1. Головна
  2. Документи
  3. Звіт про роботу виконавчого органу
Чинний
Звіт про роботу виконавчого органу від 25.01.2024 м. Луцьк

Звіт про роботу департаменту соціальної політики Луцької міської ради протягом 2023 року

Прийом громадян

З метою забезпечення надання доступних та якісних послуг соціального характеру мешканцям міста прийом громадян та надання консультацій з питань соціального захисту здійснюється щоденно (крім вихідних) з 8.30 до 17.30 год. з перервою на обід за адресами: просп. Волі, 4а; вул. Бенделіані, 7; просп. Соборності, 18. Окрім цього, прийом громадян - мешканців населених пунктів старостинських округів громади здійснюється спеціалістами в п’яти віддалених робочих місцях департаменту соціальної політики в селах: Боголюби, Княгининок, Забороль, Жидичин, Прилуцьке.

Прийом громадян проводиться в зручний для них час при безпосередньому зверненні, що дає змогу позбавитись черг, скарг та невдоволення.

Громадяни міста мають  змогу здати документи у будь - якій  приймальні  департаменту незалежно від місця їх реєстрації та проживання. Працює телефон гарячої лінії (тел. 281 000).

У осіб з інвалідністю I групи (одиноко проживаючих громадян), які за станом здоров’я не можуть виходити за межі житла, спеціалістами здійснюється прийом документів на дому, за попереднім телефонним записом (тел. 284 161, 265 961). В такому порядку протягом 9 місяців 2023 року прийнято 36 заяв.

Впродовж 2023 року за призначенням державних соціальних допомог та житлових субсидій від жителів територіальної громади  надійшли  звернення щодо :

- призначення житлових  субсидій – 3010 звернень, в т.ч. - 2950 звернень на житлово- комунальні послуги та 60 - на тверде паливо та скраплений газ;

 - призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг - 1078 звернень;

- надання допомоги на проживання ВПО - 1595;

- складання акту встановлення факту догляду - 64;

- тимчасового безплатного розміщення ВПО 133 повідомлення власника житлового приміщення;

- щодо компенсації витрат за тимчасове безоплатне розміщення ВПО - 777 заяв;

- добровільного повернення коштів - 11;

- призначення  адресної грошової допомоги (за рахунок  коштів бюджету громади) - 124;

- видачі (продовження) посвідчення багатодітної сім’ї - 1127;

- проставлення штампу для отримання пільг в пенсійних посвідченнях для осіб з інвалідністю - 483;

- виплати допомоги  на поховання  - 221 заяви,  тому числі:

 осіб  окремої категорії - 159 заяв,

 поховання учасників бойових дій - 28 заяв,

  осіб, які не набули права на призначення пенсії - 24 заяви,

  осіб з інвалідністю  - 10 заяв;

- опрацювання документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги "муніципальна няня", сплаченої отримувачем цієї послуги – 124;

- надання одноразової матеріальної допомоги особам, постраждалим внаслідок підриву російською федерацією греблі Каховської гідроелектростанції - 62;

- скасування  дії довідки ВПО - 46.

Згідно з вимогами Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» надійшли звернення за призначенням різних видів допомог, а  саме:

- одноразової допомоги при   народженні дитини – 975,

- допомоги  по вагітності та пологах – 763,

- на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням -  130,

- на дітей одиноким матерям  - 715,

- допомога при усиновленні  - 6,

- допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною – 29.

За призначенням допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» звернулось  2 780 осіб.

Щодо отримання допомоги відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі,  яка проживає разом з особою з інвалідністю І та ІІ групи внаслідок психічного розладу» звернулось 453 особи.

Прийнято 319 заяв щодо призначення державної допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях.

Щодо призначення компенсації фізичним особам, які надають  соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі звернулося  454 особи.

Для призначення допомоги відповідно до Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю  з дитинства та дитині з інвалідністю»  звернулось 523 особи. Прийнято  документи щодо призначення  надбавки  на догляд від 158 заявників.

Стосовно призначення допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з  інвалідністю» за звітний період звернулось 297 осіб, із яких:

на догляд одиноким особам, яким виповнилось 80 і більше років - 64,

по втраті годувальника —67,

особам з інвалідністю загального захворювання —166.

Щодо призначення та виплати тимчасової  державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме,  звернулось 46 осіб.

На виконання постанови  Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 «Деякі питання    надання послуги з догляду за дитиною до трьох років “муніципальна няня”» прийнято 18 справ.

Згідно постанови  Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744  «Деякі питання  реалізації  пілотного проекту  з монетизації одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”» прийнято 785 заяв на отримання допомоги у монетизованій формі та 12 - на отримання натуральної допомоги.

    Надійшло 2 звернення щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.                                   

    Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014р. № 509 ”Про  порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи” видано 1616 довідок ВПО  та внесено зміни до 1775 довідок в Єдиній інформаційній базі даних внутрішньо переміщених осіб.

Прийнято  1595 заяв для виплати допомоги на проживання ВПО.  Видано  949 довідок внутрішньо переміщеним особам на  отримання гуманітарної допомоги.

Відповідно до норм постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1098 продовжено  виплату тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, 64-м особам.

Спеціалістами відділу прийому громадян підготовлено та направлено 1201 запит у різні організації та установи. 

Опрацьовано  599  довідок МСЕК та висновків ЛКК  для оформлення державних допомог.

Зареєстровано 5 688  замовлень  на видачу довідок про доходи громадян, про перебування на обліку, про внесення змін для призначення субсидій та інше.                                                        

Через електронний веб-портал Міністерства соціальної політики спеціалістами відділу прийому громадян прийнято та опрацьовано 54 звернення.

Зареєстровано  212 відмов від розгляду справ.

Працівниками відділу надано   42 319 консультацій.

Спеціалістами сектору верифікації відділу прийому громадян опрацьовано 167 рекомендацій Міністерства фінансів України щодо верифікації майна та транспортних засобів, за якими виявлено невідповідність інформації, на підставі якої призначено, нараховано та/або здійснено державні виплати громадянам.

Сформовано витяги з Реєстру майна, Єдиного реєстру МВС стосовно зареєстрованих транспортних засобів, витяги з Реєстру територіальних громад для звірки інформації  по 298 запитах.

Підготовлено акти для звірки інформації щодо транспортних засобів з даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів. За результатами опрацювання інформації спільно з Сервісним центром МВС у Волинській області сформовано відомості по 28 справах щодо 45 транспортних засобів.

За результатами верифікації та моніторингу правильності та повноти інформації, що надається заявником для призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям (з урахуванням доходів) було складено  16  актів, для призначення державних соціальних допомог внутрішньо переміщеним особам – 50 актів та 1 акт - по контрольних справах  (допомога на догляд).

За результатами звірки інформації було виявлено:

- 11 випадків, коли особами, які входять до складу сім'ї, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної соціальної допомоги здійснили купівлю житла, земельних ділянок,  транспортних засобів;

- 11 випадків, коли доходи отримані від продажу нерухомого майна, земельних ділянок,  транспортних засобів;

- 1 випадок, коли виявлено наявність у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартири, будинку);

- 2 випадки зміни сімейного стану, складу сім'ї, зареєстрованих осіб;

- 28 випадків смерті ВПО в період отримання державної виплати;

- 6 випадків виявлення у власності ВПО житлового приміщення (частини житлового приміщення);

- 3 внутрішньо переміщені особи здійснили операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти на суму, що перевищує 100,0 тис. грн.;

- задеклароване/зареєстроване місце проживання 9 ВПО-одержувачів допомоги на проживання не входить до Переліку територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих територій України.

З 01.09.2023 розпочав свою діяльність сектор сервісу ветеранів відділу прийому громадян. Протягом періоду діяльності спеціалістами сектору було прийнято:

500 звернень щодо оформлення пільг на оплату житлово-комунальних послуг від 434 учасників бойових дій, 29 осіб з інвалідністю внаслідок війни та 34 осіб з числа членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, 2 вдів ветеранів військової служби та 1 ветерана військової служби;

61 звернення для надання адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг та електричної енергії, із яких: 45 звернень членів сімей загиблих Захисників України та 16 звернень членів сімей зниклих безвісти військовослужбовців;

20 звернень щодо отримання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни;

17 звернень щодо видачі вкладок до посвідчень “Особа з інвалідністю внаслідок війни”;

4 звернення щодо видачі нового посвідчення “Особа з інвалідністю внаслідок війни” у зв’язку з втратою, непридатністю для користування;

20 звернень щодо отримання статусу члена сім’ї загиблого (померлого Захисника та Захисниці;

2 звернення щодо видачі вкладок до посвідчень Члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника та Захисниці”;

7 заяв щодо отримання допомоги на поховання померлих учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни;

220 заяв на забезпечення відпочинком з наданням психологічної реабілітації за кошти бюджету Луцької територіальної громади;

3 заяви на забезпечення навчанням для отримання професії водія осіб з числа ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) за рахунок коштів бюджету Луцької територіальної громади;

5 заяв щодо отримання послуг з соціальної та професійної адаптації за рахунок коштів державного бюджету;

3 заяви щодо виплати матеріальної допомоги на встановлення надгробка (пам’ятника) на могилах загиблих (померлих) військовослужбовців Луцької міської територіальної громади;

167 заяв щодо отримання грошової допомоги на лікування за рахунок бюджету Луцької територіальної громади;

5 заяв щодо розміщення фотографій на пам’ятному фотостенді «Герої небесної Сотні – Загинули за Єдність України»;

2 заяви на отримання соціальної допомоги дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, померли, зникли безвісти, є військовополоненими;

6 заяв щодо отримання одноразової матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії російської федерації проти України з обласного бюджету;

65 заяв щодо складання акту підтвердження факту проживання для підтвердження пільг на житлово-комунальні послуги.

Протягом періоду роботи сектору сервісу ветеранів у 2023 році 249 особам надано усні консультації в ході особистого прийому та 438 консультацій -  телефоном.

Робота з внутрішньо переміщеними особами

В умовах воєнного стану в департаменті соціальної політики організовано роботу щодо соціального захисту та підтримки внутрішньо переміщених осіб.

З метою їх інформування розроблено буклети, які постійно оновлюються, з переліком установ та організацій (медичні, освітні, інші комунальні заклади, благодійні організації тощо), у яких громадяни можуть отримати допомогу та вирішити свої проблеми.

Реєстрація внутрішньо переміщених осіб проводиться в департаменті соціальної політики, філіях департаменту та у п’яти віддалених робочих місцях, розташованих в старостинських округах громади.

Спеціалісти відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами визначають право щодо призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, опрацьовують реєстр відомостей на виплату, звернення щодо призначення та припинення допомоги через Портал Дія та заяви, надані при особистому зверненні, готують та затверджують  рішення про призначення допомоги.

Від початку року за призначенням допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам до департаменту соціальної політики Луцької міської ради звернулось 2410 осіб. Щодо 2254 осіб питання вирішено позитивно, відмовлено 156 особам.

  Всього згідно з даними Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС)  допомоги призначено:

  -за січень 2023 року 8 270 особам на суму  27 616 128,14 грн;

  -за лютий 2023 року 8360 особам на суму  27 395 000,00 грн;

  -за березень  2023 року 8000 особам на суму  25 612 031,02 грн;

  -за квітень 2023 року 7933 особам на суму  26 017 800,00 грн;

  -за травень 2023 року 7950 особам на суму  25 315 600,00 грн;

  -за червень  2023 року 7992 особам на суму  25 496 800,00 грн;

  -за липень  2023 року 7985 особам на суму  25413603,33 грн;

  -за серпень 2023 року 7115 особам на суму  22255000,00 грн;

  -за вересень 2023 року 7992 особам на суму  22107800, грн.;

  -за жовтень  2023 року  6917особам на суму  21 662 200,00 грн;

  -за листопад 2023 року  6913 особам на суму  21 770 000,00 грн;

  -за грудень 2023 року  6904 особам на суму  21 824 327,20 грн.

 

У зв’язку з набранням чинності постанови Кабінету Міністрів України від  11 липня 2023 № 709 “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб” змінено правила щодо визначення права на отримання допомоги ВПО для звернень, які надійшли після 01.08.2023. Відповідно, спеціалістами відділу було направлено :

  -16 запитів до будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю щодо 466  осіб;

  -32 запити до шкіл-інтернатів, закладів спеціалізованої освіти  військового спрямування щодо 171 дитини;

  -3 запити до Головне управління Національної поліції у Волинській області щодо 326 осіб;

  - 1 запит до Управління Служби безпеки України у Волинській області щодо 34 осіб;

- 3 запити до Державної прикордонної служби України  щодо 16 осіб;

  - 5 запитів до Міністерства соціальної політики України щодо 6 осіб;

  - 24 запити  до банківських установ щодо 39 осіб;

  - 22 запити до інших територіальних структурних підрозділів соціального захисту населення щодо 23 осіб.

Спеціалістами відділу опрацьовано 49 особових справ, у яких, згідно з даними Мінфіну, виявлено однакові записи з персональними даними особи, якій призначено допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам, за різними особовими справами.

  Розглянуто 743 письмових звернення щодо призначення допомоги та компенсації, із яких:

  - 396 звернення громадян;

  - 11 адвокатських запитів ;

  - 336 запитів від різних організацій, установ.

Протягом 2023 року в телефонному режимі та під час особистого прийому громадян надано 933 консультації.

Спеціалістами відділу було опрацьовано 524 акти перевірок  фактичного  місця проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб, складених посадовою особою ГУ Національної соціальної сервісної служби у Волинській області, у яких зафіксовано непідтвердження місця  фактичного проживання. За результатами проведеної роботи прийнято 273 рішення про припинення виплати допомоги на проживання на загальну суму 796,0 тис. грн.

        За результатами проведених перевірок достовірності наданої громадянами  інформації одержувачів допомоги на проживання внутрішньо переміщених осіб  спеціалістами виявлено надміру виплачених коштів по 220 особових справах в загальній сумі  1 800, 2 тис.грн.

        Спеціалісти відділу здійснюють перерахунок призначеної допомоги, визначають суму надміру виплачених коштів та на постійній основі проводиться контроль щодо повернення громадянами суми надміру виплачених коштів.

        Громадянами повернуто надміру виплачені кошти в обсязі 837, 5 тис. грн.

        По особових справах, у яких виявили недостовірні дані, спеціалісти відділу готують рішення про утримання надміру виплачених сум допомог, повідомлення про припинення допомоги на проживання ВПО, повідомлення про повернення надміру виплачених коштів, відповідно до п. 28 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332, інформують громадян засобами мобільного зв’язку  про тимчасове припинення надання допомоги.

Поряд із цим, спеціалісти відділу здійснюють розгляд, перевірку та внесення відомостей щодо власників житла, які тимчасово прихистили внутрішньо переміщених осіб, до єдиної інформаційно-аналітичної системи обліку даних, пов’язаних з компенсацією витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Опрацьовано 365 повідомлень власників житлових приміщень про безоплатне  тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, із яких по 363-х рішення прийнято позитивно, по 2-х  - відмовлено.

Всього зареєстровано 3925 звернень власників житлових приміщень, які протягом січня - листопада 2023  року тимчасово розмістили внутрішньо переміщених осіб щодо надання компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Позитивно питання вирішено по 3899 зверненнях , по 26-ти - відмовлено.

Здійснено розрахунок суми компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб :

- за грудень 2023 року щодо 383 власників житлових приміщень  на суму 985740,00 грн

- за січень 2023 року щодо 367 власників житлових приміщень  на суму 956760,00 грн.

- за лютий 2023 року  щодо 359 власників житлових приміщень на суму 832980,00грн.

- за березень 2023 року  щодо 372 власників житлових приміщень на суму 938100,00грн.

 - за квітень 2023 року  щодо 348 власників житлових приміщень на суму 412467,00грн.

- за травень 2023 року  щодо 338 власників житлових приміщень на суму 416661,70грн.

- за червень 2023 року  щодо 311 власників житлових приміщень на суму 372913,00грн.

 - за липень 2023 року  щодо 293 власників житлових приміщень на суму 362972,80грн.

- за серпень 2023 року  щодо 284 власників житлових приміщень на суму 354672,00грн;

- за вересень 2023 року  щодо 281 власників житлових приміщень на суму 339636,20грн;

 - за жовтень 2023 року щодо 285 власників житлових приміщень на суму 356813,70грн;

- за листопад 2023 року  щодо 287 власників житлових приміщень на суму 345056,70грн.

Одночасно, спеціалісти відділу по роботі з внутрішньо переміщеними особами щомісячно розглядають та перевіряють  звернення від власників приватних закладів щодо отримання компенсації на покриття додаткових видатків на оплату комунальних послуг приватних закладів, які обумовлені розміщенням в їх будівлях внутрішньо переміщених осіб на безоплатній основі.

2 приватних підприємства ( ПП “Тріада” та ТзОВ “Велнес груп”) подали:

24 повідомлення щодо розміщення  внутрішньо переміщених осіб  у будівлях приватної власності;

86 повідомлень про зміни щодо вільних місць у будівлях (приміщеннях) приватної власності для безоплатного  розміщення  внутрішньо переміщених осіб;

24 заяви;

24 акти;

інформацію щодо оплати за спожиті послуги по організаціях.

З метою забезпечення дотримання вимог бюджетного законодавства та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 11 березня 2022 року             «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації за спожиті комунальні послуги під час розміщення внутрішньо переміщених осіб у будівлях (приміщеннях) об’єктів державної, комунальної та приватної власності у період воєнного стану» зі змінами, спеціалістами відділу було здійснено перевірку  достовірності даних щодо факту проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб, зазначених у поданих заявах на отримання компенсації з оплати  комунальних послуг за період з березня 2022 року по квітень 2023 року в   таких закладах освіти міста:

  -Відокремлений структурний підрозділ “Технічний Фаховий коледж ЛНТУ”;     

  -ДПТНЗ “Луцьке вище професійне училище”;

  -Луцький центр професійно-технічної освіти;

  - КЗЗО “Луцький ліцей №28 Луцької міської ради.

  Спеціалісти відділу опрацьовують щоденні, щотижневі, щомісячні, щоквартальні  звіти, контролі, моніторинги,  забезпечують подання інформації   опитувальників  для Coogle-форм, готують публічну інформації для жителів громади щодо змін в законодавстві.

  Створені та підтримуються програми: Єдина інформаційна система соціальної сфери (ЄІССС), Єдина інформаційно-аналітичної системи обліку даних. Окрім цих програм, в роботі відділу використовуються:  “Єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб”, “Електронний реєстр звернень громадян”, ACKOD, ACOPD/KOMTEX, “Реєстр Луцької територіальної громади”, “Місцевий обчислювальний центр”, “Інтегрована інформаційна система “Соціальна громада”, Державний реєстр прав на нерухоме майно.

  Окрім того, спеціалісти відділу залучені до роботи, пов’язаної  із набранням   чинності постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 “Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України”, а саме :

  - здійснюють підготовку та формування паперових особових справ одержувачів житлових субсидій та пільг для передачі до Пенсійного фонду України ;

  - надають інформацію на запити Головного управління Пенсійного фонду України щодо повернення отримувачами субсидій та пільг сум надміру виплачених коштів;

  - формують акти передачі паперових та електронних  особових  справ ;

  - видали 454 довідки про грошовий еквівалент пільг для призначення державних допомог;

  - видали 17 довідок про грошовий еквівалент пільг за 2022 рік для оформлення декларацій.

 Державні соціальні допомоги

Упродовж 2023 року 22741 одержувачу призначено та виплачено державних соціальних допомог на загальну суму 424 895,2  тис. грн.

Згідно з Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» призначено 10 137 допомог, а  саме:

- одноразова допомога при   народженні дитини                        - 8402

- допомога  по вагітності та пологах                                             - 820

- на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням                - 213

- на дітей одиноким матерям                                                         - 646

- допомога при усиновленні                                                           - 25

- допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною                     - 31

Сім’ям  з  дітьми  нараховано  та  профінансовано  допомог  на  суму 109 013,7  тис. грн. 

Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» 1 998 сім’ям було призначено та виплачено допомогу на суму 47 882,8 тис. грн.

Виплату допомоги, призначеної згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 «Про надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І та ІІ групи» 576 особам профінансовано в сумі 12 653,7 тис. грн. 

4083 особам  було призначено та виплачено допомогу відповідно до Закону України  «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю  з дитинства та дитині з інвалідністю»  на суму  155 770,1 тис. грн.

Призначено та виплачено 163 компенсаційних виплати по догляду за особою з інвалідністю І групи або пристарілою особою старше 80-річного віку, що потребує постійного стороннього догляду,  в сумі 101,8 тис. грн.

За звітний період фахівцями відділу державних допомог 1757 сім'ям призначено допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та особам з інвалідністю», із яких: допомога на догляд одиноким особам, яким виповнилось 80 і більше років - 608, по втраті годувальника - 324, особам з інвалідністю загального захворювання - 825. Допомог призначено на загальну суму 32 586,5 тис. грн.

         У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2006     № 189 «Про затвердження Порядку призначення та виплати тимчасової                                    державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме»,  призначено та профінансовано тимчасову державну допомогу 81 сім’ї на загальну суму  2 251,1 тис. грн.

         Сімом прийомним сім’ям та чотирьом сім’ям будинку сімейного типу призначена соціальна допомога та грошове забезпечення  (постанова Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 81 «Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» та виплачена у сумі 3 730,2 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.09.2020             № 859 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі», була призначена  компенсація 486 фізичним особам, які надають соціальні послуги, в сумі 4 817,6  тис. грн.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1098 “Про затвердження Порядку призначення тимчасової  державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату”,  призначена та виплачена тимчасова допомога 20 особам на суму 782,7 тис. грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 № 417 “Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми” за 2023 рік надійшло 2 звернення на суму 13095,00 грн.

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2018 № 512 “Про затвердження Порядку надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”, в департаменті видали 11 пакунків малюка. 

         Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 р. № 744 “Деякі питання реалізації пілотного проекту з монетизації одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка»”  грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» призначено 1702 особам.                                                                                                                              

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 92 “Про затвердження Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»”, таке відшкодування отримують 10 осіб.

1704 особам, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2019 року № 250 «Про затвердження Порядку виплати допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях», призначено та виплачено допомогу в сумі 42 210,6 тис. грн.

          У відділі проводиться робота по формуванню інформаційної бази системи персоніфікованого  обліку одержувачів допомог. Протягом звітного періоду відкрито і заповнено 380 електронних анкет одержувачів допомог.  Щомісячно подається звіт до Головного управління Пенсійного фонду України в Волинській області щодо кількості одержувачів допомог та суми сплати страхових внесків. Така робота проводиться для того, щоб особам, які здійснюють догляд за дитиною до 3-х років, дитиною з інвалідністю до 18 років чи за особою з інвалідністю І групи або особам старше  80 років, які за медичним висновком потребують постійного стороннього догляду, вказаний термін був  зарахований до страхового стажу.

         Постійно проводиться робота щодо виявлення надміру виплачених коштів, які підлягають поверненню в державний бюджет, згідно з чинним законодавством. Всього повернуто 2 161,0 тис. грн, із яких за вказаний період – 612,3 тис. грн.

Створена та підтримується облікова база отримувачів державних соціальних допомог на основі автоматизованої системи обробки документації АСОПД/КОМТЕХ. Постійно надаються консультаціії особисто та в телефонному режимі. Спеціалісти відділу використовують наступні програмні комплекси: електронний реєстр звернень громадян, «Е-Малятко «Допомога при народженні дитини», «Допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях», «Е-послуга «Муніципальна няня», Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», програмний комплекс «Інформаційно-аналітична система «Соціальна громада», АSОPD/КОМТЕХ, АСКОД, ЄІССС.

Спеціалістами відділу постійно опрацьовуються рекомендації відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат».

Упродовж звітного періоду спеціалістами відділу  3 629  одержувачам допомог підготовлено довідки про факт перебування на обліку, 1874 довідок про доходи, видано 712  посвідчень особам з інвалідністю.                              

Соціальний захист пільгових категорій громадян

Протягом 2023 року спеціалістами відділу по роботі з пільговими категоріями громадян:

  • видано посвідчення 1522 особам, в тому числі: 57 – ветеранам праці; 65 - для громадян, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи (із яких 37 – дітям); видано (продовжено дію) 699 посвідчень батьків з багатодітної сім’ї, 1356 - дитини з багатодітної сім’ї;

  • 18 учасникам бойових дій виплачено щомісячну стипендію на суму 205,0 тис. гривень;

  • 24 ветеранів ОУН-УПА на суму 128,0 тис. грн;

  • для 5 сімей загиблих воїнів в Афганістані виплачено одноразову грошову допомогу на загальну суму 50,0 тис. грн;

  • 3 особам виплачено державної іменної стипендії на суму 56,5 тис. грн;

  • виплачено матеріальну допомогу ветеранам до Дня пам'яті жертв ІІ світової війни на загальну суму 19,0 тис. грн;

  • 9 довгожителям громади виплачено матеріальну допомогу на суму 18,0 тис. грн;

  • 20 особам виплачено одноразову грошову допомогу до Дня пам’яті жертв нацистських переслідувань на суму 20,0 тис. грн;

  • 28 особам виплачено одноразову грошову допомогу до Дня пам’яті жертв політичних репресій в Україні насуму 28,0 тис. грн;

  • особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, виплачено одноразову матеріальну допомогу з нагоди відзначення 37-ї річниці Чорнобильської катастрофи на загальну суму 60,0 тис грн;

  • 32 ювілярам виплаченоматеріальну допомогу у зв’язку з відзначенням особистого ювілею на суму 32,0 тис. грн.;

  • виплачено соціальну стипендію на суму 22 039, 9 тис. грн;

  • виплачено щомісячну грошову допомогу 6 дітям-сиротам та особам з числа дітей-сиріт, які навчаються в закладах вищої освіти ІІІ-ІV рівня акредитації, на суму 26,5 тис. грн;

  • 431 особам з інвалідністю виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування на загальну суму 257, 7 тис. грн;

  • виплачено компенсацію за належне для отримання жиле приміщення для членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю із числа учасників бойових дій на території інших держав для 4 осіб на суму 6 584,2 тис. грн;

  • виплачено   компенсацію  взамін санаторно-курортної путівки для 30 осіб з інвалідністю  загального захворювання  та з дитинства на загальну суму –  15,0 тис. грн;

  • надіслано 473 повідомлення про поновлення медичної довідки для забезпечення санаторно-курортним лікуванням;

  • видано направлень на оформлення санаторно-курортних карток – 28 особам;

  • видано 42 направлення на обстеження лікарсько-консультаційною комісією для отримання автомобіля на пільгових умовах та скеровано листів про необхідність проходження ТМСЕК чи переоформлення автомобіля;

  • направлено на оздоровлення до «Міжнародного дитячого центру «Артек» 59 дітей пільгових категорій;

  • виплачено одноразову матеріальну допомогу з нагоди Міжнародного дня жестових мов для 30 осіб з вадами слуху на загальну суму 30 ,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову матеріальну допомогу з нагоди Міжнародного дня ветерана для 125 осіб на суму 125,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову грошову допомогу з нагоди Дня білої тростини для 34 осіб з інвалідністю зору на суму 34,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову грошову допомогу з нагоди 81-ї річниці утворення Української Повстанської Армії для 14 осіб на суму 14,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову грошову допомогу до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні 1932-1933 років на суму 18,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову грошову допомогу до Міжнародного дня людей з інвалідністю на суму 110,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову матеріальну допомогу до дня ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС для 50 осіб на суму 50,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову грошову допомогу 4 заслуженим донорам України (до Дня донора) на суму 4,0 тис. грн;

  • виплачено одноразову матеріальну допомогу переможцям, призерам загальнодержавних та міжнародних змагань із числа осіб з інвалідністю за результатами виступів у попередньому році для 7 осіб на суму 7,0 тис. грн;

  • відшкодовано вартість проїзду 16 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму – 13,2 тис. грн;

  • призначено та виплачено щомісячну грошову компенсацію вартості продуктів харчування для 777 громадян, з числа осіб 1 та 2 категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  на суму 3 543,8 тис. грн;

  • призначено та виплачено щомісячну грошову компенсацію для 23 дітей: тих, які навчаються в загальноосвітніх школах, училищах, розташованих на територіях радіоактивного забруднення та дітей, які отримали інвалідність внаслідок Чорнобильської катастрофи, на суму 41,5 тис. грн;

  • призначено та виплачено допомогу по втраті годувальника 7 дружинам померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою, на суму 53,1 тис. грн;

  • призначено та виплачено  одноразову компенсацію за шкоду, заподіяну здоров'ю, 2 учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які стали особами з інвалідністю внаслідок Чорнобильської катастрофи  на суму 568,8 гривень;

  • призначено та виплачено одноразову компенсацію при встановленні 1 дитині інвалідності, пов'язаної з Чорнобильською катастрофою на суму 1,3 тис. грн;

  • призначено та виплачено допомогу на щорічне оздоровлення для 196 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи  на суму 20, 5  тис. грн;

  • виплачено щомісячну допомогу 12 особам з інвалідністю з пересадженими органами (в т.ч. дітям) на суму 125,0 тис. грн;

  • виплачено щомісячну допомогу сім'ям, які виховують 2-х дітей з інвалідністю на суму 162,0 тис. грн;

  • виплачено допомогу сім'ям в яких дітей з інвалідністю виховують батьки з інвалідністю 1,2 групи на суму 23,0 тис. грн;

  • прийнято заяв, призначено та відшкодовано коштів за пільгове медичне обслуговування від 616 осіб на загальну суму 1 085,2 тис. грн;

  • прийнято 210 заяв та призначено адресну грошову допомогу пільговим категоріям громадян для придбання лікарських засобів, препаратів та виробів медичного призначення на суму 1 836,2 тис. грн;

  • виплачено адресну грошову допомогу на оплату ЖКП, електричної енергії для 903 громадян на суму 7 828,8 тис. грн.

  • відшкодовано витрати за надані телекомунікаційні послуги для пільгової категорії громадян на суму 712,4 тис. грн.

Прийнято заяв:

- на виплату одноразової допомоги при встановленні інвалідності внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС від 1 особи;

- на оздоровлення дітей пільгових категорій від 67 осіб;

- на отримання санаторно-курортних путівок від 184 осіб з числа ветеранів війни, осіб з інвалідністю та 5 заяв від осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- на забезпечення автомобілем від 7 осіб;

- на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (в т.ч. виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації) – 899. 

         Видано 29 технічних засобів реабілітації з числа повернутих.

Забезпечено ведення обліку та формування пакетів документів для надання  дітям з інвалідністю та особам з інвалідністю реабілітаційних послуг у реабілітаційних установах. Протягом 2023 року від законних представників дітей з інвалідністю прийнято 167 заяв.

Укладено 89 договорів на проходження курсу реабілітації в реабілітаційних установах України дітьми з інвалідністю на суму 1 734,7 тис. грн, для 78 дітей з інвалідністю видано направлення для проходження комплексної реабілітації у Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації «Пролісок».

Забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 35 осіб, із яких:

- 8 осіб з інвалідністю загального захворювання та з дитинства за  кошти державного бюджету на загальну суму 110,9 тис. грн.;

- 27 ветеранів війни за кошти місцевого бюджету на суму – 492, 9 тис. грн.

 Соціальний захист ветеранів та членів їх сімей

 

Протягом 2023 року спеціалістами відділу по роботі з ветеранами війни та членами їх сімей:

- прийнято звернення щодо призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг від 119 учасників бойових дій, 15 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 16 осіб з числа членів сімей загиблих(померлих) ветеранів війни та 1 члена сім’ї зниклого безвісти;

- прийнято 238 звернень від членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та зниклих безвісти для надання адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг та електричної енергії;

- видано 128 посвідчень “Особа з інвалідністю внаслідок війни”, 77 вкладок до посвідчень, 78 нагрудних знаків “Особа з інвалідністю внаслідок війни” та  32 листи талонів на пільговий проїзд, надано статус “Особа з інвалідністю внаслідок війни” 84 особам;

- видано 126  посвідчень “Член сім’ї загиблого (померлого), 13 вкладок до них та 28 довідок про встановлення статусу дітям;

- проведено виплату одноразової матеріальної допомоги з бюджету Луцької територіальної громади 57 військовослужбовцям, що уклали контракт зі Збройними Силами України через ОМТЦК та СП, на суму 285,0 тис. грн.;

- прийнято заяви від 13 осіб  на  забезпечення санаторно-курортним лікуванням за рахунок коштів державного бюджету;

- прийнято заяви від 467 осіб на забезпечення відпочинком з наданням психологічної реабілітації за кошти бюджету  Луцької територіальної громади;

- забезпечено відпочинком з наданням психологічної реабілітації за кошти бюджету  Луцької територіальної громади  233  особи на загальну суму  3715,2 тис. грн;

- прийнято заяви від 20 осіб на забезпечення навчанням  осіб з числа ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) за рахунок коштів бюджету Луцької територіальної громади;

- прийнято заяви від 41 особи з числа ветеранів війни на забезпечення профадаптацією за рахунок коштів державного бюджету;

- забезпечено   профадаптацією за рахунок коштів державного бюджету 35 осіб з числа ветеранів війни та членів їх сімей на загальну суму 392,6 тис грн ;

- забезпечено навчанням за рахунок коштів міської територіальної громади 13 осіб з числа ветеранів війни та членів їх сімей на загальну суму  136,7 тис грн.;

- надано грошову допомогу  на лікування за рахунок  бюджету  Луцької міської територіальної громади  525 особам на загальну суму 1845,0 тис. грн.;

- виплачено  грошову допомогу на 213 дітей з 161 сім'ї загиблих (померлих), зниклих безвісти, військовополонених на загальну суму 5 396,0 тис. грн., в межах Програми соціальних виплат дітям;

- прийнято документи від 166 осіб для надання матеріальної допомоги (100 тис. грн) за рахунок коштів обласного бюджету сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали участь у відбитті військової агресії Російської Федерації проти України;

-  сформовано та передано  121  висновок з фотографіями до департаменту культури Луцької міської ради з метою розміщення світлин на пам'ятному фотостенді "Герої Небесної Сотні — Загинули за Єдність України";

 - виплачено адресну грошову допомогу 154 сім`ям загиблих (померлих) ветеранів війни на загальну суму 1 540,0 тис. грн ( по 10,0 тис грн на   сім’ю);

- виплачено допомогу до Дня матері 145 матерям загиблих (померлих) ветеранів війни на суму 290,0 тис. грн;

- проведено виплату компенсації витрат на автомобільне паливо одній  особі, якій присвоєно звання Герой України  з врученням ордену “Золота Зірка”;

- виплачено одноразову матеріальну допомогу на встановлення трьох пам’ятників на могилах загиблих (померлих) на загальну суму 190, 3 тис. грн;

- проведено виплату матеріальної допомоги 3 родинам загиблих під час ракетного обстрілу "СКФ Україна" на загальну суму 600, 0 тис. грн.;

- проведено виплату коштів  співфінансування для придбання житла 1 особі на суму 538,7 тис. грн відповідно до Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО/ООС та членів їх сімей.

Організація надання соціальних послуг та нагляд за призначенням пенсій

Протягом 2023 року спеціалістами відділу з організації надання соціальних послуг та нагляду за  призначенням  пенсій перевірено 4 559 електронних  пенсійних справ та складено 12 актів перевірки правильності призначення (перерахунку) та виплати пенсій.

У 183 пенсійних справах виявлено порушення чинного пенсійного законодавства. Загальна сума коштів, недоплачених пенсіонерам при призначенні (перерахунку) пенсій становить 182 412,08 грн, надміру виплачених 33 885,43 грн, 9 пенсійних справ не опрацьовано.

Від громадян прийнято та опрацьовано 608 заяв на обслуговування територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади. Підготовлено 612 проєктів рішень про надання/відмову в наданні соціальних послуг. Всі рішення затверджено.

Крім того, направлено до департаменту соціальної та ветеранської політики Волинської обласної державної адміністрації 31 клопотання з документами для влаштування осіб до Луцького геріатричного пансіонату та спеціалізованих психоневрологічних закладів.      

З метою адресності надання соціальних послуг сформовано 897 довідок про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, 1799 довідок  з Державного реєстру прав на нерухоме майно отримувачів соціальних послуг. Надіслано запити до департаменту державної реєстрації про внесення даних  до Реєстру територіальної громади даних на 81 особу.

14-х осіб, які опинились в складних життєвих обставинах та звернулись на гарячу лінію департаменту соціальної політики, було взято на облік до територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади або забезпечено продуктовими наборами та речами домашнього вжитку.

       Розроблено та впроваджено на місцевому рівні реєстр одержувачів соціальних послуг, які обслуговуються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади. На даний час проводиться наповнення зазначеного реєстру, внесено дані 2 392 одержувачів соціальних послуг, 116 осіб знято з обліку у зв’язку зі смертю та з інших причин. 

На виконання статті 14 Закону України «Про соціальні послуги» для визначення потреб мешканців Луцької територіальної громади в соціальних послугах оновлено опитувальник та розміщено на інтернет-ресурсах. За результатами проведення опитування громадян щодо потреб населення громади у соціальних послугах було визначено потреби населення у соціальних послугах на 2023 рік.

Крім того, з метою інформування мешканців громади про соціальні послуги, які надаються в громаді,  спеціалістами відділу розроблено інформаційні буклети та плакати.

В межах визначених повноважень за 2023 рік розглянуто та надіслано відповіді на 1614 листів. Розглянуто звернення 155 громадян до Луцької міської ради, департаменту соціальної політики з питань пенсійного забезпечення, надання соціальних послуг та надано індивідуальні інформаційно-роз’яснювальні письмові відповіді 155 особам.

        Для забезпечення прав недієздатних та обмежено дієздатних осіб та контролю за виконанням обов’язків опікунів  наповнено Реєстр особових справ недієздатних та обмежено дієздатних осіб, внесено 296 даних про недієздатних осіб та знято з обліку 26 осіб.  Надіслано 388 смс-повідомлень опікунам щодо подання звітів про виконання ними обов’язків над недієздатними особами та надіслано 235 листів опікунам про необхідність подання звіту про виконання ними опікунських обов’язків. Прийнято 248 звітів про виконання обов’язків опікуна/піклувальника та внесено в Реєстр.

        Проведено 4 засідання опікунської ради з питань забезпечення повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування). За результатами засідань надіслано 37 листів до опікунів та установ. 22.05.2023 проведено робочу зустріч із представниками управління Державної міграційної служби України у Волинській області, Державної прикордонної служби України, Головного управління Пенсійного фонду України  у Волинській області та обговорено питання захисту особистих і  майнових  прав  та  інтересів  повнолітніх  осіб, які за станом здоров'я  не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати свої обов'язки, коли місце проживання / перебування опікунів (піклувальників) та їх підопічних невідоме.

         Спеціалісти відділу взяли участь в розробці договору надання паліативної соціальної та медичної послуги дітям з інвалідністю віком від 3–х до 18 років та дітей з захворюваннями, що обмежують життя, або з захворюваннями, що загрожують життю, віком від 3-х до 18 років, який підписано 03.03.2023 між департаментом соціальної політики, КП "Луцька міська дитяча поліклініка" та територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади.

Крім того, на виконання умов договору про співпрацю з надання паліативної соціальної та медичної допомоги КП ”Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади”, департаментом соціальної політики та територіальним центром соціального обслуговування громадян (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади проводиться виявлення осіб, які потребують цієї допомоги. На даний час послугами паліативної допомоги  користується 94 особи.

         Спеціалістами відділу було підготовлено проект розпорядження Луцького міського голови від 08.02.2023 № 30 ”Про комісію для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг” ,  яким затверджено Положення про цю комісію та її персональний склад.

          Згідно з вищезазначеним Положенням проведено 457 обстежень та підготовлено 457 проєктів висновків про результати комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг,  для подальшого прийняття рішення про призначення компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі. Проведено 58 засідань комісії.

          У зв’язку з агресією російської федерації та введенням воєнного стану в країні було внесено зміни до рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 28.12.2021 № 1081-1 ”Про затвердження переліку соціальних послуг, що надаватимуться структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади” в частині розширення переліку пільгових категорій отримувачів соціальних послуг за рахунок коштів бюджету Луцької міської територіальної громади (рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 12.04.2023 № 212-1). З метою підвищення рівня соціальної захищеності одиноких, малозабезпечених мешканців міської територіальної громади, сімей учасників АТО/ООС, а також сімей, які опинились у складних життєвих обставинах було підготовлено проєкт розпорядження міського голови від 02.08.2023 № 244 ”Про безкоштовне забезпечення дров’яною продукцією мешканців Луцької міської територіальної громади на опалювальний сезон 2023/2024 років”.

          Згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 06.10.2021                   № 1040 ”Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі” видані направлення на навчання з догляду 2 особам та включено до  Переліку фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, 3 особи.

         18.05.2023 проведено робочу зустріч з питань організації виконання вимог Порядку організації надання деяких соціальних послуг з догляду та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2023 року № 438 (далі - Порядок).

         У заході взяли участь представники департаменту соціальної політики, Головного управління Пенсійного фонду у Волинській області, управління охорони здоров’я Луцької міської ради та територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади. Під час заходу обговорено питання налагодження співпраці та напрацьовано алгоритм дій відповідальних за надання деяких соціальних послуг з догляду та медичних послуг потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що передбачений Порядком. На виконання вимог Порядку організовано проведення оцінювання фахівцем із соціальної роботи потреб 19 потерпілих в наданні соціальних послуг з догляду.

Спеціалістами відділу проведено оцінювання потреб 37 потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. За результатами проведеної роботи 14 осіб виявили бажання отримувати компенсацію у грошовій формі за надання соціальних послуг з догляду членом сім’ї та 1 особа подала заяву про виплату компенсації за надання послуги з побутового обслуговування, 2 особи подали заяви про надання соціальної послуги натуральної допомоги.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України ”Деякі питання реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах” від 21.03.2023 № 248 проведено роз’яснювальну роботу серед внутрішньо переміщених осіб щодо можливості надання соціальних послуг ”підтримане проживання”, “надання притулку”, “стаціонарний догляд”, “соціальна адаптація” в Спеціалізованому Трускавецькому санаторії  ”Батьківщина” та Спеціалізованому Миргородському санаторії “Слава”. Направлено клопотання та відповідні документи до Волинської обласної державної адміністрації щодо 4 осіб.             

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 № 70 Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю” прийнято 42 рішення про надання соціальної послуги перекладу жестовою мовою громадською організацією Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху Українське товариство глухих за кошти бюджету громади.

Відповідно до наказу директора департаменту соціальної політики від 07.04.2023 № 16/11.12-1 ”Про уповноважених осіб за прийняття рішення та внесення відомостей до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг” спеціалістів відділу визначено  уповноваженими особами за прийняття, перевірку документів та внесення відомостей про надавачів соціальних послуг до Реєстру. Розглянуто документи 5 надавачів соціальних послуг та внесено відомості про них до Реєстру.

         Одночасно з цим спеціалістами відділу проводиться робота з виявлення та реєстрації надавачів соціальних послуг недержавного сектору. На адреси громадських організацій надіслано 33 листи з роз'ясненнями щодо норм чинного законодавства про соціальні послуги та порядок їх надання.

   

   Робота зі зверненнями громадян

 

Загальний відділ департаменту соціальної політики  працює в системі електронного документообігу «АСКОД», де протягом 2023 року зареєстровано:

5663 листів вхідної кореспонденції;

18941 листів вихідної кореспонденції;

3046 листів внутрішньої кореспонденції.

Спеціалістами відділу прийнято та зареєстровано 1067 довідок МСЕК.

У зв’язку зі зміною місця проживання одержувачів державних допомог департаментом отримано156 особових справ та надіслано до інших управлінь соціального захисту 101 особова справа одержувачів державних допомог.

За 2023 рік спеціалістами відділу складено та опрацьовано 7916 актів матеріально-побутових умов жителів громади для розгляду на комісії з питань надання грошової допомоги мешканцям Луцької міської територіальної громади.

Загальний відділ здійснює контроль за дотриманням працівниками департаменту виконавської дисципліни. Інформація подається вчасно, згідно з встановленими термінами.

За 2023 рік до загального відділу департаменту надійшло  1168 звернень,  із яких: безпосередньо до департаменту - 408 звернень (в т.ч. 33 - електронні звернення); через структурні підрозділи Луцької міської ради та Волинської обласної державної адміністрації - 760 звернень.

За звітний період департаментом було прийнято та оброблено 108 287 послуг (із яких 17 369 послуг надійшло до виконавчого органу через систему електронного документообігу), які стосувалися питань надання матеріальної допомоги на лікування та вирішення соціально-побутових питань, призначення державних соціальних допомог, нарахування компенсації витрат особам, які розмістили внутрішньо переміщених осіб, оздоровлення дітей, видачі посвідчення батьків багатодітної сім’ї/посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, видачі довідок про перебування на обліку в департаменті, тощо.

   Протягом 2023 року відбулося 24 засідання комісії з питань надання грошової допомоги мешканцям Луцької міської територіальної громади, на яких  розглянуто 11 627 звернень/послуг, (11 519 – щодо виділення грошової допомоги, 108 – про підтвердження права видачі посвідчень на безкоштовний проїзд в автобусах на міських та/або приміських автобусних маршрутах).

 За результатами розгляду звернень вищезазначеною комісією за кошти бюджету громади надано грошову допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових проблем 11 372 громадянам на суму 18 813,0 тис. грн (1 845,0 тис. грн – в межах Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2021-2023 роки, 16 968,0 тис. грн – в межах Програми соціального захисту населення Луцької міської територіальної громади на 2023-2025 роки), підтверджено право на видачу посвідчення для безкоштовного проїзду в маршрутних таксі 66 громадянам.

Із 1168 звернень, що надійшли до загального відділу департаменту: надано роз’яснення по 771 зверненню, питання вирішено позитивно по 322 зверненнях, відмовлено по 12 , 1 звернення повернуто авторові відповідно до ст. 5 і ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», 4 звернення – не підлягає розгляду відповідно до ст. 8 і ст. 17 Закону України «Про звернення громадян», 4 звернення переслано за належністю відповідно до ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», на контролі знаходиться 54 звернення, що чекають остаточної відповіді.

До департаменту соціальної політики надійшло 6 депутатських звернень (4 звернення – від депутатів Луцької міської ради, 2 звернення – від Народних депутатів України) щодо надання грошової допомоги на лікування; виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення члену сім’ї загиблого військовослужбовця ЗСУ; призначення житлової субсидії та вирішення питання проживання внутрішньо переміщених осіб.

          Протягом звітного періоду до департаменту надійшло 43 інформаційних запитів (16 запитів – на ім’я директора департаменту, 27 запитів – через інші органи державної виконавчої влади та місцевого самоврядування), які стосувались питань:

про житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб;

про пільговий проїзд в громадському транспорті;

про стан виконання рішень суду;

про видачу талонів на харчування для внутрішньо переміщених осіб;

щодо відшкодування коштів за послуги зв’язку;

щодо відшкодування витрат власникам житла, що розмістили внутрішньо переміщених осіб;

про акт обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, який було складено спеціалістами департаменту соціальної політики;

про сайт департаменту соціальної політики та фінансування його утримання;

щодо санаторно-курортного оздоровлення мешканців громади;

питання закупівель, тощо.

          На особистому прийомі громадян директором департаменту соціальної політики та його заступниками за 2023 рік було прийнято 80 осіб. Основними питаннями, по яких зверталися громадяни були: призначення та виплата державних соціальних допомог та субсидій; питання отримання продуктових наборів; надання допомоги внутрішньо переміщеним особам; забезпечення санаторно-курортним лікуванням; надання матеріальної допомоги, компенсацій та пільг окремим категоріям громадян, тощо.

         У зв’язку із карантинними обмеженнями, спричиненими поширенням коронавірусної інфекції та на виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» (в частині проведення особистих прийомів), Указу Президента України від 07.02.2008 № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» в департаменті соціальної політики з 2021 року запроваджено проведення особистих прийомів громадян в режимі онлайн директором та заступниками директора департаменту для спілкування з мешканцями Луцької міської територіальної громади (наказ директора департаменту від 30.12.2020 № 27/11.13-2). Для вирішення питань соціального захисту в режимі «прямих телефонних ліній» з директором та заступниками директора департаменту, громадянам необхідно попередньо записатися за номерами телефонів: (0332) 724 164 або (0332) 284 180.

Протягом звітного періоду працівниками департаменту соціальної політики через засоби масової інформації активно проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота з питань соціального захисту населення. Зокрема, інформація була розміщена на стендах приміщення департаменту соціальної політики та громадських приймалень філій департаменту (№ 1 - проспект  Соборності, 18 та № 2  - вул. Бенделіані, 7).

Окрім цього, інформацію:

- розміщено у друкованих виданнях - 29 статей в газеті «Луцький замок»;

- на телебаченні розміщено 19 телесюжетів на телеканалах «Аверс» (в програмах «Тема дня» та «Новини. На часі») та «12КАНАЛ»;

- 279 публікацій розміщено на офіційних сайтах департаменту (www.social.lutsk.ua) та Луцької міської ради (23 публікації);

- 467 дописів на офіційній сторінці департаменту в мережі «Фейсбук» (facebook.com/DSPLutsk);

- 18 повідомлень на інтернет-ресурсах «Волинь Post», «Волинська служба новин» та «Волинські новини».

          З метою надання населенню відповідних роз’яснень та консультацій з питань соціального захисту в департаменті забезпечено щоденну роботу інформатора за номером телефону (0332) 284 161; безперебійну роботу телефонів «гарячої лінії» т. (0332) 281 000 (обідня перерва з 13.00 год до 13.45 год) для надання працівниками компетентних консультацій та відповідей на запитання громадян щодо змін у законодавстві, що стосуються роботи департаменту.

          На сайті департаменту соціальної політики працює інтернет-приймальня, за посередництвом якої громадяни можуть звертатись до директора департаменту, його заступників чи керівників структурних підрозділів і отримувати відповіді у формі електронних листів або в телефонному режимі.

 

Робота з правових питань

 

З урахуванням основних завдань юридичного відділу, визначених Положенням про цей відділ та іншими нормативними документами, прийнятими у Луцькій міській раді, працівниками відділу  протягом звітного періоду:

підготовлено 36 проєктів наказів департаменту з основної діяльності, 12 проєктів наказів з адміністративно-господарських питань та 20 проєктів наказів з кадрових питань;

забезпечено консультування працівників департаменту з кадрових питань (перевірка заяв, фіксація інформації про відпустки, присвоєння рангів, заохочення та застосування до працівників департаменту дисциплінарних стягнень), прийняття документів та заяв для проходження стажування, переведення, прийняття на роботу  працівників в умовах воєнного стану;

постійно проводиться робота щодо ведення табелю обліку робочого часу та бази електронного обліку робочого часу;

розглянуто 40 звернень, адвокатських запитів, скарг громадян, підприємств, установ, організацій, державних органів та органів місцевого самоврядування, надано правову допомогу в їх розгляді посадовим особам структурних підрозділів департаменту;

надано консультативну допомогу посадовим особам структурних підрозділів щодо застосування нормативно-правових актів при вирішенні спірних питань, в тому числі нормативно-правових актів, прийнятих в період дії військового  стану;

здійснено закупівлю товарів, робіт та послуг. Укладено 79 господарських догорів, в тому числі шляхом проведення відкритих торгів, спрощеної закупівлі та переговорної процедури. Підготовлено 32 протоколи уповноваженої особи відповідальної за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель;

 здійснено перевірку та реєстрацію 335 договорів з фізичними та юридичними особами  щодо основної діяльності департаменту (санаторно-курортне лікування, реабілітаційні заходи, навчання, забезпечення технічними та іншими засобами), в тому числі господарських договорів;

проведено роботу з досудового врегулювання спорів щодо повернення надміру виплачених коштів  усіх видів допомог, спільно з структурними підрозділами департаменту забезпечено повне, часткове та періодичне повернення надміру виплачених коштів;

 підготовлено та подано до суду 18 позовів про стягнення з фізичних осіб надміру виплачених коштів усіх видів допомог. До департаменту пред’явлено 26 позовів, на які було підготовлено відповідні відзиви.  Подано 6 апеляційних скарг на рішення судів першої інстанції  та інші документи процесуального характеру (клопотання, заяви про видачу рішень та виконавчих листів, про залучення третіх осіб до справи, про заміну сторони, і т.д.) в цивільних та адміністративних справах; взято участь у 40 судових засіданнях;

здійснюється контроль за виконанням рішень суду, що полягає в отриманні виконавчих документів, пред’явленні їх до примусового виконання, співпраці з органами державної виконавчої служби з метою забезпечення фактичного  виконання   виконавчих листів про стягнення з фізичних та юридичних осіб коштів на користь департаменту. Пред’явлено до примусового виконання 30 виконавчих документів. Підготовлено 42 листи за відкритими виконавчими провадженнями за зобов’язаннями департаменту, а також 33 листи - на вимоги державних виконавців;

проведено роботу щодо підготовки, перевірки на відповідність чинному законодавству та візуванню проєктів розпоряджень міського голови та рішень виконавчого комітету Луцької міської ради, підготовку яких здійснювали спеціалісти департаменту;

прийнято документи та здійснено реєстрацію помічником дієздатної особи за 20 зверненнями.

Забезпечено участь у комісіях та дорадчих органах на постійній основі: з питань надання грошової та матеріальної допомоги малозахищеним верствам населення міста; з надання статусу ветеранів війни та осіб, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни  відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення;  громадської комісії житлових питань;  з питань надання грошової компенсації пільговим категоріям громадян для придбання лікарських засобів; опікунській раді та в центрі підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

 Виконання місцевих цільових програм

Департамент соціальної політики протягом 2023  року забезпечував виконання заходів 7 місцевих цільових програм.

Протягом року на виконання заходів щодо соціального захисту мешканців громади, в межах міських соціальних програм, профінансовано 54 693,5 тис. грн.

Так, на виконання Програми соціального захисту населення профінансовано 34 796,9 тис. грн. Зокрема, в межах заходів цієї Програми виплачено:

- 18 059,0 тис. грн – адресної грошової допомоги мешканцям громади, які опинились в складних життєвих обставинах, на лікування, подолання аварій та катастроф, вирішення соціально-побутових проблем;

- 1 738,6 тис. грн - адресної грошової допомоги окремим категоріям населення, довгожителям,одноразової грошової допомоги з нагоди державних і релігійних свят;

- 1 836,2 тис. грн – адресної грошової допомоги хворим громадянам пільгових категорій на придбання ліків;

- 4 817,6 тис. грн – компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;

- 1 725,6  тис. грн - відшкодування коштів із надання пільг на послуги зв’язку, проїзду пільговим категоріям населення;

- 4 280,0 тис. грн - надання адресної грошової допомоги на оплату житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян;

- 1 073,4  тис. грн – спрямовано на підтримку діяльності громадських організацій

- 492,9 тис. грн - забезпечення санаторно-курортними путівками ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань";

- 535,9 тис. грн - надання матеріальної допомоги на поховання деяких категорій осіб.

Департаментом соціальної політики реалізувались заходи Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2021-2023 роки.

Протягом 2023 року на виконання заходів цієї програми профінансовано 11 589,1 тис. грн, із яких:

- надано матеріальну допомогу на лікування 525 особам на суму 1845,0 тис. грн;

- надано одноразову грошову допомогу матерям загиблих Захисників до Дня матері на суму 290,0 тис. грн;

- грошова адресна допомога на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих та сім’ям бійців-добровольців на суму 3 548,8 тис. грн; 

- одноразова матеріальної допомоги 57 військовослужбовцям, які уклали контракт зі Збройними Силами України через Луцький об'єднаний міський ТЦК та СП, на загальну суму 285,0 тис. грн (5,0 тис. грн на одну особу);

- забезпечено відпочинком із проведенням заходів із психологічної реабілітації 233 особи на загальну суму 3 715,2 тис. грн;

- адресна грошова допомога сім’ям загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців та сім’ям загиблих (померлих), зниклих безвісти Захисників та Захисниць України на суму 1540, 0 тис. грн;

- забезпечено організацію навчання (професійну адаптацію) 13 особам з числа учасників бойових дій; осіб з інвалідністю внаслідок війни; членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти Захисників та Захисниць України, бійців-добровольців, постраждалих учасників Революції Гідності на загальну суму 136,7 тис. грн;

- матеріальна допомога членам сімей загиблих ветеранів війни на встановлення пам’ятників на могилах загиблих на суму 190,3 тис. грн;

- забезпечено виплату 1 особі, якій присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка», компенсації витрат за рік на автомобільне паливо у розрахунку 50 літрів високооктанового бензину на місяць на суму 30,0 тис. грн.

Департамент соціальної політики проводить широку інформаційно-роз’яснювальну роботу через офіційний сайт та сторінку у мережі «Facebook», на сайті Луцької міської ради, інші інтернет-ресурси, газету “Луцький замок”, телебачення та радіо, розповсюдження листівок, пам'яток, буклетів та інших інформаційних матеріалів з відомостями про права, пільги та додаткові гарантії ветеранів та членів їх сімей (на реалізацію заходу спрямовано 8,1 тис. грн).

За ініціативи департаменту соціальної політики Луцької міської ради з липня 2023 року для родин військовослужбовців, добровольців, волонтерів, осіб, які загинули, зникли безвісти або перебувають у полоні, фахівці департаменту організовують безкоштовні екскурсії до Музейного простору «Окольний замок». За звітний період до луцьких підземель проведено 30 екскурсій. Додатково для пільгових категорій громадян організовувались екскурсії до креативного планетарію «Світлозоріум», та забезпечувались безкоштовні квитки на перегляд вистави «П’ять пісень Полісся» в театрі «ГаРмИдЕр».

На виконання Програми соціальних виплат дітям у Луцькій міській територіальній громаді, здійснено виплату для 213 дітей з 161 сім’ї загиблих (зниклих безвісти) військовослужбовців на загальну суму 5 395,7 тис. грн.

З метою сприяння у вирішенні проблем забезпечення, поліпшення житлових умов учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти з числа мешканців Луцької міської територіальної громади, діє Програма забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО/ООС та членів їх сімей. Реалізація Програми здійснюється шляхом придбання житла на умовах співфінансування для учасників Програми. В 2023 році для 1 особи з числа учасників Програми рішенням виконавчого комітету визначено нормативну площу житла та розмір співфінансування. Протягом звітного періоду 1 особі перераховані кошти співфінансування на загальну суму 538,7 тис. грн.

На реалізацію заходів Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю у 2023 році бюджетом громади передбачено 98,1 тис. грн. В зв’язку із повномасштабним вторгненням росії в Україну, протягом звітного періоду з міркувань безпеки особи з інвалідністю до участі у програмі не залучались.

З метою забезпечення виконання рішень суду, діє Програма забезпечення виконання рішень суду та виконавчих документів на 2021 – 2023 роки, на виконання заходів якої у 2023 році було передбачено фінансування в сумі 10,0 тис. грн.

На виконання заходів Програми розвитку надання соціальних послуг в Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки (далі – Програма), на 2023 рік бюджетом громади було передбачено 2700,0 тис. грн, з них профінансовано  2355,2 тис. грн.

В межах Програми розвитку надання соціальних послуг в Луцькій міській територіальній громаді на 2021–2025 роки, протягом 2023 року:

структурними підрозділами територіального центру надано 448 793  соціальних послуги 4 310 мешканцям громади. Виявлено 635 осіб, які потребувала надання соціальних послуг. Щодо 570 осіб з цієї категорії прийнято рішення про надання соціальних послуг територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Луцької міської територіальної громади (далі – територіальний центр), для 42 осіб прийнято рішення про надання соціальної послуги “переклад жестовою мовою” ГО “Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю зі слуху “Українське товариство глухих” УТОГ, 23 особи влаштовано до інтернатних закладів для осіб з інвалідністю та похилого віку;

через кімнату дарованих речей установи отримали допомогу одягом, взуттям, засобами гігієни, предметами домашнього вжитку, продуктами харчування тощо 10 925  громадян, із яких 7 030 - внутрішньо переміщені особи;

з метою надання тимчасового притулку особам без постійного місця проживання у звітному періоді придбано та встановлено на території територіального центру модульний будинок контейнерного типу для тимчасового перебування (розміщення на ніч) на суму 898,8 тис. грн. Модульний будинок складається із двох кімнат (чоловіча та жіноча) та розрахований на одночасне перебування у ньому 14 осіб. Період роботи модульного будинку залежить від роботи стаціонарного пункту обігріву при територіальному центрі, який працює з 01 листопада до 01 квітня (у разі потреби може продовжуватись до 15 квітня). Від початку роботи пункту обігріву в осінньо-зимовий період 2023-2024 років за допомогою звернулись 7 осіб (6 чоловіків, 1 жінка), яким надано послугу з розміщення на ніч. Крім цього, ці особи забезпечуються гарячим харчуванням, б/в одягом, взуттям, предметами гігієни тощо, мають доступ до душової, за бажанням, мають можливість скористатися послугами перукарні та пральні, отримати консультацію психолога. У разі необхідності надається перша медична допомога. В цілому, на організацію роботи пункту обігріву у 2023 році (закупівля продуктів харчування) профінансовано 25,0 тис. грн.

Психологом відділення соціально-психологічних послуг постійно проводяться індивідуальні та групові заняття з отримувачами соцпослуг. Так у звітному періоді надано 696 послуг 251 особі.

Для надання соціальних послуг мешканцям сіл громади, у 2023 році двічі створювалась мультидисциплінарна команда, послуги отримали 5 осіб.

У звітному періоді було проведено капітальний ремонт газового котла в котельні територіального центру. З метою забезпечення безбар’єрного доступу до соціальних послуг маломобільних груп населення громади проведено ремонт в їдальні та холі установи. В межах Програми з бюджету громади на зазначені цілі профінансовано 279,1  тис. грн.

Організатором культурно-дозвіллєвої діяльності відділення денного перебування установи щоденно забезпечується участь підопічних терцентру у різноманітних заходах, екскурсіях,  культурно-просвітницьких заходах тощо. Протягом 2023 року надано 5 328 послуг 2 042 особам.

Однією із послуг, які надає територіальний центр є забезпечення, за кошти місцевого бюджету, мешканців громади щоденно (крім суботи та неділі) гарячими обідами. Протягом 2023 року забезпечено гарячим харчуванням 1415 осіб на суму 811,2 тис. грн.

Від початку запровадження воєнного стану в країні святкові заходи в установі не проводяться. Натомість, з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні було придбано продукти харчування, з яких сформовано продуктові набори та вручено ветеранам. До Дня незалежності України підопічним територіального центру вручено 300 продуктових наборів, до Міжнародного дня людей похилого віку – 100 таких наборів. До Міжнародного дня людей з інвалідністю отримувачам соціальних послуг територіального центру було вручено 200 продуктових наборів, продукти до яких частково надано ВОБФ «Дитяча місія. Україна», частково придбано за кошти бюджету громади. На зазначені цілі профінансовано 160,0 тис. грн.

На балансі в територіальному центрі перебуває автомобіль Fiat Ducato облаштований спецпідйомником, для надання послуг із перевезення особам з вадами опорно-рухового апарату. Протягом звітного періоду надано 234 послуги з перевезення 172 особам, профінансовано 16,1 тис. грн.

Діяльність Центру підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти

Відповідно до розпорядження міського голови від 22.12.2022 року № 350 при департаменті соціальної політики Луцької міської ради утворено Центр підтримки сімей військовополонених і військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти.

Основними функціями Центру підтримки є:

  - надання консультацій з правових питань щодо перших та наступних кроків родини у випадку зникнення чи потрапляння у полон військовослужбовця та оформлення необхідних запитів/звернень від імені рідних, та за підписом міського голови;

  - надання кваліфікованої психологічної допомоги фахівцем-психологом;

  - оформлення  відповідних документів для отримання коштів за рахунок місцевих соціальних програм для мешканців Луцької міської територіальної громади;

  - взаємодія з органами державної влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, громадськими об'єднаннями, професійними спілками, організаціями, підприємствами та установами незалежно від форми власності, громадянами щодо розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;

  - комунікація з близькими родичами та членами сім'ї осіб, зниклих безвісти військовослужбовців, які знаходяться у полоні, надання їм у межах, визначених законодавством, інформації про стан розшуку та його результати;

  - звернення до органів державної влади (зокрема, органів, уповноважених на облік та/або розшук осіб, зниклих безвісти за особливих обставин), органів місцевого самоврядування, їх посадових чи службових осіб, громадських об'єднань та міжнародних гуманітарних організацій із запитами (в т.ч. депутатськими) на отримання інформації, що може сприяти розшуку особи, зниклої безвісти, крім даних, які отримано в результаті слідчих дій чи оперативно-розшукової діяльності.

З моменту початку діяльності до Центру підтримки надійшло 170 звернень.

Із числа родин, які звернулись до Центру підтримки, протягом 2023 року повернуто з полону 8 захисників. На жаль, було повернуто тіла 7 захисників, які вважалися зниклими безвісти.

  За сприяння Центру підтримки у департаменті соціальної політики Луцької міської ради було організовано зустріч родин військовослужбовців, які зникли безвісти та військовополонених, із представниками поліції, Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, уповноваженого у Волинській області з розшуку осіб, які зникли безвісти та представниками військових частин.

  Членами Центру підтримки надавалась допомога у організації зустрічі родин із представниками Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Товариства Червоного Хреста України, ГО «Група Патріот».

  Центром підтримки організовуються зустрічі із військовослужбовцями звільненими з полону, які пройшли реабілітацію.

  Фахівцями Центру підтримки, за підписом міського голови, було підготовлено та направлено 114 листів  та 61 депутатське звернення на отримання інформації, що може сприяти поверненню військовополонених чи розшуку військовослужбовців, які вважаються зниклими безвісти .

  Для  членів родин військовополонених та військовослужбовців, які зникли безвісти за особливих обставин, підготовлено 283 відповідні звернення та заяви, зокрема, до командирів військових частин, державного підприємства «Український Національний центр розбудови миру», Служби розшуку Товариства Червоного Хреста України, Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Департаменту інформатизації МВС України, Пенсійного Фонду України, Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону, Комісії про встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Служби Безпеки України.

Комісії, дорадчі органи, організаційне забезпечення діяльності яких забезпечує департамент соціальної політики

Впродовж  2023 року проведено:

- 24 засідання комісії з питань надання грошової допомоги мешканцям Луцької міської територіальної громади, на яких розглянуто 11 624 звернення (11 519 – щодо виділення грошової допомоги, 108 – про підтвердження права видачі посвідчень на безкоштовний проїзд в автобусах на міських та/або приміських автобусних маршрутах).

За результатами розгляду вищезазначеної комісії за кошти бюджету громади надано грошову допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових проблем 11 372 громадянам на суму 18 813 000 грн (1 845 000 грн – в межах Комплексної програми соціальної підтримки ветеранів війни та членів їх сімей на 2021-2023 роки, 16 968 000 грн – в межах Програми соціального захисту населення Луцької міської територіальної громади на 2023-2025 роки), підтверджено право на видачу посвідчення для безкоштовного проїзду в маршрутних таксі 66 громадянам.

- 4 засідання комісії з питань надання адресної грошової допомоги пільговим категоріям громадян для придбання лікарських засобів, препаратів та виробів медичного призначення, на якому розглянуто 210 заяв;

-  1 засідання комісії з питань відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС на якому розглянуто 1 звернення;

- 4 засідання опікунської ради з питань забезпечення повнолітніх осіб, які потребують опіки (піклування). За результатами засідання надіслано 37 листів до опікунів та відповідних установ;

- 58 засідань комісії для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг;

- 9 засідань комісії щодо розгляду заяв членів сімей загиблих та осіб з інвалідністю про виплату грошової компенсації, на яких здійснено перерахунок грошової компенсації та 3 особам призначено грошову компенсацію для придбання житла на суму  5 622, 1тис. грн;

- 6 засідань комісії щодо розгляду заяв внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України про призначення грошової компенсації;

- 48 засідань комісії з надання статусу ветеранів війни та осіб, на яких поширюється Закон України «Про статус війни, гарантії їх соціального захисту»;

- 2 засідання комісії з питань надання адресної грошової допомоги сім’ям загиблих (померлих) та зниклих безвісти;

- 1 засідання комісії щодо розгляду питань про співфінансування для придбання житла;

- 9 засідань комісії з питань надання фінансової підтримки громадським організаціям.

Додатки: