ЗВІТ ПРО РОБОТУ ДЕПАРТАМЕНТУ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ протягом 2019 року
Департамент соціальної політики реалізовує п'ять міських цільових програм:
- Програма соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки, затверджена рішенням міської ради від 28.10.2015 № 80/12.
- Програма забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти в результаті участі в антитерористичній операції на 2017-2019 роки у новій редакції, затверджена рішенням міської ради від 25.07.2018 № 44/29.
- Комплексна програма соціальної підтримки учасників бойових дій, бійців-добровольців, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які зареєстровані в м. Луцьку, на 2018-2020 роки у новій редакції, затверджена рішенням міської ради від 26.09.2018 № 47/54
- Програма соціальних виплат дітям у місті Луцьку на 2019-2020 роки, затверджена рішенням міської ради від 21.12.2018 № 51/14.
- Програма соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2018-2020 роки, затверджена рішенням міської ради від 29.11.2017 № 34/23.
З 2016 року в місті діє Програма соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки, заходи якої спрямовані на підвищення якості життя незахищених верств населення.
В рамках Програми соціального захисту населення міста на 2016-2020 роки за 2019 рік:
- надана одноразова грошова допомога громадянам міста з нагоди державних і релігійних свят, визначних та пам'ятних дат на суму 295,3 тис. грн.
- профінансовано організацію вітань з виплатою одноразової грошової допомоги громадянам, яким виповнилося 100 і більше років на суму 4 тис. грн.
- профінансовано адресну грошову допомогу окремим групам населення міста на суму1089,6 тис. грн.
- профінансовано адресну грошову допомогу хворим громадянам пільгових категорій на придбання ліків за пільговими рецептами на 3206,4 тис. грн.
- профінансовано одноразову адресну грошову допомогу мешканцям міста, які опинились в складних життєвих обставинах, на лікування, медико-соціальну реабілітацію, протезування, подолання наслідків пожежі, стихійного лиха, техногенних аварій та катастроф, вирішення соціально-побутових проблем на 2 466,7 тис. грн. ;
- профінансовано організацію вітання з виплатою одноразової грошової допомоги керівникам та активістам громадських організацій з нагоди ювілейних дат та річниць на 7,5 тис. грн.
- профінансовано матеріальну допомогу на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалась поховати померлого на 394,6 тис. грн.;
- профінансовано оплату робіт ТзОВ «Місцевий обчислювальний центр», пов’язаних з розрахунками субсидій населенню міста на оплату житлово-комунальних послуг та наданням інформації щодо пільгових категорій населення міста на 209,9 тис. грн.
- забезпечено безкоштовним гарячим харчуванням малозабезпечених мешканців міста, які обслуговуються територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька на 392,0 тис. грн.
- організовано урочистості з нагоди державних і релігійних свят для громадян, які обслуговуються територіальним центорм на суму 60, 0 тис. грн,
- надано фінансову підтримку громадським організаціям, діяльність яких поширюється лише на територію м. Луцька, для проведення заходів соціального спрямування з нагоди визначних дат, проведення зборів, конференцій, семінарів на 30, 0 тис. грн.
- профінансована діяльність громадських об'єднань, які надають соціальні послуги на 144,1 тис. грн.;
- надано кошти для проведення оплати за послуги водо- та теплопостачання Луцькому учбово-виробничому підприємству УТОС в межах бюджетних асигнувань, згідно з наданими розрахунками за фактичним використанням зазначених послуг на 350,0 тис. грн.
- профінансовано Волинський обласний благодійного фонду «Переображення» для забезпечення діяльності Центру обліку бездомних осіб та відділення нічного перебування на 80,0 тис. грн.
- забезпечено надання послуг з перевезення спеціалізованим автомобілем осіб з обмеженими фізичними можливостями до установ та організацій міста на 6,3 тис. грн.
- забезпечено відшкодування коштів Луцькому підприємству електротранспорту, відповідно до поданих розрахунків з надання послуг за перевезення пільгових категорій громадян на суму 68900,0 тис.грн.;
- забезпечено відшкодування коштів підприємствам-надавачам послуг, відповідно до поданих розрахунків з надання пільг на послуги зв’язку пільговим категоріям громадян на 1157,1 тис. грн.
- здійснено фінансову підтримку Волинського обласного осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації інвалідів з вадами зору "Генерація успішної дії" для забезпечення діяльності студії друку шрифтом Брайля на 149,9 тис. грн.
- забезпечено санаторно-курортними путівками ветеранів війни, осіб, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та "Про жертви нацистських переслідувань" на 477,9 тис. грн.
- здійснено фінансування житлових субсидій, призначених за рішенням комісії з питань призначення державних соціальних допомог у випадках, не передбачених Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива,
затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 на 10,0 тис. грн.
- забезпечено відшкодування коштів Рівненській дирекції залізничних перевезень відповідно до поданих розрахунків з надання послуг за перевезення пільгових категорій громадян залізничним транспортом 2000,0 тис. грн.,
- надано кошти для проведення оплати на комунальні послуги ГО “Янголята”, згідно з наданими розрахунками за фактичним використанням зазначених послуг на 22,0 тис. грн.
В рамках Комплексної програми соціальної підтримки учасників бойових дій, бійців-добровольців, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, які зареєстровані в м. Луцьку, на 2018-2020 роки, затвердженої рішенням міської ради від 26.09.2018 № 47/54, реалізовувались та фінансувались ряд заходів.
Протягом 2019 року 199 осіб забезпечено відпочинком із проведенням заходів із психологічної реабілітації за кошти місцевого бюджету на загальну суму 1 284,2 тис.грн, в «Санаторії матері і дитини «Пролісок» та ВОС «Лісова пісня».
З початку року 35 осіб одержали послугу з навчання на водіїв з числа учасників АТО/ООС та членів сімей загиблих (померлих) на 197,4 тис.грн.
Виплачено адресної грошової допомоги бійцям-добровольцям з числа учасників АТО та членам сімей загиблих на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 440,0 тис.грн.
Проведено виплату одноразової матеріальної допомоги з місцевого бюджету 83 військовослужбовцям, що уклали контракт зі Збройними Силами України через військовий комісаріат, на суму 415,0 тис. грн.
Протягом 2019 року для 21 учасника Програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти в результаті участі в антитерористичній операції на 2017-2019, надано співфінансування на загальну суму 7 794,8 тис. грн.
Відповідно до Програми соціальних виплат у місті Луцьку на 2018-2020 роки дітям військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули, зникли безвісти, є заручниками в результаті участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання отриманих у результаті участі в АТО в 2019 році виплачено щомісячну допомогу на загальну суму 626,5 тис. грн. (на 32 дитини з 27 сімей).
В рамках Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2018-2020 роки за 2019 рік було укладено 74 угоди цивільно-правового характеру з людьми, які мають інвалідність, та профінансовано 186,2 тис. грн. До надання послуг в департаменті залучались представники різних громадських організацій та інші особи, які не є представниками громадських об’єднань. Надання послуг здійснювалось з урахуванням можливостей та особливостей кожного.