергово для потреб стадіону на час проведення спортивних змагань, масових, оздоровчих та культурних заходів – для розміщення автобусів, мікроавтобусів та власного транспорту учасників заходів, а також для відвідувачів стадіону, котрі мають відповідний абонемент для фізкультурно-оздоровчих занять.

У планах підприємства: оскільки зараз на стадіоні проводиться найбільше саме легкоатлетичних заходів (від тренувань місцевих шкіл до змагань всеукраїнського рівня), необхідно провестиремонт бігових доріжок, стрибкових ям, системи водовідведення, здійснити пониження огородження секторів та заміну сектору метання ядра.Також у планах:залучати до рухової активності всі верстви населення Луцької міської територіальної громади;організовувати та проводити масові оздоровчі, фізкультурні, спортивні, видовищні та інші заходи, що сприятиме формуванню здорового способу життя, всебічному та гармонійному розвитку населення Луцької міської територіальної громади;створювати комфортні умови, направлені на оздоровлення населення Луцької міської територіальної громади та надання йому ефективних послуг засобами фізичної культури та спорту;залучати спонсорські та благодійні кошти з метою підвищення якості надання послуг підприємством; покращувати матеріально-технічну базу підприємства; сприяти розвитку та популяризації видів спорту.