Звіт про роботу департаменту соціальної політики протягом 2021 року
Департамент соціальної політики забезпечує реалізацію державних та місцевих соціальних програм щодо соціального захисту та підтримки населення Луцької міської територіальної громади.
Протягом року всі виплати з державного та місцевого бюджетів здійснювались відповідно до планових призначень, вчасно і повному обсязі.
За звітний період в департаменті соціальної політики через систему електронного документообігу «АСКОД» надійшло для опрацювання 18973 листів кореспонденції та 1942 звернення.
На сьогодні соціальним захистом охоплено понад 108 тисяч мешканців Луцької територіальної громади, надано 130675 послуг соціального спрямування, з них: призначено державних соціальних допомог 21421 одержувачам на загальну суму 384 млн 278,8 тис. грн, опрацьовано 19276 справ одержувачів житлової субсидії, житлова субсидія призначена станом на 01.01.2022 в грошовій готівковій формі 17404 домогосподарствам, автоматично перепризначено (без звернення громадян) субсидії на неопалювальний період по 8897 справах та опалювальний період для 16030 домогосподарств. Сума отриманих субсидій громадянами за 12 місяців 2021 року складає 254 млн 387,9 тис. грн.
Станом на 01.01.2022 у Луцькій міській територіальній громаді нараховується 48983 осіб пільговиків, з них 8474 чол. отримали пільгу на житлово-комунальні послуги на загальну суму 98 млн 808,7 тис. грн.
Підготовлено 12 пакетів документів для клопотання щодо присвоєння почесного звання «Мати–героїня». 14 жінок нагороджено почесним званням «Мати-героїня», відповідно до указів Президента України від 07.05.2021 та 14.12.2021.
Протягом 2021 року забезпечено путівками на санаторно-курортне лікування 427 осіб (особи з інвалідністю внаслідок війни; учасники бойових дій, учасників війни, члени сімей загиблих ветеранів війни, особи з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії).
За звітний період оздоровлено 170 дітей пільгових категорій, з них:
137 дітей за кошти державно бюджету (84 дитини в ДП «УДЦ «Молода гвардія», 53 дитини у ДПУ «МДЦ «Артек»);
33 дитини у ДПЗОВ «Ровесник» за рахунок коштів бюджету громади на суму 396,5 тис. грн.
Шестеро дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою направлено на оздоровлення в обласні та регіональні санаторно-курортні заклади, що функціонують протягом року.
В порядку нагляду за правильністю призначення пенсій, впродовж 2021 року перевірено 3893 пенсійних справ та особових рахунків.
У підпорядкуванні департаменту є територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька. На обслуговуванні в територіальному центрі перебуває 3481 громадянин, із яких 915 отримує послугу догляду вдома. Серед підопічних установи – одинокі громадяни, люди пенсійного віку, такі, що мають інвалідність І або ІІ групи, внутрішньо переміщені особи, члени родин учасників АТО, безробітні, яким протягом 2021 року надано 317624 послуги.
Департамент соціальної політики забезпечує реалізацію 7 міських цільових програм, на виконання заходів яких бюджетом Луцької міської територіальної громади профінансовано 27 млн 758,7 тис. грн.
Так, на виконання Програми соціального захисту населення профінансовано 18 млн 680,7 тис. грн.
Станом на 01.10.2022 за вищезгаданою Програмою з місцевого бюджету виплачено:
- 4 млн 512,3 тис. грн – адресної грошової допомоги окремим групам населення, довгожителям, матеріальної допомоги мешканцям громади, які опинилися в складних життєвих обставинах, на лікування, подолання наслідків пожежі, стихійного лиха, тощо;
- 3 млн 332,7 тис. грн - грошової допомоги хворим громадянам пільгових категорій на придбання ліків;
- 6 млн 272,4 тис. грн - адресної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, відшкодування коштів із надання пільг на послуги зв’язку, проїзду пільговим категоріям населення та фінансування житлових субсидій за рішенням комісії.
В рамках згаданої Програми підопічні територіального центру за кошти громади забезпечувались безкоштовним гарячим харчуванням, залучались до урочистостей з нагоди державних та релігійних свят, отримували послуги перевезення спеціалізованим транспортом до установ міста, на вказані потреби з бюджету громади профінансовано 437,5 тис. грн.
Крім того, на підтримку діяльності громадських об’єднань профінансовано 935,6 тис. грн.
В рамках Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю протягом звітного періоду укладено 41 угоду цивільно-правового характеру з особами з інвалідністю та профінансовано з бюджету Луцької міської територіальної громади 149,3 тис. грн.
Особлива увага департаменту соціальної політики приділяється соціальній підтримці учасників бойових дій, бійців-добровольців, членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужбовців та реалізовується ряд заходів в сфері соціального захисту та матеріального забезпечення учасників АТО/ООС та членів їх сімей в рамках Комплексної програми. На вказані цілі бюджетом громади у 2021 році профінансовано 4 млн 612,0 тис. грн:
- надано матеріальну допомогу на лікування 541 особам на загальну суму 668,5 тис. грн;
- 92 членам сімей загиблих та 13 бійцям-добровольцям виплачена адресна грошова допомога на оплату житлово-комунальних послуг на загальну суму 1302,7 тис. грн;
- проведено виплату одноразової матеріальної допомоги 124 військовослужбовцям, які уклали контракт зі Збройними Силами України через військовий комісаріат, на суму 620,0 тис. грн;
- забезпечено відпочинком із проведенням заходів із психологічної реабілітації 190 осіб на загальну суму 1 млн 631,5 тис. грн;
- забезпечено професійною адаптацією 44 осіб з числа учасників АТО та членів сімей загиблих (померлих) на загальну суму 295,3 тис. грн.
На виконання Програми соціальних виплат дітям, здійснено соціальну виплату для 40 дітей з 33 сімей загиблих (зниклих безвісти) в АТО/ООС на загальну суму 1112,1 тис грн.
З метою сприяння у вирішенні проблем забезпечення, поліпшення житлових умов учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, бійців-добровольців, а також членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти з числа мешканців Луцької міської територіальної громади, діє Програма забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників АТО/ООС та членів їх сімей. Реалізація Програми здійснюється шляхом придбання житла на умовах співфінансування для учасників Програми. На вказані цілі у 2021 році профінансовано 3204,6 тис. грн. для 8 учасників Програми.
Активно проводиться робота щодо організації надання соціальних послуг у громаді. З цією метою, за ініціативою департаменту соціальної політики розроблено та 30.07.2021 року затверджено на сесії міської ради Програму розвитку надання соціальних послуг в Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2025 роки.
З метою запровадження інноваційних моделей соціальних послуг в громаді укладено договір про співпрацю щодо надання паліативної соціальної та медичної послуги між департаментом соціальної політики, КП "Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади" та територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька.
Також підписано договір про співпрацю із громадською організацією "Центр реабілітації інвалідів дитинства, сиріт "Зірка надії", який спрямований на здійснення заходів щодо покращення якості життя осіб з інвалідністю, забезпечення прав осіб з інвалідністю на отримання якісних соціальних послуг та організацію проведення тренінгів/майстер-класів для підопічних територіального центру.
В департаменті соціальної політики у співпраці з Волинською обласною громадською організацією УТОГ запроваджено обслуговування осіб з вадами слуху через мобільну систему «Сервіс УТОГ».
Окрім того, з метою забезпечення доступності якісних послуг соціального характеру для мешканців приєднаних населених пунктів до Луцької міської громади, у 2021 році створено п’ять віддалених робочих місць спеціалістів департаменту (с. Прилуцьке, с. Жидичин, с. Забороль, с. Боголюби, с. Княгининок). Визначено оптимальний графік прийому громадян.
Запроваджено функціонування в департаменті соціальної політики гарячої лінії за номером телефону (0332) 281000 – це багатоканальна лінія зв’язку, що дозволяє отримати консультації телефоном з усіх питань, які є в повноваженнях департаменту. За період роботи гарячої лінії (з жовтня по грудень 2021 року) прийнято та надано консультацій на 503 дзвінки.